Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Dobar je taj nitro

KkNEC.gif
 
Ja bi mu oduzeo HD televizor majke mi.
 
Mozda covek stvarno ne primecuje razliku, to ne mozemo da znamo. Nismo svi isti.
Kad napisu da razlika nije moguce videti ili jos gore da je moguce videti samo na screenshotovima (iako je screenshot = video i najbolje moguce poredjenje milijardu puta dokazano) onda im treba oduzeti pravo pisanja ne tv ;)
 
Kladim se da biste vas dvojica na testu makar 2 puta od 3 promasili internal vs remux.
 
Kladim se da biste vas dvojica na testu makar 2 puta od 3 promasili internal vs remux.

:d Mislim da bi se tu i oni slozili, ali ja vjerujem da bi vecina uglavnom omanula za scena vs internal, oba 1080p, kada bi se samo gledao video (bez pixel peepinga sa SS-ovima)
 
Mi ovde pričamo o ripu od 1GB vs nešto normalno.
 
Kladim se da biste vas dvojica na testu makar 2 puta od 3 promasili internal vs remux.
Zavisi koji internal, ako je hdbits internal mogu samo da nagadjam , pa mogu da pogodim i 3 puta i 0 puta.
Pisao sam mnogo puta, da su takvi ripovi transparentni, nisu identicni remuxu, ali razlika se ne moze videti(ili vrlo vrlo vrlo tesko)
Tako da barem ja ne bi imao sanse osim da lupam koji je ko, a i ne verujem da bi iko mogao.
 
Poslednja izmena:
:d Mislim da bi se tu i oni slozili, ali ja vjerujem da bi vecina uglavnom omanula za scena vs internal, oba 1080p, kada bi se samo gledao video (bez pixel peepinga sa SS-ovima)
Tu gresis, ustvari ne znam, ne mgou da pricam za druge.
Ja ne bi sigurno omanuo, testirao gomilu puta i tvrdim iz OGROMNOG iskustva.
KAo sto ti verujes da vecina ne primeti Scena vs Internal, tako Pera veruje da vecina ne primeti izmedju 1 Gb i internal, tako MIka ne veruje da se primeti razlika izmedju axxo xvid i 1080p x264 Internal...

Svako veruje u nesto , ali postoje stvarni koje su dokazane, gde je prag transparentnosti, gde je mgouce videti razliu i na cemu.NAravno nismo svi isti, ali neke osnove se znaju.


Za ss sam pisao toliko puta da mi je muka , i objasnio u jednom ogrmonom textu zasto je najbolje moguce i objasnio zasto ako se vidi na ssu videce se na videu i obrazlozio i naveo gomilu primera gde se sve koristi SS kao relaventna poredjenja, ali izgleda dzaba sve ovde pise.
Izgleda da ne vecina , nego velika vecina ako ne i svi ne zele nesto da nauce, nego teraju filozofiju bez ikakvih argumenta: Moguce je razliku videti na ss, nije moguce na videu, jer se tu desava magija i ti screenshotovi ustvari se ne pustaju jedan za drugim nego magicno se transformisu , a pritom i uticu na vid i mozak coveka koji gleda film i on vise ne zna gde se nalazi, kako se zove, a kamoli da vidi razliku koju je video na SSu... Naucnici jos ispituju kako se zove ta pojava...
 
Poslednja izmena:
Šta neko veruje nije preterano bitno, jer se između axxo i internal vidi krajnje očigledno, osim ako nisi ćorav. I još niko mi nije izjavio drugačije (pričam uživo, ne o forumima itd.).
 
Tu gresis, ustvari ne znam, ne mgou da pricam za druge.
Ja ne bi sigurno omanuo, testirao gomilu puta i tvrdim iz OGROMNOG iskustva.
KAo sto ti verujes da vecina ne primeti Scena vs Internal, tako Pera veruje da vecina ne primeti izmedju 1 Gb i internal, tako MIka ne veruje da se primeti razlika izmedju axxo xvid i 1080p x264 Internal...

Svako veruje u nesto , ali postoje stvarni koje su dokazane, gde je prag transparentnosti, gde je mgouce videti razliu i na cemu.NAravno nismo svi isti, ali neke osnove se znaju.


Za ss sam pisao toliko puta da mi je muka , i objasnio u jednom ogrmonom textu zasto je najbolje moguce i objasnio zasto ako se vidi na ssu videce se na videu i obrazlozio i naveo gomilu primera gde se sve koristi SS kao relaventna poredjenja, ali izgleda dzaba sve ovde pise.
Izgleda da ne vecina , nego velika vecina ako ne i svi ne zele nesto da nauce, nego teraju filozofiju bez ikakvih argumenta: Moguce je razliku videti na ss, nije moguce na videu, jer se tu desava magija i ti screenshotovi ustvari se ne pustaju jedan za drugim nego magicno se transformisu , a pritom i uticu na vid i mozak coveka koji gleda film i on vise ne zna gde se nalazi, kako se zove, a kamoli da vidi razliku koju je video na SSu... Naucnici jos ispituju kako se zove ta pojava...

licno, za citavu pricu yify vs internal podrzavam tvoju stranu, ali za vecinu, ali bukvalno za 95% ljudi, tvrdim da se od odredjene granice radi o placebo efektu, kad se pocne sa pricom "jao, gledao sam internal sa HDBits, i onda skinuh remux, i wow, koja razlika", a isto tako i za scena vs internal, za novije provjerene ripove koji nemaju neke probleme tipa pogresan aspect ratio ili neke glitcheve, a bitrate je dovoljan. Posto nemam seedbox, imam jadan upload, ne mogu da skidam internale i odrzavam ratio, skidam ono najbolje sto mogu da nadjem na (pokojnom) The Pirate Bay, nekad to bude i neki internal, nekad to bude Grym (uvijek ima visko bitrate) i PublicHD (isto rahmetli), Rarbg ili Sparks, ne opterecujem se previse. Ocekujem vrlo brzo da ce biti onih kojima je samo 4k jedini ostar, a sve ostalo je smece, ali moje misljenje je da sada scena, ako nesto ne ukake, radi ripove za koje vecina ljudi nece primijetiti razliku u odnosu na internal (pricam o ripovima sa visokom bitrejtom!). Isto kao i za qHD vs 1080p ekran na mobilnim telefonima, isto kao 16mpix vs 20mpix senzor na fotoaparatu (ako se samo rezolucija razlikuje), itd... Ti spadas u onih 5%, rispekt, ali velika vecina su "puristi" bez pravog znanja materije, pa recimo pricaju o internalima kao sine qua non, a TV im totalno nekalibrisan, i gledaju na ocajnim podesavanjima iz nekog bezveznog plejera...
 
Poslednja izmena:
1080p jednako 2MP
UHD jednako 8MP
SPARKS može da prođe, ali se vidi da nije super kvalitet. Grym je primetno bolji.
 
TV im totalno nekalibrisan
Kako se TV kalibriše? Možda da probam da odradim to, ako ga pre toga Dark Magician ne zapleni ;)

Nego... kao mala anketa: kako gledate filmove na svojim LCD/LED TV-ima?
Sa ugrađenim plejerom ili puštate sa kompa?
Ako sa kompa, koji plejer; (be)žično povezano; koristite madVR ili nešto slično?
 
Preko ugrađenog, osim kada neće da pusti iz nekog razloga, ili je kvalitet loš. madVR ima najviše koristi na filmovima loše rezolucije, ili tim nazovi HD koji koristiš. S čim će i dalje izgledati deset puta gore, nego da pustiš neki kršteni rip. Pređi bar na SPARKS, za to imaš sigurno mesta i internet brzinu. I nije loše kao to što koristiš trenutno.
 
licno, za citavu pricu yify vs internal podrzavam tvoju stranu, ali za vecinu, ali bukvalno za 95% ljudi, tvrdim da se od odredjene granice radi o placebo efektu, kad se pocne sa pricom "jao, gledao sam internal sa HDBits, i onda skinuh remux, i wow, koja razlika", a isto tako i za scena vs internal, za novije provjerene ripove koji nemaju neke probleme tipa pogresan aspect ratio ili neke glitcheve, a bitrate je dovoljan. Posto nemam seedbox, imam jadan upload, ne mogu da skidam internale i odrzavam ratio, skidam ono najbolje sto mogu da nadjem na (pokojnom) The Pirate Bay, nekad to bude i neki internal, nekad to bude Grym (uvijek ima visko bitrate) i PublicHD (isto rahmetli), Rarbg ili Sparks, ne opterecujem se previse. Ocekujem vrlo brzo da ce biti onih kojima je samo 4k jedini ostar, a sve ostalo je smece, ali moje misljenje je da sada scena, ako nesto ne ukake, radi ripove za koje vecina ljudi nece primijetiti razliku u odnosu na internal (pricam o ripovima sa visokom bitrejtom!). Isto kao i za qHD vs 1080p ekran na mobilnim telefonima, isto kao 16mpix vs 20mpix senzor na fotoaparatu (ako se samo rezolucija razlikuje), itd... Ti spadas u onih 5%, rispekt, ali velika vecina su "puristi" bez pravog znanja materije, pa recimo pricaju o internalima kao sine qua non, a TV im totalno nekalibrisan, i gledaju na ocajnim podesavanjima iz nekog bezveznog plejera...
Slazem se u svemu , ali ti koji ne vide razliku izmedju necega , nece je videti ni na screenshotu - dokazano mnogo puta, to sam hteo da objasnim
jer price : traze pixele na screenshotovima padaju u vodu, jer se od istih pixela sastoji i video.
 
Poslednja izmena:
Ne slažem se uopšte, ako se gleda na televizoru, i pri tome nije udaljenost prevelika. Skoro svi će videti razliku.

Nije HD pitanje, jer nema HD verzija.
Extras, full DVD ili x264 rip sa BTN? Nema Screenshot da uporedim.
 
@Weasel
Mene zanima kako je moguce da kvalitetan rip bude istog kvaliteta kao source?

Ok, izuzimam ripove gde se npr skine samo visak audio traka, titlova, menus, extras ali u praksi se najcesce vidja znacajno nizi bitrate na bilo kom rip-u nego na originalu.
Zato me cude tvrdnje da nema razlike u kvalitetu na led 40-42" tv-u.
Ja moj gledam sa oko 2,5m i priznajem da nisam uporedjivao untouched bluray pa druge ripove istog filma ali je svaki untouched jednostavno (subjektivno) bolje izgledao nego bilo koji rip nekog drugog filma od 15-22 gb.
 
Poslednja izmena:
Pa kada nisi uporedjivao skrinsotove kako znas da je svaki full bluray izgledao bolje od ripa? Ne kazem da ne izgleda bolje, ali kod ovih poznatih grupa sto izbacuju ripove razlike su veoma tesko uocive...

Kao sto sam pre par strana izbacio skrinsotove, i po meni remux nije vredan nabavljanja (ne zabranjujem nikom da to gleda), kada se uporedi razlika u velicini naspram razlike u kvalitetu.
 
Poslednja izmena:
Ma kako se ovo pretvorilo u svađu transparentan rip protiv punog BluRay, kada uopšte o tome nije bila priča?
 
Ocigledno da je tvoje drustvo naviklo da gleda filmove online na filmo****a i slicnim sajtovima pa im onda yify deluje kao vr' kvalitet :d
 
Ja sam pokušao to jednom. Jednom!
Prvo sam skidao te nikakve ripove kad je krenuo HD, spor internet, mali hard disk. Ali je bilo odvratno. I onda sam krenuo veće, radije ću da čekam, nego da gledam krš. I ripovi od 4.3 GB su OK na 20", naročito ako se malo udaljiš, ali mi nekako ipak bolje bilo da su oko 8GB, nisam išao preko, da mogu da ih režem, dok sam ih rezao.
Onda konačno veliki televizor, i tu počinje eliminacija svega ispod dvocifrenog broja gigabajta, osim ako baš nema da se nađe.
 
Meni posto je tv 32" hd ready, nabavljam samo 720p SPARKS ili slicno, i oni su mi ok za moje potrebe. Kada ne mogu da nabavim nesto bolje (to se desava sa nekim starijim filmovima), onda obicno to budu ovi 720p br ripovi od 2.5 do 3GB.
 
Kad napisu da razlika nije moguce videti ili jos gore da je moguce videti samo na screenshotovima (iako je screenshot = video i najbolje moguce poredjenje milijardu puta dokazano) onda im treba oduzeti pravo pisanja ne tv ;)

Jednostavno nije tačno.
Ljudskom oku nije jednako pratiti pokret (video) i predmet u mirovanju (screen shot). Pokret jednostavno narušava fokus oka pa su razlike mnogo manje vidljive.
Zamislite kako bi izgledala igra "pronađi razliku" (iz enigmatskih časopisa) ako bi igrala na živim kadrovima bitke iz filma Troja. ☺
 
1080p jednako 2MP
UHD jednako 8MP
SPARKS može da prođe, ali se vidi da nije super kvalitet. Grym je primetno bolji.
znam ja tu matematiku, ali samo cekam, ili vec ima takvih, koji ce za full BR reci da je mutno smece u kom nema nista detalja :d
Kako se TV kalibriše? Možda da probam da odradim to, ako ga pre toga Dark Magician ne zapleni ;)

Nego... kao mala anketa: kako gledate filmove na svojim LCD/LED TV-ima?
Sa ugrađenim plejerom ili puštate sa kompa?
Ako sa kompa, koji plejer; (be)žično povezano; koristite madVR ili nešto slično?
ja gledam preko MPC HC, i morao sam da se pomucim da to dobro ispodesavam i istestiram, kako na televizoru, tako i u plejeru. Imas ljudi po npr. USA, koji se bave profesionalno kalibrisanjem televizora, uzmu po par stotina dolara za tu uslugu. Slika kakvu sam dobio na default nakon prve instalacije Win 7, MPC HC, nvidia drajvera i LAV-a je bukvalno bila ocaj, crna je bila izrazito siva, sve je moralo da se ispodesava, ukljucujuci i podesavanja na TV-u
Slazem se u svemu , ali ti koji ne vide razliku izmedju necega , nece je videti ni na screenshotu - dokazano mnogo puta, to sam hteo da objasnim
jer price : traze pixele na screenshotovima padaju u vodu, jer se od istih pixela sastoji i video.
eto, slazemo se, ali vec u nastavku ima "extremnih purista" ;)
@Weasel
Mene zanima kako je moguce da kvalitetan rip bude istog kvaliteta kao source?

Ok, izuzimam ripove gde se npr skine samo visak audio traka, titlova, menus, extras ali u praksi se najcesce vidja znacajno nizi bitrate na bilo kom rip-u nego na originalu.
Zato me cude tvrdnje da nema razlike u kvalitetu na led 40-42" tv-u.
Ja moj gledam sa oko 2,5m i priznajem da nisam uporedjivao untouched bluray pa druge ripove istog filma ali je svaki untouched jednostavno (subjektivno) bolje izgledao nego bilo koji rip nekog drugog filma od 15-22 gb.
mislim da je ovo de fakto placebo efekat, ako razlike nema na screen shotu, kad ljudi bulje sa 10ak cm, tek na video sa 2 i po metra ne moze biti razlike :d Jedino ako imas lose podesen plejer/dekoder... (kao recimo ja sto sam imao za DivX, pa mi je crna uvijek bila siva u MPC HC, zbog dekodera
Ma kako se ovo pretvorilo u svađu transparentan rip protiv punog BluRay, kada uopšte o tome nije bila priča?
pa nije bas svadja, ali svakako bolje to, nego prica yify vs remux, tek to nema logike...
 
Poslednja izmena:
Jednostavno nije tačno.
Ljudskom oku nije jednako pratiti pokret (video) i predmet u mirovanju (screen shot). Pokret jednostavno narušava fokus oka pa su razlike mnogo manje vidljive.
Zamislite kako bi izgledala igra "pronađi razliku" (iz enigmatskih časopisa) ako bi igrala na živim kadrovima bitke iz filma Troja. ☺

Jednostavno jeste tacno. Razlike su potupno isto vidljive.
Dokazano milion puta i isto se koristi na svakom nivu uporedjivanja kvalieta videa. Nisam to ja izmislio .
Ako razlika postoji na svakom frejmu filma, naravno da bi bilo isto.
ne postoji focus kad je svaki deo frejma goreg kvaliteta. ponavljam se pisem 10 puta isto. Citajte forum.
Nije jedan frejm losiji vec svaki i naravno da je isto ko na filmu, objasnjavao sam zasto 10 puta, procitaj. Ne pricam zato sto ja tako mislim vec zato sto tako jeste. Svako ima pravo na svoje misljenje u vezi kvaliteta, ali ovo su merljive i vec dokazane stvari, jednostavno ne postoji magija pri spajanju frejmova niti ikakvog focusa
 
Poslednja izmena:
Na statičnoj slici se mnogo lakše uočavaju nedostaci.
 
Slažem se sa forum1nick i Dark Magician-om: nije ni slično porediti statičnu sliku i video.
 
Odustajem , verujte sta god hocete.
 
Nazad
Vrh Dno