Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Carbon Copy Cloner ili bootovanje u recovery i pravljenje imidža, a onda restore na novi disk.
 
odradio sam preko carbon copy, medjutim nece da bootuje kao da nije kopirao bootloader ili sta vec
 
Progooglaj kako napraviti ccc image bootabilnim. Sećam se da sam morao pre mnogo godina koristiti komandu blessed da bi patricija postala bootabilna.
 
Jedna od stavki koju nisu ispeglali da 100% funkcionise. Vecini korisnika se do sad desilo da nekad radi a nekad ne. Nekad na istom WiFi ruteru funkcionise u sekundi a drugi put jednostavno nece. Restart rutera, iskljuci/ukljuci Wifi na Mac-u, isto i za Bluetooth je jedino sto mozes da pokusas uz restart iPhone-a.
Jednostavno je to stvar koja skripi kod OS X i moraju da srede taj vid konekcije.

Evo danas pokusao na drugom AP-u. Radi kao sat. Na mom AP-u (neki Cisco Linksys E1200) rade telefoni medjusobno, ali racunar nikako. Nadam se da ce to ispeglati... :(
 
Poslednja izmena:
ne znam gde da postavim pitanje posto se tice mac os-a i androida...

na iOS-u sam koristio FileBrowser aplikaciju za pristup celokupnom sadrzaju sa Mac-a pa bih sada nesto takvo za android...

ima li neko nekakvu preporuku?

videh sad da se pominje unified remote kojom moze da se pristupa Macu i PC-u pa cu nju da isprobam...
 
Poslednja izmena:
Imaš AirDroid i za Mac takođe, pa mislim da ćeš njime imati najveći broj funkcija.
Imam Unified Remote i ne bi rekao da se njime može pristupati sa Maca na telefon, već samo obrnuto (tako ga ja koristim).
Edit: A vidim da si i ti tako formulisao svoju rečenicu :)
 
koristim airdroid cim sam uzeo Z5 i odlican je ali mi treba nesto kao filebrowser, recimo dok sam na terasi da pristupim nekoj muzici, videu, smanjim-pojacam muziku u sobi... ok je ova unified za sada, uzecu full verziju.
mozda sam se i lose izrazio ali smo se razumeli :)
 
Unified ne zlatni standard, nećeš se pokajati :)
Imaš i foru pristupa samom fajl sistemu, ali bi ti trebao neki fike browser za to (moj omiljeni je FX file browser).
 
Kako da instaliram paragon za mac.Vidim da se ne njihovom sajtu placa, a nemam pojma odakle da bezbedno preuzmem.Jel ima neko da zna siguran nacin?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Pa da, plaća se program. Bezbedni su downloadi sa njihovog sajta.
Sa torentima ti je uvek neku rizik.
 
Ako vam je baš frka za viruse, Kaspersky je do skoro imao mesec dana besplatno onaj njihov KIS. A i Avira bi trebalo da ima nešto.
 
Niste mi nista pomogli.. [emoji4]
Nema veze, snacicu se.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ima neko pravilo za ovaj forum da ne smes da promovises torente da ne bi uprava najebala...
 
Nisam ni mislio da se kace torenti i slicno.Moglo je na pp da se kaze sta i kako, no dobro...nema veze.
Formatirao sam usb na fat32 pa cu tako koristiti.
 
Tux te pita što nisi u exFAT, jer ima podršku za fajlove veće od 4GB.
 
Zato sto nisam znao da exFAT ima podrsku za velike fajlove. [emoji4]
 
Graficka mi je Intel Iris 5100.Kako da resim dedicated video RAM?
Untitled.png
 
Dedicated bi bila memorija na diskretnoj grafičkoj, koju integrisana nema jer koristi RAM.
Nećeš ovo moći zaobići ako nemaš laptop sa drugom grafikom.
 
Instalirao sam win10 preko bootcamp-a pa sam mislio da moze u bios-u.Instalirao bih jednu igru pa sam mislio da nekako resim ovo inace nece moci.No dobro, nije mi bas zapelo.Igre nisam igrao odavno.
 
Kako da podesim levels, brightness, saturation... i ostale parametre prilikom reprodukcije video zapisa nezavisno od programa koji pusta video?

Primer: ako pustim youtube, hocu da imam ova podesavanja; ako pustim video u VLC playeru hocu da imam ova podesavanja... ...


Svojevremeno je ovakav utility dolazio uz Xcode i paket u vezi GPUa ali ne mogu da se setim kako se zove niti kako da ga trazim po internetu...

(Ako se neko pita sta ce mi ovako nesto: gomila video materijala imale lose uradjene boje ili levels... pa mi je najzgodnije da podesim parametre prilikom same reprodukcije.)
 
Imam 100gb zauzeto na SSDu u okviru "other".

Pogledao sam temp folder,pročešljao sve veće foldere koje imam,pustio Clean my Mac i ko zna šta još radio i kad sam ručno sabrao,oduzeo,tih 100gb mi je totalna misterija? :(

Nema previše stvari na njemu,sem Dropa od 180gb i nekih aplikacija za dizajn tipa Photoshop,Sketch,Illustrator...

Da li je neko nekad imao ovako nešto?

Postojeći OS je rađen od 0 i nema šanse da opet diže sve iznova.
 
@valdevit
iTunes, e-mail baza, neki nedovršeni torrent? Jeste da je mnogo 100GB...
 
Imam 100gb zauzeto na SSDu u okviru "other".

Pogledao sam temp folder,pročešljao sve veće foldere koje imam,pustio Clean my Mac i ko zna šta još radio i kad sam ručno sabrao,oduzeo,tih 100gb mi je totalna misterija? :(

Nema previše stvari na njemu,sem Dropa od 180gb i nekih aplikacija za dizajn tipa Photoshop,Sketch,Illustrator...

Da li je neko nekad imao ovako nešto?

Postojeći OS je rađen od 0 i nema šanse da opet diže sve iznova.
Skini http://www.derlien.com/ i vidi šta ti uzima taj prostor.
 
Poslednja izmena:
@valdevit
Da nisi Boot Camp startovao i zauzeo neki prostor?
 
Probaću. Hvala.

Probao i dalje ista priča,vidi se drop+gopro slike+još neki videi i kad sabarem 230gb.Ima tonu manjih fileova,ispod 1gb,al i dalje nisam pametan :)

http://prntscr.com/daxjfz

Ali zar ti ne prikaže taj program grafički prikaz desno? Tu možeš da vidiš gde se nalazi gro malih fajlova, tj. koji im je zajednički folder.
 
@valdevit
Da nisi Boot Camp startovao i zauzeo neki prostor?

Ne. Nista,kompa je skoro pa cist,samo drop i par programa. Bilo sve normalno pre jedno mesec dana,od tad nista radio nisam ni unosio neke prevelike fileove

Koliko sam gledao taj programcic,sa leve strane su ispisabi folderi i sve se slaze sa onim sto sam vec rucno popisivao.

Oko 80+ gb ne znam gde je otislo...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, imam neke nejasnoće, pa ako neko ima iskustva, da mi pomogne : razmišljam da kupim legalnu Tuxeru NTFS i na sajtu piše da je cena za 1 volume. Jel to znaci licenca da moze da vidi samo 1 particiju ili jedan hard disk ili nešto treće? I čitao sam ali mi opet nije jasno, imam i Macbook pro i Hackintosh, jel bi mogla ista licenca na više (ta 2 konkretno) računara? Hvala unapred.

Sent from S7
 
Nazad
Vrh Dno