Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

^
Da znam da radi na Comedy I to je odlican kvalitet zvuka...

@ bobster
Pa kako radi na HD Comedy a ne moze da radi na HD, plus DD radi na obicnom HBOu...?!
Ako imas nekog insajedra u ikomu molim te objasni posto meni ovde nista nije jasno.
POZZ
 
A jesi li prijavio problem korisničkom servisu?
 
Nisam,mislio sam to je neka glupost sredice ovi "strucnjaci"za nekoliko dana ali...
To nije samo kod mene problem vec u celom sistemu,predpostavljam.
Nista poslacu im mail,bas me zanima o cemu se radi.
 
Ako imas nekog insajedra u ikomu molim te objasni posto meni ovde nista nije jasno.
POZZ

Nemam insajdera ali zašto nema DD zvuka nije jasno nikome. Verujem da nešto nisu umeli da nameste pa su naprosto isključili posle par dana. DD zvuka takođe nema ni na RTS HD-u.
 
Poslao sam mail...Videćemo u Ponedeljak o čemu se radi.
 
Gledam TV preko kompa sa TV kartom WinFast TV2000XP Global.E sad ja sam na IKOM-ovom FLAT 2 Standard i presao bih na FLAT 3 Standard najvise zbog brzeg neta ali me zanima dali mogu na neki nacin da gledam i digitalnu ???
 
To beše analogna kartica? Možeš digitalne preko tv-a ili neke digitalne kartice.
 
Gledam TV preko kompa sa TV kartom WinFast TV2000XP Global.E sad ja sam na IKOM-ovom FLAT 2 Standard i presao bih na FLAT 3 Standard najvise zbog brzeg neta ali me zanima dali mogu na neki nacin da gledam i digitalnu ???
Za digitalne kanale ćeš od njih dobiti risiver koji možeš da priključiš na video in ulaz tv kartice. Audio ide u zvučnu karticu. Na taj način ćeš moći da gledaš digitalne kanale bez dodatnog troška tj. digitalne tv kartice.
 
Gledam TV preko kompa sa TV kartom WinFast TV2000XP Global.E sad ja sam na IKOM-ovom FLAT 2 Standard i presao bih na FLAT 3 Standard najvise zbog brzeg neta ali me zanima dali mogu na neki nacin da gledam i digitalnu ???
Da bi gledao digitalne programe sa kablovske na računaru potreban ti je DVB-C prijemnik, pri čemu on može biti interni (PCI/PCI-Express/PCMCIA/ExpressCard) ili eksterni USB/Firewire. To je, naravno, ukoliko želiš da menjaš kanale preko računara, tj neke instalirane aplikacije na njemu, odnosno ukoliko želiš da obrađuješ/snimaš primljeni signal.

Kako mnogi računarski monitori danas imaju više različitih video ulaza, među kojima i HDMI, jedna od opcija može biti i da jednostavno uzmeš od Ikoma zaseban digitalni prijamnik i povežeš ga sa monitorom, ali tako nećeš moći da obrađuješ/snimaš TV program ili pak da ga gledaš u umanjenom prozoru u delu ekrana dok radiš nešto drugo na računaru.

Ukoliko se odlučiš za DVB-C "karticu" za PC, odmah te moram upozoriti da je nećeš naći kod nas u prodaji, a i valjalo bi uzeti neku koja ima CI+ slot jer će sve više dobrih programa moći da se prati samo uz dekodersku karticu.
 
Poslednja izmena:
Ja se razmisljam da kupim Amiko DVB T2/C risiver pa me zanima ako neko iz iskustva moze da mi kaze, vredi li to 50e ili ne? Zelim da sliku dobijem na monitoru na kojem vec kao ulaz i imam 2 HDMI porta, pa da kroz sorce menjam kompjuter, ps3, tv.... Zanima me da li ce kartica iz Kaona raditi u amiko risiveru i generalno kakav je kvalitet slike sa amiko risivera? Ja sam imao slucaj da isprobam pre dve godine 2 razlicita externa boxa od Intex proizvodjaca, i mogu vam reci da sam primetio neverovatni ghosting, povremena usporavanja itd. Ghosting je bio nenormalan, znaci u skoro svim brzim scenama video se jasan trag tela u pokretu koji prati... strasno... Inace monitor je Dell U2414H i naravno ne primecuje se nikakav ghosting kada se pusti neki HD film sa brzim scenama ili kada se gleda neka snimljena utakmica, neki sport, sve slkjaka kako bi trebalo.
 
Ja se razmisljam da kupim Amiko DVB T2/C risiver pa me zanima ako neko iz iskustva moze da mi kaze, vredi li to 50e ili ne?
To ti niko ne može reći jer je (upotrebna) vrednost relativna stvar. Imajući u vidu funkcionalnost i cene sličnih proizvoda, moglo bi se reći da ima dobru cenu, ali da li to tebi vredi...

Zelim da sliku dobijem na monitoru na kojem vec kao ulaz i imam 2 HDMI porta, pa da kroz sorce menjam kompjuter, ps3, tv...
Za PC, PS3 i STB ti treba 3 HDMI ulaza na monitoru, ili barem dva HDMI ulaza i jedan DVI ili DP. Do duše, možeš uzeti i poseban HDMI svič pa birati uređaj preko njega, ali ti u svakom slučaju ostaje problem zvuka koji monitor (najverovatnije) ne može da prosledi gde treba.

Zanima me da li ce kartica iz Kaona raditi u amiko risiveru i generalno kakav je kvalitet slike sa amiko risivera?
Mislim da je nekada radila, ali kol'ko znam Ikom je sada prešao na uparivanje kartice i CA modula, tj čitača, tako da bi morao da pronađeš risiver koji ima CI+ slot i prihvata ceo (njihov) čitač sa sve karticom, a ne samo karticu.

Za hvalitet slike ti ne mogu reći ništa jer nisam imao prilike da ga poredim sa drugim prijemnicima, ali bi trebalo da je zadovoljavajući.

Ja sam imao slucaj da isprobam pre dve godine 2 razlicita externa boxa od Intex proizvodjaca, i mogu vam reci da sam primetio neverovatni ghosting, povremena usporavanja itd. Ghosting je bio nenormalan, znaci u skoro svim brzim scenama video se jasan trag tela u pokretu koji prati... strasno... Inace monitor je Dell U2414H i naravno ne primecuje se nikakav ghosting kada se pusti neki HD film sa brzim scenama ili kada se gleda neka snimljena utakmica, neki sport, sve slkjaka kako bi trebalo.
Artefakti koje spominješ su posledica toga što su ti prijemnici koje si probao davali interlejs sliku na izlazu, a monitor nema u sebi video procesor koji bi "ispeglao" tih 50 poluslika. To nas ujedno i dovodi do toga da monitor nije baš odgovarajući displej uređaj za gledanje televizije, pogotovo ne u PAL tehnici. :)
 
Sad je bio momak i instalirao mi da gledam IKOM-ovu digitalnu TV preko HDMI na mom monitoru.Jedino me zanima kako da skinem non-stop ukucavanje sifre kad prebacim na XXX odnosno erotic kanal ???
 
Zašto na RTS-HDu puštaju stereo zvuk a gore u uglu piše 5.1....?
Konkretno, kada prenose ligu šampiona i sada Roland Garros.
 
Zato što 5.1 ide terestrijalno, a kad ga stručnjaci iz Ikoma propuste kroz šake, dobiješ stereo.
 
^^
Lol....Da,da tako sam i mislio.
Jel neko možda slao mail da ih pita?
 
Sad je bio momak i instalirao mi da gledam IKOM-ovu digitalnu TV preko HDMI na mom monitoru.Jedino me zanima kako da skinem non-stop ukucavanje sifre kad prebacim na XXX odnosno erotic kanal ???
Ne može, zaštita 18+, pitao sam i ja par puta razne "stručnjake" u IKOM-u ali su rekli da ne postoji način.
 
ZA DVB-C moze da se koristi intex aeromax DVB-T2 tako pisu u specifikacijama al podrzava i DVB-C A to je samo rebrendirana astrometa kartica i sa drajverima sa njihovog sajta rade kanali al samo deo koji nije kodiran
Pozdrav
 
A niko da bekne što su konačno uveli još HD kanala... evo malo info s njihovog sajta...

"Od ponedeljka 29. juna 2015. novi programi u ponudi

PRVA PLUS – u osnovnom paketu kablovske televizije na frekvenciji C12 (224.25 MHz) – domaći kolažni program bez informativnih emisija i programa uživo. Programska šema sadrži serije iz holivudske produkcije, kvalitetan filmski program kao i emisije koje su privukle veliku pažnju na PRVOJ TV.

Novo u okviru usluge DIGITALNA TV

Paket DIGITALNA je obogaćen sledećim programima: PRVA PLUS, NAŠA VREMEPLOV, NAŠA PARTY, AXN SPIN, MOJA TV, PINK STYLE, PINK KUVAR, FIGHT NETWORK, FRANCE 24, PINK WORLD CINEMA. U okviru paketa Digitalna možete pratiti i novih 9 radio stanica.

Paket DIGITALNA + je obogaćen sledećim programima: PINK FASHION, DA VINCI LEARNING, NICKELODEON JR, DISNEY JR, SUPER KIDS i FILM BOX PLUS.

U okviru paketa DIGITALNA+ možete pratiti nove HD programe: BBC EARTH HD, FOX HD, FOX CRIME HD, FOX LIFE HD, FILM BOX HD, C MUSIC TV HD.

NOVO u okviru paketa 18+

DUSK! Visokokvalitetan program za odrasle, namenjen pre svega ženskoj populaciji i potpuno drugačije produkcije i estetike.

Zahvaljujući Vašem kablovskom operateru, mnoge od novih i postojećih programa ćete dodatno moći da pratite sa sat i/ili dva odloženim prenosom."
 
Jedno brzo pitanje, koliko košta dodatna CI kartica kod Ikoma da bi imao kodirane kanale na drugom Tv-u?
 
Zavisi koji paketi. 100 pinkovi i ostali digitalni, 200 din HD kanali i nebitni strani. Ne bi bio problem, da ne mora jednokratno da se plati 1000 za "instalaciju".
 
Nazad
Vrh Dno