Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Pa relativno je star, oko godinu i po dana, sad ne znam... Jel je moguće da kuleri rade sporije/manjim intezitetom dok je na lap na bateriji?
 
Problem tastature na Asus eee laptopu - samo za prave znalce !

Imam problem sa tastaturom na malom Asus eee PC 1011px modelu. Povremeno neki tasteri rade, neki ne, nekad se desi da sve proradi, nekad recimo kad pritisnem taster "e" dobijam "€" itd......Probao sam sa usb tastaturom i ona odbija da radi kako treba, radi recimo windows taster, alt+F4 kombinacija radi, slova ne, pa je u jednom momentu ova usb tastatura proradila sto se tice slova u celosti ali ne i strelica i numerickog dela, posle nekog vremena prestala je da radi sem sto i kod nje radi taster "e" ali dobijam "€"....:mad: Sta se desava na laptopu kad on nedozvoljava ni jednoj tastaturi preko usb porta da radi kako treba ? :smoke:



Nije nista prosuto po laptopu, flat kablic od tastature lep na oko, kako treba stoji u dzeku, sve je cisto i uredno..
 
Da li je neko imao prileke da nosi na redovan godisnji servis (kupljen laptop u gigatronu) laptop da bi ostvario onu produzenu garanciju od 5 godina. Moje pitanje se odnosi na to da li da nosim laptop na servis kod njih tj. na ciscenje i da im paltim 10E i ako ga budem licno odneo da li postoji mogucnost da ga sacekam tamo i uzmem ga istog dana?
 
Nisam imao prilike, ali verujem da je to "istog dana" previse optimisticna vizija. Neka me demantuje neko ko zna iz iskustva.
 
pozdrav svima,imam problem sa tastaturom na asus a55dr-sx143,naime u nekoj varijanti prodaje su mi zamenili tastaturu ovi preprodavci i stavili mi poluispravnu od koliko vidim po oznaci k54 modela,ona verovatno i radi samo sto je oblig dugmica malo razlicit,ali problem je sada gde da kupim tastaturu za pomenuti model,jer ne mogu da se setim kako izgleda tacno pa ako moze ko da mi pomogne ili sa radnjama ili sa nekim linkom gde ima oznake za tastature za odredjene modele laptopa,bio bih mu zahvalan :wave:
 
Najbolje ces proci ako je nadjes preko Amazona, ili slicnih servisa. Kod nas su cene sulude.
 
nisi me bas najbolje razumeo,stavili su mi model tastature koji je za asus x54h,a ne za a55d,razlika je u obliku dugmica,a ja se sada ne secam kako je izgledala original,pa sam zato pitao da li mozda neko zna kako da nadjem model tastature za asus a55dr-sx143
 
Citajuci tatalog iz Gigatrona video sam da je novi srvisni centar NepoSystem i daju citiram mogucnost aktiviranja 4 godine dodatne ogranicene garancije, da li neko zna da objasni o cemu se ovde radi?
 
Pretpostavljam da svake godine moras da nosis lap u servis na redovno odraavanja, ciscenje i menjanje paste i tako bi ti produzili garanciju jos godinu dana. I tako 4 godine, naravno platices ti to lepo. Pozovi ih i pitaj koja je sema i koliko kosta ;)
 
Mislim da taj redovan godisnji servis laptopova kosta 10e.
 
ogranicena garancija za 10e godisnje, ovo vidim kao neku navlaku, pa ko ce da ti da za 10e garanciju za godinu dana i jos da ti ocisti laptop i zameni termalnu pastu. Ja ovo nisam video ni u crtanom filmu, ako je neko gledao neka mi kaze u kom da pogledam i ja.
 
Pa ne kosta garancija 10E, vec usluga servisa, tj. godisnjeg ciscenja.
 
ogranicena garancija za 10e godisnje, ovo vidim kao neku navlaku, pa ko ce da ti da za 10e garanciju za godinu dana i jos da ti ocisti laptop i zameni termalnu pastu. Ja ovo nisam video ni u crtanom filmu, ako je neko gledao neka mi kaze u kom da pogledam i ja.

Uostalom zovi pa ih pitaj, mozda ti kazu u kom crtanom filmu mozes da pogledas. A za servis spremi 10e ;)
 
Ajde ti izvoli objasniti kako stvarno stoje stvari?
 
Evo ovako da ti objasnim, odneo sam laptop na servis na redovno ciscenje, iscimao sam se, iako sam se razmisljao da ga ne nosim vec kako mu bog da imam 2god Asusove i tacka, nego ajde da se ocisti jednom godisnje jer ja nesmem da ga otvaram i sta sam dobio, dobio sam da mi se laptop kad se ukljuci nakon 20min, bez icega zahtevnog da se radi na njemu pocne da se greje i ventilator radi na 3400-3700 RPM, apre toga mi je bilo 2300-2500-2800 RMP i kazi mi sta sam dobio, DOBIO SAM PROBLEM za 10e i jos su mi napisali da na ekranu ima sitnih ogrebotina koje ja nevidim, nebitno i sta sada da radim, prvo nisam u BG, drugo specijalno treba da ga nosim u servis i ko ce meni da nadoknadi vreme, trosak, nerviranje i to sto nemogu da ga koristim jer se greje i mogu samo da napravim sebi problem jos veci da od toplote nesto drugo strada recimi ko? znaci ovlasceni servis u kom ti kao korisnik treba da imas puno poverenje izigra te ovako za nesto banalno tj. ciscenje, a sta bi bilo da je stvarno nesto nedaj boze crklo tek onda kako bih prosao to samo bog zna?

Kada ga restartujem smanji obrtaje na 2500RPM, sta to moze da bude da li pasta nije stavljena na cpu kako treba ili sam mozda ja nesto sa novim driver-om napravio problem? Pre nego sam ga odneo na servis instalirao sam novi sistem sa poslednjim driver-ima.
 
Poslednja izmena:
e sad da se vratim na staro,nadjem ja tako original tastaturu,riknem 30 eu sa postarinom,montiram....kad ono prc,opet ne rade isti dugmici,odnesem ja u servis,kazu ne valja konektor,ali nema da se zameni......i tako ostadoh sa laptop kome ne radi tastatura,sa usb tastaturom mi radi kao desktop,e sad neki kazu ne valja kontroler,neki ne valja konektor,ali ja odustao od svega,pa ako neko ima neku pametnu ideju ili dobar servis neka mi javi.....molicu :-devil-:
 
imas da kupis male tastature (usb zicne i bezicne) koje su manje vise velicine te laptop tastature, nije elegantno resenje ali je resenje (staju u torbu od laptopa).

edit: koliko tastera ti ne radi, postoji progam keytweak kojim mozes da remapiras tastere.

ja trenutno koristim onscreen tastaturu u win7

https://www.youtube.com/watch?v=7Wm9ekiWH3E

na snimku bluetooth tastatura
 
Poslednja izmena:
Evo ovako da ti objasnim, odneo sam laptop na servis na redovno ciscenje, iscimao sam se, iako sam se razmisljao da ga ne nosim vec kako mu bog da imam 2god Asusove i tacka, nego ajde da se ocisti jednom godisnje jer ja nesmem da ga otvaram i sta sam dobio, dobio sam da mi se laptop kad se ukljuci nakon 20min, bez icega zahtevnog da se radi na njemu pocne da se greje i ventilator radi na 3400-3700 RPM, apre toga mi je bilo 2300-2500-2800 RMP i kazi mi sta sam dobio, DOBIO SAM PROBLEM za 10e i jos su mi napisali da na ekranu ima sitnih ogrebotina koje ja nevidim, nebitno i sta sada da radim, prvo nisam u BG, drugo specijalno treba da ga nosim u servis i ko ce meni da nadoknadi vreme, trosak, nerviranje i to sto nemogu da ga koristim jer se greje i mogu samo da napravim sebi problem jos veci da od toplote nesto drugo strada recimi ko? znaci ovlasceni servis u kom ti kao korisnik treba da imas puno poverenje izigra te ovako za nesto banalno tj. ciscenje, a sta bi bilo da je stvarno nesto nedaj boze crklo tek onda kako bih prosao to samo bog zna?

Kada ga restartujem smanji obrtaje na 2500RPM, sta to moze da bude da li pasta nije stavljena na cpu kako treba ili sam mozda ja nesto sa novim driver-om napravio problem? Pre nego sam ga odneo na servis instalirao sam novi sistem sa poslednjim driver-ima.

Da li neko moze da nasluti sta moze da bude problem, jer mi se cini da se ventilator kretao da kazem na leru oko 2100RPM, pre nego sam ga odneo na servis?
 
imam HP Probook 4525s...nakon sto stavim laptop u sleep ili hibernate i probam ponovo da ga upalim samo stoji crn ekran ali cujem laptop kako radi...nakon toga moram da izvadim bateriju kako bih mogao da upalim laptop...moze li neko da mi pomogne kako da rijesim problem
 
Ta Gigatronova garancija od 5 godina je velika navlakusa. To je garancija firme a ne ovlašćenog servisa. Nakon 2 godine garancije Giga daje još 3, jer su tako u mogucnosti.
Dakle, ako crkne laptop nakon recimo 4 godine, Gigatron će da ga popravi o svom trošku !
How Yes No.
Od toga nema ništa. Već vidim za 2 godine temu na Benchmarku "Kako smo prevareni od Giga Troll-a "
Posle perioda od 2 godine, oni svaki eventualni kvar na vašem laptopu moraju da saniraju iz svog džepa, a to se sigurno neće desiti. Očekujem sledeće: Poštovani, vaša ploča ne podleže Gigatrom dodatnoj garanciji, mozemo naručiti od proizvodjaca koja košta...
Ili ćemo gledati stručne servisne izveštaje tipa: laptop vam je ogreban, ne podleže garanciji. Ili, našli smo tragove vode u unutrasnjosti-ćao zdravo...
Ovo je samo reklama da se privuku ljudi da kupuju kod njih, jedva cekam da vidim na delu tu njihovu garanciju.
Što se tiče servisa, prve godine čak i ne otvaraju racunar. Urade najobicniji burn in test, i ostave rezultate u .txt fajlu na vašem desktopu.
To je ljudi moji -servis.
 
Prvo SRECNA NOVA GODINA svim forumasima i zelim vam da nikada ne odnesete PC komponente i ostale elektronske uredjaje na servis, meni se desilo to da od kada sam uzeo laptop mislim da mi se vise greje, kamo srece da ga nisu otvarali nekako sumnjam, nikakav .txt na desjktopu mi nisu ostavili,
10.09h.png, 10.26.png, 10.31.png, 10.42.png,
10:09h 10:26h 10:31h 10:42h

10.43.png,
10:43h
 
11.12.png, 11.17.png, 11.22.png, 11.35.png
11:12h / 11:17h / 11:22h 11:35h
 

Prilozi

  • 11.39h.jpg
    11.39h.jpg
    167.5 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
11.39h.jpg, 11.41h.jpg
11:39h 11:41h

Da li je ovo normalno, jedino sto radim je internet browser i kucam na forumu drugo nista i AIDA64 Extreme to j sve, da li ovde ipak nije uredu nesto? molim iskustva korisnika laptop-va jer je meni ovo prvi kontakt sam laptop-om, negde sam citao da moze da dodje povecanje temperature u slucaju ako je ciscen laptop pa nije pasta lepo naneta na cpu, molio bih za misljenje?
 
Pa vidi na netu tudja iskustva sa tim laptopom (i procesorom), koje su uobicajene vrednosti. Potrazi i neki test, gde su testirane i temperature.
 
Gledam ali nigde ne vidim kao da sam ja jedini koji ima ovaj laptop, u pitanju je ASUS X550VB-XX045D, ako bi mogao da me uputis na neki link?
 
imam HP Probook 4525s...nakon sto stavim laptop u sleep ili hibernate i probam ponovo da ga upalim samo stoji crn ekran ali cujem laptop kako radi...nakon toga moram da izvadim bateriju kako bih mogao da upalim laptop...moze li neko da mi pomogne kako da rijesim problem

sad mi se isti problem desava u kada ga ugasim normalno..sada moram da izvadim bateriju par puta kako bih ga nakon toga nekako upalio...zna li ko u cemu bi mogao biti problem evo mucim se 2 dana (reinstalirao sam i windows ali opet isti problem)
 
Nazad
Vrh Dno