Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Apdejtovao!
mislim (ne garantujem) da je problem kada pustis film koji je na onih filmskih 23.976fps, a kartica daje izlaznih 30. Dzaba sam je i na 24fps namijestao, rezultat nije oke. Kad stavim na 60, bude ponajbolje. Moracu jos da istrazim...
Interni plejer u ovom LG OLED-u je sasvim ok, nemam zamjerke, dok mi neko ne pokaze sta mu to fali. MPC pusta preko GPU, inace sa ovom konfom 4K bih mogao da sanjam :) Pali su mi na pamet drajveri, naravno, azurirao ih 3 puta, a sada i odradio full clean install, po ovom uputstvu: http://www.overclock.net/t/1150443/how-to-remove-your-nvidia-gpu-drivers-new-2016
Pa cemo da vidimo rezultate...

PS Jel ijedan film ili serija ripovan u 4K HDR? Imam The Grand Tour i Deadpool 4k ripove, ali nista od HDR-a
 
Poslednja izmena:
Valja li Planet Earth II 2016 1080p BluRay DTS x264-ROVERS ili da cekam nesto bolje od toga ?
 
S obzirom da se pojavila 720p HDChina verovatno vrlo brzo stiže i 1080p.
ROVERS je kao Amazon webrip otprilike.
 
Planet Earth II 2016 BluRay 1080i DTS-HD MA 5.1 AVC REMUX-FraMeSToR
 
Ja sam krenuo u avanturu 4k filmova i jurenja hdr istih ali nazalost stanje je katastrofalno. Od 4k hdr ripova nema nista jer ne postoji trenutno opticki uredjaj na pc koji ce taj isti disk da ocita. Probao licno i ne radi. Imam asus bluray sa bdxl podrskom za 100gb diskove i jednostavno disk ne vidi. Tako da tu avanturu raboravite na PC. Uzeo dva filma sa uhd i hdr ali ce izgleda da skupljaju prasinu dok ne nadjem nacina kako da ih pustim. Zato svi ovi ripovi se rade kroz hdmi ulaz i kartice koje obradjuju taj signal. I naravno hdr ne moze da uhvati jer to malo drugacije radi.
 
auh, loshe vijesti... Sad mi je jasnije zasto nisam nasao ni jedan HDR film na netu... Ako sta i bude, bice rip sa Netflixa i sl, znaci bitrejt dosta losh.
 
HDR tesko da ce se skoro pojaviti. Ima semplova ali oni su kao takvi pusteni zbog reklame. Vecina novih uhd filmova tj ovih ripova nisu losi. Sve je to po 60gb. Fali hdr al krastavac bolji su od 1080p. E sad koliko bolji to je vec od filma do filma. Negde se bas vidi negde mizerno.
 
@hunder
Pisao sam vec da se ti 4k ripovi prave preko onog fury hdmi switcha, brute force metodom ;)

Za uhd filmove trenutno jedino standalone plejer za 200e, al mi se posle ne daje po 20-30e na film koji cu jednom pogledati :/

Tako da mi ostaju streaming servisi, al tu me koci skrnavih 10mbit neta xD

@joriq
Netflix nema low bitrate za 4k sadrzaj. A tu je i Amazon streaming servis koji takodje ima bas kvalitetne streamove 60+ mbita.
 
koliko se sjecam, Netflix trazi 25 megabita protok za 4k, sto pretpostavljam da i nije nesto u poredjenju sa UHD HDR diskovima. 60+ mbit mogu samo da sanjam, i ovih 25 sto imam par mjeseci su mi ko svemirski brod nakon 5 koliko sam imao godinama...
 
@joriq
Ne znam mozda kada ripuju netflix izdanja opet rade neku rekompresiju pa dodaju bitrate.

Posto sam ja skinuo i gledao luke cagea 4k netflix rip i bitrate za video je bio 35-40mbit, 15-18gb epizoda.
 
ja imam Stranger Things 2160p, sad gledam 30mbps je
 
Jel zna neko gde će sad encode grupa EPiC sad kad je HDArea traker otišao zauvek?
 
Da ali remux nosi DTS HD

edit: ipak cu izgleda morati na neku manju verziju da idem posto samo nalazim blu ray od 90 gb.
 
Poslednja izmena:
Jel ima nekog specijalnog podešavanja u playerima još sem što treba odabrati madvr za rendering?

Sent From My Samsung S7 using Tapatalk
 
Jel ima nekog specijalnog podešavanja u playerima još sem što treba odabrati madvr za rendering?

Sent From My Samsung S7 using Tapatalk

svuda đe ima, treba da podesiš da dinamički raspon bude 0-255, a ne 16-235 (znači plejer, spliter, drajveri, renderer, TV...)
to je meni najveću razliku napravilo...
 
Na sta si mislio da mi ne odgovoara sto nosi DTS HD ili Blu Ray od 90 gb?

Mislio sam na DTS HD.


Besmislen je BluRay od toliko gigabajta ako film nije papreno CGI-ovan. :d

Potrazi Ben-Hur 1959 Anniversary Edition 1080p Blu-ray Remux AVC DTS-HD MA 5 1 - KRaLiMaRKo, u dva dela malo manje od 50GB.
A imas na rutrackeru neki rip od 31GB.
 
Poslednja izmena:
Koji snimak Ben Hur originalni ne remake?
Ako imaš ozvučenje na kome možeš čuti razliku između DTS-HD MA i DTS 5.1 @ 1510 kbps onda:
Ben-Hur 1959 Anniversary Edition 2 Discs 1080p EUR Blu-ray AVC DTS-HD MA 5.1 - 49.32GB (imaš na PTP-u)
A ako nemaš takvo ozvučenje, onda je najbolji kvalitet (čak i označen tako na PTP-u):
Ben-Hur.1959.1080p.BluRay.DTS.x264-NiP - 22.6GB
Nešto manji, sa istim zvukom je Ben.Hur.1959.Anniversary.Edition.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD - 18.5GB
 
Mislio sam na DTS HD.


Besmislen je BluRay od toliko gigabajta ako film nije papreno CGI-ovan. :d

Potrazi Ben-Hur 1959 Anniversary Edition 1080p Blu-ray Remux AVC DTS-HD MA 5 1 - KRaLiMaRKo, u dva dela malo manje od 50GB.
A imas na rutrackeru neki rip od 31GB.

Nisam mislio da mi ne odgovara nego da je to prednost a odgovor je bio na post ispod tvog.

Trazio sam Marka Kraljevica ali ga nisam nasao, nema pvt trakere krastavac oduvek sam pijavica. Mada kolko znam rutracker je free pa cu pogledati tamo. thx u svakom slucaju
 
Hm... otkud ovakva navalica sadržaja http://prnt.sc/djnq4c ? Jel to probijena zaštita ili?

Takođe značilo bi miako može preporuka za NFO bazu. Konkretno prešao bih lagano da x265 ali samo za sadržaje koji su izvorno tako enkodovani a ne re-enkodovani. Ovaj podatak na IPT ne mogu da nađem.
 
Poslednja izmena:
Evo npr. The.Grand.Tour.S01E03.2160p.10bit.WEBRip.6CH.x265.HEVC-PSA je oko 3.66GB
 
Preko 100Gb, prodaje se na 2 Blu-ray od 50 i 66Gb.
3.66Gb je premalo, ja sam za 1080p skidao blizu 9Gb.
 
Poslednja izmena:
Ali to generalno nije bilo pitanje... Pitanje je bilo kako da saznam da li je reencode ili je enkodovano sa original materjala... I ne za jedan primer, nego gde mogu generalno da gledam za scenska izdanja.
 
Hm... otkud ovakva navalica sadržaja http://prnt.sc/djnq4c ? Jel to probijena zaštita ili?

Takođe značilo bi miako može preporuka za NFO bazu. Konkretno prešao bih lagano da x265 ali samo za sadržaje koji su izvorno tako enkodovani a ne re-enkodovani. Ovaj podatak na IPT ne mogu da nađem.

za ove Zeus, ja sam ih ranije pominjao, sve redom imaju samo stereo, meni se javlja i OOS i generalno, najvise sumnjam na upscale:
https://www.katzeus.com/movies.html


skinite i probajte sami, ja sam samo 2 filma odgledao, ostale sam ipak skidao 1080p varijante, jer me audio OOS izludi
 
Nazad
Vrh Dno