Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Eventualno Stretch by keeping Aspect Ratio, kad im vec toliko smetaju trake.
 
Blade runner koji snimak? Encode neki ne bih remux da svlacim...
 
Blade Runner 1982 The Final Cut 1080p BluRay DTS x264-EBCP

Može i HDEncX, nema neke razlike, samo je malo veći.
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje u vezi zvuka pa ako može da pomogne neko ko je testirao ili čitao više o tome.

Naime, svi znamo razliku između BD-a/remuxa, kvalitetnog rip-a/internala, i slabo kvalitetnog rip-a tipa 1-2GB. O ovome se može diskutovati koliko hoćemo zato što jedni tvrde da uočavaju razliku, drugi ne, neko gleda film/seriju na telefonu, neko na preko 100" platnu plus projektoru itd.

Ono što mene zanima je kada se od BD-a/remuxa pravi kvalitetan rip ima li gubitaka kada je zvuk u pitanju (recimo da se sluša preko kvalitetnog hi-fi sistema ili 5.1 sistema) i ako ima koliko je to uočljivo?
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je da se to pitanje stalno postavlja.
Meni je to, na žalost, logično pitanje kad npr. kupiš nov HD TV :( Jednostavno, svako očekuje da lep veliki nov TV prikaže kompletnu sliku, bez krettenskih crnih traka, ali ne može tako :(

Meni je to jedan razlog zašto preferiram serije, a i zašto često gledam filmove na TVu (mislim na filmove preko neke TV stanice).
 
Ako neko nije gledao filmove na 16:9 monitoru pre toga onda mogu da razumem, a ako jeste onda mi je nelogično.
 
Pa gledalo se ranije i na 4:3 monitoru, zamislite kolike su tek tu bile crne trake :d

dar_1_33-1_lb.jpg
 
Poslednja izmena:
Ono što mene zanima je kada se od BD-a/remuxa pravi kvalitetan rip ima li gubitaka kada je zvuk u pitanju (recimo da se sluša preko kvalitetnog hi-fi sistema ili 5.1 sistema) i ako ima koliko je to uočljivo?


Naravno da ima gubitaka. Uglavnom DTS konvertuju u AAC, AC3, ili nesto trece. Trebalo bi da je uocljivo, mada je to vise individualno...
 
Ne mora da znači, veoma često ostavljaju originalni DTS kod kvalitetnih ripova.
 
A ne mora ni AC3 @640Kbps da se smatra nekvalitetnim zvukom. :d
 
Realno vecina ljudi nema dovoljno kvalitetne zvucnike da bi culi razliku izmedju ac3 640 kbps i DTS 1510 kbps...

Mnogo je lakse videti nedostatke u slici, nego u zvuku.
 
Poslednja izmena:
Realno vecina ljudi nema dovoljno kvalitetne zvucnike da bi culi razliku izmedju ac3 640 kbps i DTS 1510 kbps...

Mnogo je lakse videti nedostatke u slici, nego u zvuku.

šta podrazumevaš pod kvalitetnim zvučnicima kada su u pitanju filmovi/serije? da li misliš na surround 5.1, 7.1, dolby atmos itd. ili može da se pod kvalitetnim zvučnicima smatra i hifi 2.0 sistem?

i na koji cenovni okvir se misli kada se gleda da li može da se čuje razlika?
 
Poslednja izmena:
Pa mislim na zvucnike (zvucnu karticu) i ostale faktore koji uticu na kvalitet zvuka koji kostaju vise od 300e. Vecina ljudi imaju neke budzet kompjuterske zvucnike u rangu od 50-100e na kojima se razlika nece cuti. Ima i onih koji filmove gledaju preko fleske ili hdmi veze, odnosno oslanjaju se na zvucnike koji su u tv-u koji su jos losiji od tih zvucnika.

Znaci potrebno je da se ulozi u zvuk bar 400 i vise eura kako bi mozda cuo razliku izmedju dts i dd ili atmosa
 
Poslednja izmena:
Meni je to, na žalost, logično pitanje kad npr. kupiš nov HD TV :( Jednostavno, svako očekuje da lep veliki nov TV prikaže kompletnu sliku, bez krettenskih crnih traka, ali ne može tako :(

Meni je to jedan razlog zašto preferiram serije, a i zašto često gledam filmove na TVu (mislim na filmove preko neke TV stanice).

Ne očekuje svako, samo očekuje onaj koji je odluku o kupovini hd tv-a doneo gledajući demo snimke u prodavnici. :)
Mogu misliti koje je to razočarenje.
Gledaš demo snimak u prodavnici, iskeširaš se, dodješ kući skineš yify 1080p. [emoji2] [emoji106] [emoji33]
 
Realno vecina ljudi nema dovoljno kvalitetne zvucnike da bi culi razliku izmedju ac3 640 kbps i DTS 1510 kbps...

Mnogo je lakse videti nedostatke u slici, nego u zvuku.

Nisam nista lose mislio, AC3 je sasvim korektan ako nije dostupan kvalitetniji zvuk i/ili ako sadrzaj ne zahteva kvalitetniji zvuk i ako postoji hardware da se to pusti.

Npr. wolf of wall street mogu i sa mp3 stereom da gledam a avengerse ipak sa true hd ili dts hd.

A ako se ne cuje razlika nepotrebno je ganjati kvalitetniji zvuk.
 
Poslednja izmena:
DD i DTS su pravljeni da budu transparentni. Problem je ako se konvertuje ili dira.

Mada je super imati lossless audio.
 
Jel nabavlja neko slučajno ove ruske/ukrajinske enkode kao recimo: LEONARDO, MediaClub, ExKinoRay, [denis100], HQ Club, HELLYWOOD?

Znam da recimo na hdclub ne piše u samom fajlu čiji je rip ali uglavnom piše na stranici informacije tog torenta ali ovi su dosta zastupljeni na ovim ruskim trakerima ali ne znam kako im se kotira kvalitet. Mislim probao sam ja i slika jeste odlična al eto zanima me ako neko zna kako se kotiraju? :D
 
Brzo pitanje , koji sve formati podrzavaju 5.1 sistem zvucnika? Namontirao sam 5 zvucnika i prezafovoljan sam kako radi sad samo vijam hd materijal da skidam i da gledam filmove.
 
DTS i njegove podvarijante (-HD, -ES ...), AC3, AAC ... Samo moraš da pogledaš u opisu fajla da kojim slučajem nije stereo.
 
Stereo je samo na lošim ripovima, ili starim filmovima koji imaju samo stereo mix.
 
1. nema HDBits 1080 internala - Café de Flore 2011 720p BluRay DD5.1 x264-EbP
2. Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004 1080p Blu-ray DTS x264-WiHD
3. Memento 2000 1080p BluRay DD5.1 x264-EbP
4. One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975 1080p BluRay x264-HDmonSK
5. nema HDBits 1080 internala - Pina 2011 720p BluRay DTS x264-CRiSC
6. Stardust 2007 1080p BluRay DTS x264-Cache
7. Taxi 4 DC 2007 1080p BluRay DTS x264-HDC


Svi nabrojani su HDBits internali...
 
1. nema HDBits 1080 internala - Café de Flore 2011 720p BluRay DD5.1 x264-EbP
2. Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004 1080p Blu-ray DTS x264-WiHD
3. Memento 2000 1080p BluRay DD5.1 x264-EbP
4. One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975 1080p BluRay x264-HDmonSK
5. nema HDBits 1080 internala - Pina 2011 720p BluRay DTS x264-CRiSC
6. Stardust 2007 1080p BluRay DTS x264-Cache
7. Taxi 4 DC 2007 1080p BluRay DTS x264-HDC


Svi nabrojani su HDBits internali...

Hvala!
 
Poređenje: Source vs. HDChina vs. WiHD (još slika)


 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno