Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Kobayashi Maru kakav zvuk imas na RTS HD ?

Ne mogu da proverim pošto nemam sad ni sliku ni na jednom plaćenom kanalu.

Zvao IKOM i poslaće ekipu da proveri šta se dešava.

Besplatni kanali mi se žestoko pikselizuju trenutno, a svih plaćenih nema, iako se sve uredno plaća.

Ne pomaže vađenje i ponovno ubacivanje CAM modula.

Javljam kad proradi.
 
Ne mogu da proverim pošto nemam sad ni sliku ni na jednom plaćenom kanalu.

Zvao IKOM i poslaće ekipu da proveri šta se dešava.

Besplatni kanali mi se žestoko pikselizuju trenutno, a svih plaćenih nema, iako se sve uredno plaća.

Ne pomaže vađenje i ponovno ubacivanje CAM modula.

Javljam kad proradi.

Vazi i zelim ti da brzo resis problem !!!
 
Na mom Samsung televizoru RTS HD može da se prebaci na Dolby zvuk ali se javlja kašnjenje zvuka i nije uopšte prijatno za gledanje dok je na stereo zvuku sve normalno. Što se tiče HBO HD, kad se prebaci na dolby uopšte nema zvuka a HBO Comedy HD može da se podesi na dolby zvuk ali čim se promeni kanal vraća ga na stereo.
 
Došla slika, ali ton je i dalje u problemu, na RTS HD takođe... svaki put moram ručno da prebacim na stereo da bih imao ton.

Žalio se, kažu poslaće ekipu, pa baš da vidim kako će "ekipa" da mi reši ovaj problem. :d
 
Kod mene samo na HBO Comedy HD zvuk Dolby Digital i to moram stalno rucno da ukljucujem, dok na RTS HD i HBO HD se vidi da postoji zvuk u DD ali se nista ne cuje !!! Nisam zvao call centar ali cu im dosadjivati malo pa da vidimo sta ce da urade !!! Pozdrav
 
Da,i kod mene DD radi samo na HD comedy I to je dobar 5.1 zvuk,danas sam malo isprobavao, I Logitech ga prepoznaje kako treba...

2015-03-08 17.24.46.jpg 2015-03-08 17.24.23.jpg

@istanko
Za to prebacivanje zvuka savki put...MENU-AUDIO-LANGUAGE-pa postavis srpski ili engleski.Ako hoces da tI automatski bude DD onda stavi engleski.
Vec je bilo reci o tome par strana unazad.
 
^
@istanko
Izvinjavam se ,ovo gore je samo za trenutnu promenu zvuka.
Ovo je prava putanja,kod mene na Samsungu MENU--SETUP--BROADCAST--PREFERENCE--Primary audio Language....
 
Ne znam da li je neko primetio da na običnom HBO ide DD zvuk a na HBO HD više nema mogućnosti za izbor engleskog jezika pa samim tim ni dolby zvuka, neverovatno.
 
Polako, vidiš kol'ko im je godina trebalo da EPG enkoding prebace u ASCII. :d
 
Trebalo bi neko da ih okrene ili pusti mail ,da im ukaze na ove anomalije inace dok oni sami ovo provale I isprave,PINK TV nece postojati vise ....:D
 
Koristi li neko digitalnu bez pretplate, kod mene ( konjarnik) od sinoc ne rade discovery, animal planet I history. Samo proveravam, da li je so mene ili njih.
 
Do njih je. Kako su krenuli da ukidaju grupe kanala, prvo svi filmski sad i ovo, kontam da ce uskoro ostaviti besplatno samo nekoliko, tako je valjda i na sbb-u.
 
Poslednja izmena:
Još kad' bi ubacili nešto u pay ponudu...
 
Kako su krenuli trebace mi da potpisem 4 ugovora da bih gledao na svakom TVu u stanu,digitalnu...wtf
 
Umesto da forsiraju digitalni prenos, ccc. To sto su imali otvorene digitalne programe im je bio + u odnosu na konkurenciju, ovako je svejedno koji je provajder za TV.
Nego jel imaju za digitalnu CAM modul ili mora riaiver neki?
 
Imaju cam. Nego, ima li uopšte neko N1 na ikomu? Trebalo je da ubace taj kanal od januara, ali se kod mene nije pojavio...
 
n1.jpg


Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Kako podesiti vreme, zonu, GMT razliku, državu i šta sve da bi EPG prikazivao tačne termine? Ako stavim automatski datum i vreme, TV mi podesi vreme sat napred i tačno EPG. Ako ručno podesim vreme i GMT+1 sve mi pokazuje sve jedan sat kasnije.

U pitanju je LG LB650V serija.
 
Odgovoreno pre par strana:
Pa probao sam ali nije htelo, kada namestim na GMT i kliknem Automatski, vreme se pomeri sat napred.
Ali sam se snašao, namestio vreme sat nazad i kada sam kliknuo na Automatski, on ga pomerio na tačno vreme :)
Kakva glupost.

Hvala ti svakako.
 
Jel neko saznao zašto ovi naši stručnjaci puštaju DD zvuk na običnom HBO a ne i na HBO-HDu...?
 
Pustili su i na HD-u pre par meseci ali nisu uspeli da nameste kako treba pa su isključili.
 
Nazad
Vrh Dno