Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Zezam se. Ali i automatski ako skine ume da bude loš, pa svejedno moraš da se potrudiš.
 
Zezam se. Ali i automatski ako skine ume da bude loš, pa svejedno moraš da se potrudiš.

Da, ali barem se neću cimati u svim onim slučajevima kada automatski skine odgovarajući titl... bolje i nešto automatski da radi nego sve ručno. ;)

Zato i pitam da li je neko uspeo da podesi to da ne moram baš svaki da skidam ručno.
 
Hvala vam za ovaj Pot player, bolje se snalazi sa velikim fajlovima od Goma. Samo me zanima jel moze automatski da loaduje titl ako se nalazi u istom folderu kao film i zove se isto? Navikao sam tako da namestim.
 
Nasao sam. Ako jos nekom zatreba, Preferences->Language->Subtitle priority->Prefer external subtitle.
 
Jesu li finalizovane specifikacije za BD UHD, i gde mogu da se pročitaju?
 
Jel moze neko da mi kaze vezano za tehnicke karakteristike filmova koje skidam, u cemu je razlika izmedju "overal bitrate" i "bitrate". Znam da bitrate videa treba da bude sto veci, ali jedan je oko 1500kbs, a drugi oko 3500kbs, ne znam koji je merodavniji
 
Overall je zajedno sa audiom. Za kvalitet slike jelte je bitan samo video.
 
lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.png

Jel moze neko da mi kaze zasto ovde ne pise bitrate za video. Pise gore desno za overal, i pise dole za audio. Ili mozda ja ne znam u sta da gledam. Vidim samo da ovde dole za video pise u zagradi ([email protected]). Hvala
 
Izasla prva sezona The Wire u HD-u. Remasterizovan source, doduse je hdtv rip. Ali ono sto je mnogo bitnije je to da je u pitanju 16:9 aspect ratio, nesto sto mladji narastaji zahtevaju pod must have za gledanje bilo cega ... :)
 
Koliko vidim BluRay svih sezona tek na leto.
 
Znam da su diskutovali o tome...ali je očekivano palo na 16:9.
 
16:9 najverovatnije. Mada je i ovaj hdtv rip vrhunski :)
 
Izvinjavam se ako je bilo ranije, ja nisam uspio na temi naći mišljenje o tome koji kvalitet ripa rade HDAccess, TayTO, incarnation, Otaibi i VietHD? Jesu li u nivou, bar približno, majstora EbP, DON, CtrlHD i Esir?
 
Poslednja izmena:
Kratko i jasno, hehe..znači može za kolekciju ići bilo koji od ovih
 
Pa ne znam šta da dužim, pisali smo o tome već više puta.:)
 
Izasla prva sezona The Wire u HD-u. Remasterizovan source, doduse je hdtv rip. Ali ono sto je mnogo bitnije je to da je u pitanju 16:9 aspect ratio, nesto sto mladji narastaji zahtevaju pod must have za gledanje bilo cega ... :)
Je l' to znači da su zapravo odsekli deo slike?
 
Je l' to znači da su zapravo odsekli deo slike?
Kako znači da su odsekli deo slike? Snimana je u 16:9, pa je naknadno kadrirana na 4:3 zbog estetske vizije kreatora za emitovanje. I sada kad je za HD vraćaju nativno, iako tvorac nije baš u redu s tim do kraja.
 
Pa to me je interesovalo, da li je snimano u 16:9 inicijalno ili je moralo da bude crop-ovano iz 4:3 snimka.
Tu je naravno i pitanje kako je u startu snimano, tj. da li se pazilo da ne upada nešto što ne treba u 16:9 kadar, pa da se sada vidi (tipa neko od kamermana upadne u scenu, vidi se mikrofon ili deo scenografije i sl.... događalo se kod ovakvih konverzija).
 
Ne verujem da ima takvih gluposti, više nego što se inače ponekad omakne u kadar mikrofon, odraz kamermana itd.
 
Kako da pustim BR koji sam skinuo a ima 1500 onih m2ts ili kako vec fajlova, preko Serviio na tv? Da li je to uopste izvodljivo? I kako da na to sve dodam title?
 
Gone Girl 2014 mHD BluRay DD5.1 x265-EPiK

Malo egzotike za korisnike torvieta :)
 
Nazad
Vrh Dno