Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Jel prati neko UFC ovde? :) Jel ima jos neka grupa osim KYR koja izbacuje UFC u 60fps-a? Yebiga, ne odrade svaki, pa moram da gledam u 30fps-a, a to je ravno katastrofi.

Ma jok. Ja peglam na 40" godinama i smem da garsntujem da bi mogao da koristim 50" kao monitor bez problema. Moje oci se bune samo na jacinu pozadinskog osvetljenja ne na dijagonalu.

Aj okaci sliku da vidim kako ti izgleda radni sto gde ti je monitor od 40", zivo me zanima. :)
 
Ja pratim redovno.
Kyr mi je prioritet, ali kad ga nema onda skidam St. Paula ili kako vec ... Neki put uleti i Koenig, sve mi je to solidno, bitno je da je hd reza. I da ne cekam dugo na release :)
 
Ja ne mogu nikako da gledam ni st paula ni koeniga, jer je to brz sport, i 30fps-a su katastrofa za to.
 
Samo KYR izbacuje 60fps izdanja.
 
The.Fault.in.Our.Stars.2014.1080p.BluRay.x264.YIFY.mp4 je 1920x1040.

Voleo bih da je više filmova sa tom rezolucijom, crne crte iznad/ispod slike su jedva primetne ;)
 
^^
To samo YIFY moze :)
 
Heh... Iskreno, nije mi bitno ko je "autor", skidao bih svaki film koji je u "full" FullHD-u ;) Smaraju me crne trake gore i dole.
 
Heh... Iskreno, nije mi bitno ko je "autor", skidao bih svaki film koji je u "full" FullHD-u ;) Smaraju me crne trake gore i dole.
Piši hejt mail režiserima, reci im da snimaju sve filmove u 16:9 :p
 
Hehe, da, sada vidim da je i SPARKS rip tog filma u 1920x1040 :)

E, sad... a što nije 1080? Što baš 1040?
 
Hehe, da, sada vidim da je i SPARKS rip tog filma u 1920x1040 :)

E, sad... a što nije 1080? Što baš 1040?
Već si pitao to. Zato što je taj odnos strana, a nije rađen letter-box, odnosno isekli su piksele za crne linije. Možeš da skineš taj film koji je već u 1080p, sa svim piskelima, zajedno sa tim crnim linijama. Da bi bilo preko celog ekrana, trebalo bi da se slika razvuče, ali bi je to deformisalo.
I to je no, no. Mada sam video da neki ljudi to rade, i stvarno mi nije jasno kako im je to bolje od crnih linija.
 
The.Fault.in.Our.Stars.2014.1080p.BluRay.x264.YIFY.mp4 je 1920x1040.

Voleo bih da je više filmova sa tom rezolucijom, crne crte iznad/ispod slike su jedva primetne ;)
Nema YIFI nikakve veze sa tim.
Potrazi ovde na forumu aspect ratio. Sve ce ti biti jasno. Objasnjeno je mnogo puta, ne bih da pisem iste stvari.

Kao sto ti rekoh vec jednom YIFI je vecina u Srbiji Siriji Somaliji... deleci "trzisni udeo" sa sajtovima : ONLINE FILMOVI SA PREVODOM UZIVO BESPLATNO !!111

U normalnom svetu niko ne gleda YIFY i slicna sranja.
 
Poslednja izmena:
Nije samo objašnjavano, objašnjavano mu je direktno pre nekog vremena.
 
Ne znam da li smem da pitam to na ovoj temi uopste, ali koje Fhd filmove da skidam,a da bas valjaju... Yifi me smorio,obicno je zvuk los,tih... a nekad ni slikom nisam bas zadovoljan... Postoji li nesto bolje,ali da je velicina u granicama normale?
Pretpostavljam da mi za tako nesto treba privatan tracker?
 
Hajde procitaj bar 2-3 strane unazad.
 
Da SPARKS je ok i medju prvima izbacuje bluray.

Mali off :) Ko hoce da gleda Ravnu Goru pojavio se novi rip (nije HD), ali je dobar kvalitet: Ravna.Gora.S01.PDTV.x264-DEX :)

Za vise infoa PP.
 
Nije samo objašnjavano, objašnjavano mu je direktno pre nekog vremena.
Ma, ja sam sad konkretno pitao zašto 1040, a ne 1080? Ali, verovatno je to razlika između 16:9 i 16:10 ili tako nešto :)

@ dexter87: a da li uopšte postoji HD verzija Ravne Gore? Znam da je bila jedna ili dve epizode. Mislio sam da će biti cela serija, pošto je RTS HD puštao to, ali sam posle čitao da to na RTS HD uopšte nije bio pravi HD :(
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za one koji se razumeju u encoding: zbog čega se dešava da scenske grupe često promaše aspect ratio, odnosno umesto npr. 1280x544 bude 1280x546? Deluje kao previše jednostavna stvar da bi se napravila greška.
 
@ dexter87: a da li uopšte postoji HD verzija Ravne Gore? Znam da je bila jedna ili dve epizode. Mislio sam da će biti cela serija, pošto je RTS HD puštao to, ali sam posle čitao da to na RTS HD uopšte nije bio pravi HD :(

Ja koliko znam samo je prva epizoda emitovana u HD, a ostale su prenosili sa prvog kanala na rts HD.
 
Nisu, nije da sam pratio, ali sam samo jednu video emitovanu u SD.
Ostale su išle HD.
 
Ja nisam gledao kada je isla premijera, to sam cuo, a sada kada su reprizirali nijedna epizoda koliko sam video nije isla u HD.

Nadam se da kada se u skorije vreme ugasi analogni signal, da ce rts preci na HD emitovanje na rts-u 1 i 2.
 
Poslednja izmena:
Ma, ja sam sad konkretno pitao zašto 1040, a ne 1080? Ali, verovatno je to razlika između 16:9 i 16:10 ili tako nešto :)

(
mozda nisi procito zadnjih 5 poruka. Potrazi na forumu "aspect ratio".
Poslednju put, ja nemam vise volje ponavljam ko papagaj.

peja :Zato sto zele da ispostuju mod 4 rezoluciju odnosno da su stranice deljive sa 4 bez ostatka. TO je nekad ne moguce pri resizu i onda iseku do najblize vrednosti deljive sa 4 bez ostatka. A ne znaju osnovne stvari pa im to dodje kao jedino resenje...
 
Poslednja izmena:
Kao sto ti rekoh vec jednom YIFI je vecina u Srbiji Siriji Somaliji... deleci "trzisni udeo" sa sajtovima : ONLINE FILMOVI SA PREVODOM UZIVO BESPLATNO !!111

U normalnom svetu niko ne gleda YIFY i slicna sranja.
Pa kako onda to da na svim javnim trakerima onda ubedljivo najviše seedera i leacheera imaju baš njegovi ripovi? Ne znam kakva je stvar sa general privatnim trakerima poput TL-a i takvih, nisam odavno u toj priči više ali pretpostavljam da i tamo oni drže većinu. Mene to nervira iskreno jer prvo ne gledam njegove ripove i one poput Ozlem, Anynimos ili kako već ali za svaku stvar ovi ripovi imaju hiljade i hiljade seedera dok oni CHD, EbP, CrtlHD, DON, WiKi, PublicHD, HiDt jedva skupe desetak za stare ili ako je baš nova stvar u pitanju onda imaju oko 20-ak. Ajde kako kažeš mi u Srbiji sa ovakvim brzinama i Somaliji ili gde već i nekako razumljivo zašto se opredeljuju za ovakve ripove problem je što te YIFI-jeve ripove skida i seeda gomila Britanaca, Amerikanaca, Nemaca, Holanđana, Rusa, Rumuna, Bugara. Pa ja sa konekcijom 10/1 svučem 5GB-a za nešto malo više od sat zamisli koliko treba nekom Nemcu ili Amerikancu sa konekcijom 25 Mb/s da skine takve filmove a oni se opet opredeljuju za YIFY i te takve.
 
@weasel: hvala.:)
@cvijicj: na velikoj većini privatnih trekera nema YIFY-ja uopšte.
 
Pa kako onda to da na svim javnim trakerima onda ubedljivo najviše seedera i leacheera imaju baš njegovi ripovi? Ne znam kakva je stvar sa general privatnim trakerima poput TL-a i takvih, nisam odavno u toj priči više ali pretpostavljam da i tamo oni drže većinu. Mene to nervira iskreno jer prvo ne gledam njegove ripove i one poput Ozlem, Anynimos ili kako već ali za svaku stvar ovi ripovi imaju hiljade i hiljade seedera dok oni CHD, EbP, CrtlHD, DON, WiKi, PublicHD, HiDt jedva skupe desetak za stare ili ako je baš nova stvar u pitanju onda imaju oko 20-ak. Ajde kako kažeš mi u Srbiji sa ovakvim brzinama i Somaliji ili gde već i nekako razumljivo zašto se opredeljuju za ovakve ripove problem je što te YIFI-jeve ripove skida i seeda gomila Britanaca, Amerikanaca, Nemaca, Holanđana, Rusa, Rumuna, Bugara. Pa ja sa konekcijom 10/1 svučem 5GB-a za nešto malo više od sat zamisli koliko treba nekom Nemcu ili Amerikancu sa konekcijom 25 Mb/s da skine takve filmove a oni se opet opredeljuju za YIFY i te takve.
+1
Left Behind YIFY..
Srbin do Srbina i Somalac do Somalca..

2014-11-28_104853.png 2014-11-28_104915.png 2014-11-28_104927.png
 
Realno za 90% ljudi je dovoljan taj "kvalitet" (ili cak gori), ali demokratsko smo drustvo, svako ima stvar izbora, i nisu svakome kriterijumi isti.

Na privatnim trackerima nema YIFY ripova (uglavnom).
 
Nazad
Vrh Dno