Šta je novo?

Mac - Kako da...?

Hvala, sta da ti kazem :)
Ovo je ajde da kazem proba :D posto cu krenuti sa xcode tutorial-ima :)
 
@makiacaveki kako bi otklonio mogucnost da posle restarta ovaj komp dobije drugu IP adresu, potrebno je da izaberes ono sto zvuci otprilike DHCP with manual ip config ...a moja su iskustva bila razlicita ali mislim da ce biti bitno da na ruteru ukljucis UPnP.
Dugo nemam osx pa pisem po secanju.
 
Hvala :wave:

screen-shot-2014-11-15-a.png
 
Poslednja izmena:
Kako da izbrišem ono što je na modemu (Telenor folder)?

screen-shot-2014-11-29-a.png
 
Lekar je imao svojevremeno neki USB tool kojim si mogao da obrišeš one U3 particije na fleševima, možda da njega nađeš pa vidiš šta se sa njim može uraditi. Možda on bude mogao da ga otključa. A mozda i zezneš modem :)
 
Da li moze neko da mi objasni kako da napravim SMB server na Yosemite i kako da se konektujem preko androida? Napravio sam SMB u Sharing, ali kada kucam username/password ne konektuje se u Root Exploreru
 
Pa evo, mogu da ti kažem kako sam ja to povezao. Ja koristim sledeće metode za povezivanje OS X-a sa Android platformom.

Prva koja ide preko USB kabla putem Android file Transfer aplikacije.

Drugi metod je FTP tipa preko WiFi-a putem WiFi FTP aplikacije direkno iz Andorida. Napravi se HotSpot na Android uređaju pa mu se pristupi preko nekog FTP klienta iz OS X-a.

Treća varijanta podrazumeva povezivanje Android uređaja sa OS X-om. Upravo isprobao i radi, a postupak je sledeći: odeš u System Preferences -> Sharing -> pa markiraš "allow remote login" i zatim se povežeš preko SFTP varijante iz nekog klienta drektno iz Androida.

https://seo-michael.co.uk/browse-files-on-mac-with-es-file-explorer-and-sftp/

Alternativno tu je uvek DropBox
 
Poslednja izmena:
Hvala, ja sam koristio Software Data Cable i Transmit, ali sam mislio da postoji brze/bolje resenje od toga. Ova treca opcija je ono sto sam trazio, ali jako sporo radi.
 
Kako da promenim da kada sam u Boot kampu, tj. u Windowsu de deleate bude deleate? Da ne moram da koristim fn+deleate, nesto radim u autokedu i bas me nervira.
 
imas u control panelu opciju da (F) funkcijski tasteri budu funkcijski bez da pritiskas Fn taster - probaj to da ukljucis (ili iskljucis, ne secam se stapise) i vidi da li ce delete postati backspace.


ili

duct-tape.jpg
 
Poslednja izmena:
Radi samo za F1-F12, inace backspace treba da "postane" deleate :D
 
Kako da proširim particiju "Zabava" preko celog hard diska?

screen-shot-2015-02-26-a.png


screen-shot-2015-02-26-a.png
 
Nakon reinstalacije Yosemite-a htedoh da instaliram Pages, Numbers i Keynote ali na App Store-u traži 20$. O čemu je reč, zar iWork nije dž?
 
nije dz - dz je za iOS i dz je upgrade na OS Xu ali prvi put moras da kupis.
 
Poslednja izmena:
Dobro, inače za šrafciger mi je stigao mail:

Note: Unfortunately, there is no tracking available for First-Class Mail International packages. These shipments usually take 2-3 weeks to arrive, but can take up to 8 weeks. If you have not received your package within 6 weeks, please contact us and we'll investigate.

We want to hear your repair story!
After your package arrives, we'll send a follow-up email asking about your adventure. Be sure to snap a few pictures along the way to show the world how it goes.

In the meantime, you might enjoy perusing our member repair stories.


Videćemo koliko ću čekati...
 
Dobro, inače za šrafciger mi je stigao mail:

Note: Unfortunately, there is no tracking available for First-Class Mail International packages. These shipments usually take 2-3 weeks to arrive, but can take up to 8 weeks. If you have not received your package within 6 weeks, please contact us and we'll investigate.

We want to hear your repair story!
After your package arrives, we'll send a follow-up email asking about your adventure. Be sure to snap a few pictures along the way to show the world how it goes.

In the meantime, you might enjoy perusing our member repair stories.


Videćemo koliko ću čekati...
Imaš sve moguće šrafcigere na kupujemprodajem, ne isplati se naručivati :(
 
@Apple, nisam uspeo da rešim pored brojnih odgledanih YT klipova, isčitanih foruma itd.

Možda zato što sam u međuvremenu popunio particiju "Zabava" do kraja.

Od praznog prostora sam kreirao particiju, koju sam popunio i sada tako stoji.

Vremenom ću naći način da te fajlove prebacim na NAS kada skupim neke poene na privatnim trakerima pa ću srediti stvar.

:wave:
 
Ajd da ga ne ureknem, meni je na 2 od 2.66GB, brzina 1.1 MBps što je i maximalna brzina trenutnog neta koji imam u bolnici...

:wave:
 
office jutros normalno skida. šrafciger sam kupio iz USA TR6 Torx Security ali ću čekati možda mesec dana da stigne.

e sada postoji još jedna mala začkoljica - za Mac Mini Late 2014 Hard Drive Replacement kaže da treba i T9 Torx Screwdriver, koliko shvatam to znači običan T9 Torx bez kuglice u sredini kada nije Security pa se kod zamene hard diska spominje "Remove the four (two on each side) 6.5 mm T9 screws securing the hard drive to the drive tray" pa sad ne znam da li da tražim da kupim običan T9 Torx ili Security?

https://www.ifixit.com/Guide/Mac+Mini+Late+2014+Hard+Drive+Replacement/32815

Šta ti misliš Milane koji ovde treba šrafciger, običan T9?

wqgte6afnxthotmthuge.png
 
Poslednja izmena:
^ obican.

kod kineza sam nasao ceo set srafcigera za 300din napravljenih od solidnog materijala (da ne kazem odlicnog! :)).
otvorio sam i rasklopio X mac-ova sa njim do sada...
 
da li ima kod kineza i torx security, tj. da li ispadam glup kada naručujem iz USA i plaćam shipping?

jednostavno po radnjama sa alatom, komšijskim alatom (rade u elektrodistribuciji), traganjem po aliexpress-u, ebay-u... slanjem mailova jačim radnjama tipa wurth, traženja kod ljudi koji se bave servisiranjem mac-ova tipa mare sa medaka itd. nisam našao tr6 torx security.

jedino kod kineza nisam tražio :)
 
Ja porucih taj kit sa iFixit-a i stigao je za 2 nedelje pa pretpostavljam da ces i ti tolko cekati :)
 
da li možeš da proveriš na ifixit nalogu da li si čekao preko USPS First-Class Mail International Package?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno