Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Jbote,ne valja kad je lose a ne valja ni kad je dobro...kakav smo mi to narod:)
Sad vidim na HBO-HD pustili zvuk dolby digital ali posto moja plazma ne podrzava DD nemam zvuk na TV a ne mogu ni da ga prosledim sa TVa na Logi 5450.
Sta mi je za ovaj slucaj resenje,jedino njihov risiver pa sa njega na Logitech...?
Jel su dobijali nesto novo od risivera posle onog legendarnog KAONa,mislim barem da ima 1 HDMI ili optical audio out.
 
Danas ja videh ,samo onaj prvi,osnovni HBO,nema na +1 i +2...

2015-02-25 21.40.30.jpg
 
Interesantno, meni za RTS HD prikazuje DD a za HBO HD prikazuje stereo.
 
lol,a meni na RTS HD sada pregled LS,pokazuje stereo zvuk...wtf
 
Nista brate,cekamo magick-a da vidimo o cemu se radi...:d
 
Ja mogu da biram zvuk na oba kanala. Stereo ili Dolby. Ali na Hbo hd radi samo stereo.
 
Poslednja izmena:
Ukapirao sam. Za konkretni kanal npr. HBO HD pod Audio options/Audio Language treba da stoji English i onda je zvuk DD2.0.
 
Jel koristi neko ovaj njihov ECHOLITE risiver,kakvi su vam utisci...?
 
Meni žuri ceo EPG za nekih sat vremena. Kako da to rešim?
 
Rešeno, zahvaljujem.
 
Како на новом рисиверу сортирати канале, xоћу да оне које најчешће гледам буди првиx двадесет а не пинк и коперникус и остали?
 
Da li su digitalni kanali u osnovnoj ponudi otkljucani i dalje? Prelazim sa CRT-a na LCD TV, imam flat3, ali nemam ni kaon ni karticu (logicno :)). Nisam im trazio jer mi nije trebalo za CRT, flat3 sam uzeo odavno prvenstveno zbog neta. Znam da je ranije osnovna digitalna bila otkljucana i svako sa DVB-C TV-om je mogao da je gleda, da li to vazi i dalje jer ce potrajati dok ne nabavim karticu od njih?
 
Dali jos neko ima problem sa Dolby Digital zvukom na HBO HD, HBO COMEDY i RTS HD !!! Pre 2-3 dana je bilo sve OK a danas primetih da nesto nije u redu tj. pise DD ali nema zvuka !!!
 
I dalje je tako.

Probao sam jutros i da, ostavili su otključane kanale iz osnovnog digitalnog paketa. Medjutim ja ne vidim nikakvu drastičnu razliku u kvalitetu slike izmedju analognih kanala i ovih digitalnih. Digitalni su malo oštriji, ali ništa spektakularno, može se reći čak i neprimetno. Čak i RTS digital mi deluje jadno u okviru digitalnog paketa. Usudiću se da kažem da mi je stari CRT davao lepšu sliku nego ovaj LCD. Poprilično sam razočaran, verovatno je potrebno neko vreme da se čovek navikne, šta znam. Kao što rekoh gore nemam nikakvu karticu niti ikomov risiver ("kaon" beše?), samo običan antenski kabl, ali to nema nikakve veze, zar ne? Čak mi se čini da sada objekti na slici (ljudi, tekst i sl.) imaju kao neki sjaj oko sebe, neko dupliranje slike (ne umem da objasnim bolje :)), uopšte ne postoji oštrina slike koju sam (neopravdano?) očekivao. Da li je ovo razočaranje opravdano ili nešto ne radim kako treba? Inače TV je korektan, samsung h6400, eksterni 720p i 1080p materijali rade savršeno, ali kvalitet ovih digitalnih kanala ubi, jad i beda.
 
videces osetnu razliku kada budes nabavio risiver i povezao ga hdmi kablom.ne znam da li taj kaon ima hdmi izlaz ali bi trebao imati makar komponentni.to sbb-ov cisco ima i razlika je uocljiva.
 
Pa ja planiram da im trazim onu CI+ karticu pa da je munem u TV. U toj varijanti mislim da nema risivera. Ali i sa tom karticom ne dobijam nista sem otkljucavanja kanala iz flat3, ovi što sada imam ostaju takvi kakvi su, ili ne? Ova beda što sad imam liči kao kada se ode na youtube, pusti 360p ili 480p snimak i razvuče na 1080p full-screen + onaj diskretan sjaj/dupliranje koje sam pomenuo. Ovo sa youtube ima bar neku oštrinu :) Plašim se da sam ja imao nerealna očekivanja od digitalne, a sa ovim LCD-om vidim svaku manu na slici koju je CRT maestralno peglao :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam, moj ćale kad uđe u sobu, uvek se zagleda u tv i kaže: "kako je kod tebe dobra slika". On živi prekoputa (dakle isti kvalitet signala), samo što ima neku 720p Braviu.

A ja sam npr. baš zadovoljan RTS HD-om, naravno kad puste native 1080p signal. Kad ide LŠ, baš je primetna razlika između običnog RTS1 i RTS HD.
 
^^
Pa ne podrzava vam TV DD,najverovatnije,ne razumem sta vam nije jasno....

@voyager
Ako ti je TV taj iz potpisa ima Dolby Digital Decoder,tako bar pise na sajtu proizvodjaca....
Moja plazma znam da nema pa stoga I nemam zvuk kad postavim u opcijama na DD.
 
Dali jos neko ima problem sa Dolby Digital zvukom na HBO HD, HBO COMEDY i RTS HD !!! Pre 2-3 dana je bilo sve OK a danas primetih da nesto nije u redu tj. pise DD ali nema zvuka !!!

Kod mene je isti problem, ali samo kod HBO HD. Kad stavim na DD; nemam zvuk, ni preko TV-a ni preko risivera, a kad stavim na "scc" onda imam.

I svaki put kad prebacim na HBO HD moram u opcijama da menjam izbor za output zvuka.
 
Nazad
Vrh Dno