Šta je novo?

Kako da instaliram USB 2.0 drajvere za WIN XP?

belicns

Slavan
Učlanjen(a)
24.04.2003
Poruke
1
Poena
301
Inace ploca je Abit KD7-E a WIN XP nije naravno serial pack 1 zato sto me ta verzija nesto zeza.

Molio bih ako iko moze da mi pomogne. Kad odem na Microsoft Update hoce da mi update-uje 34 MB a nemam bas tako dobru internet konekciju :(

Molim pomoc..... :eek:
Pozdrav
 
Ako hoces USB 2.0 moras da instaliras Service Pack 1 posto obican WinXP nema podrsku za to.
Ali ako ti nije bitno da je 2.0 vec samo da imas USB onda mozes u BIOSu da namestis USB 1.1 umesto 1.1 + 2.0.
 
Meni na MSI KT3v isto nece USB da prepozna. :(
VIA 4 in 1 nisu pomogli, iako jesu na WinME.

Ima li resenja da se nabudzi nekako bez SP-a?
 
][V][ATRIX™ je napisao(la):
Meni na MSI KT3v isto nece USB da prepozna. :(
VIA 4 in 1 nisu pomogli, iako jesu na WinME.

Ima li resenja da se nabudzi nekako bez SP-a?
pa za via chipsetove imas i via usb2.0 drajvere za sve windowse
ja bih skocio na www.via.com.tw
 
Odete na update driver pa izaberete da sam skine sa MS site-a. Dakle ne preko klasicnog windows update-a nego iz device managera pa na device koji ne radi.
 
Filo je napisao(la):
...


pa za via chipsetove imas i via usb2.0 drajvere za sve windowse
ja bih skocio na www.via.com.tw

Pa zar to ne bi trebalo da bude integrisano u 4in1 .. :evil:

Kakvi pametnjakovici......
 
][V][ATRIX™ je napisao(la):
Meni na MSI KT3v isto nece USB da prepozna. :(
VIA 4 in 1 nisu pomogli, iako jesu na WinME.

Ima li resenja da se nabudzi nekako bez SP-a?
Mislim da nema...I da ne mesamo stvari, jedno je kako ploca odnosno cipset radi i razume USB 2.0, a druga kako to radi OS - sto i sam kazes, u ME je uspelo i XP nije.

Za XP MORA da se instalira SP1 i onda da se iz Device Manager-a ide na Update driver-a kao sto rece Stevs.

Ne razumem zasto izbegavate SP1, ne sme da pravi nikakve probleme a resava mnogo toga, ispod haube istina...

@ belicns: sta te to zeza SP1 ? Bolje prvo ustanovi zasto te zeza, jer XP bez SP1 ima dosta rupa i nedostataka.
 
Pitanjce: koji to uredjaji sad rade na USB 2.0 i kakva je razlika od onog starog/klasicnog... nisam upucen.
poz
 
TheGhost je napisao(la):
Pitanjce: koji to uredjaji sad rade na USB 2.0 i kakva je razlika od onog starog/klasicnog... nisam upucen.
poz
Da ne nabrajamo sada, evo samo jedan konkretan primer koji imam u kancelariji: scanner Canon LIDE je USB 2.0 a brzina skeniranja je 3x veca ako je ukljucen na USB 2.0 u odnosu na USB 1.1 ( ...barem po specifikacijama...nisam se ni zezao da probam na 1.1 )
 
drapin je napisao(la):
...

Za XP MORA da se instalira SP1 i onda da se iz Device Manager-a ide na Update driver-a kao sto rece Stevs.
.

Drapine, Drapine nista se ne mora, gledaj kako kod cika Miska radi USB 2.0 sve u sesnaes bez sp1.
 
ajde misko objasni kako si instalirao usb 2,inace kad idem na opciju update driver iz D.M. mogu samo da dam putanju na komp-u, nikako na web.......
 
Misko je napisao(la):
...



Drapine, Drapine nista se ne mora, gledaj kako kod cika Miska radi USB 2.0 sve u sesnaes bez sp1.
XP je u startu izasao bez podrske za USB 2.0.

Zatim se negde u toku 2002 pojavio preko Windows Update-a patch (pre-SP1) koji je resavao stvar, odnosno instalirao drajvere: Windows XP - Microsoft USB Driver Version 5.1.2600.0 - Download size: 290 KB

Kada je izasao SP1, taj pre-SP1 patch je skinut sa Windows Update-a, a u SP1 su ubaceni novi drajveri 5.1.2600.1106

Zvanicna standardna procedura instalacije moze da se procita na:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q329632&

Na Windows Update taj patch vise ne postoji posebno, pa otud potreba za SP1.

Istina ti drajveri mogu da se skinu i sa raznih drugih alternativnih mesta, npr. support sajtova proizvodjaca ali tu situacija nije bas naj jasnija... na primer sajt MSI:
http://www.msi.com.tw/program/support/driver/dvr/spt_dvr_list.php

Drajveri mogu lepo da se skinu: http://download.msi.com.tw/support/dvr_exe/viapatch.exe ali malo iznad toga lepo pise sledece:
For WinXP, please use Microsoft Windows Update to download driver from Microsoft or aquire the latest service pack
WinXP SP1 Download Website :
http://www.microsoft.com/windowsxp/pro/downloads/servicepacks/sp1/sp1lang.asp

Uglavnom ja i dalje ostajem sa preporukom da se instalira SP1 i da se prati predvidjena procedura, a vi kako hocete...nekome mozda proradi, nekome ne...
 
drapin je napisao(la):
...
Ne razumem zasto izbegavate SP1, ne sme da pravi nikakve probleme a resava mnogo toga, ispod haube istina...

Ne izbegavam, vec sam imao disk koji je necitljiv i od tada nisam trazio SP1. A sada kada mi treba "like the roses needs the rain" nigde nema da se nadje u gradu. :evil:

Mislim da teorijiski SP ne spada u piratski SW, jer je to samo besplatni dodatak za one koji imaju licenciran SW, pa s toga ne vidim razlog sto se domaci M$ ne bi otvorio za free diskove. :D
 
Floyd je napisao(la):
ajde misko objasni kako si instalirao usb 2,inace kad idem na opciju update driver iz D.M. mogu samo da dam putanju na komp-u, nikako na web.......

Ajd prvo nesto o sp1, i zasto ga ja nemam:
1)Zauzima vise prostora i to dosta vise.
2)Win se duze podize i radi sporije.
3)Meni je nestabilniji.

Ovo pod 3 je individualno, ali pod 1 i 2 se svima pojavljuju. A posto imam plocu KD7-E koja ima USB 2.0 rekoh ajd da ih i koristim, instalirao sam ih, naravno bez sp1.

Evo postavio sam sliku, tamo sve pise.
 
Probajte na ftp://downloads.viaarena.com/drivers/others/VIA_USB2_V254-L-M.zip nije bas malo (5.7MB)
 
Ja sam nesto isto nasao na ViaArena.com ali nisam stigao da probam na doticnoj makini.
 
Nazad
Vrh Dno