Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Od skoro ne mogu više da snimam program preko video ulaza kao PAL signal. Prijavljuje "zaštićeno kopiranje". Snimanje preko istog ulaza, ali u NTSC formatu i dalje funkcioniše, ali, naravno, snimak je mnogo lošiji nego PAL. Signal "vučem" iz D3 SBB boxa, pa pretpostavljam da su ubacili u signal neki kod koji sprečava PAL snimanje. Isprobao sam sve moguće firmware (zvanične, nezvanične, italijanske, poljske, češke...) i opet nije proradilo. Pokušavao sam (očajnički) i da podesim DTV region, ali pošto nije DTV signal u pitanju, naravno da ni to nije pomoglo. Ima li neko neku ideju/rešenje za ovaj problem?
 
Juče dobio adapter s kine, disk proradio.
A danas uklopim plejer i opet ne nadže diska i za dodatak, kada ugasim plejer, vent još uvek radi.
Mjenjao frmver i sve, par puta, i jpš uvek ne nadže diska i vent još uvek radi kada je sprava ugašena.
Sada znam zašto ga je tip dao u prodaju...
lp
 
Uh pa to je baš sjeban uređaj izgleda.Ajd to sa HDD možda bi mogao da se pomiriš sa USB only varijantom, ali ako ventilator tako radi stalno onda je nešto još riknulo...
 
Probaj zvaničnu verziju FW broj 90. Meni jedino ta nije zajebavala ventilator. Ali, zato sa njom npr. ne radi YT, i zaključa se ROOT pristup...

BTW, ima li neko da pripomogne oko mog pitanja? Svi živi support sajtovi i forumi su se pogasili... H E L P ! ! ! :wall:
 
Pitanje za vlasnike Iamm-a:

Da li postoji jedna PC grafika koja može da oduva Novatron-a u smislu kvaliteta slike ili bar stane rame uz rame sa ovim uređajem?

Imam model NTR-83, koristim ga samo za filmove i stalno se nešto tripujem da ga zamenim htpc-jem, a njega prodam ili munem u spavaću sobu..

Šta misle korisnici o kvalitetu slike grafa vs. Iamm?

Hvala!!!
 
Jel ima neko predlog za nabavku nekog pametnijeg uređaja ovakvog tipa, znači da pušta i snima video sadržaj sa svojim ili eksternim HDD-om.
 
Sa kog izvora hoces da snimas?
 
Imam kablovsku TV pa sam dovlačio sa kablovskog DVB-C set top boxa, preko činčeva na Novatron,
ali uvek sam imao problem sa nekim zujanjem i sa kašnjenjem zvuka na nekim kanalima.

Uvek postoji opcija na kompu, mada mi i za to treba savet, preporuka,
ali nešto kvalitetnije od Novatrona je u stvari ono što tražim.

Interesantno je koliko je posle zastarelosti VHS-a, tehnologija jednostavnog snimanja u kućnim uslovima zapostavljena, najverovatnije zbog zaštite,
ali posle onolike erupcije i ekspolatacije videorekordera, sada nema gotovo ništa normalno u ponudi.
 
Snimanje preko Sat Risivera sa Enigma sistemom,jos uvek radi odlicno....ja snimam sve preko mreze na hard od kompa i HD kanale i obicne,u TS formatu,i svaki snimak moze da se gleda gde god pozelis....sto nije slucaj sa nekim novijim risiverima,gde njihov snimak iskljucivo gledas,samo na maticnom box-u....a to sam cuo isto i za neke nove Smart Televizore....
 
Da ne skrećem u off topic, jel ima neka tema ovde gde mogu da pročitam nešto više o tome ovde na Benchmarku,
jer uopšte nisam u toku sa sat risiverima niti sam ih uzimao u obzir do sada.
Ako sam te dobro shvatio koristiš PVR snimanje na SAT risiveru a koji signal dovlačiš na njega,
sa satelitske antene ili nekog kablovskog TB uređaja.
Ali kao što rekoh da ne idem u off, može bilo koji link ovde na benchu.

Hvala
 
Ljudi pomagajte, izgubio sam adapter za ntr 83 i već sam dva kupio ali sam ih morao vratiti je "nemaju dovoljno snage da ga pokrenu". Ja sam od podataka gledao samo da budu 12v/3a, ali očigledno ima još nešto na šta treba obratiti pažnju. Dakle sa adapterom sa tim specifikacijama ntr se dugo pali i onda počne čudno da pišti i ne učitava hdd, kao da ga uopšte nema. Ja sam mislio da je 3A oznaka snage, ali očigledno ima još nešto.

Zna li neko koji tačno adapter odgovara za ovo čudo?
 
evo sta kaze spec...
da li na tvom drugom adapteru isto tako pise...?
149wphj.png
 
Poslednja izmena:
Jedino nisam mogao da nađem amperažu ulaza... Ne znam koliko to može imati uticaj, inače sve drugo je ovako pisalo...
 
Ako će da pomogne slikao sam ovaj moj...
uACFdQJ.jpg

edit:prevelika slika...
 
Poslednja izmena:
Pomoglo bi ako bi hteo da mi ga prodaš... :D Znači po njihovim podacima na ulazu treba da ima 1.5A a ovaj tvoj ima 0.7A... I sad mi opet ništa nije jasno... :S A jel tebi ok radi sa ovim?
 
Sad ste me zbunili. Specifikacije vs. Ono što imam....
Pa radi...Da ne ureknem
 
Pu, pu... Samo neka radi... :D
Hvala puno za sliku, to mi je upravo trebalo. Uz malo sreće moj će proraditi u toku sledeće nedelje... :)
 
Samo da javim, operacija uspela. :) Sad napokon uživam u gledanju. Hvala na pomoći.
 
što reče neko na forumu, ja sam sve probleme sa IAMMom i sa novim firmwerom rešio - prodao sam ga :) Inače streaming mi je radio sa računara preko LAN kabla koji je nakačen bio na ruter, softver je bio 0.90 ili 0.92, ne sećam se više, prošlo je 2 godine od tada. Koji FW ti imaš?
 
^Nemam pojma, proveriću, znam da sam ga samo jednom flash-nuo od kad ga posedujem, a posedujem ga dugo. Čuvam ga samo jer mu nema ravnog u reprodukciji, čitaj kvalitetu slike pri gledanju .mkv, itd. Nizašta drugo ga nisam ni koristio. Jednom sam nakačio neki besan wifi dongle i to je bila tragedija. Reko, možda se u međuvremenu nešto promenilo :p
 
^Nemam pojma, proveriću, znam da sam ga samo jednom flash-nuo od kad ga posedujem, a posedujem ga dugo. Čuvam ga samo jer mu nema ravnog u reprodukciji, čitaj kvalitetu slike pri gledanju .mkv, itd. Nizašta drugo ga nisam ni koristio. Jednom sam nakačio neki besan wifi dongle i to je bila tragedija. Reko, možda se u međuvremenu nešto promenilo :p
Uhhh ja nikad nisam probao preko wi-fi kako si ga "instalirao"?
Mene sad za...ava i zicna varijanta , izgleda da je sbb apdejtovao fw epc3928 i cackao portove i sad mi plejer ne vidi ostale kompove u mrezi...
 
^Ne sećam se da je bilo problema prilikom instalacije, u pitanju je bio neki mali, besni Hercules wi-fi dongle, koji sam prodao na keca posle - pobiše se kolege za neku smešnu cifru koju sam stavio. Međutim, to tako krljavo radilo da nije moglo da pokrene ama baš ništa kako valja, pa sam i odustao na kraju od wi-fi-ja preko IAMM-a. Platio sam ga onomad Boga Oca, a iskorišćenost mu je, po meni, 20%. Zato pitam ekipu da li je u međuvremenu neki novi FW doneo poboljšanja. Mada, sad kako imam smart TV, ni ne treba mi da se petljam oko Novatron-a, jer wi-fi na Samsung-u ubija. Kvalitet slike preko player-a TV i dalje ne može da se poredi sa kvalitetom koji dođe sa IAMM-a. Zato ga i dalje držim na polici. Ali smara u pm komp na USB, USB u IAMM-a, kopiranje, zezanje + problemi sa Win-om u mreži.. Sve surogat do surogata, da ne kažem moj do ... :)
 
Poodavno sam pisao o svom iskustvu sa IAMM, pa ako se ponavljam - izvinite.
1. Pre 5-6 godina nije bilo ni pomena o tzv. Smart TV, u bilo kojoj varijanti, tako da je IAMM sa svojim karakteristikama bio prava mala revolucija u paketu sa npr. Panasonic TX50V20 plazmom.
2. Mogućnost ugradnje HDD je fenomenalna stvar. "Spakuješ" disk od 2TB u "kutiju" 15x15cm i nema dodatnih kablova, eksternih hard-diskova, fleš memorija, USB kartica, turaj-vadi po 4-8-16-32GB svaki čas kad hoćeš da pogledaš neki full-hd film.
3. ODUVEK je bilo problema sa firmware-ima. Probao sam ih SVE, i svaki je bio bagovit na svoj način. Ja sam se zadržao na zvaničnom update-u 88, jer najbolje radi ono što meni treba, a to je kristalna i nepogrešiva reprodukcija svih mogućih filmova, kodeka, titlova, formata... Sa druge strane, Youtube, torrent i ostale net servise - zaboravite.
4. Mislim da već godinama nije izdat novi firmware, ni zvanični, ni "mod-ovani" (češki, poljski, italijanski...), a skoro svi support sajtovi su odavno ugašeni.
5. Uz uređaj sam papreno platio i wi-fi dongle, jedan od retkih kompatibilnih sa IAMM. Rad preko wi-fi se pokazao kao pravo mučenje, tako da dongle (mislim da je tada koštao 4-5000 RSD) više nikada nisam koristio. (Osim toga, tupavo rešenje sa 2 teško pristupačna USB ulaza na poleđini uređaja, postaje još tupavije kada se ubaci dongle koji svojom veličinom bukvalno onemogući pristup preostalom USB portu.) Sa druge strane, klasično USB povezivanje, kao i reprodukcija preko LAN su funkcionisali besprekorno.
6. Napajanje, ventilator, buka, zagrevanje, uključivanje uređaja kad struja nestane pa dođe... Svakakva čuda su se dešavala. I to je uglavnom zavisio od firmware-a.
7. Živ sam se nasnimao programa sa SBB D3 dok nisu ubacili zaštitu koju nisam mogao da "zaobiđem" (o tome sam već pisao na forumu).
8. Sa cenom od oko 20k RSD, IAMM je bio relativno skupa igračka, koja je danas definitivno prevaziđena, ali se posedovanje istog svih ovih godina definitivno isplatilo.
 
Poodavno sam pisao o svom iskustvu sa IAMM, pa ako se ponavljam - izvinite.
1. Pre 5-6 godina nije bilo ni pomena o tzv. Smart TV, u bilo kojoj varijanti, tako da je IAMM sa svojim karakteristikama bio prava mala revolucija u paketu sa npr. Panasonic TX50V20 plazmom.
2. Mogućnost ugradnje HDD je fenomenalna stvar. "Spakuješ" disk od 2TB u "kutiju" 15x15cm i nema dodatnih kablova, eksternih hard-diskova, fleš memorija, USB kartica, turaj-vadi po 4-8-16-32GB svaki čas kad hoćeš da pogledaš neki full-hd film.
3. ODUVEK je bilo problema sa firmware-ima. Probao sam ih SVE, i svaki je bio bagovit na svoj način. Ja sam se zadržao na zvaničnom update-u 88, jer najbolje radi ono što meni treba, a to je kristalna i nepogrešiva reprodukcija svih mogućih filmova, kodeka, titlova, formata... Sa druge strane, Youtube, torrent i ostale net servise - zaboravite.
4. Mislim da već godinama nije izdat novi firmware, ni zvanični, ni "mod-ovani" (češki, poljski, italijanski...), a skoro svi support sajtovi su odavno ugašeni.
5. Uz uređaj sam papreno platio i wi-fi dongle, jedan od retkih kompatibilnih sa IAMM. Rad preko wi-fi se pokazao kao pravo mučenje, tako da dongle (mislim da je tada koštao 4-5000 RSD) više nikada nisam koristio. (Osim toga, tupavo rešenje sa 2 teško pristupačna USB ulaza na poleđini uređaja, postaje još tupavije kada se ubaci dongle koji svojom veličinom bukvalno onemogući pristup preostalom USB portu.) Sa druge strane, klasično USB povezivanje, kao i reprodukcija preko LAN su funkcionisali besprekorno.
6. Napajanje, ventilator, buka, zagrevanje, uključivanje uređaja kad struja nestane pa dođe... Svakakva čuda su se dešavala. I to je uglavnom zavisio od firmware-a.
7. Živ sam se nasnimao programa sa SBB D3 dok nisu ubacili zaštitu koju nisam mogao da "zaobiđem" (o tome sam već pisao na forumu).
8. Sa cenom od oko 20k RSD, IAMM je bio relativno skupa igračka, koja je danas definitivno prevaziđena, ali se posedovanje istog svih ovih godina definitivno isplatilo.

Otprilike sve kako pises je i kod mene...
Samo sto ja jos nisam kupio smart tv sa svim opcijama ka netu.
Ono sto me sada da nervira je taj problem sa mrezom gde ne mogu kroz mrezu da kopiram fajlove na uredjaj ili da pustam iste...
 
^Naissus, sve si lepo napisao! Apsolutno isto iskustvo delim. Kao što ranije pomenuh, smart TV koristim za Net, ako baš zatreba, a Iamm-a i dalje za reprodukciju, jer je slika vrhunska. Za drugo mi više ni ne treba. I dalje je gotivan ukras na multimedijalnoj polici. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno