Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Sluzi da se uposli video karta sa kojom ovaj render radi.
Ja to vec imam sa 960, tako da je meni beskoristan...naprotiv ne dobijam na kvalitetu slike.
A karta mi radi u 3D modu bespotrebno.

Requirements:

"GPU with full D3D9 / PS3.0 hardware support"
Ne sluzi da se uposli video karta.
Radi preko video karte ali mu to nikako nije svrha.
 
Ne sluzi da se uposli video karta.
Radi preko video karte ali mu to nikako nije svrha.
To meni sluzi za to, sad kada gledam film u 1080p koji je isto na monitoru 1080p
nema sta da mi prilagodjava sliku i da odrzava kvalitet.
Bez njega moja 315m nema hardvare asceleracion, sve ode na processor i greje se bespotrebno.
A kako sam odstranio ventilator razumljivo da mi takva pogodnost dobro dodje.
 
Nisam siguran da razumes ono o cemu barem sam ja pisao. Ja konkretno ne koristim MadVR zbog toga sto uposljava graficku vec zato sto mi je sa njime slika daleko najbolja u odnosu na ostale rendere. Sad ako tebi to nije bitno nego da ti bude uposle GPU a to vec imas sa 960 onda to nema veze sa vezom i MadVR ti ne treba.
 
Nisam siguran da razumes ono o cemu barem sam ja pisao. Ja konkretno ne koristim MadVR zbog toga sto uposljava graficku vec zato sto mi je sa njime slika daleko najbolja u odnosu na ostale rendere. Sad ako tebi to nije bitno nego da ti bude uposle GPU a to vec imas sa 960 onda to nema veze sa vezom i MadVR ti ne treba.
Da tako je, treba mi samo za laptop...na pc 960 mi to odradjuje u D2 modu kvalitet slike odlican.
Nema razlike u kvalitetu slike izmedju 960 i madVR, mozda bi cinilo na nekom videu losijeg kvaliteta.
Ali trudim se da ih izbegavam...
 
Da bi i primetio razlike i video boljitak koji donosi MadVR, moras koristiti snimke visokog kvaliteta/bitratea.
 
Ni jedan...DirectX, DXVA, DXVA2 copy-back, DX11 preko graficke.
Na laptopu mi madVR treba samo zbog ovoga...

Screenshot (53).png
 
Poslednja izmena:
Da bi i primetio razlike i video boljitak koji donosi MadVR, moras koristiti snimke visokog kvaliteta/bitratea.

Ma ne, za visoko kvalitetan materijal madvr ne donosi tako vidljivo poboljsanje prikaza (jer nema sta da se mnogo poboljsava), madvr vise znaci na nekim malo losijim snimcima i sd materijalu.
 
Poslednja izmena:
Najbolje rezultate sa DSR 4K rezolucija monitora i dsr smoothness 0%

 
To meni sluzi za to, sad kada gledam film u 1080p koji je isto na monitoru 1080p
nema sta da mi prilagodjava sliku i da odrzava kvalitet.
Bez njega moja 315m nema hardvare asceleracion, sve ode na processor i greje se bespotrebno.
A kako sam odstranio ventilator razumljivo da mi takva pogodnost dobro dodje.
Niti on prilagodjava sliku niti odrzava kvalitet, render ne sluzi za ste stvari.
OK tebi je sluzio dati se ne greje cpu, ali ne znaci da mu je to svrha.


Razlika postoji i to dobra razilku u kvlaitetu madVR i ostalih rendera. Naravno da nije svima uocljiva niti je svima bitna, ali da nema razlike nije tacno.

I ono sto je dexter87 napisao je tacno, sto je bolji kvalitet slike, razlike je manje primetna.
 
Poslednja izmena:
Hajde neko neka objasni, na netu sam pronalazio samo "chroma upscaling i downscaling"
Visoko kvalitetne filtere i DirectShow video renderer koji radi uz podrsku graficke karte.
Kapiram da je ovo pravljeno u eri 720p dvdrip-ova i da se iskoristila graficka snaga i video filteri
da bi se dobio 1080p kvalitet.

Sad gledam, zasto u Chrome na ovom mojem videu nema opcija 1440/2160p? Edge i Mozilla imaju...
 
Meni ima, mozda treba da ga updateujes.
 

Prilozi

  • 123.jpg
    123.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Jedno laicko pitanje ; dobih od prijatelja lcd 32' 1366/768, (necita mkv/mp4) ,pa prebacim film na usb i pustam preko ovog risivera
http://www.globo.com.pl/en/p/hd-xc1 ...
Jel na njemu treba da stavim da salje signal u 720p?
I pretpostavljam,bilo da gledam 720p ili 1080p rip,tv ce da up/downscaluje na 1366/768?
Hvala na odg. [emoji5]
 
Poslednja izmena:
Ne moras koliko ja znam da stavljas nista na njemu, automatski treba da salje.
Ovo drugo dobro predpostavljas.
 
Kako da ubacim prevod u MPHC sa madVR directshow u opcijama, kada promenim u directshow na video mixing renderer 9 prevod radi, ali ja bih zeleo da bude madVR sa prevodom.
 
Rade prevodi na engleskom i drugim jezicima kada se u subtitle renderer postavi VSFilter/DirectVobSub, ali jos nisam nasao resenje kako da ubacim prevod na srpskom jeziku.
 
elementary, my dear Watson :p

nego, da nema ko od vas ili je imao prilike da se susretne sa LG OLED televizorima? Prica se o judderu i vignetingu, od toga da je neizdrzivo, do toga da je apsolutno neprimjetno :-/
 
Mozes i da prevuces titl preko playera ako te mrzi da renamujes.
 
drag&drop
 
Nazad
Vrh Dno