Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

ima li iko da moze da pusti ovaj klip na monitoru ili TV-u, i da mu nema juddera?
 
pa voodoo, jel ti imas judder na ovom klipu sa VLC-om?
 
Moze li savet shta skinuti od Harry Potter-a?
Nemam ni jedan film iz kolekcije, pa sad bih skinuo komplet pa ako moze savet shta je najbolje, moze i 1080p a i 720p
Imam ovo na mom torrentu Harry.Potter.Sixtology.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-FraMeSToR
Ali me ne privlaci, nashao sam neku kombinaciju EbP i CtrlHD ali na nekom levom hosteru, itd
Tako da usput moze i mesto gde bi se moglo naci, bar na PM, a ako ne, bar imena pa cu googlati
Hvala
 
Moze li savet shta skinuti od Harry Potter-a?
Nemam ni jedan film iz kolekcije, pa sad bih skinuo komplet pa ako moze savet shta je najbolje, moze i 1080p a i 720p
Imam ovo na mom torrentu Harry.Potter.Sixtology.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-FraMeSToR
Ali me ne privlaci, nashao sam neku kombinaciju EbP i CtrlHD ali na nekom levom hosteru, itd
Tako da usput moze i mesto gde bi se moglo naci, bar na PM, a ako ne, bar imena pa cu googlati
Hvala

Juri ESiR,CtrlHD i EbP
 
pa probaj, pa javi, da znamo da li VLC rjesava problem, da ga ne instaliramo za dzabe... :) 20 sec klip, lako ces provjeriti

probao sam ja izgleda mi jos gore nego pre, mada koliko shvatam to nije do nas nego do samog filma.

Evo u filmu 22 bullets slicna scena na 27:20 traje do 27:30 i uopste se ne vidi judder.

Tako da ja odustajem od odklanjanja judder kako ne bih sve ostalo zajebao
 
Nije ni ceo film takav nego ta scena i mozda jos par u filmu.

Sto je najgore kod tog juddera kada se pojavi u filmu meni kao da je neko kroz ocne duplje gurnuo dve kuke u lobanju i oce chelo da mi otkine, najodvratnije nasledje 24fps-a, mada eto u nekim filmovima ga i nema.


@weasel

Da li je ikada i jedan film snimljen u nekom drugom frame rate-u? I jel istina da se 24 fps forsira zato sto je onda video najbolje usinhronizovan sa zvukom, ili mozda veci FPS smeta ljudskom ok?
 
Poslednja izmena:
ne znam stvarno dal je jedan od milion filmova sniljnen. ALi 99.99% su 23.97-25... 24p snimljeni (pa se radi mali slowdown ili speedup)
24p je standard koji postoji vec 100 godina, 35mm je snimala 24, danas kamere mogu i 60fpsa ali je bezpotrebno
Fps ako bi bio 35-40 film bi izgeldao kao vide-o ako razuems sta ocu da kazem

Zasto bas 24 ? Tako su se davno pre 95 godina dogovorili. koriscene su razne brzine i onda su uzeli neki prosek.

Kod:
According to Stanley Watkins, head engineer for Western Electric, he and his team checked with the Warner Theatre for the average speed of projection in 1926. They were told 'between eighty and ninety feet per minute' in the big theatres- between 20 and 24 fps- and around 26 fps in the smaller theatres. They settled on 90 feet a minute (24 fps) as a reasonable compromise for the Vitaphone process.[2] The other sound systems began at slower speeds (Fox-Case's first tests were shot at 21 fps), but they, too, adopted 24 fps as standard in November 1926.

Koga zanima lep tekst o tome : http://www.cinemaweb.com/silentfilm/bookshelf/18_kb_2.htm
 
Poslednja izmena:
Neki filmovi se snimaju i na 50fps-a ali se masteruju na 24. To se lako provali, razlika izmedju filma snimanog u 24 i ovog oborenog sa 50 na 24 je vidljiva, isto kao kad bi npr. snimao igru na 60fps-a i konvertovao u 24 ili kad bi je snimao na 24 fps-a i ostavio takvu kakva je. Na 50fps-a se oseti sto kaze weasel da izgleda kao vide-o, mada ja generalno volim 24 frejma jer nekako daju taj pravi filmski smek.
 
Jel moze neko ko je u toku odgovoriti sta skidati za Rambo 1080p serijal ?

Hvala unapred.
 
First Blood 1982 720p BluRay DTS x264-CtrlHD (ne znam sto nema 1080p)
Rambo: First Blood Part II 1985 1080p HDDVD DTS x264-SS
Rambo III 1988 1080p BluRay DTS x264-CtrlHD
Rambo 2008 1080p BluRay DTS x264-HDV
 
raja
moze li mi neko preporučit par dobrih triler filmova
 
Ovo nije filmska diskusija , vec samo tehnicka :(.
 
Da li postoji neki snimak da se nadje koji je Ultra HD rezolucije na internetu? Da li toga ima uopste?
 
[YOUTUBE]N0m1XmvBey8[/YOUTUBE]
 
^^ KHmm... Pravi razliku izmejdu ultra hd i 4k :)
To sto si okacio je Quad Full High Definition (QFHD) odnsono 4k
Ultra Hd je duplo vece od toga a 4x vece od sadanjeg hd-a.



Za 4k rezoluciju koja nam uskoro stize

Zaboravimo na youtube ... On je ok da okacim snimke pijanih klinki sa splavova ....
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?235468-Youtube-od-sada-podrzava-i-4k-rezoluciju
Youtube koristi fast basiline x264 za encoding i ima ogrnaicenje od 10mbit.. pise sve na gornjem linku.. nemoze pristojno ni 720p da prikaze...
Srecom je i uzeo x264 sad drugim na tom brzinom/bitreteom kvaltiet bi bio negledljiv.


Samplovi 4k rezolucije

Ducks.Take.Off 4k 2160p x264 constant rate factor 25


Crowd Run 4k 2160p x264 constant rate factor 25



Ako oces mogu ti dam i RAW neomrpesovane YUV4MPEG snimke ali ne verujem da te ovo zanima zbog testiranje encodera...


tips (poduzi text o 4k rezoluciji i moje misljenje ) : 4k nece doneti nista extra...
Razlika je minmalna u odnosu 1080p/720p ..
vecinu slike ce ciniti noise a ne detalji

20 puta je bitnije kako masteruju film sa 35mm trake ( kojom je vecina filmova sniljmeno )
JEr dobro masterovan film u 2k je mnooogo kvlaiteniji od osrednje/lose masterovanog u 4k...
Uzmi za primer Baraku .. jeste snimana je u 70mm... Za nju bi mozda bilo koristi materovati u 4k rezoluciji .
Ali oni su za blurau 1920x1080 odradili los master ,no i dalje je pq vrinski.
Mnogo je bitnije da odrade master kako treba nego da povecavaju rezoluciju..
Podestime me GdinM i skenirana je u 8k ali je odvratno odradjen transfer...



4k> je na papiru i slici http://www.ultrahdtv.net/wp-content/uploads/2008/02/ultra-hdtv.gif mnoogo veci od 2k(odnson malo manje 1920x1080 rezolucije ) koju mi gledmao na filmovima....
U realnosti broj linije nije bitan vec kolicina detalja ... jer broj linija resize algoritmima mozemo uvek da povecamo i na 100k al dzaba kad detalja jedva ima za nesto izmedju 1920x1080 i 1280x720

PRimetnija razlika ce biti za filmove sniljmeneo 70mm/imax kamerama.


Consumer segment treba da stane na sadasnjoj 1920x1080.barem dok filmovi ne krenu da se snimaju sa drugacijom opremom. RED kamerama(4k kamere) kojima su snimane par seirja i 20ak filmova (http://www.red.com/experience), UHD kamerama i slicno mada i te red kamere sto tvrde da daju HQ na 4k ... sto bi voleo to da vidim kolko je to istina..Necu nista pricam nisam video ali nikako ne verujem u te price.Jim Jannard koji je izmislio red makeru moze da bude jedan od najbogatijih ljudi na svetu i sve ostalo ali da oni su pustali 4k rezoluciju sa 10Mbit http://www.zdnet.com/blog/home-thea...ession-codec-revolutionize-video-playback/731... PA to ni sa x264 koji je najefikasniji encoder na svetu pa ne moze da lici na nesto ... To je slino ko da smo 1920x1080 encodovali u 4mb....A oni tvrde da njihov codec to moze... Smesni ljudi.
KAd sam ovo procito : http://www.engadget.com/2009/04/25/red-blows-away-small-room-of-videophiles-with-4k-red-ray-footage/ smejo sam se naglas : . Attendees claimed they could see zero visible compression - ma da vazi i sa x264om a kamoli sa tim redray encoderom koji verujem ne moze da pridje encoderima tipa mainconcept i slicnim a kamoli x264 ...
Sad malo googlam o tom redray codecu i vidim na appleinsider forumu : http://forums.appleinsider.com/showpost.php?p=1409602&postcount=2 .... kolko covekk nema pojma 1080p na 5mbit ... au
no da ne duzim u off

No tako nece biti- da se ostane lepo na ~2k displejima i projektirma . Vec su neki krenuli a ostali ce uskoro sa UHDom ekranima ...
prodavace se dok ljudi ne ukapiraju da to sto je na papiru duplo nema veze sa realnsocu .. prodavace se i dalje jer mnogi vole da se pohvale ko sto danas koriste noob israze tipa: gledam samo FULL HD ...tako ce i uskoro za ultra
Drugo ko ima vilu i sobu od 200 kvadrata gde ce moci da stavi projetor ili ekran tolke velicine , na kome ce moi da se primeti razlika 2000-4000k...
A i da ima razlike u materijalu za 99% filmova a nece biti makar imali 25000" tv... i priblizili se tolko blizu da dodirnu ekran.(dobro ne bukvalno ali tako nesto)
ZNam ja da je 4k bas rezolucija koja odgaovara 35mm ali od tih 4k je veci deo noise a ne detalji... Tako da vecina 35mm filmova nema razliku ni izmedju 720p i 1080p a kamoli da materuju u 2160p.


U Uhd nema potrebe ni da pricam kolko je bezkorisna za filmove snimane 35mm trakom.. A uhd kamere za filmove retko ko normlaan ce koristi pogotovu ne outdoor.
Za tv mozda ce i biti neceg korisnog od uhd ali ja televizore nemam u kuci televiziju ne gledam vec 7-8 godina (samo fudbal al to u kaficu ili kod nekog) tako da me televziija ne zanima.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice mad max oba filma sasvim je ok 720p jer je ovaj 1080p koji se pojavio pre neki dan isuvise mutan i bez detalja tako da je 720p vise nego dovoljan....
 
Naravno slazem se sa weaselom, samo da dodam da je Baraka masterovana u 8k i ima vrhunsku sliku, pogotovo kad se urade remasteri sa 70mm traka. :)
 
First Blood 1982 720p BluRay DTS x264-CtrlHD (ne znam sto nema 1080p)
Rambo: First Blood Part II 1985 1080p HDDVD DTS x264-SS
Rambo III 1988 1080p BluRay DTS x264-CtrlHD
Rambo 2008 1080p BluRay DTS x264-HDV

@weasel jel moze objasnjenje da znam za sledeci put. Kakva je grupa SS :) i HDV ? Nasao sam Rambo: First Blood (1982) 1080p BluRay DTS x264-HDV da li njega da skidam umesto 720p CtrlHD i da li da umesto Rambo 2008 1080p BluRay DTS x264-HDV skidam produzenog Rambo.Extended.Cut.2008.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD ?
 
HDV je isto sto i DON i MCR ... samo lik menjao tag line...
A ovo drugo ako ti je bitno tih dodatnih 9 minuta koliko ima extended verzija onda CHD ...
 
Pre desetak strana sam pitao, nisam dobio odgovor a posto se situacija ponovila, ponovicu i pitanje :D
Zadnjih par puta kada sam skidao filmove od "brace" Rusa nisam mogao da ih gledam. Naime, brzana je reprodukcija, zvuk seckao itd. Koliko sam mogao da vidim na threadovima, niko se nije zalio na taj problem.
Win7+MPC, Halli, CoreAVC,AC3, 99% filmova se reprodukuje savrseno ( konfa iz potpisa ) osim ovih par slucajeva.
U cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
Ne razumem sta znaci brzina je reprodukcija ?
Daj media info tog fajla koji ne mozes da gledas.
 
Ubrzana reprodukcija - stamparska greska :D

General
Complete name : C:\Users\Desktop\Saw.VII.2010.Blu-ray.1080p.AVC.Rus.Eng.mkv
Format : Matroska
File size : 19.1 GiB
Duration : 1h 30mn
Overall bit rate : 30.5 Mbps
Movie name : HANSMER
Encoded date : UTC 2010-12-29 16:17:45
Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') сборка от Oct 31 2010 21:52:48
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Format settings, GOP : M=2, N=25
Muxing mode : Container [email protected]
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Variable
Maximum bit rate : 37.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Title : Saw.VII.2010.Blu-ray.1080p.AVC @ 21988 kbps
Language : English

Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format profile : MA
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Title : Dub DTS-HD MA 5.1 @ 4220 kbps
Language : Russian

Audio #2
ID : 3
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Format profile : MA
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 30mn
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Title : DTS-HD MA 5.1 @ 4211 kbps
Language : English

Text #1
ID : 4
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : Russian

Text #2
ID : 5
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English

Text #3
ID : 6
Format : PGS
Codec ID : S_HDMV/PGS
Codec ID/Info : The same subtitle format used on BDs/HD-DVDs
Language : English

Text #4
ID : 7
Format : PGS
Codec ID : S_HDMV/PGS
Codec ID/Info : The same subtitle format used on BDs/HD-DVDs
Title : SDH
Language : English

Sa MkvMerge sam izbacio Ruski i ostavio Engleski ali se isto desava.
 
Ovo je bluray remux ne rip.

Sent from my android tablet using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno