Šta je novo?

Staticka IP adresa

Prvo vidi sta imas od mogucnosti kod providera, a onda vidis odnos cene i kvaliteta.
Uglavnom svaki provider uz doplatu nudi i tu mogucnost.
 
Potrebna mi je staticka adresa, nebitan mi je protok, da li neko zna kod kog provajdera su najpovoljnije?

Nisi naveo koji tip internet konekcije imas na raspolaganju pa ti se ne moze dati konkretan predlog oko fiksne IP adrese. Trenutno od svih provajdera kablovskog interneta SBB ima najkompletniju ponudu uz mogucnost doplate za fiksni IP, ADSL provajderi fiksnu IP adresu daju uglavnom samo pravnim licima. Nisam upoznat sa situacijom kod wireless provajdera, mada generalno gledajuci ako postoji mogucnost za kabl ili adsl wifi treba izbegavati.
 
Sbb nemam u kraju, imam adsl kod telekoma ali je doplata kod njih 2500-3000 dinara, sto mi je mnogo, pa me zanima da li neki od adsl provajdera ima jeftinije. Kod verata sam video da daju neki 8 statickih ip adresa u paketu za pravna lica, a cena nesto veca, jel to moguce?
 
Sbb nemam u kraju, imam adsl kod telekoma ali je doplata kod njih 2500-3000 dinara, sto mi je mnogo, pa me zanima da li neki od adsl provajdera ima jeftinije. Kod verata sam video da daju neki 8 statickih ip adresa u paketu za pravna lica, a cena nesto veca, jel to moguce?

Kod Eunet-a je doplata za fiksni IP 500 din, nije navedeno da je ova opcija ograničena samo na pravna lica.
 
Jesi razmisljao o besplatnom dinamickom DNS servisu, mozda ti zavrsava posao, ustedeces neki dinar?
 
Poslednja izmena:
Kod Wireless provajdera je cena uglavnom u protivvrednosti 5€ mesečno.
I to mi zvuči mnogo, a sve preko je baš-baš mnogo.

Da li postoji neki poseban razlog za naplatu statičke IP adrese (ako već imamo javne), osim što se sa statičkom IP povećava verovatnoća da ćeš korisnik da optereti UL?
 
Mozda i ima, ali mi nesto nema logike da je verovatnoca za opterecivanje UL-a neki legitiman razlog za ovakvu naplatu. Ti ih neces opteretiti nista vise od onoga sto ti je dozvoljeno (128 ili 192kbps), a to si ti vec platio, sta ima jos da naplacuju. I sa dinamickom mozes da sibas 24h po torrentima i opteretis upload.

Mozda kosta nesto u procesu rezervacije adrese. Ali opet je minimalno 60 evra godisnje malo previse. Verovatno racunaju na to da je staticka adresa potrebnija pravnim licima (firmama), a ona su malo imucnija (yea, right) od fizickih i mogu da izdvoje te pare.
 
Cena paketa se ne formira sa predpostavkom da će svi korisnici 24/7 da troše 100% svog internet linka :)
 
Pa izgleda da je eunet najpovoljniji, tako da cu preci kod njih, ne znam samo koliko se ceka MK i prebacivanje na drugog prvajdera?
 
Evo da sam sebi odgovorim, juce se prijavio kod euneta, jutros u telekomu uzeo mk i evo sad sam na eunetu sa st adresom. Konacno da se nesto brzo moze odraditi i kod nas u Srbiji :D
 
Nazad
Vrh Dno