Šta je novo?

Ptt KDS - novi momenti

Jedno 5 minuta :)
1. oktobra, instalirana Targo oprema
3. oktobra odlazim u Kosovsku 49 da raskinem ugovor za KDS. Daju mi da odmah uplatim uplatnicu za septembar (skoknem do pošte), i odmah raskidaju ugovor, ne naplaćuju tih par dana u oktobru
5. oktobra odlazim u PTT net u Katićevu da vratim opremu i raskinem ugovor. Na licu mesta plaćam rečun za septembar, ne naplaćuju mi oktobar, i to je to
 
Hvala, i ja sam potpisao Ugovor sa Targom, čekam da mi instaliraju opremu. Dobro je što je prosta procedura za raskid. Nadam se da je isti slučaj i sa Telekom ADSL :p
 
Nešto novo posle više od pola godine, u stvari posle više od 10 godina:smash:
http://www.postanet.rs/lat/dokument...-kablovski-internet-fizicka-lica-cenovnik.pdf

Kako je bilo do sada, ovo i nije tako loše od Pantelije (Krkobabića) ili je moža i Targo doprineo.
Elem, nadam se da će se neko prijaviti i ostaviti komentar na uslugu, meni ADSL ističe krajem godine, pa možda uzmem ovo, kad nema alternative.
 
Secam se da su kod mene u komsiluku (Vidikovac) imali neupotrebljiv net u popodnevnim satima prosle godine. Ima u ovoj temi mojih postova pa koga ne mrzi neka procita.
Sad sam na sbb-u i ne vracam se na ptt. Sledeci kojem bi pruzio sansu je samo Targo, al dok oni predju reku ima da se porodim.
 
Ima li ko u bloku 63 njihov kablovski internet? Meni sad ovo izgleda primamljivo obzirom da, zbog kucnog saveta, Targo necu skoro docekati
 
Secam se da su kod mene u komsiluku (Vidikovac) imali neupotrebljiv net u popodnevnim satima prosle godine. Ima u ovoj temi mojih postova pa koga ne mrzi neka procita.
Sad sam na sbb-u i ne vracam se na ptt. Sledeci kojem bi pruzio sansu je samo Targo, al dok oni predju reku ima da se porodim.

Greska, presli su reku eno ih u Mirjevu, nisu doduse jos sve zavrsili, nisu nikog prikljucili ali su presli reku, ja koliko sam shvatio njih kad sam zvao(TT) rekose da je posle Mirjeva na redu Konjarnik, jer je odmah pored, a kad ce doci do tebe, e to stvarno samo bog zna.
 
Ma nema sanse da se u narednih 5 godina prosire po ostatku grada, treba da prodje vreme da se slegne prasina posle afere Dulic.
A sto se tice ptt kds-a, o njima bih razmisljao samo ako ih kupi sbb ili targo. Drzavni aparat puni drzavnu kasu, a korisnike ko hebe.
Uvek bilo i uvek bice.
 
Svakako bih prvo uzeo probno jedan mesec, pa ako je ok, potpisao ugovor.
 
Greska, presli su reku eno ih u Mirjevu, nisu doduse jos sve zavrsili, nisu nikog prikljucili ali su presli reku, ja koliko sam shvatio njih kad sam zvao(TT) rekose da je posle Mirjeva na redu Konjarnik, jer je odmah pored, a kad ce doci do tebe, e to stvarno samo bog zna.

Imas pogresne informacije niko nije presao reku pa cak ni mirijevski potok, nema tu ni M od Mirijeva niti ce izgleda uopste i biti nesto.Pokupise zimus potpise i nema ih nigde,svaki pet dana po neka vest na fejsbuku krajnje neozbiljno niti da obaveste one od kojih su dobili potpise.Sad ce i ovako da im doaka ptt pa nek se cude posle,mada se mi vise cudimo njihovim amaterskim ponasanjem.
 
Poslednja izmena:
Kapiram da net radi uzas, ali za fejs i mail moze da prodje, ko gleda da ustedi i poslednji dinar. :)

Zašto generalizuješ stvari, kao da je njihov kablovski net svuda loš i služi samo za face i mail ? Bio sam njihov korisnik kablovskog i ADSL neta kada su imali slabiju ponudu od ove sada (a kablovski net i pre nego što je rekonstruisana mreža) i moram da priznam da je ugovorena brzina bila konstantna kod obe vrste konekcije, a kablovski net i sa (malo) manjim gubicima nego kod ADSL-a u odnosu na ugovorenu brzinu na "papiru". Na ADSL sam prešao jer u ono vreme, kablvoski net je imao smešne brzine, ali su to sada delimično povećali, tako da je sada max brzina koju nude za kabl 10/1 Mbps, što je u mom slučaju i maximum za ADSL (takva mi je parica), tako da bi sada, da moram da napustim Targo (a naravno da neću), pre uzeo njihov 10/1 Mbps kablovski net nego ADSL, jer bi imao neznatno manje gubitke na kablu, a još bi me i koštalo manje. Komšija u mojoj zgradi koji je i dalje na njihovom kablovskom netu ne žali se, i kaže da sve fencera sjajno. Ljudi koji su se do skoro žalili na njihov kablovski net, mnogi od njih su rekli da im se (od skoro) stanje popravilo, ali naravno da ima i lokacija gde problemi i sada postoje, kao što ima lokacija gde je i svaki ADSL (bez obzira na provajdera) problematičan zbog kvaliteta parica ili udaljenosti od centrale ili loših telefonskih instalacija u objektu korisnika.

P.S. DVB-C dTV im u svakom slučaju radi fenomenalno...
 
Ma sve je fenomenalno kod njih ( i plate, jel da).
 
Ma sve je fenomenalno kod njih ( i plate, jel da).
Ja plate nisam spominjao. Da su bili loši što se tiče CATV do pre uvođenja digitalije, jesu bili loši jer im se gubila (analogna) slika koja inače nije bila dostojna pretplati, a dTV do skoro nije ni postojao. Ja sam samo rekao da je moj komšija zadovoljan sa njihovim kablovskim netom (10/1 Mbps), da sam ja (još davno) bio zadovoljan kvalitetom (ali ne i ponudom - brzinom), a za DVB-C dTV mogu da ti kažem da radi super, bar ako uzmemo osnovnu ponudu (pay TV ne komentarišem!). Čak i čuveni SBB ima zaključanu celu digitaliju (i onu "osnovnu"), za razliku od PoštaNET-a... Ne uveličavam PoštaNET, znam da je to državna firma koja kasni užasno za konkurencijom (primer dTV), ali da su se znatno popravili kod mene u odnosu do pre Nove godine, to jesu.
 
I ja da te pitam, koliko para dobijas od poslodavca PTT-a ?

Ti pitas komsiju kako radi net, ja sam osetio na svojoj kozi, ne moram nikoga da pitam. I ne ponovilo se nikome. Ni najgorem neprijatelju.
 
I ja da te pitam, koliko para dobijas od poslodavca PTT-a ?

Ti pitas komsiju kako radi net, ja sam osetio na svojoj kozi, ne moram nikoga da pitam. I ne ponovilo se nikome. Ni najgorem neprijatelju.
Tebi ako je loše radilo (ne sumnjam da jeste), jel to znači da svima loše radi, kao tebi? Jel to hoćeš da kažeš?

Za platu, nebih da komentarišem, besmisleno je.

Ne tvrdim da je pravilo da im kablovski net svima lepo radi, ali da svima radi loše i da im je net za face i mail (kao što kažeš), to nije tačno! To što si ti na lokaciji gde je loše radilo, pa imaš bezbroj primera i kod DSL infrastrukture, pa čak i optike u stanu (FTTH) da nekima radi očaj živi, ali to nije pravilo kao što potenciraš iako imaš pravo da budeš nezadovoljan...

P.S. Kao što sam već rekao, koristim Targo FTTH, i ne mislim da je PoštaNet kablovska internet ponuda konkurentna, pre svega zbog max brzine 10/1 Mbps... ali to je sad već pitanje ponude (a ne kvaliteta), i mnogo me ne zanima jer nisam njihov net korisnik.
 
Sta mislis zasto im je 10 Mb max ponuda ?
 
^
Nemaju linka za kablovski net (malo verovatno) ili previše korisnika na jednom optičkom čvoru, ili jednostavno to je maximum za trenutno stanje njihove mreže u globalu (negde može sigurno i veće brzine, ali negde ne može u špicevima ni tih 10 Mbps)… Procenili su da im je (do) 10/1 Mbps optimalna najveća brzina u ovom momentu koju korisnici mogu da dobiju srazmerno njihovom broju, bar dok ne rekonstruišu mrežu (ponovo) i povećaju kapacitet za veće internet brzine globalno. Oni su od skora povećali na tih 10/1 Mbps, a do tada nije ni ta brzina bila u ponudi (u zvaničnom cenovniku najbrža brzina u “starim paketima” je bila 8192/768 Kb/s). Slažem se da je i to malo sobzirom šta konkurencija nudi, ali ne znači po automatizmu da je kvalitet internet veze loš. Ja sam naveo moj primer, da je meni limit za aDSL isto do 10 Mbps zbog velike udaljenosti od centrale (oko 2,5 km), tako da bih ja sa njihovim kablovskim netom čak dobijao malko više nego da uzmem aDSL do 10/1 Mbps koji je meni maximum, zbog manjih gubitaka na kablu u odnosu na DSL (a još je i cena manja)...
 
Nemaju docsis 3.0 koji koristi vishe kanala + oprema mora u penziju :D Ali kako god,napokon su sredili one strahovite padove brzine na mrezi,i sto se tice podske kada im posaljete mail odgovoraju u najkracem roku ,i ne kriju se ukoliko nesto nije kako treba.
 
Od kada su sredili te padove ?
 
Kakvi su sada, kako radi net?
Imaju li podrsku i koje joj je radno vreme?
Jesu smradovi i jajare ko svi ostali kablovski operateri ?
 
Vrte jedno te isto .. Sad imaju akciju kao i prosle godine sto je bila..
 
kod mene imaju (PTT KDS) Tv ali nemaju net. Nisu imali ni pre 8 godina, i do danas nisu uspeli da uvedu. Ne znam koji su moj kablirali ovaj kraj kad ne mogu kablovski net da puste. Samo su odbili druge operatere da dodju.
 
Nazad
Vrh Dno