Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Otišao hard?
 
Jos uvek nista ne znam.
Niko se nije javljao pa sam uzeo sam da resim.
Trebalo mi je za da zavrsim nesto pa sam sacuvao podatke i pustio da odradi reset sistema. Ima jos malo manje od 1h pa cu videti kako se ponasa. Inace mac je nov, star svega 30-ak dana.
 
Onda reklamacija, pravac u servis.
 
^

citaj iz console.app log fajlove... tamo sve pise ;)
 
Paragon NTFS, Tuxera Ntfs.... Osx nema nativnu podršku da piše po NTFS particijama,samo da pročita. (read)

Sent from S7
 
ok, taj paragon ntfs sam i ja nasao, samo nisam znao da li je legit, pa sam zato ovde pitao.... hvala puno!
 
Jel moguce povratiti nesto iz tresh-a (kante)? Slucajno sam obrisao nesto pre 2-3 dana...
 
Mislim da je ispraznio kantu, pa za to pita. Udjes u Time Machine pa taj dan pa vidi da li ima u kanti.
 
Da ispraznio sam kantu. :( Nisam nista podesavao TimeMachine, jel moze tako ili?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Pa ako nemas TM bekap onda jedino neki od alata da skenira hard disk pa da vidi sta moze da se vrati
 
E pa to resenje sam i trazio na google-u, ali nisam uspeo da nadjem.Jel ima neki standardni program za to?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Imam nalog koji je bio US nalog, i u (neupsesnom) pokusaju da povezem karticu sam ga prebacio na Hrvatsku regiju. Jel postoji nacin da ga bez kartice vratim nazad na US region?
 
Postoji ako imaš giftcard. Možeš uzeti ili ovde na forumu ili recimo na maximuscards.
 
Mislim da je bilo poprilično jasno pitanje, pa sam zato i dao jasan odgovor. Ne treba ti kartica kada prelaziš sa jednog stora na US ako imaš Giftcard. Ja sam sinoć prebacio tako moj nalog sa Cro store na USA.
 
Mislim da obojica pricate o istoj stvari :)
Hvala sysninja.

Jel moze objasnjenje kako si to izveo?

Screen Shot 2016-06-27 at 12.40.48 PM.png

Jel te nakon unosa gift card pustio da ostavis credit card polja prazna?
 
Poslednja izmena:
Aha, uneseš samo gift card i neku tačnu fejk adresu i sve će raditi. :)

Sad sam tek malo bolje pročitao drgonzov post, jedini način da pređeš sa nekog drugog stora na US, a da ne unosiš karticu, je da uneseš giftcard code.

Btw. jox, ovo ga ne redeemuje kada ga uneseš, tako da posle prebacivanja na nov store idi redeem i ukucaj broj sa gift carda da bi imao taj novac kao kredit.
 
Imam Imac 2011 sa Mountain lion i imam "problem" prilikom izlaska iz sleep moda cekam 10-ak sekundi da mi se pojavi mreza ( internet ). Napomenuću da je Imac prikačen na LAN kablu. Taj problem nemam dok je na WiFi. Molim vas kako da resim ovaj problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aha, uneseš samo gift card i neku tačnu fejk adresu i sve će raditi. :)
Sad sam tek malo bolje pročitao drgonzov post, jedini način da pređeš sa nekog drugog stora na US, a da ne unosiš karticu, je da uneseš giftcard code.
Btw. jox, ovo ga ne redeemuje kada ga uneseš, tako da posle prebacivanja na nov store idi redeem i ukucaj broj sa gift carda da bi imao taj novac kao kredit.

Nema sta, sve je apsolutno kao sto si rekao.
Prebacio sam uspesno account na US store pomocu US gift card-a i posle redeemovao isti taj gift card.

Hvala
 
Imam Imac 2011 sa Mountain lion i imam "problem" prilikom izlaska iz sleep moda cekam 10-ak sekundi da mi se pojavi mreza ( internet ). Napomenuću da je Imac prikačen na LAN kablu. Taj problem nemam dok je na WiFi. Molim vas kako da resim ovaj problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako bi ovo mogao da resim, ima li nekih predloga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drustvo pomagajte. ☺
Hteo sam da ocistim mac skroz (sve fajlove, aplikacije itd) i da ponovo instaliram.Sve sam uradio i kad je trebalo da pocnem instalaciju iz nekog razloga nije hteo da vidi moju wi-fi mrezu.Rekoh ajde da odem jedan korak nazad pa napred i mozda bude video medjutim on je skroz izasao i restartovao se.E sad ne mogu nikako da instaliram.Nece ni cmd + r.Sta da radim?
Trazim kako da napravim bootable usb za mac, ali nema da se skine el capitan.
U pitanju je mac mini.

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ma drugi put kad sam pokusao da instaliram drzao sam cmd + r nakod pritiska power dugmeta, a treba pre. [emoji1]
Komedija

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
AirDrop. Najnoviji MacBook Pro, iPhone 6s+. iPhone sa drugim iPhone-om radi AirDrop bez problema, ali nijedan nece sa MacBook Pro. Cimao sam njihov support, govorili mi da iskljucim BT, pa da iskljucim WiFi, pa da kreiram nov nalog, pa safe mode. Ni u jednoj varijanti ne radi. Malopre reinstaliram sistem i opet nista. Totalno cist sistem i AirDrop ne radi. Ima li neko ideju sta moze da bude? Handoff itd fercera, tako da radi BT i WiFi bez problema.
 
Jedna od stavki koju nisu ispeglali da 100% funkcionise. Vecini korisnika se do sad desilo da nekad radi a nekad ne. Nekad na istom WiFi ruteru funkcionise u sekundi a drugi put jednostavno nece. Restart rutera, iskljuci/ukljuci Wifi na Mac-u, isto i za Bluetooth je jedino sto mozes da pokusas uz restart iPhone-a.
Jednostavno je to stvar koja skripi kod OS X i moraju da srede taj vid konekcije.
 
trebao bi da kloniram ssd, imam ssd od 128gb i sad sam hteo da predjem na sshd od 1tb obadva su u kompu i mac lepo vidi novi sshd e sad, na koji nacin ja mogu najbrze najlakse najjednostavnije da odradim kloniranje diska tako da kad ga prebacim u biosu na sshd startuje normalno bez ikakvih petljanja, podesavanja i sl? znaci da sve postane bootabilno podeseno, da mogu da izvucem ovaj ssd od 128 i prebacim ga u laptop :)
 
Nazad
Vrh Dno