Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

nenadjow

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2008
Poruke
1,015
Poena
360
Pokusao sam da nadjem slicnu temu, ali mi nije poslo za rukom. Elem pisite ovde sta se desava sa ovom uslugom, najavljivana od marta meseca, kao zvanicno od oktobra (objavljeno na sajtu i info kanalu) a do dan danas nije krenulo cak ni potpisivanje ugovora. Ja presao sa SBB-a na Ikom (zbog preseljenja) i malo je reci da sam presao sa "konja na magarca", slika na lcd-u je ocajna, mada kanali koji su mi se nekim cudom otkljucali preko dvb-c su ok. Zaista ne znam sto napokon ne krecu sa komercijalnom ponudom digitalnih kanala kada oni postoje na kablu????
 
:))) Izvini ja sam iz Portuglala zvao ..... u Ikomu da mojim roditeljima i bratu promene paket sa Flat3 na Flat4 ne toliko zbog interneta zvec zbog loseg kvaliteta signala na programima (od pocetka je tako mislim vec nekih 6-7 godina a o izboru i menjanju kanala da ne govorim) prvo me je neka devojka smorila glupim pitanjima kad sam na kraju razjasnio sta hocu trazili su da to uradim putem e-maila. Naravno sve sam uradio kako treba ali kad sam dosao u Beograd video sam da moji imaju samo 4Mbps net a od digitalne TV nista ..revoltiran sam nazvao .....ove ..... u Ikomu i dobio odgovor da cu prijemnik za digitalnu televiziju dobiti do nove godine. Naravno nisu mi mogli reci o kojem je prijemniku rec ma nista. To je prevara koliko vidim placacu 2-3 meseca Flat4 iko nemam to zbog cega sam ga najvise i narucio (digitalnu TV)

PS
..... = psovke
 
па :d
Пакет Флет ил Флат (како год:D) 4 и даје-омогућава брзину нета од само 4мб клик
Уз тај пакет иде основна тв претплата и пар пакета >pay< канала за који се добија одређени декодер.
У ценовнику су од 1.ог овог месеца, променили термин >pay< пакети са дигитална тв, требала би ти породица имати декодер за те пакете, а ако немају нек зову и нек се жале зашто плаћају нешто што немају и самим тим не користе већ пар месеци.
Диг. рисивере су требали да почну да деле, за кориснике, од 1.ог овог месеца, требали пошто још нису а оправдање је као мењају и побољшавају постојећу инфраструктуру по граду како би сви могли да користи дигитални сигнал (и самим тим како би могли више новца узети људима). Потписивање уговора је почело, такса је 2000 дин, а декодери, по речима познаника који тамо ради, су Strong марке.
 
"polossan" pa znam ja to i zvao sam njihovu tehnicku podrsku ali mi je tip iz nje doslovno rekao da je to nova stvar i da nemaju pojma kad ce pocete da ih dele. Naravno ja sve pricam za vremenski period 25.10-5.11 kad sam sa familijom dosao kod roditelja. Moracu za vikend da im javim da zovu Ikom. Mada mi je to smor sa njima. kad god dodjem kod svojih a to je 2-3x godisnje uvek je neki smor s Ikom CTV. Ili nevaljaju kanali (signal) ili su promenili neke kanale pa moram da programiram TV ponovo itd itd.
Da neznas koji model Stronga je u pitanju
 
Novost je da su se u digitalnom formatu pojavili Sport Klub, Poker tv. Disney XD i Sci fi. Zar Sci fi nije Sbb-ova exluziva, bas me zacudilo kada sam video ovaj kanal?
 
Такође и мене нервира када промене-поремете канале те онда онај канал који је био на једном месту 3 год замене са неким каналом потпуно друге тематике и поврх тога ставе обавест о томе на свом инфо каналу када се промена већ десила уместо да им иде једно 10ак дана пре.
Промене са квалитетом сигнала сам имао све док нису поставили нове каблове, и осталу опрему, пре једно годину дана. До тада је било ако ветар дува јако-јаче слика игра у ритму ча-ча-ча :d није помагала куповина разних појачивача сигнала.
Не знам који је тип Strongа - видећу највероватније неки дан.

@nenadjow
који ти је тв кад имаш откључане канале преко dvb-c ?
мој тв је dvb-т :(
 
Imam samsungov monitor t260hd, nisu svi kanali otkljucani, otkljucani su samo rts 1 2 digital, avala, fox, f.life, f.crime, a kvalitet ponavljam ne moze da se poredi sa analognom!!!!
 
Poslednja izmena:
Da li jos neko osim mene ima samsung t260hd u kombinaciji sa Ikomom? Imam problem jer od pre 2 nedelje izgubili su mi se svi digitalni kanali i ostalo njih osam, kada god skeniram nadje mi samo 8 tv i 4 radio kanala, to mu dodje samo jedan multiplex. Mislio sam da je nesto do Ikoma medjutim jos jedan lik koji ima sony i dvb-c kaze na kablovskom forumu da on ima preko 100 kanala... Mozda sam nesto zeznuo u podesavanjema, ako moze neko da mi pomogne kako da vratim ceo monitor na fabricko podesavanje nesto kao hard restart bio bi mu veoma zahvalan!
 
ja imam samsung plasma ps42b450 koji ima dvb-c i takođe mi na IKOM-u pronađe samo 8 tv i par radio kanala. ne znam kako je ranije bilo, jer sam tek od pre neki dan na kablovskoj.

1. avala
2. fox crime
3. fox life
4. fox
5. rts 1
6. rts 2
7. rts digital
8. sprotklub+
 
Poslednja izmena:
i ja imam 8+4 ... isto je samsung. u kom si delu grada?
 
Ja sam u Brace Jerkovic, i definitivno je problem u nekompatibilnosi Ikoma i Samsungovog softwera, jer kada rucno pretrazim odredjenu frekvenciju nadje mi neke kanale ali nece nikako da ih memorise, upravo sam pronasao Hbo ali dzabe kada prebacim kanal tv ga obrise.... Lik koji ima sony oupste nema takvih problema.....
 
da li možeš napisati frekvenciju za HBO i još par kanala, da probam manuelno da ih pronađem i memorišem na plazmi?
hvala.
 
Slucajno sam "dobar" sa nekima iz teh.sluzbe za odrzavanja,i ovako stoje stvari,..jos nemaju te "dekodere" za digitalnu,nesto malo imaju probno,poenta jeste sto se reklamiraju kako su promo period do nove godine,i ja evo,..kao visegodisnji korisnik dekodera ,"ALL paket" kanala ih pitam na k.servis,a prica jednom je ,kontaktirace Vas,i imamo pravo na zamenu samo,i prelazak na digitalnu,,mesec dana kasnije(pre dve nedelje odprilike) mi kazu da je moja zahtev zapisan i prosledice ga ...i zvace me,..znaci do sada nista(skoro dve nedelje kasnije),niko ne zove,.a koliko imam info,jos nikom nije ni pustena u rad ta digitalna,mislim na komercijalnu prirodu,..,po svemu sudeci,do Nove godine ni nece sigurno,samim tim,prica o promo periodu i slicno je zvaka za korisnike koje tretiraju kao debile,..,na zalost,ja sam jedan od njih koji je njihov korisnik.Tako da,..ostaje samo cekanje,jer za njih nema zakona ocigledno ...illi ko ima alternativu :wall:
 
mene su pre nekih 2 meseca zvali..."doci ce sutra serviser da vam ugradi dekoder, samo recite u koje vreme"...od tada ni traga ni glasa :)
 
@whatgives, pazi ovako gore pomenuti kanali se emituju na freq 306000MHz, Modulation QAM 256, Simbol Rate 6900ks/S, svi parametri ostaju isti samo fraq menjas sledeca je 314000 pa 322000, 330000, i tako sve do 378000MhZ (znaci menjas za 8000MHz). Jos jedno upozorenje kada pretrazis frekvenciju pokazace ti da nije nasao ni jedan kanal, medjutim vrati se na listu kanala koja se kod mene zove ''all chanels'', i tu bi trebalo da ti bude sta god da je nasao. Ali kao sto sam vec rekao kod mene je kada prebacim na neki drugi kanal, obrise se ovaj koji sam prvobitno nasao.... Javi ako uspes nesto da uradis.
 
Poslednja izmena:
Moj brat ih zove bar jednom nedeljno i dosadjuje i poslednji razgovor je tekao ovako
- ja sam povucen vasom reklamom presao sa paketa 3 na 4 bas zbog "Digitalne TV" nemislite da sam ostecen jer vec dva meseca vam placam nesto sto nemam
IKOM - Vi niste osteceni jer bi i da nije digitalne TV u paketu 4 placali istu cenu za taj paket.
- Da ali ja sam ga uzeo zbog "Digitalne TV" znaci da ste me prevarili
IKOM - Ne gospodine Vi niste prevareni jer cete Digitalni dekorder dobiti "Besplatno" ali morate platiti 2000 din njegovo prikljucenje
-Kako nisam prevaren kad ste mi ukinuli neke PAY kanale koje sam imao u paketu 3 a sad ih vise nemam i ako ih placam
IKOM- Ti kanali su prebaceni na Digitalnu TV
-Koju nemam
IKOM- Ali cete je dobiti
-Kad
IKOM- pa sigurno ne do nove godine. najsigurnije u januaru, Vi ste kao "stari" korisnik medju prvima ste za dobijanje Digitalnog prijemnika....
Ovaj razgovor je 100% tacan, nazalost operaterka tu ne moze nista jer ona prica ono sto su joj rekli. Mene sad interesuje dali se nekom on moze zaliti u Beogradu jer ocigledno je da su pruzili laznu informaciju kako bi privukli korisnike (receno je da ce Digitalna TV krenuti od 1.novembra) pa su taj rok pomerali na 1 decebar, pa sigurno pre Nove Godine a sada je rok polovina januara.
Odnosno dali s ovo moze tretirati kao obmana i uskracivanje usluge koju placamo
 
Nesto slicno sam i ja pomenuo par posta iznad,..ti si to precizno preneo,..sto potvrdjujem,da do nove godine sanse nema da ista urade,..i meni su dali obecanje da kao korisnuku Full Pay paketa ce mi odraditi prelazak na digitalnu,..nisu doduse spominjali 2000,al su se ogradili od svega tako sto mi je pretplata za paytv full(svi paketi) negde oko "samo" 500 dindzi,jer fale programi.A voleo bih i ja da saznam,dal za te vrste javnih obmana,prevara je zaduzen IKO u ovoj drzavi,..ili mozes ladno da imas svoju televiziju,i radis i zae....vas gradjane kako hoces.:mad:
 
Moj brat ih zove bar jednom nedeljno i dosadjuje i poslednji razgovor je tekao ovako
- ja sam povucen vasom reklamom presao sa paketa 3 na 4 bas zbog "Digitalne TV" nemislite da sam ostecen jer vec dva meseca vam placam nesto sto nemam
IKOM - Vi niste osteceni jer bi i da nije digitalne TV u paketu 4 placali istu cenu za taj paket.
IKOM- pa sigurno ne do nove godine. najsigurnije u januaru, Vi ste kao "stari" korisnik ...

naravno da mozhes da se zalis! prvo probaj IKOMU preko mejla jer je to efikasnije nego telefonom i verovatno ce doci do nekog ko je malo bolji upoznat sa tematikom.
drgua instanca ti je RATEL... ja sam jednom slao prituzbu ratelu (to mozhes na ratelovom sajtu)... zatim ti stigne pismo u kome pise da je ratel pokrenuo proveru. i onda ti ovi iz ikoma zvanicno udovolje zahtevu ili odgovore...


aaaa podela resivera je pocela danas ako se ne varam... ja mislim da krecu od FLAT5, pa nanize....
 
Pa mene su zvali pre par dana da uzmu podatke, pa ce me kao zvati montazer od ponedeljka...
 
Kako mogu da primetim drugari sa foruma Bojkic i Stosic su "srecne" ruke,jer najsvezija informacija od jutros iz IKOMA kaze da nece vrsiti zamenu risivera za digitalnu TV (ja sam korisnik Full paketa inace vec nekoliko godna ) bar narednih mesec dana,..tako da,...uzivajte momci,..zavidim Vam,....:bottle:
 
Ne mora da znaci da ce ga stvarno i doneti, videcemo od ponedeljka....
 
Moj brat ih zove bar jednom nedeljno i dosadjuje i poslednji razgovor je tekao ovako
- ja sam povucen vasom reklamom presao sa paketa 3 na 4 bas zbog "Digitalne TV" nemislite da sam ostecen jer vec dva meseca vam placam nesto sto nemam
IKOM - Vi niste osteceni jer bi i da nije digitalne TV u paketu 4 placali istu cenu za taj paket.
- Da ali ja sam ga uzeo zbog "Digitalne TV" znaci da ste me prevarili
IKOM - Ne gospodine Vi niste prevareni jer cete Digitalni dekorder dobiti "Besplatno" ali morate platiti 2000 din njegovo prikljucenje
-Kako nisam prevaren kad ste mi ukinuli neke PAY kanale koje sam imao u paketu 3 a sad ih vise nemam i ako ih placam
IKOM- Ti kanali su prebaceni na Digitalnu TV
-Koju nemam
IKOM- Ali cete je dobiti
-Kad
IKOM- pa sigurno ne do nove godine. najsigurnije u januaru, Vi ste kao "stari" korisnik medju prvima ste za dobijanje Digitalnog prijemnika....
Ovaj razgovor je 100% tacan, nazalost operaterka tu ne moze nista jer ona prica ono sto su joj rekli. Mene sad interesuje dali se nekom on moze zaliti u Beogradu jer ocigledno je da su pruzili laznu informaciju kako bi privukli korisnike (receno je da ce Digitalna TV krenuti od 1.novembra) pa su taj rok pomerali na 1 decebar, pa sigurno pre Nove Godine a sada je rok polovina januara.
Odnosno dali s ovo moze tretirati kao obmana i uskracivanje usluge koju placamo

:wall:

Ovako se nesto, bese, dogadjalo i sa tehn. podrskom "Lelekoma",
Ovo je stvarno za smehotresnu olimpijadu.
 
sad su me zvali opet i rekli su tokom sledece nedelje mi menjaju dekoder/resiver... sto znaci da ce biti uskoro, a i da ne bude bas sledece nedelje meni nije frka. imam d. tjuner u tvu... samo sto ne dobijam sve kanale. je l' ko resio to na samsunzima?
 
Poslednja izmena:
Ja sam upravo danas dochekao montera koji je donio i ugradio digitalni receiver. Ugovor za paket 4 flat sam potpisao prije nepuna 2 mjeseca, internet sam dochekao prije oko mjesec dana a za dekoder za TV pakete sam ih zivkao pa su dolazak zakazali za kraj novembra. Prije 4-5 dana sam primio njihov poziv, uzeli generalije, a juche se chovjek najavio i doshao danas. Ako sam dobro prochitao receiver je marke KAON K270...
O slici Vam ne mogu nishta posebno reci - sve prelijepo izgleda, ali je i TV stari, katodni, pa sve izgleda dobro. Ako se u skorije vrijeme pazari neshto vece dijagonale - nadam se dobrim rezultatima...
 
Pa mene su zvali pre par dana da uzmu podatke, pa ce me kao zvati montazer od ponedeljka...

Isto tako i meni jutros - zvala me njihova devojcica, uzela podatke, a momci ce se javiti/doci od ponedeljka. FLAT 4 sam.

Meni sad neke stvari nisu jasne. Koji su to programi koje ce od sada pustati digitalno, pa kroz digitalni dekoder meni u mator TV? Da li ce to biti programi koji su do sada bili analogni, pa ce ih od sada digitalno prenositi?

A ima jos jedna stvar, veoma bitna za vecinu nas... vecina nas ima >1 TV-a u kuci (ili TV + "PCTV", ili kako god). Verujem da ce se deliti po jedan dekoder. Ako su mi oba TV-a analogna, da li cu na onom drugom TV-u (za koga nema dekoder) i dalje moci da pratim analogne programe, tj. da li ce IKOM uz digitalne signale slati i dalje analogne?

Mislim... to bi trebalo tako, zar ne?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Dakle, dekoder je stigao. Slike uredjaja su u attachu.

U pitanju je uredjaj marke KAON oznake K270. Na zalost nema HDMI, samo SCART i to me je razocaralo. Uz uredjaj ide smart kartica i daljinac.

Daljinac mi je odmah umro dok su montirali pa su mi zamenili drugim. Bofl...
Kanali su fiksni i nije moguce dodeliti nekom broju zeljeni kanal ali ih je moguce interno reorganizvati sto mu dodje isto. Nisam se pozabavio svim tim jos uvek pa ne znam sta sve moze jer su pre 5 minuta otisli.

Kvalitet slike, ono najvaznije, je ZNACAJNO bolji u odnosu na stari dekoder. Kad kazem znacajno mislim na to da vise nema linija, vidljivih "kvadrata"... slika je mnogo vise smooth i deluje znacajno kvalitetnije.

Toliko za sada :)

EDIT: googlao sam i postoji firmware update za ovaj uredjaj a u opcijama dekodera je moguce odraditi update. Sifra za podesavanja je 0000.
Proizvodjac: http://kaonmedia.com/eng/product/view.php?org_num=204

Tech info:
Key features include:

- Automatic LNB installation.
- Dynamic Channel Update which enables the receiver to automatically find new channels.
- Also with the ability to turn Dynamic Channel Update on or off easily.
- NZ Freeview Channel Mapping. With this feature, the receiver will maintain the same channel numbers as Freeview.
- Small in Size.

Tuner & Channel
Input Connector F-Type, IEC 169-24, Female
Signal Level -25 to -65dBm
LNB Power & Vertical: +13.5V
Polarization Horizontal: +18V
Current Max 500ma
Overload Protection
22KHz Tone Frequency: 22±1KHz
DiSEqC Control Version 1.2 USALS™
Demodulation QPSK
Input Symbol Rate 2-45 Ms/s Convolutional Code Rate
1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8 and Auto


MPEG TS A/V Decoding

Transport Stream MPEG-2 ISO/IEC 13818
Transport stream Specification
Profile Level MPEG-2 MP@ML
Input Rate Max. 81 Mbit/s
Aspect Ratio 4:3, 16:9
Video Resolution 720*576
Audio Decoding MPEG-2 Layer I & II
Audio Mode Mono / Left / Right / Stereo
Sampling Rate 32,44.1 and 48KHz
Main Processor STi 5518
Flash Memory 2 MByte (Optional expand)
Program DRAM 16 MByte (Optional expand)
E²PROM 256 Byte


A/V & Data In/Out

Video RCA/Cinch, Video Output (CVBS) SCART (RGB,CVBS)
Audio L/R RCA/Cinch Volume & Mute Control
(Resolution: 20 bits DAC, Max 2Vrms)
S/PDIF of Dolby Digital Bitstream Out
RS-232C Transfer rate 115Kbps, 9 pin D-Sub Type


RF-Modulator

PLL type CH 21~69 for the Demodulation
TV Standard PAL B/G/I/D/K selectable
RF Connector 75 Ohms, 169-2, Male-Female
Frequency Range UHF: 470~860MHz


Power Supply

Input Voltage AC 90-240V ~ 50/60Hz
Power Consumption Max. 25W
Protection Separate Internal Fuse
Type SMPS


Physical Specification

Size (W*H*D) 180 * 45 * 250(mm)
Net Weight 1.8kg
Operating Temperature 0°C~40°C
Storage Temperature -20°C~60°C
 

Prilozi

  • IMG_0002.JPG
    IMG_0002.JPG
    128.7 KB · Pregleda: 574
  • IMG_0003.JPG
    IMG_0003.JPG
    110.6 KB · Pregleda: 697
  • IMG_0004.JPG
    IMG_0004.JPG
    67.8 KB · Pregleda: 337
  • IMG_0005.JPG
    IMG_0005.JPG
    105.2 KB · Pregleda: 377
  • IMG_0006.JPG
    IMG_0006.JPG
    115.3 KB · Pregleda: 889
Poslednja izmena:
@kUdtiHaEX Interesuje me koje pakete imas? Posto jedan lik sa sonyjevim tv-om ima sve kanale osim pinkovih i erotskih (i zasto bi on uzimao taj njihov analogni tjuner, mislim zbog skarta, kada verovatno ima bolju sliku sa svojim dvb-c tjunerom), o kakvoj oni kartici i skremblovanju pricaju, kod mene nisu skremblovana 8 kanala??? Bas izgleda jadno ovaj reciver, nema cak ni opticki audio izlaz, D3 dekoder nije kvalitetan reciver ali za ovo cudo je zmaj!!!
 
Poslednja izmena:
Uff bas lose, nadao sam se da ce imati HDMI....

@kUdtiHaEX

Da li ima sportklub na digitalnoj (mislim na obican ne +)?

Da li ima jos nekih dodatnih kanala?
 
Poslednja izmena od urednika:
@kUdtiHaEX Interesuje me koje pakete imas? Posto jedan lik sa sonyjevim tv-om ima sve kanale osim pinkovih i erotskih (i zasto bi on uzimao taj njihov analogni tjuner, mislim zbog skarta, kada verovatno ima bolju sliku sa svojim dvb-c tjunerom), o kakvoj oni kartici i skremblovanju pricaju, kod mene nisu skremblovana 8 kanala??? Bas izgleda jadno ovaj reciver, nema cak ni opticki audio izlaz, D3 dekoder nije kvalitetan reciver ali za ovo cudo je zmaj!!!

Ja imam najjaci paket.

Uff bas lose, nadao sam se da ce imati HDMI....

@kUdtiHaEX

Da li ima sportklub na digitalnoj (mislim na obican ne +)?

Da li ima jos nekih dodatnih kanala?

Nema Sportklub. Dodatnih kanala... ne bih znao, ima ih jako mnogo (ukupno gledano).
 
I meni bio sada... doneo isto spomenuti Kaon.

Istina, imam krsh televizor (stariji od velikog broja clanova foruma :D) ali se i na njemu vidi razlika... snega i interferencija nimalo. Malo cu ostaviti mojima da se igraju narednih par dana, pa onda prebacujem kod sebe, preko DVD wrajtera na Pinnacle TV :)

Zadovoljan sam. Inace, flat 4 sam paket.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Nazad
Vrh Dno