Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

@weasel
Mislim da nisam, takav je redosled s leva na desno bar u mom browseru ...ali ako sam konfuzan onda posmatraj ovako - onaj sa blackborderima je source, onaj sa ispranijim bojama je stari encode ...a ono što ostaje je kandidat. E sad, da li je "kandidat" na oko dovoljno bolji od onog ispranog da bi mogao da ga trumpuje? "Kandidat" već ima prednost eng. titla i .nfo sa mediainfo pokazuje da je ispoštovan min. settings za razliku od "ispranog" ali ako sam dobro skapirao potrebno je da i na oko bude bolji da bi opstao ...eno 5 sati ga nit brišu nit odobravaju a treba mi za PU :(
Logicno , nego sam ja pogrenso isklikto :)

U detaljima jedva da ima razlike, tesko je i primetiti sa ovako pogrensim brihtnssom.

U svakom slucaju je zbog pogresnog brithess-a za trump
 
Ajde za vas koji koristite pot player. Gde se nalazi u podešavanju da čim pustim film ide u full screen režim. I jel neko probao varijantu xbmc + pot player umesto njegovog. Da li je to izvodljivo i kako?
Nemaš potrebe to da radiš, XBMC/Kodi ima odličan plejer već. Ja filmove gledam na 42" televizoru i kad izabarem neki odličan encode uzivanje je gledati.
 
Nemaš potrebe to da radiš, XBMC/Kodi ima odličan plejer već. Ja filmove gledam na 42" televizoru i kad izabarem neki odličan encode uzivanje je gledati.
Meni 3d baguje žešće. Pot radi savršeno pa sam mislio da interfejs od xbmc zadržim a pot da mi bude glavni player.
 
Ja imam instaliranu ovu 32bit. A ovaj fajl posle instalacije pot-a pokrenes, i izaci ce ti informacija da dodas nesto u registar, ti kliknes yes i onda imas moja podesavanja u pot-u. Ako ti se nesto ne svidja (prevod i sl mozes da podesis po ukusu).
 
Poslednja izmena:
Jel POT sa ovim podesavanjima po kvalitetu egal sa MPC-om sa madVR enabled ?
 
U ovim podesavanjima je ukljucen sharpen video processing i generalno daje nesto ostriji prikaz na ustrb malo zahtevnije reprodukcije, odnosno procesor je malo vise opterecen.
 
Jel POT sa ovim podesavanjima po kvalitetu egal sa MPC-om sa madVR enabled ?
Instaliraj oba (postoje i portabl verzije), pa vidi sam. Zar tako nije najlakše i najpreciznije (bar s tvoje tačke gledišta)?
 
Neko je vec pre mene to uradio, zasto da ne poslusam iskusnijeg clana ?
 
Pot ima više opcija, Gom je lakši i prostiji s manjim mogućnostima podešavanja. Ne mogu da se setim da li podržava madVR, dugo ga nisam koristio.
 
Pot ima više opcija, Gom je lakši i prostiji s manjim mogućnostima podešavanja. Ne mogu da se setim da li podržava madVR, dugo ga nisam koristio.
Hvala, ja filmove gledam preko externi hdd na tv sve mkv 1080p i 720p jel ima razlika ako gledam preko hdmi preko kompjutera sa pot playerom ? I sta je ovo madVR
 
Što je bolji rip to je razlika manja. madVR je render za video, najkvalitetniji trenutno, dosta popravlja SD materijal, HD i ne nešto drastično ako je kvalitetan rip.
 
Obicno spustam ove popularne ripove sto su sparks, Amiable,publucHD i ostala grupa poznati
 
Ti su uslovno rečeno srednja klasa, tako da njima i znači.
 
Jesi, ali je on mislio na dobre encovodei koji su kvalitetom "jednaki" tim od 40 gb (odnosno razliku ne mozes da primetis)
 
Jeste samo neznam dali tv-i imaju takve codece za bluray od 40 gb
 
Kazem ti mislio je na encode smao kvalitetniji rls grupa.
 
Eh sad sprdnja, pa nije spomenuo čovek YIFY majku mu :d

AMIABLE i SPARKS su scena valjda i iako nisu dobri kao oni drugi opet nisu ni baš toliko loši, jedino ako tv ne gledaš sa pola metra i budeš skoncentrisan da loviš nepravilnosti i mrlje u enkodu a ne na sami film :D

Inače pre neki dan kod druga baš smo se igrali sa tim ripovima pošto je kupio LED od 32".:) Uzeli smo The Maze Runner 720p enkode od grupa EVO, težak 2,90 GB-a, SPARKS 5,45 GB i TayTO 6,90 GB i mogu da kažem da se za tu rezoluciju baš i ne isplati cimati se za veći rip, pogotovo onaj ko nema brži net. Realno bilo je neke razlike kad priđeš tv-u ali mala je to dijagonala da kad ti sedneš i udubiš se u sam film da primetiš nešto.
 
Poslednja izmena:
EVO su bas losi encodovi, losiji i od SPARKS. Koriste neki brzi preset plus nedovoljni biltrejt i na kraju to ne ispadne dobro.
 
Otkud znam, to je on negde našao :D

Al rekli daj da ih uporedimo da vidimo razlike, ali kažem na njegovom tv-u slabo su vidljive, ima ih, ali su zanemarljive kad se sedne tamo odakle on/mi, kad dođemo kod njega, gledamo tv. Inače TayTO enkod sam mu ja doneo :d

Ako ništa bar sam ga nagovorio/naučio da ne skida više YIFY, anoxmous, Ozlem, sad kad ima bolji tv greota bi bila realno da to gleda. :D
 
Poslednja izmena:
32 inca spada pod "bolji tv"? :d Lele, sta li je prije imao, jedino CRT neki ;)
 
Zavisi i soba koliko je golema nemoze na malu sobu da se stavi 40 inca tv
 
Nazad
Vrh Dno