Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Koji je najbolji dosad remux koji je The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended Edition 1080p?
The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended Edition 1080p BluRay AVC DTS-HD MA 7.1-HDAccess
The Hobbit_ The Desolation of Smaug - 2013 (decibeL - 1080p - Blu-Ray - MKV - h.264 Remux)
The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended BluRay 1080p DTS-HD MA 7.1 x264 dxva-FraMeSToR ili neki ....
 
Kad pustim: Hercules.2014.EXTENDED.1080p.BluRay.DTS-HD.MA.7.1.x264-LEGi0N na KMplayer slika i zvuk su ubrzani, dok
na MPC-HC lepo radi. Secam se da i ranije (kasno sam se setio) nije mogao da pusti film koji je u nazivu ima DTS-HD.MA.7.1.

E, sad koji codec skinuti ili promeniti neka podesavanja da bi film lepo radio?

Navikao sam na KMplayer i nekao je bolja slika nego na MPC-HC.
 
Koristim VLC vec duzi niz godina. Zaboravio sam na kodeke od tada.
Probaj...
 
Kad pustim: Hercules.2014.EXTENDED.1080p.BluRay.DTS-HD.MA.7.1.x264-LEGi0N na KMplayer slika i zvuk su ubrzani, dok
na MPC-HC lepo radi. Secam se da i ranije (kasno sam se setio) nije mogao da pusti film koji je u nazivu ima DTS-HD.MA.7.1.

E, sad koji codec skinuti ili promeniti neka podesavanja da bi film lepo radio?

Navikao sam na KMplayer i nekao je bolja slika nego na MPC-HC.

Probaj Daum Pot Player. Njegov tvorac je Kang Yong-Huee, čovek koji je napravio KMplayer, koji je kasnije prodat nekoj Korejskoj TV stanici. Pisalo se o tome ovde na forumu, pre odprilike pet godina, tada sam i ja sa KM-a prešao na POTplayer.
 
Koristim VLC vec duzi niz godina. Zaboravio sam na kodeke od tada.
Probaj...

Imam Vlc portable, sporo premotava ali dobro radi, nikako da spustim titl skroz dole.

Probaj Daum Pot Player. Njegov tvorac je Kang Yong-Huee, čovek koji je napravio KMplayer, koji je kasnije prodat nekoj Korejskoj TV stanici. Pisalo se o tome ovde na forumu, pre odprilike pet godina, tada sam i ja sa KM-a prešao na POTplayer.

Ok. Probacu.
 
Koji je najbolji dosad remux koji je The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended Edition 1080p?
The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended Edition 1080p BluRay AVC DTS-HD MA 7.1-HDAccess
The Hobbit_ The Desolation of Smaug - 2013 (decibeL - 1080p - Blu-Ray - MKV - h.264 Remux)
The Hobbit The Desolation of Smaug 2013 Extended BluRay 1080p DTS-HD MA 7.1 x264 dxva-FraMeSToR ili neki ....

Pa pogledaj koji je source za ta tri, ako je isti source i remuxi bi trebalo da su isti... :)
 
Kao prvo znam da bih ovo trebalo da pisem u temi o tv koji posedujem ali mi se cini da bi ovde neko mogao da mi da pomoc ili eventualno savet.
Elem imam Panasonic ST60 plazmu i kad na njoj pustan BDRip nemam nikakvih problema. Medjutim kad pustam Full BD filmove (bilo m2ts ili mkv) ili Remux-e jednostavno imam problema sa pustanjem jer film koci pa cak mi se desava necete verovati da mi se "restartuje" tv.

E sad zasto ovo pisem. Full BD i Remuxi su naravno velicine nekoliko desetina GB (od 25 pa preko 40) i svi su MPEG-4 AVC. I Rip-ovi su takodje MPEG-4 AVC ali oni prolaze. Sto je cudno u specifikaciji za ovaj tv pominju se kodeci MPEG-4 ali ne AVC vec SP/ASP pa mi sad to nije bas najjasnije. Da li onda treba da kad skidam filmove pogledam prethodno koji je kodek u pitanju? Ili jednostavno ovaj nesrecni Panasonikov player jednostavno nece da cita te velike formate. Napominjem da imam Serviio server pa neznam da li bih tamo mogao nesto da ucinim po tom pitanju.
Ili jednostavno da sve batalim i da koristim neki media player?
 
Preveliki bitrate remux-eva ili BD-ova da bi' ih tvoj TV procesuirao.

Jedino da probaš transparentne encode-ove (one koji imaju source vs encode screen-ove). Obično je kompresija do 60% od originalnog bitrate-a, tako da TV možda pusti te encode-ove bez problema.
 
Izvini ali ja bas nisam najbolje upucen u ovu oblast. Kako te transparentne enkodove da vidim odnosno da li negde ima neka oznaka ili neki naziv da bih znao da je to transparentni enkod. Odnosno da li ima neki mozda program koji bi mogao da napravi kompresiju od originalnog bitrate-a?
Jos jednom napominjem da nisam strucan kad je ovo u pitanju i izvinjavam se na mojim pitanjima koja su mozda nebulozna.

Edit: da li bi ovako nesto pomoglo http://www.elecard.com/en/index.html#second-tab ?
 
Poslednja izmena:
Uporediš screenshot originala, sa kompresovanim. Pa koji najviše izgleda kao original. Ili pitaš za film konkretno ovde, pa ko zna će ti reći koji je najbolji.
 
Nema oznake za transparentne encode-ove, a upravo su ti encode-ovi ovo što ti pričaš - napravljeni pomoću x264 encode-a koji kompresuje film, ali zadržava transparentnost (ne gubi primetno na detaljima) u odnosu na full BD. To može svako da uradi, ali nije baš prosto i treba što jači CPU da se ne bi smarao po 20-30h encode-ovajući 1 film. Ako te to ne interesuje, ni ne pokušavaj, jer ćeš samo uyebati kvalitet slike/izgubiti gomilu detalja i sopstvenog vremena kompresujući film.
 
Poslednja izmena:
Evo otprilike sta je aktuelno od ripova (copy/paste)
The Best:

EbP
CtrlHD
CRiSC
DON
HiDt
HDMaNiAcS

Other reputable HD groups:

CHD
HDWing
PublicHD
WiKi

(some) Scene HD Movie Groups:

7SinS
MELiTE
BRMP
DOCUMENT
SONIDO
AMIABLE
IGUANA
WaLMaRT
LiViDiTY
NORDiCHD
VETO
SWAGGERHD
LCHD
GECKOS
FilmHD
PSYCHD
SPARKS
 
Poslednja izmena:
Pa sigurno da ima jos ovih kvalitetnijih ripova, ali ja bas ne pratim nesto preterano, ovo mi je google rekao. Ako imas nesto bolje slobodno dodaj :), bilo bi dobro da se ubaci lista u prvi post u temi kako bi svako mogao lako da je nadje, a da se vremenom dodaju nova imena po potrebi.
Mogao bi to weasel da ubaci posto je on moderator :)
 
Poslednja izmena:
Hvala ali nemojte da vas neko ne optuzi za pirateriju.
 
Bar ćemo najebati za ono u šta verujemo svim srcem. :p
 
publicHD, na moju veliku žalost, više ne postoji, to mi je bilo default mjesto za traženje novih filmova, a i kao release grupa ih više nema...
 
opa, sjajno! Jos da se nadamo da ce to otici u dobrom pravcu, sad za sad je prava teska beta, vidim :d
 
Da li neko zna da li postoji hybrid remux Star Trek Into Darkness IMAX, da su imax scene sa novog izdanja,a ostalo sa starog blu-ray-a koji navodno ima bolju sliku?
 
Ima samo rip u tom stilu,ali mi treba remux, kontao sam mozda po ovim elitnijim mestima da neko zna da li ima ili uopste ako neko zna da li postoji, pa da znam sta juriti :)
 
24: Solitary ako neko može da mi da pm gde ima.
 
Da li postoji sajt koji predstavlja bazu NFO fajlova i checksum-a (ili heševa, svejedno) za nescenska izdanja?

Na primer, na srrdb mogu pronaći NFO fajlove i checksum-e scenskih izdanja, i onda lako proveriti da li je fajl ispravan (tj. da nije oštećen ili da nije ništa čačkano po njemu, ubacivane/izbacivne audio staze i titlovi itd). Bilo bi super kad bi to postojalo i za nescenska izdanja a da ne moram da se učlanjujem na privatne sajtove samo zbog toga.
 
@ voodoo_: može li objašnjenje što ti je to bitno? Kad pustiš film, videćeš da li je oštećen, zar ne? A da li su ubacivani audio trekovi i titlovi... hm, što bi ti to smetalo?

Da ne bude zabune: ozbiljno pitam, pošto ne razumem što bi se neko toliko "zezao" oko filmova?
 
Mnogi plejeri "gutaju" oštećene fajlove bez problema i prijaljivanja greški, ako oštećenja nisu velika. Program za pouzdano testiranje MKV kontejnera ne postoji kao što je svojevremeno postojao DivFix za AVI fajlove, odnosno postoji MKValidator koji nije savršen (za neke greške nikad nisi 100% siguran da li je fajl oštećen ili je pakovano alatom koji nije 100% po Matroska specifikaciji). Prosto, hoću da znam da imam identičan fajl kao što ima njegov autor :)

A i ne sviđa mi se ideja da male Perice sa javnih trekera, koji ne znaju razliku između MKV i x264, remuksuju fajlove kako im padne na pamet, niti mogu da znam da li je nešto skraćivano, da li su pojedini frejmovi pojedeni zbog razbijanja fajla na manje delove pa ponovnog sastavljanja, da li je DTS staza zamenjena sa AC3 i obrnuto (uz enkodovanje ko zna čime i s ko zna kojim podešavanjima) a ja nemam NFO fajl da vidim šta je tu originalno bilo, da li su im hard disk i SATA kablovi sasvim ispravni ili se provukla "tiha" greška tokom čitanja/upisa ko što ume da se desi, itd. Pa, pa, paranoja :)
 
Čudi me da te zanimaju dobri ripovi a da već nisi na privatnim trekerima.
 
Nema to veze, postoje no ratio trackeri + freeleech na ratio.
 
Nazad
Vrh Dno