Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

a oni se opet opredeljuju za YIFY i te takve.
Pa, lepo sam ja objasnio ranije (ovo što je weasel rekao je, 95% sam siguran, potpuno netačno).

Jednostavno je: većini ljudi su ripovi grupa yify, ganool, nitro, shaanig, scorp i sličnih sasvim dovoljni. Njihovi ripovi su generalno sasvim OK, obično su u rangu TV slike na dobrim kablovskim televizijama. Uz to, siguran sam da malo ljudi gleda 40-50" TV sa udaljenosti od 1,5-2m, već često sa duplo veće (verovatno i više od duplo), tako da se razlike između "pravog HDa" i "mini HDa" praktično ne primećuju. Da ne bude zabune, razlike svakako postoje, ali su većini ljudi zanemarljive i jedva primetne.

Naravno, baš kao što postoje audiofili, koji će zahtevati samo FLAC i skupu opremu, tako postoje i videofili, koji će reći da film mora da bude "težak" bar 10GB, da treba sedeti na rukohvat od TVa... Što se mene tiče, to je OK, svako treba da sebi prilagodi svoju zabavu i opuštanje onako kako mu najbolje odgovara (i u skladu sa raspoloživim finansijama ;) )
 
Većina nema pojma, nema nikakve veze s tim da im je "dovoljno".
 
Realno, i čika YIFY završava posao za većinu stvari. Ponešto vrijednije neki internal. Blu-ray je već razbacivanje sa bandwith-om.
 
A za većinu filmova ne vredi trošiti žicu.
 
Zar ovo nije greota? Imati LED televizor i gledati sliku kakva je na dobrim kablovskim kanalima?
Nije, pošto je na dobrim kablovskim kanalima (to, inače, ne postoji u Srbiji :( ) slika više nego dobra.
 
Pa kako onda to da na svim javnim trakerima onda ubedljivo najviše seedera i leacheera imaju baš njegovi ripovi? Ne znam kakva je stvar sa general privatnim trakerima poput TL-a i takvih, nisam odavno u toj priči više ali pretpostavljam da i tamo oni drže većinu. Mene to nervira iskreno jer prvo ne gledam njegove ripove i one poput Ozlem, Anynimos ili kako već ali za svaku stvar ovi ripovi imaju hiljade i hiljade seedera dok oni CHD, EbP, CrtlHD, DON, WiKi, PublicHD, HiDt jedva skupe desetak za stare ili ako je baš nova stvar u pitanju onda imaju oko 20-ak. Ajde kako kažeš mi u Srbiji sa ovakvim brzinama i Somaliji ili gde već i nekako razumljivo zašto se opredeljuju za ovakve ripove problem je što te YIFI-jeve ripove skida i seeda gomila Britanaca, Amerikanaca, Nemaca, Holanđana, Rusa, Rumuna, Bugara. Pa ja sa konekcijom 10/1 svučem 5GB-a za nešto malo više od sat zamisli koliko treba nekom Nemcu ili Amerikancu sa konekcijom 25 Mb/s da skine takve filmove a oni se opet opredeljuju za YIFY i te takve.



Pa kako onda Grand spotovi imaju 10 miliona pregleda, a Hladno pivo , Goblini, Toma Zdravkovic, i da ne lupam vise izvodjace i po 20-200 hiljada

Zasto David Geta ima 500 000 000 , a Joris VOorn, Jeff MIlss, Lauren Garnier po 50-200 000

Zasto su axxo ripovi imali najvise downlod-a kad su bili dno dna kvaltieta

Zasto Transformersi,Twilight i slicni filmovi imaju po hiljade download-a , a 20 puta bolji filmovi po 100-200 ( necu da navodim filmove da ne bi krenula filmska diskusija jer to ne zelim)

Oces da kacim screehnshotove ? NIje nikakav problem.

Pa kako onda na Cecinim koncertima je najvise ... ma daj bre .. cemu..

Gledajte sta god hocete.

Ali udjete na topic gde se vodi tehnicka diskusija i prica se o tehnickom kvalitetu filma, sa jafafiijaima i slicnim ripovima.

OVo je forum , daleko od toga da je zabranjeno da se prica o Yafafiafju ali ocekujete da ovde clanovi cene kvalitet odgovore, a ako vam je odbrana JAVNI tracker, pa meni je onda JAVNI kocnert Cece odgovor na sve.

Jel treba ja da upadnem na neki koncert klasicne muzike, rock/punk koncert, techno zurku pevajuci Cecine hitove i ko god mi nesto kazem , da mu pokazujem screenshotove koliko CEca ima pregleda na youtubu ili like na Facebooku.
Realno objasni bi im neke stvari da se skupe svi zajedno. YEA WIN.

Navedeni skart je za Siriju, Somaliju, ... kao sto sam vec reko, u normalnom Svetu, javni trackeri i jafffiafj i Ceca to nisu, koliko god nosili zastavu neke zemlje...

PA cekaj , pa evo ti prosto : OANLIENE FILMOVI BESPLATNO SA PREVODOM UZIVO !!!11 gde je PQ 0 , gde je SQ0 , i ne znam sta jos, imaju vise pregelda x puta od Yafafi i svih ostali ripova.
 
Poslednja izmena:
YIFY je upotrebljiv, ima svoj smisao/situacije kada je ok izbor i svoju publiku.
Isto kao i axxo ranije.

To što ima ljudi koji su "gadljivi" na bilo šta ispod internala to je njihova stvar.

A ako imaju (a najčešće imaju) problem sa izdanjima nižeg kvaliteta to je opet takođe njihova stvar/problem.
 
Lasice, ti skroz poludis kad neko pomene YIFI i kompaniju. Mislim da se vatas za glavu i cupas kose, kao Bobby na tvom avataru:D. Cuvaj zivce.
 
Poslednja izmena:
;)

YIFY je upotrebljiv, ima svoj smisao/situacije kada je ok izbor i svoju publiku.
Isto kao i axxo ranije.

To što ima ljudi koji su "gadljivi" na bilo šta ispod internala to je njihova stvar.

A ako imaju (a najčešće imaju) problem sa izdanjima nižeg kvaliteta to je opet takođe njihova stvar/problem.

Ima ljudi koji su gadljivi na kvalitet to je njihova stvar...

Ako imaju, a najcesce imaju nesto protiv bilo kakvog kvaliteta, to je njihova stvar.

Svako ima svoju stvar, zakljucismo.

No da nekrecemo uopsteno i off.
 
Poslednja izmena:
Ima ljudi koji su gadljivi na kvalitet to je njihova stvar...


Svako ima svoju stvar, zakljucismo.
Ima nas raznih.
Ne valja biti isključiv i one sa drugačijim stavovima/ukusima/potrebama proglašavati neznalicama, slepcima, gl*panima.

Ja lično sam tu negde u sredini.
Skinem YIFY kada mi je potreban na primer za tablet da pogledam na terenu film.
Filmove koje želim da imam u kolekciji skidam u većem kvalitetu.

Nema smisla ići u krajnosti.
Oni koji ne znaju za bolje od yify-a ili tvrde da je on ne znam ti kakav kvalitet nisu ništa bolji/gori od onih koji satima analiziraju skrinšotove različitih ripova/izdanja.
 
MOLIM ?
Citiraj me gde sam napisao da je neko ko gleda te ripove Glupan i slepac ?
TO nisam niti ci ikad reci. Kao sto ne govorim ni za Cecine fanove. Dovoljni su sami sebi, a i ne vredi da im govorim.

Satima analiziraju? Dovoljno je 2 sekunde , ako nemas poremecaj vida, ako ne vide za 2 sekunde onda taj mozee i CAM ripove da gleda i slusa Cecu.

Oni koji ne znaju za bolje od Cece, nisu nista bolji/ gori od ljudi koji satima slusaju muziku...


Nema smisla ici u krajnost , Dara Bubamara je ok.

Ne zelim vise da vodim raspravu. mozemo tehcniku raspravu da vodimo , sa argumentima i dokazima , jer je topic o kvalitetu , a ne o nekakvoj filozofskoj sredini izmedju Cece i normalne muzike. Ovo je tehcniki forum.
 
Poslednja izmena:
Nisu stavovi i ukusi. To je degradiranje kvaliteta na veoma niske grane. Uopšte nema debate da li valja, ne valja. I konkretno za šta je pričano, ne treba ni kupiti FullHD televizor, ako će taj krš da pušta. Traćenje dobrog hardvera. Kao kupovina jakog računara, za Facebook i čitanje novina.
 
Pa ako cemo pravo, upravo blic i face umeju podosta da oznoje i najnovije procesore.
Puni banera, flesha i skripti ... Na mom i7 klokovanom na 4 Ghz zauzece skace i do 35% dok skrolujem fb i tako te popularne sajtove.
 
MOLIM ?
Citiraj me gde sam napisao da je neko ko gleda te ripove Glupan i slepac ?

TO nisam niti ci ikad reci. Kao sto ne govorim ni za Cecine fanove. Dovoljni su sami sebi, a i ne vredi da im govorim.

Satima analiziraju? Dovoljno je 2 sekunde , ako nemas poremecaj vida, ako ne vidis za 2 sekunde onda taj mozee i CAM ripove da gleda i slusa Cecu.

Oni koji ne znaju za bolje od Cece, nisu nista bolji/ gori od ljudi koji satima slusaju muziku...
NIsu, nisu, nikako . CECA FTW

Nema smisla ici u krajnost , Dara Bubamara je ok.

Ne zelim vise da vodim raspravu. mozemo tehcniku raspravu da vodimo , sa argumentima i dokazima , jer je topic o kvalitetu , a ne o nekakvoj sredini izmedju Cece i normalne muzike

Nisi to napisao.
Napisao si da je YIFY škart za Somaliju i Srbiju.
Indirektno to znači mnogo toga ali ništa pohvalno po one koji gledaju yify izdanja.

Ja sam o argumentima i umerenosti i pisao.

A ti o Ceci, Dari Bubamari i Somaliji.
Btw, ne slušam Cecu ako ti je to od nekog značaja.
 
Nisi to napisao.
Napisao si da je YIFY škart za Somaliju i Srbiju.
Indirektno to znači mnogo toga ali ništa pohvalno po one koji gledaju yify izdanja.

Ja sam o argumentima i umerenosti i pisao.

A ti o Ceci, Dari Bubamari i Somaliji.
Btw, ne slušam Cecu ako ti je to od nekog značaja.
Koliko su javni trackeri argumenti , toliko je i faceebook i youtube, gde Ceca vodi primat.
Topic je o kvalitetu i a ne o popularnosti necega, obzirom da je popularnost i kvalitet po pravilo obrnuto srazmerno. Nek gleda yafffifje ko hoce, ko nece skidace kvalitetnije, ili mozda i manje kvalitetne ripove, sve po volji.
 
Poslednja izmena:
Topic je o HD filmovima, nigde ne piše koji bitrate i način enkodovanja materijala je minimalan/obavezan da bi se smelo diskutovati o njemu.

YIFY nekima dosta smeta.
Ispravi me ako grešim ali imam utisak i tebi mnogo smeta?

U potpunosti se slažem da svako treba da skida i gleda ono što želi, to i jeste poenta.
 
Topic je o HD filmovima, nigde ne piše koji bitrate i način enkodovanja materijala je minimalan/obavezan da bi se smelo diskutovati o njemu.

YIFY nekima dosta smeta.
Ispravi me ako grešim ali imam utisak i tebi mnogo smeta?

U potpunosti se slažem da svako treba da skida i gleda ono što želi, to i jeste poenta.

Upravo to. A i analogija sa Cecom weasel-u ne ide na ruku. Ovdje se ipak uglavnom samo vodi diskusija o kvalitetu snimka, a ne o kvalitetu filmova. Kvalitet filmova je, nazalost, ono sto vise treba da zabrinjava. A za kvalitet slike je vazno da moze svako da izabere, pa ko kakve preference ima.
 
@Weasel

Razumem šta hoćeš da kažeš ali ti poređenja nisu baš na mestu jer sve ovo što si ti naveo jeste pitanje ukusa a kad se govori o kvalitetima ripova više nije ukus u pitanju već prilično konkretna stvar. Da li je kvalitet ili lošiji ili isti ili bolji i to je cela priča.

Ja razumem da neko kaže ok je sve taj kvalitet ripa od 5,6,7 GB-a je odličan, ima tu oštrinu, taj sjaj, to izražajno pokazivanje detalja itd. ali meni to ne treba u tolikoj meri i gotovo priča, to je ok. Ali da neko kaže da nema razlike između ripova i da su identični to jednostavno nema šanse, tu nisu ukusi u pitanju tu je jedino pitanje da li si spreman da vidiš i priznaš razliku.

Ja sam pre nego što sam uzeo ovaj nov tv imao Philips 32" CRT i sad sam ga dao burazeru. On je takođe povezao njegov komp sa tim tv-om. Jel vi verujete da ima razlike kad on gleda na tom tv-u recimo seriju koja je samo hdtv u odnosu na onu gde piše hdtv 720p? Nije velika razlika, ipak je to CRT tv i povezan je sa kompom preko SCARTA ali vidi se brate razlika u sjaju i malo boljoj oštrini slike čak preko tog tv-a. Isto tako upoređivali smo Skyfall od PublicHD-a (rip je negde oko 7,8 GB-a) i YIFI-jevog i opet ima male razlike. Naravno preko mog tv-a razlika je više nego očigledna.

Ne mogu da kažem da YIFI ima lošu sliku, znači definitivno je gledljivo ali nije to to. To nije stvar ukusa nego jel ti treba savršena slika ili si zadovoljan i sa ovim nije loše.
 
Napadoste @weasel -a bez potrebe.
Koliko sam ispratio temu vrlo je strpljivo odgovarao @wwwz -u (po mom misljenju clan ne pise na korektan nacin), a koji je zapoceo pricu i ubedjivanje kako je yifi ekstra i kako nikome nije potrebno nista vise....

Nisam gledao nijedan yifi rip niti nameravam. Necu ga gledati zato sto imam bandwith i hardware da gledam kvalitetnije snimke.
Naravno da je yifi dovoljan da se pogleda film, dovoljan je i dvd rip da se pogleda film i do pre par godina smo ih svi gledali, i ne daj boze gledao bih ih opet da moram, samo bih cesce isao u bioskop zbog filmova koji vrede.
Sa remuxima i untouched blu ray filmovima i 40" Led tv-om to ne moram da radim cak ni za najefektnije filmove.
 
Poslednja izmena:
Ti Yify i ostali krš nisu HD, s toga im nije mesto ovde.
 
Pa nije baš da nisu... sve što je barem u 720p rezoluciji i dalje se računa kao HD.
 
Bitrate na yifi je daleko ispod pozeljnog za hd iskustvo.

Cam snimak takodje moze biti u "720p" pa ga to ne cini hd filmom.
 
ubedjivanje kako je yifi ekstra i kako nikome nije potrebno nista vise
Gde sam ja to rekao?!? Mislim da malo izmišljaš ;)

Rekao sam da je meni (i skoro svima koje ja znam) takav rip sasvim OK; nikada nisam rekao šta SVIMA treba ili ne treba, pošto nisam kralj, pa da govorim u množini kad pričam o sebi i svom mišljenju.

U svakom slučaju, evo ti posta u kome se nalazi moj stav:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...ka-diskusija&p=3997685&viewfull=1#post3997685

Naravno, ti si se uključio u raspravu, ali si odmah rekao da nisi gledao ni jedan YIFY rip. Pa, kako onda znaš da li su ti ripovi odlični, solidni ili nikakvi? :D

Inače, mislim da ovi LG televizori imaju odličan upscaling (tako se kaže?), pa na njima dobar DVD rip izgleda puno bolje nego na mom prethodnom CRTu (Samsung 72cm).

Nego, zar aXXo ranije nije smatram kao jedan od najboljih izbora za DVD rip? Sećam se da su ga svi (pa i ja) uvek prvo tražili.
 
Niko ni ne mora da gleda, rip od oko 1GB, od filma koji je 25GB ne može da valja.
 
Nazad
Vrh Dno