Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

po 1000put
Manite se Klite. Najgormi moguci pack od kad postoji.
Instalirajte sta vam treba od rendera i decodera, nije to nuklearna fizika

I jos jedna stvar. Ne postoji najbolji player. Zavisi sta kome odgovara.
 
Poslednja izmena:
po 1000put
Manite se Klite. Najgormi moguci pack od kad postoji.
Instalirajte sta vam treba od rendera i decodera, nije to nuklearna fizika

I jos jedna stvar. Ne postoji najbolji player. Zavisi sta kome odgovara.
Zbog čega najgori? Koristim ga već 10 godina, nikad nikakvih problema nisam imao.
 
I ja ga koristim preko 10 godina, bez ikakvih problema naravno.

(da se razumemo, standardni/full K Lite Codec Pack, ne Mega Pack)
 
Ja ne koristim nista drugo samo PotPlayer 64 bit mada imam i ostale plejere samo da vidim razliku.
Na laptopu jedino imam madVR zbog nvidia 315m zbog hardverske podrske za PotPlayer.

Screenshot (35).png
 
@Vuk kako ti ne pusta 8K sa YT, meni narnormalnije a imam mnogo slabiji komp.

Za 4K sam mislio na stane kanale ne domace, tipa H1, H2 Eurosport itd. mislim da je to 3-4 god. Nikako mi nije jasno zasto su isforsirali UHD televizore sad, propo 3D pa da imaju novu maglu?!?
 
@Vuk kako ti ne pusta 8K sa YT, meni narnormalnije a imam mnogo slabiji komp.

Za 4K sam mislio na stane kanale ne domace, tipa H1, H2 Eurosport itd. mislim da je to 3-4 god. Nikako mi nije jasno zasto su isforsirali UHD televizore sad, propo 3D pa da imaju novu maglu?!?
Pa pusta ali brzinom puza...nece da se aktivira hardware acceleration, opterecuje samo procesor.
Mislim da je do max rezolucije koju graficka moze 5120x3200 a 8K je 7680×4320.
Tu rezoluciju mogu nove graficke tipa 1060...
Sa cim ti pustas? i kako ti to radi?
 
Poslednja izmena:
To je max rezolucija koju preko odredjenog prikljucka moze da isporuci monitoru.
Rezolucija random video klipa ne bi trebalo da ima veze sa tim.
 
To je max rezolucija koju preko odredjenog prikljucka moze da isporuci monitoru.
Rezolucija random video klipa ne bi trebalo da ima veze sa tim.
Pa da bi dobio hardware acceleration verovatno ima, prikazuje to meni ali kako...3fps.
 
Najnormalnije na YT, pa nemam 8K monotir da bi ga pustio u native rezoluciji. U kojoj rezoluciji pustas?
 
U najvecoj 4320p ta je za 8k...sad mi ti reci da pustas u 4K.
Pa ja takvih pustam 7 komada istovremeno.:D
 
Poslednja izmena:
Mislio sam koja ti rezolucija na ekranu kada pustas, vidim da ti je max na ekranu full hd. Pitam da ne bude zabune, evo skidam ghosttown pa pustam da vidim kako mi radi.
 
1080p je rezolucija monitora, nema to veze...pustam i 4K a nemam 4K monitor.
 
Pitam zato sto i ja pusta na 1080p i evo ghostown ide na 60 frejmova pa pada na 3-4 i vraca se. Verovtano je to nesto sto se resava softwerom, tacnije koga zanima da se bakce sa time.

Na YT radi najnormalnije ali kada pusta sa racunara onda stuce.
 
Poslednja izmena:
Pitam zato sto i ja pusta na 1080p i evo ghostown ide na 60 frejmova pa pada na 3-4 i vraca se. Verovtano je to nesto sto se resava softwerom, tacnije koga zanima da se bakce sa time.

Na YT radi najnormalnije ali kada pusta sa racunara onda stuce.
Cekaj sta u 1080p? idi na klip i u settings podesi 4320p...imam ga i ja skinutog u 7680×4320 rezoluciji isto se ponasa.
Nisam kuci da okacim...
 
Evo HEVC i H264 je malo bolja situacija.

Screenshot (120).png Screenshot (121).png

Screenshot (122).jpg Screenshot (123).jpg
 
Rezolucija slike koja ide na TV 1080p, na YT namesteno na 8K i nista ne secka. Kada pustam fajl sa racunara (spojen na TV) onda secka, na to sam mislio.

EDIT: bogami sad sam pustio par puta na YT ima stucanja.

Ovo gore sto si pisao za graficke i rezoluciji mislim da se to odnosi na output maksimalni (na izlazu) a ne na rezoluciju fajla koji mogu da puste, ako sam te dobro razumeo na sta si mislio.
 
Poslednja izmena:
Hajde uslikaj ovo...nije mi jasno kako onda imas slabiji pc? verovatno mislis da imas...:D

Screenshot (126).jpg

Chrome

Screenshot (127).jpg

Mozilla opet pusta najbolje...

Screenshot (128).jpg
 
Poslednja izmena:
Vuce, masis poentu, nije covek pitao u vezi hardware decode vec samo da preko playera pusta x265.

Sky007, taj procesor je ok i bez problema ce da pusta x265 filmove, cak i sa integrisanom grafikom.
Da li si instalirao ono sto sam ti napisao na prethodnoj stranici?

Jesam ali sam izgubio AC3 filter a bez toga nemam tona na plejeru? I naravno kad pustim film,komp ne smem da diram,niti da bilo šta skidam jer odmah kreće seckanje i zamućivanje.Ja ne znam nit se razumerm u kodeke i podešavanja.Morao bi neko detaljnije da mi objasni.I zašto ja ne mogu da skinem 64bit nego 32bit?
 
Poslednja izmena:
Rezolucija slike koja ide na TV 1080p, na YT namesteno na 8K i nista ne secka. Kada pustam fajl sa racunara (spojen na TV) onda secka, na to sam mislio.

EDIT: bogami sad sam pustio par puta na YT ima stucanja.

Ovo gore sto si pisao za graficke i rezoluciji mislim da se to odnosi na output maksimalni (na izlazu) a ne na rezoluciju fajla koji mogu da puste, ako sam te dobro razumeo na sta si mislio.
Koje rezolucije je TV?
Koje verzije HDMI izlaza/ulaza imaš na PC-u i TV-u i koja je verzija kabla?
Ograničenje za HDMI 1.4 je na 4k 24Hz (ili 3840x2160 30Hz). Za više je potreban HDMI 2.0 kabl i priključci (neki televizori traže i sertifikovani kabl). Ne znam koji su zahtevi za 8k
 
Evo pomocu DSR 4K...

kslq7xtqgv1qwukzg.jpg

266bx61arv9ypyvzg.jpg
 
Jesam ali sam izgubio AC3 filter a bez toga nemam tona na plejeru? I naravno kad pustim film,komp ne smem da diram,niti da bilo šta skidam jer odmah kreće seckanje i zamućivanje.Ja ne znam nit se razumerm u kodeke i podešavanja.Morao bi neko detaljnije da mi objasni.I zašto ja ne mogu da skinem 64bit nego 32bit?

Ne znam sta ti nije jasno, kad sam ti jos pre neki dan rekao da instaliras

K Lite: http://www.majorgeeks.com/files/details/k_lite_codec_pack_full.html
i
PotPlayer: https://potplayer.daum.net

Bukvalno nista ne moras da podesavas. ;)
Ako ti je Windows 32bit, zato ne mozes 64bit PotPlayer. Svakako je nebitno da li je on 32 ili 64.
 
Jesam ali sam izgubio AC3 filter a bez toga nemam tona na plejeru? I naravno kad pustim film,komp ne smem da diram,niti da bilo šta skidam jer odmah kreće seckanje i zamućivanje.Ja ne znam nit se razumerm u kodeke i podešavanja.Morao bi neko detaljnije da mi objasni.I zašto ja ne mogu da skinem 64bit nego 32bit?
Ukljuci ga ovde, meni je to iskljuceno...

Screenshot (40).png
 
Zbog čega najgori? Koristim ga već 10 godina, nikad nikakvih problema nisam imao.
Objasnjavao x puta.

Madvr su ubacili posle ne znam kolko godina od kad je postao ubedljivo najkvalitetni render PQ
Drzaili su duplirani i nepotrebne stvari mnogo puta.
Sad ni ne znam sta sadrzi tacno.

Instaliras posebno svaku opciju, ne maece ti neko pogresne opcije kao sto radi klite.

Nema nikakve potrebe za paketima.
 
Poslednja izmena:
Objasnjavao x puta.

Madvr su ubacili posle ne znam kolko godina od kad je postao ubedljivo najkvalitetni render PQ
Drzaili su duplirani i nepotrebne stvari mnogo puta.
Sad ni ne znam sta sadrzi tacno.

Instaliras posebno svaku opciju, ne maece ti neko pogresne opcije kao sto radi klite.

Nema nikakve potrebe za paketima.
madVR je odlican vec ga poduze koristim, sad ga imam samo na laptopu.
Ima li svrhe da ga instaliram na PC pored GTX 960 koja ima punu hardwersku podrsku.
Mislim da li bi dobi nesto, posto se windows 10 vidno buni kod instaliranja...pa sam odustao.
Imao sam ga sa 270x, ali me je smarao sa opominjanjem.
 
Nema svrhe sa 960, sad probao...samo podigne klok grafickoj i temperature, a ona radi skoro na leru ne ukljucuje ventilatore isti posao.
Expresno odleteo sa kompa.
 
MadVR-om se dobija kvalitetniji render a ne hardwer-ske olaksice.
 
MadVR-om se dobija kvalitetniji render a ne hardwer-ske olaksice.

Sluzi da se uposli video karta sa kojom ovaj render radi.
Ja to vec imam sa 960, tako da je meni beskoristan...naprotiv ne dobijam na kvalitetu slike.
A karta mi radi u 3D modu bespotrebno.

Requirements:

"GPU with full D3D9 / PS3.0 hardware support"
 
Ti znas sta ti na tvom sistemu odgovara. Meni je MadVR sa MPC HC ubedljivo najbolja varijanta.
 
Nazad
Vrh Dno