Šta je novo?

Ptt KDS - novi momenti

Ok, i ti bih podneo.
Može li koja reč o njihovom internetu? :)
 
Odlican kvalitet, ali jadni paketi.
 
Vratio sam se na kabl. Ne koristim torente, pa mi upload nije kritičan.
U poređenju sa cenom Telekomovog ADSLa, ovo je super :)
 
Najveci problem je sto nemaju konkurentne brzine. Najbrzi paket je 6 Mb. I sto ne daju vece popuste na obavezivanje ugovorom na period od 2 god recimo.
 
Kako vam radi u vecernjim satima zadnjih par dana ? Meni katastrofa. Brzina se prepolovi.
 
U romingu sam moći ću da proverim tek za vikend.
U subotu je ceo dan radio kao zmaj!
 
Obavezno proveri pa javi. I to u vecernjim satima, oko 8 recimo ...
 
Meni PTT KDS već ide na jetru. Uveče često zna da zeza ping. DL je OK, ide punom brziinom kad pustiš nešto, ali surfovanje zna da bude loše, pogotovu u periodu od 20 do 22.

Ping do većine stranih sajtova sa nekih 20-40 ms koliko je inače u tom periodu zna da skoči na 200-1000 ms.

Takođe, iz nepoznatog razloga uveče ne mogu da otvorim ni HD-BB.org ni warez-bb.org, ako se u istom trenutku okačim preko VPN-a na posao ili preko mobilnog sa 3G, sve radi normalno i isti sajtovi se trenutno otvaraju.

Da mogu nekako makar SBB da dovučem, ovima bih tako rado otkazao sve.
 
Kod mene u zgradi (NBG, Fontana, Perper) su uveli i Ikom... Šta mislite, kakvi su u poređenju sa PTTom ? Po pitanju kvaliteta slike, digitalne naravno.. ? (za par nedelja mi ističe ADSL promocija pa sam mislio da uzmem onaj mix paket kod Ikoma ? s druge strane znam da su ljudi pljuvali ikom nekad davno.. :( )
 
Sve ti je to lutrija. Biras od dva zla manje. Ne valja ni jedan. Moj savet, ostani ti lepo na adsl-u.
 
Poątovani,



Posmatranjem rada Vaąeg kablovskog modema utvrdili smo da se svi parametri neophodni za normalno funkcionisanje kablovskog modema nalaze u granicama normale.

Mreľa se različito ponaąa u zavisnosti od doba dana, pa tako postoje periodi dana kada su svi korisnici u mogućnosti da ostvare maksimalni protok, kao i periodi dana kada ne mogu svi korisnici da ostvare maksimalni protok.

S druge strane, u Ugovoru o koriąćenju usluge kablovskog interneta koji ste potpisali sa nama stoji da je maksimalna brzina prenosa podataka 3072/256 Kbps, koja nije zagarantovana u toku svih 24 sata.

Uvidom u naąu evidenciju ustanovili smo da u prethodnom mesecu sa Vaąe strane nije bilo prijavi bilo kakvih smetnji, a kako je u datom periodu mreľa besprekorno funkcionisala, Vaą zahtev za umanjenjem računa smatramo neopravdanim.



Srdačan pozdrav,

Ovo je mail koji sam dobio danas nakon sto sam se zalio na slab link u popodnevnim i vecernjim satima.
U prevodu - prodali smo vise nego sto imamo. Bezite sa ptt-a bilo gde, ako imate bilo kakvu alternativu. Strasno sta se radi u zemlji Srbiji.
 
S druge strane, u Ugovoru o koriąćenju usluge kablovskog interneta koji ste potpisali sa nama stoji da je maksimalna brzina prenosa podataka 3072/256 Kbps, koja nije zagarantovana u toku svih 24 sata.

Sta ovo znaci, da mogu na pola sata da mi puste potpisanu brzinu a ostatak dana da ide recimo 512kbps i to je njima OK po ugovoru ??
Tuzno :)
 
Najtuznije je sto su se najvise nakurcili od svih provajdera, kao najpovoljnije pakete (adsl) u srbiji, svi poleteli na njih kad ono ispade nemaju dovoljno siroke linkove da to isprate.
 
Ovo je mail koji sam dobio danas nakon sto sam se zalio na slab link u popodnevnim i vecernjim satima.
U prevodu - prodali smo vise nego sto imamo. Bezite sa ptt-a bilo gde, ako imate bilo kakvu alternativu. Strasno sta se radi u zemlji Srbiji.

Izvini, nemoj da se ljutis, ali niko nigde ne garantuje max. protok 24h. Ne znam koliko je to nizi protok, ali su oni ovde potpuno u pravu. Ako ti ne odgovara kako je neki ISP funkcionise, trazi alternativu... Od svih provajdera, a tu racunam i ADSL, cini mi se da jedino Telekom, PTT i SBB imaju dovoljne linkove da vrlo cesto imas maksimalne protoke. Unpared se izvinjavam ako sam nekog odlicnog ISP-a izostavio, jer ipak nisam imao prilike licno da isprobam sve, a sa svim ISP koje sam isprobao, ova 3 su mi bila najbolja. Ja imam kod PTT-a ADSL, i vrlo sam zadovoljan kako ovo radi....

Pozdrav.....
 
Nije ovde stvar u garanciji maksimalnog protoka 24 sata. Ja već nedeljama imam realan protok od oko 1Mb, umesto 3Mb. Pošto u manjoj meri koristim net od kuće, nije mi frka, al' se smorim kad hoću da pogledam neki klip na Youtube ili da skinem neki veći fajl.
 
Ako ne moze da mi isporuci normalne brzine iz ugovora u toku dana kad je normalno da se internet koristi, recimo za posao, onda nek se iskupe u nocnom rezimu, neka dupliraju brzine kad im mreza nije opterecena. Ja bih to razumeo, a ne ovako, imaju najbedniju ponudu sto se tice odnosa cena i brzina a ni to ne mogu da ispostuju kako treba.
 
Ja često proveravam u poslednje vreme. Doduše često i nisam tu.
Uglavnom uek bude ovako:

Kablovski internet, Carina, N. Bgd
 
Proveri ga u intervalu oko 20-22 h.

Vidi kako je meni.

 
Poslednja izmena:
Već satima Soulseek skida punom brzinom. Zaustavljao sam ga samo da napravim ova merenja.









 
Pazi, cim prodje ovaj krizni period (od 18 - 23:30 h) meni radi sve kako treba. Jednostavno, samo se meni javlja ovo cudno zagusenje u popodnevnim i vecernjim satima. I uvek bude isti protok, oko 0.8 Mb/s za download. Zaista zanimljiva situacija, kao da mi namerno capuju ovi iz ptt-a. Znam da jeste paranoicno, ali ovako mi je svaki dan. Uvek isto.

Pazi kako je sad kad prodje krizni period.
 
Verovatno u tvom kraju postoji dosta korisnika koji bas u to vreme krenu da koriste net, pa generalno brzine opadnu. Nista cudno, jer kao sto su ti i rekli - za ove pare ni jedan provajder ne garantuje maksimalne brzine 24h....
 
Posto u mojoj zgradi trenutno nema predsednika kucnog saveta, od sutra cu to ja da postanem. E sad, posto u mojoj zgradi postoji i sbb samo ne u mom ulazu, nameravam da kao predsednik kucnog saveta podnesem zahtev sbb-u za uvodjenje njihove kablovske televizije u moj ulaz. U mom ulazu od 16 stanova nekih 6 bi uzeli kablovsku i net kod sbb-a. Da li sbb naplacuje uvodjenje kablova po stanu ili je uvodjenje besplatno ?
A vreme je da kazemo pa-pa mrtvom ptt-u, pa nek oni ostanu najpopularniji u adsl segmentu, ovde nemaju sta da traze, jer su jadniji od najjadnijeg.
 
Evo kako je svaki dan u popodnevnim i vecernjim satima na 3Mb paketu




KRIMINAL !
 
Posto u mojoj zgradi trenutno nema predsednika kucnog saveta, od sutra cu to ja da postanem. E sad, posto u mojoj zgradi postoji i sbb samo ne u mom ulazu, nameravam da kao predsednik kucnog saveta podnesem zahtev sbb-u za uvodjenje njihove kablovske televizije u moj ulaz. U mom ulazu od 16 stanova nekih 6 bi uzeli kablovsku i net kod sbb-a. Da li sbb naplacuje uvodjenje kablova po stanu ili je uvodjenje besplatno ?
A vreme je da kazemo pa-pa mrtvom ptt-u, pa nek oni ostanu najpopularniji u adsl segmentu, ovde nemaju sta da traze, jer su jadniji od najjadnijeg.

To brale!!! :) Ako nece niko, hajde ti da budes predsednik :) Doduse, 6 od 16 nije 50% i probaj da skupis tih 50-ak posto, i konkurencija je uvek dobro dosla. A da li naplacuju uvodjenje - verovatno ce uzeti nesto. Ne znam da li imaju neku promociju ili sl. al to vidi sa njima ako nadjes 8 stanova koji bi se prikljucili. Ne moraju svi da uzmu i net, samo nek se prikljuce na KDS.

A da bi bio legalan predsednik, opet ti treba >50% od svih stanara. Oformi se neki sastanak, izabere se predsednik i eto - imaces pecat, racun,..... ma sve :)

Srecno... ;)
 
Izgleda da ja imam malo više sreće sa PTT-om.


Prije par dana su mi na vrata zakačili KBC Net flajer - povoljniji su od PTT-a, nemam pojma kakav im je link. Možda da probaš i sa njima s obzirom da izgleda da pokušavaju da se šire (u mojoj okolini je do sada postojao samo PTT koliko ja znam - Studenjak/Tošin bunar).
 
Ja sam iskljucivo zagrejan za Orion @Home pakete i za sbb. Ostali me apsolutno ne interesuju, pogotovo wifi. Ali kako izgleda, penzionere iz mog ulaza nesto ne privlace hd kanali i brz internet. I ovako su coravi i nemaju kompjuter :d
 
Ima li nekog da je nakacen na ptt kds Rakovica ?
 
Što, je l' ima nekih novih momenata? :p
 
Ima :d
Hebu me pa rasturaju. 3 meseca se ganjam sa njima da mi pogledaju sta nije u redu. kako inzenjeri odu kuci meni internet ne radi do ponoci, Od ponoci proradi normalno. I tako ko zna koliko meseci. Danas, mi setovali valjda cmts za mene ili moj modem, ebem li ga, pa rekli probaj ovako par dana pa reci jel bolje. malo jeste bolje, videcemo sutra za vikend kad krene opterecenje.
 
Nazad
Vrh Dno