Šta je novo?

Mac - Kako da...?

ima li neko proveren program za normalizaciju jacine flac formata?
 
Audacity
 
hvala, probacu kasnije pa javljam kako je odradio.
 
Smije li se znati sta podrazumevas pod "normalizacijom"?
 
dovodjenje svih stvari na istu jacinu. tako se uglavnom i zovu programi, tipa volume normalizer, music normalizer, sound normalizer... pogledaj ova dva linka koja sam ostavio. jako mi je iritantno kada se neka stvar glasnije ili tise cuje a kvalitet je odlican. verovatno cu kupiti jedan od ova dva programa jer mi izgledaju najprostiji i bas za to sluze nego sam hteo prvo da proverim pre nego sto dam 5-6$.
 
instalirao sam Sound Normalizer, bio je free i ugrabio sam priliku. odlicno radi.
 
Kako da namestim u OSX-u, na Yosemite 10.10.5 sam trenutno da mi seek na playerima za muziku bude manji od 10 sekundi??? Konkretno koristim Clementine player i čini mi se da je ranije motao po sekund a sada na 10 sekundi i to mi užasno smeta, preveliki mi je interval. Jel to do playera ili do sistema? Ako je do playera onda mi treba preporuka za player koji mota pesme do 5 sekundi max jednim pritiskom na " < >" tastere. Hvala.
 
^
to je do playera.

probaj da drzis neki od modifikacionih tastera (option, control, command, shift) dok premotavas... mozda promeni interval premotavanja.
 
Da li neko zna mali, proveren programcic za indikaciju rada harddiska? (proveren da ne zakuca kad zakuca ostatak sistema, kao sto kursor nikada ne zakucava... btw kako je to uopste izvedeno u Mac OS Xu, mislim na kursor?)

Znaci da blinka ikonica npr. pored sata kada radi harddisk...

nesto poput: https://itunes.apple.com/us/app/disk-led/id427191246?mt=12


Idealno bi bilo ako je neko uspeo da hakuje hardwersku lampicu na MacBooku blinka u ritmu rada harddiska :D
 
Poslednja izmena:
Zašto bi kad već generacijama unazad MacBook koristi pcie flash?
 
:)

Znao sam da ce neko pitati zasto trezim indikator za rad harddiska (tj. svih storage uradjeja, ukljucujuci i SSD/PCIEe flash)


Treba mi da znam kad je i zbog cega MacBook "zabo" - kad radim npr. u FinalCutu, PhotoShopu i jos par programa paralelno desava mi se da se ceo MacBook ukoci a ja nemam pojma da li radi nesto ili je jednostavno zabo. Uglavnom mu bude mnogo sve to sto sam iskliktao i treba mu vremena da dodje sebi ali bih voleo za to vreme da imam neki indikator da znam da npr. trenutno pise/cita po SSD/harddisku.

Inace koristim MBP 13" iz 2011. - imam 1TB harddiska i 256GB SSDa. Jedino bih ga menjao za 2012. MBP sa i7 jer mi je prioritet da imam 1/2TB harddisk u masini a nijedan noviji MBP nema tu opciju (osim ******ski skupih 1TB SSD verzija)...
 
Poslednja izmena:
DiskSpy 1.5 http://seiryu.home.comcast.net/~seiryu/diskspy.html

radi posao; jedino ostaje da se vidi kako radi kad sistem pocne da zakucava...

ah, da: i ima ultra ruzne ikone tako da sam napravio nove (zeleno = read, zuto = write, crveno = read/write)

( tiff-ove staviti u Contents/Resources/ )
 

Prilozi

  • DiskSpy-icon.zip
    27 KB · Pregleda: 23
Najverovatnije je svima trebalo da pojacate zvuk u npr. YouTube klipu koji je prilicno tih preko granice koju dozvoljava Mac OS X. Ja sam koristio Boom ali sam danas otkrio da u sistemskom Audio Midi Setup.app mozete proizvoljno podesavati jacinu zvuka na audio izlazu:
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-11-03 at 11.44.54.png
    Screen Shot 2015-11-03 at 11.44.54.png
    68.1 KB · Pregleda: 60
Ja tu ne vidim ništa od dodatnih kontrola. Samo jačinu zvuka.
 
^
o tome sam i pricao :) "Najverovatnije je svima trebalo da pojacate zvuk u npr. YouTube klipu koji je prilicno tih preko granice koju dozvoljava Mac OS X."


btw
mozda te je zbunilo to sto Boom ima vise opcija (citaj EQ) ali ja sam ga koristio samo za pojacavanje zvuka preko granice...
 
ne nego me ne zbunilo to što si koristio jedan program, ali si onda otkrio da u built-in programu... :) očekivao sam neku vezu između funkcionalnosti booma i ovog drugog.
 
Ako imate externu zvucnu ,ta podesavanja u Audio midi setup nisu u opticaju.
 

Prilozi

  • Snip20151103_3.png
    Snip20151103_3.png
    74.5 KB · Pregleda: 76
ne nego me ne zbunilo to što si koristio jedan program, ali si onda otkrio da u built-in programu... :) očekivao sam neku vezu između funkcionalnosti booma i ovog drugog.

pa i jedan i drugi ti dozvoljavaju da pojacas zvuk iznad standardnog nivoa... :)

a osim toga Audio MIDI setup omogucavav i podesavanje 5.1 (i sl.) zvuka i jos sto-sta sto nikada ranije nisam video... ima i neki "iOS device" prozor ali u njemu moj iPhone ima samo crveni uzvucnik i ne mogu nista da radim... :)
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje...ali nikako da sredim stvar.Stigao mi je MB Pro late 2013,sa Yosemite OS-om.

Ne mogu nikako da izbrišem prethodni account(admin i user).Napravio sam svoj i sve je ok.ali kad uđem u sist.pref/user and groups/otključam za promenu opcija...ne dozvoljava mi na - da izbrišem profile.

Da li postoji neki drugi način za brisanje account-a? Mrzi me da se igram sa komplet brisanjem laptopa.
 
Da li postoji neka aplikacija koja moze da prebacuje sadrzaj ekrana na chromecast?
 
Google Chrome,pa instaliras dodatak Googlecast beta(ima i verzija,gde ne pise beta,ali mislim da ova beta ima bolja podesavanja)..i pokrenes,odaberes tvoj CC,i imas ceo ekran Mac-a na Tv...
a ako zelis video formate koji nisu podrzani od CC..najbolji je dodatak Videostream...idu i titlovi..:)
https://chrome.google.com/webstore/...djbjpnocolokfelagl?utm_source=chrome-ntp-icon
https://chrome.google.com/webstore/...cpmhlcpmleaejidimm?utm_source=chrome-ntp-icon
4ibude.png
 
Poslednja izmena:
Nasao sam program koji se zove Beamer za prebacivanje videa na Chromecast, za sada sam prezadovoljan kako sve funkcionise, probao sam i AirParrot, ali jako lose radi. Chrome ne koristim, samo Safari :)
 
pazi kad sam zaboravio na Beamer,jer verzija za Mawericks,ne radi sa CC..tek za Yosemite vidi CC,a nesto sam danima na Maweriku...:)
a Safari,da li su sredili Bug u vezi Youtube i ne otvaranje pravilno fullscreen videa?
drugo GoogleChrome ti treba ako zelis da vidis sve sa Mac-a na CC,a ne samo video,a to si pitao.....
AirParrot duze ne koristim jer su prve verzije ocajne bile,a ova zadnja trazi hardwersku podrsku za Airplay,a moj Macpro to nema...
sve u svemu Beamer,ili Videostream za Video prenos..a Chrome za zezanje sa celim ekranom...:)
 
Skoro sam uzeo Mac i posle godina koriscenja Win-a sve mi je onako da kazem konfuzno.Samo me interesuje da li ima folderi i particije (C,D) kao na windowsu, ili sve snimam na desktop?
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno da postoji standardna struktura fajlova i foldera kao u windowsu. To ti je Finder, prva ikonica s leva dole u Docku. Kad si već tu, odeš gore na menije pa Finder/Preferences pa u General sekciji štikliraj šta zelis da ti po defaultu stoji na desktopu, kad si već tako navikao. Mada ja Mac desktop uopšte ne koristim kao desktop na Win-u, tj. nemam nikakvih ikonica.
 
Moj mac-mini je poceo danas da mi radi malo drugacije.
Treba mu duze da ucita onaj pocetni deo sa jabukom i load-om i kad ukucam lozinku on pocne da tako nazovem "lomi sliku". Posle dok izbaci dock i gornju navigaciju treba mu bar 20-30 sec. Do cega moze da bude?
 
Nazad
Vrh Dno