Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

I to je tačno, evo recimo moj primer ja sam uzeo od 42" i prezadovoljan sam samim tv-om, ali baš zbog toga što mi je soba onako manja (4x5) ne bih pogrešio ni da sam uzeo od 32". Ovako morao sam tv da kačim na zid kako bi to jedva onako lepo selo uz sobu :D

32" je sasvim dovoljna dijagonala za onog ko hoće da uživa u tv-u, a pritom nema neke ekstra prohtive.
 
Pa 42" nije veliko za sobu od 4x5. U proseku npr. da gledas tv sa razdaljine od 3m (sto je ok za 42"), to je taman za tu sobu po meni, neki bi ovde na forumu rekli da je i premalo :)
 
Ja imam dva tv jedan 40 inca i jedan 32 jednom od dosade aam stavio 40 ince u pomalu sobu da vidim kako ce se gledati i sta da vidim oci su mi ispali glavu mrdam levo desno za da citam prevod a ovoj mali u golemu sobu pa se izgubio u prostoru haha
 
Uh pa onako, nije da nije veliko, da sam ga stavio na neku tv policu, šta znam izgledalo bi mi prenatrpano sve to ovako uz zid i ne mrdaj :D Pa tako nešto sa 2,5 - 3m gledam tv, zavisi od mesta i taman je po meni. :)
 
32", hm, da je monitor, pa ajd :d
Vise prokomentarisah zbog same recenice "sad kad ima bolji tv greota bi bila realno da to gleda"

kapiram da je nekome i jugic upgrade ;)

nego, pitanje: ako hocu da iskonvertujem recimo cijelu sezonu iz x264 u XviD, ali da imam one konzistentne velicine (350MB po epizodi) i batch convert opciju (drag, drop, convert), koje su mi opcije? Koristim upravo Freemake Video Converter, on IMA te opcije, ali jedna epizoda izadje 350, druga 310, treca 250, cak i kad se fixira i audio i video bitrate :S:
 
Cekaj, sta sad treba da ismevamo nekog kome je lcd 32" upgrade? Evo na primer meni jeste, kao i vecini u Srbiji, a mnogi jos koriste i CRT televizore pa nista. Ima dosta ljudi ovde na forumu koji imaju odlicne televizore, ali ovo je "tehnicki" forum i ovde se uglavnom okupljaju zaljubljenici u tehniku, i nesto bogatiji gradjani nego prosecan stanovnik Srbije.
 
Ja sam navikao na 23" 1080p. Sad kad gledam neki 50" 1080p tv bude mi jako losa slika, nema dovoljno detalja, ma sta da pustim, vidim piksele.
TV veci od 40" bih uzeo iskljucivo 4k rezolucije.
Kad se pojavi po normalnoj ceni, naravno.
 
AMIABLE i SPARKS su scena valjda i iako nisu dobri kao oni drugi opet nisu ni baš toliko loši, jedino ako tv ne gledaš sa pola metra i budeš skoncentrisan da loviš nepravilnosti i mrlje u enkodu a ne na sami film :D
Ne ne ne i da .
Nisu toliko losi to stoji.
Losi jesu.
OBjasnjavano je vise puta da nema veze nikakvo lovljenje.
Da je tako ko sto ti kazes ispalo bi da svi koji geldaju kvalitetan encode gledaju sa pola metra sto je nemoguce...
Razlika postoji, jer scena nece da nauci osnovne stvari tako da nema potrebe lovljenje i pola metra.
KO kaze da razliku primecuju samo ovi sa pola metra koji love, ja cu reci da je ne primecuju samo ovi sa preko 100 metra koji imaju problema sa vidom.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, sta sad treba da ismevamo nekog kome je lcd 32" upgrade? Evo na primer meni jeste, kao i vecini u Srbiji, a mnogi jos koriste i CRT televizore pa nista. Ima dosta ljudi ovde na forumu koji imaju odlicne televizore, ali ovo je "tehnicki" forum i ovde se uglavnom okupljaju zaljubljenici u tehniku, i nesto bogatiji gradjani nego prosecan stanovnik Srbije.

sad pretjerujes, ali da ne sirimo diskusiju... Bitnije mi je da neko kaze koji konverter x264>XviD da koristim?
 
Ne znam koje ces dobro videti od tog transcodinga iz x264 u xvid i kako to moze biti u vezi sa HD-om ali svejedno cu da ti dam odgovor. Bilo kojim alatom koji radi u dva prolaza to mozes da uradis. Moj favorit je Avidemux a ono na sta treba da obratis paznju je to da kada izaberes dimenziju izlaznog fajla ona ce se odnositi samo na video pa je potrebna najmanje jedna proba dok ne vidis koliko mesta zauzima audio u kvalitetu koji izaberes ...oduzmes, dodas ali od tada ce batch konverzija da pici onako kako zelis.

EDIT: i da se dopunim pre nego sto pitas - da bi dimenzija video fajlova na izlazu bila ista iako je mozda trajanje ili isto ili razlicito, moneta za potkusurivanje ce biti bitrate ...pa dobro obrati paznju na brze i mracne scene, one ce ti biti reper dokle smes da ides sa ustedama.
 
Poslednja izmena:
sad pretjerujes, ali da ne sirimo diskusiju... Bitnije mi je da neko kaze koji konverter x264>XviD da koristim?
Pa gledaj u pravu je dexter, mogim ljudima u Srbiji je 32" upgrade, nije to nikakva mudrost. E sad moje skromno mišljenje je da se situacija sa domaćinstvima koji imaju LCD/LED znatno popravila u poslednjih nekoliko godina ali to je uglavnom 32". Ali moje neko zapažanje da većina ljudi ovde i ne kupuje takav tv da bi sad oni uživali u HD slici, već je to više radi trenda nekog, i zato jer eto žele da zamene stari tv novim pa sad ajde da se prebace na nešto novije. Koliko puta su mi se samo hvalili, uglavnom iz rodbine, kako su uzeli nov, "veliki" tv, kako imaju ekstra sliku i sve to dok ja nisam uzeo isto LED pre godinu dana. A ono šta gledaju na tom tv-u, običnu analognu ili u krajnjem slučaju digitalnu kablovsku :D Tačno je da u Srbiji broj sa LED televizorima se povećao ali takođe i velika većina pojma nema kako da iskoristi taj tv kako treba, u najčešćem slučaju i ne zanima ih previše, već eto sad kao vidi kupili smo nov LCD (gomila njih i LED zovu LCD) sad smo se i mi prinovili. krastavac takav je mentalitet ovde. :D
 
Poslednja izmena:
Svi LED i jesu LCD, svi LCD nisu LED.
 
Poslednja izmena:
Zavisi i soba koliko je golema nemoze na malu sobu da se stavi 40 inca tv
Kako ne može? Vidiš da razni experti tvrde da npr. 42" treba da se gleda sa max. 2m udaljenosti, što znači da 32" možeš da držiš u rukama i da ga gledaš ko tablet ;)
 
Kad na Benchu ne znas koja od suprotstavljenih opcija je ispravna onda samo biraj suprotno od onoga sto pise wwwz i 100% neces pogresiti.

Expert nad expertima. ;)
 
Kako ne može? Vidiš da razni experti tvrde da npr. 42" treba da se gleda sa max. 2m udaljenosti, što znači da 32" možeš da držiš u rukama i da ga gledaš ko tablet ;)
Ako neko ima malo duže ruke 32" realno mu je malo i za tablet :)
 
Smejete se zbog 32'' inca, a ja sa mojih 19? (u pitanju je TV) :)
 
pozdrav, jel moze neko da mi kaze koji rip filma Rush 2013 da jurim po netu
 
Ako imaš neku veću dijagonalu za Rush vredi skinuti i remux mada je u bioskopu zbog zvuka ipak trebalo da se gleda. Fenomenalan film.
 
EbP je i vise nego dovoljan :)
I nije 18 GB nego 16.3 GB tezak. Jedino ako ima jos audio traka (ruski, nemacki...) :)
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko pomoci oko pustanja 3D remuxa?
Dosao sam u posed jedne emisije o ajkulama, ali je data kao iso. Kad se otvori, struktura je kao svaki BD film, u stream folderu ima dva fajla, prvi je 2D i njega otvara a drugi koji bi trebalo da je 3D ne otvara. Plejeri traze neke kodeke tj neki Elecard MPEG-2 Video Decoder. Zna li neko o cemu se radi, koristim Gom i Pot plejer..
 
Treba ti player koji pusta iso. Power dvd i slicni playeri
 
Nazad
Vrh Dno