Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Narode, ja jos uvek imam NTR83 koji savrseno radi. Svi kvarovi se zasnivaju na rasusivanju elektrolita kondenzatora, obicno kod napajanja usled cestih prekida u napajanju od strane EDB-a. Ali to je nasa sudbina kada je monopol neizbezan. No da se vratim na uredjaj. Sada sam video zamenu ovom uredjaju u vidu Extreamer Prodigy 4K. Cena u Rusiji je 120 $, a online oko 150$. Moze ovo da se nadje i jeftinije ali ne kod nas.
Link:
http://www.xtreamer.net/Prodigy-4k/
Ovaj uredjaj ima HDMI in i HDMI out!!!
Ima li neko iskustva s ovim uredjajem i snimanjem sa SBB-a?
 
nemam to,ali deluje prilicno zanimljivo,posebno mi se svidja opcija HDMI In....imao sam svojevremeno pravi GoogleTV(Logitech Revue)koji je imao takodje HDMI In,i super fora,ja sam na njega kacio AzBox HD Sat risiver,i imao sam opciju PIP(slika u slici)gore u uglu mi stoji sta je trenutno na kanalu,a ovamo baratam nesto sa Androidom.....sto se tice snimanja,ne znam kako se ponasa Android kao recorder,ali ako je ista fora kao kada bi nakacio Box preko cinceva(u ovom slucaju HDMI) na Tv karticu,verujem da ne bi bilo problema oko snimanje,i eventualne zastite,ako si na to mislio....
ako neko pazari,neka podeli iskustvo...
@jedino me malo buni ovo oko 4K...sto nisu stavili HDMI 2.0 standard,vec 1.4...
 
Poslednja izmena:
Narode, ja jos uvek imam NTR83 koji savrseno radi. Svi kvarovi se zasnivaju na rasusivanju elektrolita kondenzatora, obicno kod napajanja usled cestih prekida u napajanju od strane EDB-a. Ali to je nasa sudbina kada je monopol neizbezan. No da se vratim na uredjaj. Sada sam video zamenu ovom uredjaju u vidu Extreamer Prodigy 4K. Cena u Rusiji je 120 $, a online oko 150$. Moze ovo da se nadje i jeftinije ali ne kod nas.
Link:
http://www.xtreamer.net/Prodigy-4k/
Ovaj uredjaj ima HDMI in i HDMI out!!!
Ima li neko iskustva s ovim uredjajem i snimanjem sa SBB-a?

Taj uređaj ti je čisto bacanje para pored Nvidie Shield TV-a, koji je nekoliko puta bolji hardver.
Za taj tvoj uređaj ti je potreban hdcp striper da skineš zaštitu pa onda da ga snimaš,pod uslovom da takva opcija postoji na samom uređaju.Na Shield TV-u snimaš direktno D3GO strim,što je ekstra!!!
 
Poslednja izmena:
kako kome,moras prvo da ga probas,pa da das takve izjave...a D3GO moras da budes korisnik,da bi ga gledao...:)....
 
Ko ima SBB ,tu su velike šanse da ima D3GO ili bar može da ga ima.
Nema potrebe da se proba taj njegov jer ako imam nešto što je pet puta jače i bolje od tog boksa ,onda sigurno znam o čemu pričam.
Za taj boks ne znam da li ima opciju snimanja preko HDMI In ulaza.
 
ok,ima ko i nema...
dobro odavno je poznato da je sve tvoje najbolje(ne kazem da taj Android Shield)nije dobar,daleko od toga....ali sam provalio da ti uglavnom ovde dodjes da bi se raspravljao i pametovao kako sve imas najbolje,a sve dugo nije dobro,a najmanje da kazes nesto pametno i pomognes ljudima.... ja trenutno planiram da se povucem iz ove rasprave,nemam nameru da mi skace secer:)
za tvoju informaciju, ja i nisam planirao da ga kupim,samo sam dao komentar za neke detalje,i nisam odmah skakao kako je bez veze,i kako je moj WETEK Core najbolji:)
za tvoju informaciju itekako radi HDMI In Rec...pozdrav
2iig3s5.png

2nh14cj.png

j5uoph.png
 
Narode, ja jos uvek imam NTR83 koji savrseno radi. Svi kvarovi se zasnivaju na rasusivanju elektrolita kondenzatora, obicno kod napajanja usled cestih prekida u napajanju od strane EDB-a. Ali to je nasa sudbina kada je monopol neizbezan. No da se vratim na uredjaj. Sada sam video zamenu ovom uredjaju u vidu Extreamer Prodigy 4K. Cena u Rusiji je 120 $, a online oko 150$. Moze ovo da se nadje i jeftinije ali ne kod nas.
Link:
http://www.xtreamer.net/Prodigy-4k/
Ovaj uredjaj ima HDMI in i HDMI out!!!
Ima li neko iskustva s ovim uredjajem i snimanjem sa SBB-a?

Jel ima to kod nas da se pazari?Ako imate link.
BTW NTR jos sluzi ;)
 
Evo i ja da se javim NTR jedna od najbooljih stvari koju sam kupio u poslednjih par godina, i dan danas cita vecinu formata uz odlicnu sliku.
 
E pa ja sam "našao" prvi format koji "neće" da čita skinuo sam neke video fajlove kodirane HEVC kompresijom...
 
pa nece,znas da je Svet Kompjutera pisao recenziju za ovaj uredjaj u februaru 2010...zar ocekivati da tako nesto otvara HEVC:)..mnogi moderniji uredjaji nisu jos dorasli HEVC-u...tako da je glupo uopste to i pominjati...on je za svoje vreme odlican...
 
Poslednja izmena:
Pazi prvi format koji nije procitao, ja zadovoljan , samo da ljudi znaju ako nalete a ne obrate paznju....
 
ma sve je to Ok...ali ko sad jos juri to,postujem ljude koji ga imaju,a verovatno su ga kupili ,kada se pojavio +-...i zavrsava im posao jos uvek...
sad bar ima ovih Androida za mnogo manje pare u odnosu koliko je ta igracka kostala,kada se pojavila...
 
Meni totalno zabagovao NTR83 posle sinhronizacije sa Logitech Harmony 650 daljinskim. Bio sam prinuđen da ga flash-nem i sada mi zvuk nešto leruje, odnosno nije lepo sinhronizovan sa slikom. Probao sam sve i svašta u setovanjima, ali očigledno nešto propuštam. Koja je, btw, dobra verzija firmware-a od novijih? Tnx!
 
Što se tiče nečitanja hev kodeka na NTR83 - to je zato što tada nije bio ni izmišljen ni H265 ni rezolucija 4K ni 3D. Prema tome, slava Novatronu što nam je podario lepe trenutke. U mojoj kući još uvek radi i strimuje preko vajerlesa bey štucanja. Nekada se strimuje i dva različita filma istovremeno bez problema, obično rezolucije max 720p.
E sada, oko tog Prodigy 4K što sam pisao...Nisam ga još kupio i žalim, al ne znači da neću. Cena je malo jača, 150e sa er-misem od 20e na poklon. Inače, ovo je najniža cena ikada u totalu za nekih 50e (ako uračunamo 20e poklona). Uređaj je posrednik između tv-a i risivera preko hdmi veze. Snima sve do max 1080p. Pušta sve pa i h265 do 4K, a 3D do 30FPS što nije loše. Ovo znam sigurno jer mi je prijatelj iz Rusije pazario i prezadovoljan je.
Što se tiče Nvidia Shield-a, pa to nije rikorder tako da mi nije interesantan uopšte. Toga vala ima danas ko blata. Evo jednog modela koji ga izuva za male pare Artway M20. Ko hoće samo da se igra onda neki mini kompjuter sa 8 jezgara pa udri do mile volje - toga barem danas ima za manje od 50e!
 
Što se tiče nečitanja hev kodeka na NTR83 - to je zato što tada nije bio ni izmišljen ni H265 ni rezolucija 4K ni 3D. Prema tome, slava Novatronu što nam je podario lepe trenutke. U mojoj kući još uvek radi i strimuje preko vajerlesa bey štucanja. Nekada se strimuje i dva različita filma istovremeno bez problema, obično rezolucije max 720p.
E sada, oko tog Prodigy 4K što sam pisao...Nisam ga još kupio i žalim, al ne znači da neću. Cena je malo jača, 150e sa er-misem od 20e na poklon. Inače, ovo je najniža cena ikada u totalu za nekih 50e (ako uračunamo 20e poklona). Uređaj je posrednik između tv-a i risivera preko hdmi veze. Snima sve do max 1080p. Pušta sve pa i h265 do 4K, a 3D do 30FPS što nije loše. Ovo znam sigurno jer mi je prijatelj iz Rusije pazario i prezadovoljan je.
Što se tiče Nvidia Shield-a, pa to nije rikorder tako da mi nije interesantan uopšte. Toga vala ima danas ko blata. Evo jednog modela koji ga izuva za male pare Artway M20. Ko hoće samo da se igra onda neki mini kompjuter sa 8 jezgara pa udri do mile volje - toga barem danas ima za manje od 50e!

Naravno.Ja sam zaista "emotivno" vezan za Novatron i sluzio me je ihaaaa i zaista nikad nisam zazalio.Jasno mi je za kodek , prosto to je tako...
Moj problem koji se pojavljuje sto sada povremeno krece da se restartuje i nekad ne "pobudi" HD.Pogledao ga moj ortak i kaze da verovatno neka elektronika na ploci lagano "odlazi"...
Nego jesi li narucio taj Xtreamer?U Srbiju?
 
Imam sansu od drugara da ga dobijem u narednih 10 dana, a ja se nesto neckam, citam kritike po netu i odlazem sve. Secas se kakve smo muke imali u pocetku sa Novatronom - koliko pustih apgrejda firmvera i onih poljskih i itaijanskih varijanti - ludilo. Izgleda da svi zuti nesto ne zarezuju tu uslugu odrzavanja uredjaja vec uglavnom prodaju ono sto su nastancovali u jednom turnusu proizvodnje.

Iskreno, ako moze da snima i pusta sve bez problema ko Novatron (plus h265), sta se ja to predumisljam?!

Samo gledaju kroz svaki dinar - tlista, toblo toblo, kaze kinez neki dan na pijaci...
 
Uhhh secam se ali ipak...
Inace Novatron je meni posluzio na jedan nacin koji mi uopste nije bio na pameti....
Presnimio sam brdo VHS snimaka koje sam imao kuci, a kad se proculo u drustvu, ihaaa
 
Imam sansu od drugara da ga dobijem u narednih 10 dana, a ja se nesto neckam, citam kritike po netu i odlazem sve. Secas se kakve smo muke imali u pocetku sa Novatronom - koliko pustih apgrejda firmvera i onih poljskih i itaijanskih varijanti - ludilo. Izgleda da svi zuti nesto ne zarezuju tu uslugu odrzavanja uredjaja vec uglavnom prodaju ono sto su nastancovali u jednom turnusu proizvodnje.

Iskreno, ako moze da snima i pusta sve bez problema ko Novatron (plus h265), sta se ja to predumisljam?!

Samo gledaju kroz svaki dinar - tlista, toblo toblo, kaze kinez neki dan na pijaci...

ja verujem da ce moci da snima i preko HDMI,i preko Cinceva,ako ih ima...ja sam nekoliko uredjaja kacio preko Cinceva(zadnji put Telekomov IPTV) na EasyCap USB stick na komp,i svaki Video signal koji prodje,mogu da snimam...da imam neku HDMI In karticu,verujem da bi takodje snimala HDMI prolaz kroz nju...
 
Društvo, koliko tražiti keša za Iamm Novatron NTR-83 plejer? Reših da ga prodam.. Tnx! (Sorry na off-u, stavih ga u oglasnu sekciju, ali nemam pojma sa kojom se ponudom zadovoljiti.)



Sa HD ili bez? ;-)

Realno, tržište je preplavljeno sa kinezima od 20-30€ koji čitaju više od njega...
Njegovi kvaliteti su ulaz, recimo, može se digitalizovati vhs... Itd...
Ajde javi za koliko je otišao
 
Poslednja izmena:
Mogu reći da su neka rešenja na novatronu prijemčivija za korisnike koji hoće plug and play...


....shit has hit the fan...
 
Nazad
Vrh Dno