Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Ja od skoro prešao samo DIMENSION 1080p. Kvalitet je odličan.
 
Pređašnji source-ovi nisu imali 1080p kvalitet, sadašnji imaju.
 
Jedno glupo pitanje vezano za serije, u zadnjih par godina sve te americke serije nemaju logo (neke) televizije u uglu (jedino sam primetio logo mozda kod AMC kanala). Jel to samo dok ide epizoda serije ili je non stop tako? :)
 
Pređašnji source-ovi nisu imali 1080p kvalitet, sadašnji imaju.

isto sam se ja zapitao prije neki dan... Kad i koje televizije su to pocele da se emituju u 1080p? Do sad je 1080i bio vrunac, makar sto se ripova tice...
 
Ne emituju progressive, još uvek je interlaced. Kvalitet source-a je porastao prilično, pa se isplati raditi deinterlacing i za 1080p encode-ove.

Ovo važi za određene serije i određene grupe (Dimension mahom) koje imaju pristup boljim source materijalima.
 
Poslednja izmena:
Znaci zato nema logoa kod DIMENSION (Arrow, Flash) ripova, a i osetno je bolji kvalitet nego recimo KILLERS koji radi sa AMC kanala ripove :)
 
Je l' to nesto Dimension naprasno popravio kvalitet ili? Kada sam gledao Spartaka kvalitet je bio 3 koplja iza internal releasa.
 
Ne znam za 1080p verzije kakvo je stanje, ja samo koristim 720p koji mi je dovoljan. Ali ako Dark Magician kaze da su odlicni ovi 1080p ripovi ja mu verujem.
 
Meni je ovo dobar kvalitet za 720p HDTV. (DIMENSIONS)



 
Poslednja izmena:
Upcoming release:

The.Hobbit.The.Battle.of.the.Five.Armies.2014.1080p.BluRay.DTS.x264-HDAccess
 
Da, Better Call Saul DIMENSION je najbolji, gledam 1080p, na BTN su prekinuli internal, jer je nema potrebe, čak je i gori Netflix source.
House of Cards sezona 3 NTb je najbolji, Netflix rip u 4K, pa smanjen na 1080p, prosto je neverovatno koliko je Netflix stream dobar, plaćao bih ga da ima kod nas. Svaka seozna House of Cards je izgledala bolje, ovo je Blu Ray nivo.
 
Ima li negde da se skine House of Cards u 4K?
 
Nema.

Jedini način da se gleda House of Cards u 4k jeste ako imaš 4k TV i pretplatu na Netflix. Čak i ovo što je Dark Magician rekao, "4k smanjen na 1080p" nije baš tačno. Lik koji snima sa Netflix-a radi to pomoću PS3 (konzole) i kartice za lossless snimanje ekrana, pa onda encode-uje pomoću x264. Takođe snima u 1080p, pa onda encode-uje u 2 verzije - 1080 i 720p. 4k trenutno nije moguće snimiti sa Netflix-a (fali opreme za tako nešto ili je mnooogo skupa, čak i kad HDCP zaštita ne bi bila problem).
 
Poslednja izmena:
Imam 2,5K monitor. Dovoljno da vidim razliku u odnosu na 1080p :)
 
Ne baš, kvalitet ripa je bitniji od rezolucije, što se vidi iz mnogo primera 720p vs 1080p.
Konkretno ne verujem da bi razlikovao 4K u odnosu na 1080p na tome.
 
U principu zato me i zanima da proverim koliko se vidi razlika.
U nekim demo klipovima koje sam probao i na YouTube-u se vidi razlika u rezoluciji itekako.
 
Vidiš je u bit-rate razlici.
YouTube nije ni merodavan, jer dosta kompresuje. Vimeo ima generalno bolji kvalitet slike.
 
Poslednja izmena:
Pa baš zato i kažem da se vidi razlika u rezoluciji. YouTube je očajan kod kompresije videa ako se mnogo toga kreće, ali kada je slika statična, baš se dobro vidi razlika kada prebaciš sa 1080p na 1440p.
 
Koju verziju The Hobbit: The Battle of the Five Armies skidati, interesuje me 1080 rip?
 
The Hobbit The Battle of the Five Armies 2014 1080p BluRay DTS x264-SbR
 
Izvinite ako je pitanje glupo. Ovaj novi Hobbit sto je snimljen u 48fps, jel to samo 3d film 48 fps, a obican je 24fps?
 
Ja mislim da je to samo u bioskopu 48fps (3d) bio, ja sam ga tamo i gledao.
 
Gledao sam i ja tamo, zato i pitam da li postoji mogucnost da se i kod kuce gleda ta verzija. :)
 
Ne postoji mogucnost :) bluray je u 24fps. Koji je za mene licno mnogo ugodniji za gledanje.
 
Nazad
Vrh Dno