Šta je novo?

Total Commander multi rename (random number)

weasel

E4
Super Moderator
Učlanjen(a)
18.08.2004
Poruke
12,247
Poena
985
Znaci da dodam x broju fajlova u ime broj koji je "random"

tipa

pera.jpg
mika.jpg
laza.jpg

24pera.jpg
31mika.jpg
60laza.jpg


Jel moze preko total commandera ili mora drugi neki program ?
 
Mislim da najvise sto mozes da izvuces iz TC Multi Rename Tool-a jeste da dodas datum uz ime (8 cifara). Da bi ubacio random broj morao bi da imas random number generator plugin a nisam video ima tako nesto od TC plugina.

ReNamer je jedan od retkih programa koji moze to sto tebi treba.
 
Mislim da najvise sto mozes da izvuces iz TC Multi Rename Tool-a jeste da dodas datum uz ime (8 cifara). Da bi ubacio random broj morao bi da imas random number generator plugin a nisam video ima tako nesto od TC plugina.

ReNamer je jedan od retkih programa koji moze to sto tebi treba.

Ma znam za datum to sam dosad radio ali to mi ne vrsi bas posao u vecini slucajeva ...
treba mi bas random ( dobro ne bas random to ne moze kompjuter da napravi :D ali nesto sto je meni random :D )

Snasao sam se u Renamer-u :) to je to tnx
 
Imam fajlove tipa scan01, scan02, itd do scan 100. Hoću da ih preimenujem da mi prvi fajl bude scan100 i da se zove 01 (komanda [N]), a poslednji scan01 i da se zove 100. Koja je komanda za reverse order numbering u TC?
 
drugi neki program ?
Iako si rešio problem, možda još nekome zatreba moguće rešenje - ali pomoću odličnog programa Bulk Rename Utility:
- prvo se "randomizuju" fajlovi u folderu
- posle im se dodaju brojevi

atSR3UQ.png
 
Poslednja izmena:
Imam fajlove tipa scan01, scan02, itd do scan 100. Hoću da ih preimenujem da mi prvi fajl bude scan100 i da se zove 01 (komanda [N]), a poslednji scan01 i da se zove 100. Koja je komanda za reverse order numbering u TC?

Stavi step -1 ili invertuj redosled sortiranja fajlova pre nego što uđeš u Multi Rename Tool.
 
Imam fajlove tipa scan01, scan02, itd do scan 100. Hoću da ih preimenujem da mi prvi fajl bude scan100 i da se zove 01 (komanda [N]), a poslednji scan01 i da se zove 100. Koja je komanda za reverse order numbering u TC?
Ne znam za TC, ali ovako bih ja to uradio u Bulk Rename Utility (možda može slično i u TC):
1. okrenuo bih redosled fajlova, od onog "poslednjeg" ka onom "prvom"
2. dodao bih brojeve (nova imena fajlova) ispred postojećih (zato ono "Prefix")
3. izbrisao bih onoliko slova kolika je dužina starog imena.

5zEYxEh.png
 
Nazad
Vrh Dno