Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Odustajem , verujte sta god hocete.
Ako ćeš da upoređuješ slabiji rip sa originalom jednako je lako.
Ako pričamo skoro transparentan vs pun BluRay. Jednostavno statična slika daje oku vreme da se fokusira na sitne detalje.
 
Ja transparentant vs pun Bluray ne mogu da primetim razliku ni na slici. Probao vise puta sa random varijantama i ne ide.
U PQ ne postoji fokusiranja kao sto sam vec objasnio. PQ je na celom frejmu isti.
 
Jel ste probali ove ripove BARCODE od 1080p i CyTSuNee isto 1080p. Vidim da su često zastupljeni na ovim usenet serverima a teško mogu da se nađu na ovim javnim trakerima? Vidim da su uvek sa dobrim bitrejtom a preko 10 GB-a uglavnom.
 
The Hobbit: The Desolation of Smaug preporucite mi ciju verziju da skinem? :)
 
Ubedio si me, "kupujem" The.Hobbit.The.Desolation.of.Smaug.2013.Extended. Edition.REMUX.1080p.BluRay.AVC.DTS-HD.MA.7.1-iFT... Nadam se da vredi.
 
Poslednja izmena:
Na LED tv-u Philips smart ful hd 32", ali pusticu na kompu na VLC-u, povezan je preko HDMI. Znam da je mali, al jbga nemam bolji trenutno...
 
Yeah, i ja sam samo od 10GB uzeo, nemam mesta za full. :'(
 
Na LED tv-u Philips smart ful hd 32", ali pusticu na kompu na VLC-u, povezan je preko HDMI. Znam da je mali, al jbga nemam bolji trenutno...

Ok je to, ja sam mislio da ces da gledas remux na monitoru sto je nepotrebno. Samo sto vlc player nije bas neki izbor, ali dobro...
 
PotPlayer mnogo cenimo. A neki vole i MPC, ja ne. :D
 
Poslednja izmena:
madVR je manje više nepotreban na punom BD.
 
Skinucu Pot player, stavicu dexterova podesvanja, pa javljam kako je bilo. Al jos mi kupovina nije stigla do kraja. hehe :D
 
Ja sam skinuo danas 50GB+. :D
A dan je još mlad.
 
Ima li nešto bolje od PowerDVD da podržava MVC 3D?
 
Odlična je slika bila i namerno sam gledao sa udaljenosti od oko 2m i nisam nasao mane. Da stanem u odbranu i spark-a, isl ripova, jeste remux bolji logično je, ali ne toliko puta koliko je veci. Po mom mišljenju remux se isplati traziti samo u slucaju ovakvih filmova, fantazija, avantura i sc-fi. Da se ogradim jos jednom da je to na dijagonali od 32".
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče shvatio koliko sam se navikao na kvalitet, jer The Amazing Spiderman masterizovan u 4K varijanta je izgledao nekako prosečno pola vremena.
Dredd mi je MVC, što PotPlayer niti LAV filteri ne podržavaju. Pa sam morao da vidim sa PowerDVD, koji je užasan program godinama, i veoma glup što se tiče podešavanja. I posle tri dana sam uspeo da namestim da hoće da pusti 3D (priča mi da mi treba HDMI 1.4 koji i imam), i TV je sam detektovao. Ali kad sam završio nameštanje i odgledao par minuta, kad sam ugasio, promenio mi je monitor u FullHD rezoluciju, koju on ne podržava. Što je izazvalo treperenje sa plavim linijama, i moje nerviranje dok sam uspeo od toga da vratim rezoluciju nazad.
 
Odlična je slika bila i namerno sam gledao sa udaljenosti od oko 2m i nisam nasao mane. Da stanem u odbranu i spark-a, isl ripova, jeste remux bolji logično je, ali ne toliko puta koliko je veci. Po mom mišljenju remux se isplati traziti samo u slucaju ovakvih filmova, fantazija, avantura i sc-fi. Da se ogradim jos jednom da je to na dijagonali od 32".

Realno ne bi video razliku u kvalitetu ni da si gledao neki dobar rip od 15+GB.
 
Mala je to dijagonala da se love neke razlike. Ja filmove i sve ostalo gledam sve peko XBMC-a unazad pola godine već sigurno i potpuno mi je svejedno da li je EbP, Sparks, HiDt, WiKi, DON... Bilo koji od takvih ripova na mom tv-u izgledaju odlično. Mogu da primetim razliku između ripova nekad kad gledam dovoljno i krenem da upoređujem ali da recimo sad nađem i pustim samo Sparks i krenem da gledam film što se tiče kvaliteta i slike i zvuka to je u principu, ništa mi više i ne treba za tv moje dijagonale.
 
Zdravo, ja sam se danas registrovao i ako moze imao bih jedno pitanje. Izvinjavam se ako je ranije vec bilo slicnih pitanja, ali kao sto rekoh nov sam. Posto sam pre svega filmofil, a nisam strucnjak za tehnikalije, ako nije problem zanima me sledece>

Do sada sam uvek filmove skidao sa YIFI-a (po preporuci) na laptop, i onda preko HDMI kabla povezivao ga na TV LCD LG 32inca ful HD, te tako gledao. Jedino sam znao da treba da trazim one koji su bluray i da su 1080p. U ostale oznake u nazivu se ne razumem previse, kao i u druge tehnicke osobenosti. Posle sam cuo da su ti YIFI filmovi samo bledi izgovor za druge HD filmove koji se skidaju sa nekih drugih torent sajtova. Medjutim ja kada sam uporedjivao ove oznake u koje se razumem (bluray, 1080p.) video sam da se te iste oznake koje vidim na YIFI filmovima od 1,5GB, iste kao i na onima (na recimo kickass torrents) od 15 GB. Posto ocigledno ovi od 15gb moraju biti bolji, načuh da razliku valjda pravi to što ovi veći imaju dosta veći bitrate (slabo se razumem u taj pojam).
Za ove filmove na YIFI bitrate se i ne navodi (navodi se samo frame rate) tako da nisam ni mogao da uporedjujem sa ovim filmovima na kickass od 15GB.

Mene zanima ako neko moze da mi kaze nesto o tom potrebnom odnosu velicine bitrate-a i kvaliteta slike, tj. koji bitrate ubuduce da trazim da bih mogao da gledam te kvalitetne hd filmove u svojoj punoj lepoti (jer kazu ljudi da ovo sa YIFI-a nije ono pravo), i na sta kod svih tih oznaka da obratim paznju kad skidam filmove. Audio mi nije bas toliko bitan, vazno je da slika bude kako treba, pa da vidim tu razliku izmedju ovih YIFI filmova i tih koji treba da su dosta bolji

Hvala
 
Posto oceigledno nisi procitao nista, a o tome smo pricali zadnje nekoliko strane (mrzi me da kucam jedno te isto 10 puta). Ukratko za tebe je najbolje da skidas one ripove sa oznakom SPARKS u 1080p. Oni su uglavnom od 8-10GB.
 
Poslednja izmena:
Kako se podešava automatsko skidanje titlova na potu?

Meni nikako ne uspeva. Da li je uopšte moguće da pustiš film i on automatski skine i pusti odgovarajući titl?
 
Ja sam probao tu opciju ranije da namestim, ali nije to funkcionisalo. Ja sam ipak za rucno trazenje, to mi je pouzdanije resenje.
 
Једно питанје од где спуштате филмове mkv ? Ја од од zamunda.net ако има неки други торент сајт молим вас да споделите хвала
 
Nazad
Vrh Dno