Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

odakle si ga prevlazio iz neraspakovanog zipa ili iz nekog foldera?
 
Ako ti je load subitle iskjucen ne moze ni prevlacenje, jer onda program otvara titl kao da je film :)
 
Verovatno zbog rendera bug.
 
planiram da uzmem neki dooobar TV sa 4k i HDR podrskom, a uglavnom da sve pustam kao i do sada, sa kompa. Na kompu imam vec matoru gtx 260 graficku. Sta mi je entry level od grafickih kartica za podrsku za 4k u 60fps i HDR? Takodje, pretpostavljam da ce mi trebati i novi hdmi kabl?
 
Najnovije generacije kartica iz oba tabora, a od starije samo NVIDIA od GTX 950 pa naviše.
Gledaj da obavezno ima HDMI 2.0 i DP (po mogućstvu 1.4 verzija).
Trebaće ti i HDMI 2.0 kabl (neki televizori traže premium sertifikat, pa će ti možda i to trebati). Ako ćeš preko DP onda i DP na HDMI adapter (40€ kod mađara, 30$ na Amazon-u).
ATI nema neka podešavanja za chroma, softverski problem koji će, navodno ubaciti (ali im nešto ne verujem jer su prvo bili protiv i pisali po internetu, tipa "Ne treba to nikome, ako vam treba pređite na nvidiu").
 
Poslednja izmena:
Nvidia it is then :) mada, i do sad sam uvijek nVidijine kartice furao... E sad, sta mu dodje "premium certificate"? Konkretno, TV cijoj sam kupovini najblizi je lg 65eg960 (jer mi je to prakticno jedini izbor u Crnoj Gori ako hocu oled i 65").
 
Poslednja izmena:
vidim ja da me ceka jos dosta apgrejdovanja kad kupim TV :D I graficka i kablovi, a onda i ko zna sta pride.
Ponajvise mi je krivo sto glupa nVidia po difoltu sve ove godine na mojoj Panasonic plazmi nije prikazivala tu famoznu duboku crnu:
https://pcmonitors.info/articles/correcting-hdmi-colour-on-nvidia-and-amd-gpus/
i kad sam poslije SHEST godina to provalio, namjestio i poceo da uzivam u znatnoj razlici u PQ, desi se havarija i ostanem bez TV-a cirka mjesec dana kasnije. :wall::cuss::cuss:
 
Hahaha
Da, famozno podešavanje...
Koliko sam ja razumeo, na NVIDIA karticama bez tog podešavanja nije problem samo crna, nego su sve boje kao isprane.

Obrati pažnju da 4:4:4 ne možeš da imaš na 10 bita i 60hz. Za filmove ne smeta, ali mnogo znači kod čitljivosti slova ako koristiš i kao monitor.
 
Kad se ocekuju prvi komercijalni materijali u UHD? UHD diskovi itd?

Mene najvise boli sto cu kada legne 4K TV morati ili da zaobilazm Onkyo ili da uzmem novi AVR, ali ima vremena dotle...
 
Poslednja izmena:
vidim ja da me ceka jos dosta apgrejdovanja kad kupim TV :D I graficka i kablovi, a onda i ko zna sta pride.
Ponajvise mi je krivo sto glupa nVidia po difoltu sve ove godine na mojoj Panasonic plazmi nije prikazivala tu famoznu duboku crnu:
https://pcmonitors.info/articles/correcting-hdmi-colour-on-nvidia-and-amd-gpus/
i kad sam poslije SHEST godina to provalio, namjestio i poceo da uzivam u znatnoj razlici u PQ, desi se havarija i ostanem bez TV-a cirka mjesec dana kasnije. :wall::cuss::cuss:

Nije mozda lose ubaciti i ovaj link http://referencehometheater.com/2014/commentary/rgb-full-vs-limited/ , pogotovo ako neko koristi tv kao monitor, jer bolje je procitati oba teksta pre menjanja podesavanja.
 
Hahaha
Da, famozno podešavanje...
Koliko sam ja razumeo, na NVIDIA karticama bez tog podešavanja nije problem samo crna, nego su sve boje kao isprane.

Obrati pažnju da 4:4:4 ne možeš da imaš na 10 bita i 60hz. Za filmove ne smeta, ali mnogo znači kod čitljivosti slova ako koristiš i kao monitor.
i lagano u linku koji sam postovao pise da to može iz drajvera da se odradi, ali novi drajveri (barem meni) ne nude tu opciju. Morao sam ono programče da upalim i forsiram taj full raspon, razlika nebo i zemlja. I da, sve djeluje isprano, kao kad na starom EI Niš TVu narihtaš brightness... I tako 5 god, jer nVidia :wall:
A 65 inča ne planiram nešto kao monitor da koristim, kao što nisam ni 50 ;)
Kad se ocekuju prvi komercijalni materijali u UHD? UHD diskovi itd?

Mene najvise boli sto cu kada legne 4K TV morati ili da zaobilazm Onkyo ili da uzmem novi AVR, ali ima vremena dotle...
pa počeli već! Koliko kontam, i sa HDR podrškom, recimo Deadpool...
 
Šta je HDR kod TVa? Isto kao kod fotki (High-dynamic-range) ili nešto drugo?
 
Ima na MadVR podrska za non HDR displeje, delujem dosta bolje kada je ukljuceno mogu misliti kako pravi HDR tek izgleda na HDR displeju.
 
Šta je HDR kod TVa? Isto kao kod fotki (High-dynamic-range) ili nešto drugo?

ista je skracenica, ali ne i efekat, nije kao da si uzeo tel i fotkao nešto u HDR :D
Više-manje, HDR mu dođe da TV može pokrivati od najtamnije crne do recimo svjetla farova ili eksplozija koje bi trebalo da budu daleko svjetlije, da (skoro) mogu da zaslijepe gledaoca...
 
privo pitanje, sta izabrati:

Westworld.S01E01.1080p.HDTV.x264-BATV
Westworld.S01E01.1080p.WEB-DL.DD.5.1.H.264-CasStudio
Westworld.S01E01.INTERNAL.1080p.HDTV.x264-BATV (internal je znatno manji od ovog prvog :-/ )

Drugo, pazario sam LG 65EG960V-ZD (ili prosto, OLED TV od 65 incha :d ), slijedi kupovina graficke. Dakle receno je gtx950 da ima podrsku za 4k i HDR (odnosno HDMI 2.0a). Da li svaka ima, ili to treba ceprkati po specifikacijama?
 
zašto skidaš male fajlove da bi gledao na takvom tv-u? da imam takav tv sačekao bih 4k i gledao serije (ako nema 4k onda 1080p remux). pogledaj kolika je razlika u veličini fajlova između 720p internal i 2160p:


za seriju što tražiš vredi sačekati.
 
Gledaj taj od 4.9GB.

Svaka GTX950 ima iste tehnicke specifikacije, gledaj samo sta ti treba od konektora pa proberi model...
 
privo pitanje, sta izabrati:

Westworld.S01E01.1080p.HDTV.x264-BATV
Westworld.S01E01.1080p.WEB-DL.DD.5.1.H.264-CasStudio
Westworld.S01E01.INTERNAL.1080p.HDTV.x264-BATV (internal je znatno manji od ovog prvog :-/ )

Drugo, pazario sam LG 65EG960V-ZD (ili prosto, OLED TV od 65 incha :d ), slijedi kupovina graficke. Dakle receno je gtx950 da ima podrsku za 4k i HDR (odnosno HDMI 2.0a). Da li svaka ima, ili to treba ceprkati po specifikacijama?
Obično je web dl bolji od HDTV. Nije uvek slučaj, zato postoji tema na BTN forumu sa poređenjima. Baš za tu seriju su juče/prekjuče okačili pa baci pogled.
- Ja bih išao na WEB-DL.
 
zašto skidaš male fajlove da bi gledao na takvom tv-u? da imam takav tv sačekao bih 4k i gledao serije (ako nema 4k onda 1080p remux). pogledaj kolika je razlika u veličini fajlova između 720p internal i 2160p:


za seriju što tražiš vredi sačekati.
4,9GB i nije bas mali fajl. 2160p ja da znam nema za ovu seriju, remux ce otprilike sljedece godine u ovo vrijeme (dakle pred izlazak sezone 2 izadje BR od sezone 1). A skinuo sam Daredevil sezonu 2 u 2160p, 172GB :eyebrows:
Gledaj taj od 4.9GB.

Svaka GTX950 ima iste tehnicke specifikacije, gledaj samo sta ti treba od konektora pa proberi model...
pogledacu... Sad se dvoumim i da li malo sacekati, 1050gtx samo sto nije, ne znam samo kakva ce biti sa cijenom kad stigne i koliko ce trebati da stigne u ove krajeve. 950gtx imam za oko 160-170 eura, zavisno od modela, 1050 u USA oko 130 dolara (znam, USA je USA), a po nekim testovima performansama je otprilike kao 960gtx... Sve to vise mozda nije toliko bitno kad nisam veliki gejmer, ali opet, 950gtx je vec na zalasku karijere, a ako nista, trebala bi osjetno da joj padne cijena sa izlaskom 1050gtx...

inace, povezao sam ovu 260gtx danas na TV... Kada pustam direktno sa TV-a, imam opcije za de-judder (stavim na 0) i de-blur (stavim na 10), pa slika ne bude onako vjestacki glatka, kao da je u 60fps, ali i izgubi se sjeckanje, Kad pustam preko kompa, nemam te opcije. Da li LAV decoder ili nesto slicno ima te opcije, da se poigram sa njima?
Obično je web dl bolji od HDTV. Nije uvek slučaj, zato postoji tema na BTN forumu sa poređenjima. Baš za tu seriju su juče/prekjuče okačili pa baci pogled.
- Ja bih išao na WEB-DL.
jel BTN samo sa pozivnicama?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno