Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

CP sa Hdbitsa


Source 1080i
vs
DON 720p @ 1080p
vs
BATV 720p @ 1080p
vs
IMMERSE 720p @ 1080p
vs
BATV 1080p



 
Poslednja izmena:
Source 1080p
vs
DON 720p @ 1080p
vs
BATV 1080p





 
Immerse drasticno losije ko i uvek (mada ja to i ne smatram HDom)
 
Poslednja izmena:
Da li se "isplati" skidati 1080i ts CtrlHD?
 
Ja skinuo prvo što mi naletelo. Proper. Hdtv. Rarbg.
Dopao mi se snimak ali sada vidim da sam trebao jos malo da pogledam pre skidanja. :)
 
Poslednja izmena:
ja sam bas taj skinuo, moje oko nije naslo zamjerke, sem 1 glicth pri procetku...
 
Da javim da sam upao na HDBits.org pa da pitam kada pretražujem filmove i nađe se više HDBits internala koji je najkvaliteniji a da nije Remux kao ni full BD? Pretražujem neki film i naiđem na EbP, CtrlHD, DON... a isti film, šta odabrati?
 
Mogu biti sa različitih source-a i/ili sa ispravljenim greškama kada piše PROPER ili REPACK u nazivu npr. Ako je neki rip noviji i obično nešto veći onda je korišćen bolji tj. noviji source ili može biti HYBRID kada su korišćena 2 source-a radi maksimalnog kvaliteta slike (jedan deo filma bolje izgleda na jednom source-u, drugi na drugom i sl). Pročitaj opis ripa, obično je naglašeno ono što je bolje kod novog/većeg.
 
Koliko sam video za ovih par dana obicno ostaju samo najbolji 720p i najbolji 1080p encode, tako da i ako postoji dilema ona je da li 720 ili 1080 a ne koja grupa.
 
imas filitranje pretrage, pa odabares da je
Origin:
Internal

Imas internal ikonic pored svakog encoda koji je internal..

Takodje imas da biras

Medium:
Blu-ray/HD DVD Capture Encode Remux WEB-DL


Ne moze biti jednostavnije ;)


 
Poslednja izmena:
Mislim da nije to pitao, već kada traži određeni film, šta da odabere od internala a da nije full BD ili remux.
 
jel ima po datumu da se bira? Ako ima, kraj price... Najnoviji internal
 
Ne mora da znaci da je najnovji internal najboji, da jeste, stari bi se brisao , ne bi ostajao.
Cesto je subjektivno , zato i postoje oba, pa sta ko voli-
 
Poslednja izmena:
Interstellar 2014 1080p IMAX BluRay DTS-HD MA 5 1 x264 BluEvo

Valja li ova verzija? Mada sam je već downloadovao...
 
Ne mora da znaci da je najnovji internal najboji, da jeste, stari bi se brisao , ne bi ostajao.
Cesto je subjektivno , zato i postoje oba, pa sta ko voli-

iskreno, ni sa ovom 50" plazmom se ondah ne bi opterecivao sa tim minornim razlikama, i same internale rijetko kad uhvatim da skinem, a ne da biram bolji od 2 :D
 
Svako bira sta njemu odgovara. Ja sam samo objasnio da ne mora da znaci da je novji bolji ;)
 
Kad ce 4K filmovi u prodaju ?
 
Da li negde ima lista serija koje DIMENSION izdaje u 1080p?
 
Hvala, nisam uspeo na TL i Freshon da pretrgu ograničim na 1080p, ali zato jesam na BTN.
 
Ja obrisao poruku jer mi je delovalo suviše očigledno.:D Pa samo upišeš "dimension 1080p" u polja za pretragu i na TL-u i na Freshonu.
 
I jeste očigledno, ali ja nisam ni pomišljao na pretragu :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno