Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

velko

Slavan
Učlanjen(a)
21.11.2004
Poruke
1,413
Poena
360
Iako je player kod mene vec desetak dana tek nocas sam nasao
vremena da uradim jedan mali unboxing. Da ne kazu ljudi kako sam lenj... ;)

Cim nadjem vremena ostavicu jos neki video u radu. Jako lepo radi sa svim
filmovima koje imam. Poseduje za razliku od drugih DVB-T Mpeg4 tuner i
PVR mogucnosti na analognim ulazima i na DTVu. A da... i sexy TFT. :)

[YOUTUBE]<object width="500" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/V_7lHc1lxeQ&hl=en_US&fs=1&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/V_7lHc1lxeQ&hl=en_US&fs=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="405"></embed></object>[/YOUTUBE]

Pozdrav... :wave:
 
Poslednja izmena:
ove Immm uređaje sam video da imaju u hrvatskoj da se kupe, po nekim jako jako smešnim cenama, mada dosad nisu imali ništa bolje od s-video i kompozit konektora i podrške za mp4, nije bilo čak ni divx-a.

ovaj me po izgledu podseća na jedan drugi, tj totalna je kopija samo ne mogu da se setim imena, kad ih ima ko **vana u zadnje vreme. što više plejera to bolje :)
 
@Hromi Daba
Bice kod nas, i to po jako dobroj ceni. Racunaj nekih 15tak dana najvise, samo da se doda podrska
za nase titlove i jos par sitnica. krastavac, softverasi svi pijani oko praznika, nece da rade... :whip:
O ceni i gde se moze nabaviti ne mogu da komentarisem. Da ne reklamiramo i sl.

@scheilinkin
verovatno si naisao na neku kopiju. ili neka zagubljena kolicina modela od pre 5 godina. :)
 
Poslednja izmena:
Konacno malo slobodnog vremena posle nove godine, bas uzivao danas u filmovima.

Kao plejer radi odlicno, sve filmove koje sam imao pusta bez problema. Flac i dts fajlove takodje. Primetio sam da moze da propusti i lossless bitstream zvuk, a takodje funkcionise i dts downmix kada zvuk ide preko hdmi kabla na tv. Slika je po defaultu malo zivljih boja tako da kvalitetniji ripovi izgledaju odlicno. Kolega je uporedio sa svojim wd live-om i kaze da je slika kvalitetnija i sam plejer je brzi. Nisam licno uporedio tako da ovo uzmite sa rezervom.

Daljinac je po meni odlican. Tasteri nisu kruti i neudobni kao kod nekih kineza. Izrada je odlicna, nije se stedelo na plastici. Uredjaj je proizveden u Koreji.

Mali tft sa prednje strane prikazuje kompletan meni, liste fajlova i ime fajla sa trajanjem kada se nesto pusti. Zgodno je ako hocu da pustim internet radio ili muziku a da ne palim tv. Takodje prikazuje tacno vreme kad je iskljucen.

Analogne ulaze sam probao sa klasicnim dvd plejerom. Povezao preko skarta i bez problema snimio na hard u mpeg formatu. Moze da se napravi i lista zadatih vremena u kojima ce snimati sto je zgodno nekome ko ima d3 i sl. Nazalost nemam antenu pa za sada ne mogu da isprobam dvb-t tjuner i mogucnost da koristim epg za rasporedjivanje snimanja.

Imao malo problema oko mreze. U pocetku je video ostale racunare ali nista od fajlova. Posle malo cackanja i par restartovanja masina u mrezi sve je proradilo.

Ostavljam par boljih slika pa javljam dalje utiske cim stignem.
 

Prilozi

  • DSCN1001_resize.JPG
    DSCN1001_resize.JPG
    162 KB · Pregleda: 1,774
  • DSCN1002_resize.JPG
    DSCN1002_resize.JPG
    161.5 KB · Pregleda: 1,501
  • DSCN0980_resize.JPG
    DSCN0980_resize.JPG
    196.2 KB · Pregleda: 906
Poslednja izmena:
ne bih rekao da je ispod 200e, ali me slobodno ispravi. ako hoćeš pošalji mi na pm gde ima da se kupi

i da btw uslikaj malo kako meni izgleda na tv-u, jako mi se dopada ovaj Iamm
 
Imas li koju sliku unutrasnjosti ? Kako se hladi ,tj greje , mesto za HDD .... ? :cigar:
 
@scheilinkin
U periodu trajanja promocije uredjaja od sredine januara do isteka zaliha bice po ceni ispod 200e.
Meni cu uslikati veceras, nema problema.

@MagicMaster
Iamm brend je u vlasnistvu samog proizvodjaca, nije rebrandovan kinez i sl.
Garancija ce biti godinu dana, ovlascen servis uredjaja vec obezbedjen.

@Hattala
Videcu da li mogu da ostavim slike unutrasnjosti. Inace je vrhunski odradjen, nema plastike koja je lose
izlivena, krckanja i sl. Sve je uradjeno onako kako treba. Prima sata diskove, testirano do 2TB, hladi ga
mali 40mm ventilator koji se nalazi ispod lan porta. Nije bucan, sa udaljenosti od metar ja cujem vise
vodu u radijatorima nego njega. :) Ima i proreze preko kojih ulazi hladan vazduh od spolja. Posle 24h
rada je jedva mlak sto je odlicno obzirom da sam stavio klasican WD disk a ne neki iz Green serije i sl.
 
Tenk ju :d
To zvuci veri najs ako je tako. Ako se hladi ok , nije bucan i nema problems sa HDDs...to vredi para :eyebrows:
 
Nazalost varijanta sa analognim tjunerom bi znacila da se koristi stariji cip za sve, tako da bi se izgubilo na podrzanim formatima za reprodukciju i na jos mnogim drugim stvarima.

Jedina varijanta za kablovsku je da se koristi eksterni tjuner, znaci recimo D3 risiver na sbb-u ili IPTV risiver pa da se nakace preko skart ili kompozitnog ulaza. Dalje do tv-a ide preko HDMI veze. Snimanje u tom slucaju radi bez problema i moze da se koristi klazican scheduler u kome se unese sa kog ulaza snima, u koje vreme, datum i sl. Cak i kada je ugasen sam ce se upaliti i snimiti sta treba. A ako recimo gledate neki film a programirano je da mora da snima sa nekog ulaza upozorice vas i dati nekih 15 sekundi da se odlozi snimanje. Ako se nista ne uradi zaustavice reprodukciju i prebaciti na ulaz koji treba, snimiti i to je to.

Prava stvar je uhvati DVB-T siglnal i koristiti ugradjen tjuner sa sve EPG-om za rasporedjivanje snimanja, e to funkcionise savrseno samo sto ima "malo" da sacekamo dok se ne predje na DVB-T.
 
DVB-T2 ce biti dostupan u sledecem modelu, za sada nema podrske jer skoro pa niko ne koristi T2.
Vec pricao o tome sa ljudima iz Realtek-a i receno mi je da za sada ne nude takvu varijantu jer se
nigde realno ne koristi.

Ja to gledam ovako... za cenu po kojoj ce se prodavati tjuner mi dodje kao cist bonus. :) Ma koliko i mene licno malo
nerviralo, tako je i ne moze se promeniti dok sam proizvodjac chip-a ne promeni.
 
Odmah da dodam...

1. 24p sada podrzava.
2. Predefinisane radio stanice sada postoje.
3. Moze se formatirati hard iz softvera, cak i odredjivati particije i sl.
4. Precice za sherove u mrezi sada mozete postaviti.
5. Montaza harda je sada drugacije resena sto se i vidi na videu koji sam postavio, nema potrebe za srafovima.

Sve u svemu dosta sitnica je ispravljeno. A dosta toga ce biti i dodato.
Par kolega sa foruma je izrazilo zelju da pogleda uredjaj, nadam se da ce ostaviti posle toga i svoje komentare.
 
Poslednja izmena:
Stize i manja kolicina istog plejera ali sa drugacijim dizajnom. Da li se nekome svidja? :)
 

Prilozi

  • 81b.jpg
    81b.jpg
    154.8 KB · Pregleda: 532
meni se svidja, samo da ovi uredjaji krenu da kostaju po postenih 100E, pa da i ostali krenu da obaraju cene . . i svako ce imati po dva komada, umesto sto sada 98% ljudi pusta sa kompa HD
 
Da li je razlika između iamm NTR83 i NTR83WT samo što ovaj drugi nema DVB-T prijemnik?
Ako je razlika u nedostatku tjunera onda bi za naše tržište bolja varijanta bila WT verzija jer je vrlo veronatno jeftinija a od DVB-T tjunera kod nas nema neke vajde.

Za naše trište mogao bi da bude interesantan i NTD58 (naravno uz odgovarajuću cenu). Interesantno je da se na sajtu proizvođača pominje da NTD58 ima procesor na 500MHz dok NTR serija ima procesor na 400MHz. Da li su to isti uredjaji ispod "haube"?

Pošto sam na sajtu video da je moguće menjati veličinu titla da li je moguće menjati i boju? Da li je titl sa "senkom"?

Da li je poznata tačna cena uređaja, kada će moći da se kupi i gde?

Pozdrav
 
Da, uredjaji sa WT u oznaci nemaju tjuner. I jesu nesto jeftiniji, ali je to bas mala razlika.
Sada u promociji moze da se dobije najbolji model po dosta nizoj ceni od slicnih, tako da ni nema veze trenutno. Kasnije ce biti vise modela.
NTD serija ne postoji jos uvek fizicki, bice dostupna kod nas sredinom godine. NTD serija je inace skroz drugacija ispod haube, a i softverski.

Cini mi se da titl ima senku, ali je jako tanka. Velicinu i poziciju mozes da menjas, boju ne.

Uredjaji ce biti dostupni sredinom-krajem januara u vise maloprodaja. Promo cena ce biti solidno ispod 200e.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Koliki mu je hard? Jel moze neko u nekoliko reci da objasni sta je zapravo ovaj uredjaj? Vidim samo da moze da prima dvb-t signal i da ima hard sa koga ocigledno pusta fajlove.
 
Sajt je star u stvari dva dana. :)

NTR63L je star model, ne proizvodi se vise. Ono sto je ostalo od kolicina se kao prodaje negde.
Veliki nedostatak... ne pusta MKV. Da ne pricam o ostalim stvarima, jako je problematican i softver na njemu.
 
Nazad
Vrh Dno