Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Integrisana je, ne moze se menjati.
 
Dodaš još malo i na ebay-u imaš originalni za 30ak USD sa sve isporukom wordlwide, naravno, ukoliko ti to nije previše.
 
Hvala, ali već sam kupio LC90NB (bez onog "multi" na kraju).
 
Da li postoji neki program koji bi me upozoravao kad da stavim na punjac laptop, kad da ga skinem sa punjaca itd? U pitanju je Toshiba laptop.
 
Zasto bi ga skidao sa punjaca? Sto se upozorenja za praznu bateriju tice, mozes podesiti interval (% baterije) kada te Windows upozorava, a odaberes neku duzu i glasniju melodiju koju ces sigurno cuti.
 
Da li na našem forumu ima tema o tome kako da baterija što duže traje? Ubija je kada ostane prazna i to ne treba dozvoliti, šta još raditi?
 
Hvala ti. Kod mene onda ne funkcioniše dobro pretraga jer ništa od ovoga nisam našao. :D hvala još jednom
 
Pogledaj ovo:http://acer.custhelp.com/app/answer...-do-i-maintain-and-store-my-notebook-battery?
Sustina je tu, ali je ranije bilo detaljnije objasnjenje kako cuvati bateriju van laptopa, ako se ne koristi. Baterija se napuni do kraja pa potrosi skroz pa se napuni do 40% i onda vadi van laptopa i stoji mesec dana. Onda punjenje do kraja pa trosenje do kraja pa opet do 40% i tako svaki mesec. Ovo je predpostavljam zato sto se baterija trosi 1% dnevno sama van laptopa, pa za mesec dana padne na 5-10%. Ne drzi se van sa 100% jer onda stvara memorijski efekat i gubi kapacitet brze.
 
Hajde da pitam i ovde pošto nigde ne mogu da dobijem odgovor:
Koji program da koristim za ograničenje punjenja baterije i upozorenje kada baterija padne na 40% na primer?
 
Sada me baš zanima kako ću da rešim sa nepismenim serviserima, koji izgleda ne znaju da čitaju ni SMART vrednosti, a kamoli išta drugo. Hard disk klikće i zakucava, oni nisu "ništa" primetili i prolazi "sve" testove. Treba da radim njihov posao, a poslato im je sve uredno zajedno sa laptopom. U garantnom roku naravno.
 
Posto mi uskoro istice garancija na lapatop-u imao bih jedno pitanje, kao sto sam cistim desktop tako bih cistio i laptop pa bh pitao sledece
- koju pastu bi trebalo da kupim i koliki je njen vek upotrebe mislim da li traje dok se ne potrosi ili ima rok?
- gde da nabavim onu neznam kako se zove ali strasno podseca na trzalicu za gitaru sa kojom se otvara kuciste?
- cime razmazujete pastu na CPU
- da li se koristi neka stipaljka za odstranjivanje raznih konektora ili to radite pincetom ili rucno?
nisam do sada imao iskustva saovim ali kako vidim klipovima nije problema da se to odradi samostalno.
 
Postavio sam jedno pitanje u temi Zastita potrosaca kroz zakone i praksu, ali da ga postavim i ovde, ako ima neko iskustva sa ovim

Imam jedno pitanje, laptop-u mi ove godine istice fabricka garancija od 2god, kupovinom istog u Gigatronu ostvaruje se neko pravo na dodatne jos 2god garancije a sve ovo vazi ako se laptop svake godine preventivno odrzava u ovlascenom servisu, da li je neko nedajboze imao iskustva sa garancijom ako se izadje iz postfabrickog garantnog roka odnosno kad sa udje u gigatron-garantni rok? Da li je ovo zaista prava garancija kao i fabricka?
 
Ta akcija je u Gigatron-u je pocela pre dve godine, tako da se sada ocekuju prve reklamacije :)
Ti sada imas garanciju koju ti ne daje proizvodjac, vec prodavnica, u ovom slucaju, Gigatron.
Ako si ispunio njihove uslove (servis kednom godišnje) onda si i ostvario pravo na njihivu garanciju.
E sada,moje misljenje je da je to obican marketing, i da ce se nezadovoljni kupci poceti pojavljivati.
Ocekujem "fizicka" ostecenja, garanicje otpisane zbog duvanskog dima i slicno.
Oni svaki deo van garantnog roka moraju da poruce i da plate.
Da li mislis da ce oni stvarno svakom kupcu da popravljaju laptop ?
Ploca za takav laptop je skuplja nego sto taj laptop sada vredi posle 2-3 godine.
Uvazavace samo one garancije koje mogu sami da poprave: ram, tastatura, hladjenje, hdd,power connector.
Sve ostalo je lutrija.
Ostaje da sacekamo i vidimo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, imam sledeci problem verujem da mozete da mi pomognete. Posedujem HP Pavilion 15-n023sm Notebook PC. U garanciji jos godinu dana, placen 360eur. Slucajno sam zakacio ekran i razlili su se kristali, garancija to ne pokriva pa me znima kako da izbegnem menjanje? Da ga prodam ili imate neki drugi savet? Hvalaa!
 
@eagle23
Zakačiš ga na monitor preko HDMI i koristiš kao desktop.
 
U decembru će biti dve godine od kako sam kupio Asus G750JX. Ekran je do sada menjan dva puta. Prvi put nakon šest meseci jer je počeo da prekida prilikom otvaranja. Trebalo im je 45 dana da zamene jer je ekran navodno stajao na carini. Nakon zamene, vrlo brzo ekran je počeo ponovo da prekida, uglavnom u zavisnosti od toga šta je prikazano na ekranu (više crne – više prekidanja), ali i kada se otvara/zatvara. Ponovo slao na reklamaciju, ekran zamenjen i laptop vraćen za dve nedelje.

Nakon 15 dana upotrebe sa ekternim monitorom i otprilike nakon desetak otvaranja i zatvaranja, ekran ponovo prekida.

Opet planiram da ga pošaljem u servis, preko WinWina ponovo. Ni sam više ne znam šta da mislim. Da li je do servisera, loših delova koje ugrađuju ili do čega već. Pomišljam se i da tražim novi računar, ali znam da bi to odmah odbili. Računar sam kupio zbog posla, na njemu ne igram igrice i posao trpi dok je on na servisu. Da li neko ima bilo kakav savet kako da se ponašam naredni put?

Miloš
 
Na prvu loptu, ja bih se kladio da uopste nisu ni menjali ekran.
 
Svakog puta prekidanje ekrana je bilo drugačije. Prvi put ceo ekran, drugi put samo jedna deblja vertikalna linija, sada ponovo ceo ekran. U izveštaju su napisali da su menjali ekran oba puta. Pretpostavimo da jesu. Svaki put ekran donosi i novo probijanje svetlosti po rubu, što je zaseban problem, ali nisam hteo oko toga da dižem frku jer mi je potreban računar zbog posla.
 
To probijanje ti ne bi ni uvazili. Tu izgleda postoji problem i sa flet kablom.
 
U decembru će biti dve godine od kako sam kupio Asus G750JX. Ekran je do sada menjan dva puta. Prvi put nakon šest meseci jer je počeo da prekida prilikom otvaranja. Trebalo im je 45 dana da zamene jer je ekran navodno stajao na carini. Nakon zamene, vrlo brzo ekran je počeo ponovo da prekida, uglavnom u zavisnosti od toga šta je prikazano na ekranu (više crne – više prekidanja), ali i kada se otvara/zatvara. Ponovo slao na reklamaciju, ekran zamenjen i laptop vraćen za dve nedelje.

Nakon 15 dana upotrebe sa ekternim monitorom i otprilike nakon desetak otvaranja i zatvaranja, ekran ponovo prekida.

Opet planiram da ga pošaljem u servis, preko WinWina ponovo. Ni sam više ne znam šta da mislim. Da li je do servisera, loših delova koje ugrađuju ili do čega već. Pomišljam se i da tražim novi računar, ali znam da bi to odmah odbili. Računar sam kupio zbog posla, na njemu ne igram igrice i posao trpi dok je on na servisu. Da li neko ima bilo kakav savet kako da se ponašam naredni put?

Miloš
Ako je sve navedeno tacno i ako je ponovo hardverski kvar, bice vam data potvrda sa kojom mozete dobiti drugi laptop ili novac nazad (u zavisnosti kako se dogovorite sa prodavcem). Obavezno naglasite u servisu da je u pitanju treca hardverska popravka.
 
Ako je sve navedeno tacno i ako je ponovo hardverski kvar, bice vam data potvrda sa kojom mozete dobiti drugi laptop ili novac nazad (u zavisnosti kako se dogovorite sa prodavcem). Obavezno naglasite u servisu da je u pitanju treca hardverska popravka.


Hvala vam na informaciji, odneo sam laptop u radnju i naveo sam onako kako ste rekli.

Pozdrav.
 
Primio sam SMS poruku da je odobrena zamena, iako sam tražio povraćaj novca da bih sačekao da stigne G752; piše da treba da se javim u maloprodaju gde sam ostavio laptop.
 
Nazad
Vrh Dno