Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ne kukajte previše na tog Kopernikusa. Ja sam ga imao dok nije došao Targo, i bio sav srećan kada sam ih se rešio. Međutim, sve je to isto sr... kada su TV kanali u pitanju, jedino je možda razlika u ceni. I na Targo-u, i na SBB koji imam priliku da gledam često, sve isto. Gomila Pinkova i još veća gomila nekih Američkih glupavosti. Pored svega toga, tek ponekad je moguće, u pauzama između dva Vučića, pogledati nešto zanimljivo. Od sportskih kanala moguće je ponekad pogledati nešto fudbala uživo, ali 90% vremena troše na reprize, pa snimke, pa reprize snimaka ... Za kvalitetan sportski program treba kinta, a niko od operatera ili je nema dovoljno ili je neda na to, a uvaljuju nam gomilu nekih sadržaja za mediokritete koje dobiju valjda onako gratis. A imate i sreće što taj Kopernikus ponekad ne radi po nekoliko dana pa uštedite na baterijama i daljincima :)
 
Ni internet im nije ono sto je nekada bio. Svake noci, vec skoro mesec dana radi uzasno lose. Evo kako je veceras:


Kada pozovem korisnicki servis, kazu da je sve u redu sa mojim signalom i da problem nije do njih, vec je sigurno do mog kompa. E pa dragi moji Kopernikuse, NIJE problem do mog kompa, vec do VASE uzasno lose mreze ili do previse slabog linka.


Hmmmm primetih ja da je nešto net loš zadnjih 10-tak dana, znači nisam ipak umislio, aaaaa pa sutra ih zovemo
 
Hmmmm primetih ja da je nešto net loš zadnjih 10-tak dana, znači nisam ipak umislio, aaaaa pa sutra ih zovemo

Dzabe ih zoves. Reci ce ti samo da imas viruse ili nesto slicno. I da problem nije do njih. Mislim da je problem ili do njihovog previse zagusenog linka ili do samog Telekoma.
 
U poslednje 2 nedelje se vrlo cesto desava da upload uopste ne radi tako da speedtest ne moze da uradi do kraja iako je ping sasvim korektan a download full.



Kod Milosa je packet loss 10% a kod mene svih 100% sto je van svake pameti. Proklet bio Kopernikuse i ti i ovaj govnjivi Telekom kome treba 6 meseci da se sastanu 3 clana komisije i puste u rad vec davno zavrseni IPAN tako da jos uvek ne mogu na VDSL.
 
Internet je KATASTROFA ovih dana, o televiziji ne bih pricao uopste mislim da znate sve.
 
kod mene isto 100%

 
Internet je EXTRA, a televizija tačno suprotno, TEŠKA KATASTROFA!

 
@Mr_Cojko - ne trazi ti da podesi/instaliras Javu da bi testirao packet loss? (meni trazi u Chrome-u a vec mi je instalirana u sistemu pa ne bih da s****m nesto)
 
Tako je, Mozilla mi je tražila dozvolu da java pristupi merenju packet lossa (ako sam se dobro izrazio). Ja kliknuo "run", a nakon toga i "remember", da ne bi stalno tražilo dozvolu.
 
hm.. odobrio/instalirao i osim sto sam zeznuo sve pin-ovane tabove ,nikakve razlike nema.

sad gledam aktivnost na Networx-u i kada testira packet loss uopste je nema , za razliku od ping-a i jitter-a.
mozda je firewall ili stvarno ne valja nista net (ali sumnjam , mislim 100% jbt! )
 
Kada kazem da vise puta u toku dana upload bukvalno ne radi na to i mislim. Ne samo da speedtest pokazuje packet loss 100% vec i kada pokusam nesto da uplodujem uopste nece da krene upload a ovaj problem narocito dolazi do izrazaja pri radu na mom RDP serveru koji na trenutke postaje nemoguc jer nema uploada. Ovo se desava vise puta u toku dana i traje po par minuta.
 
Ja nemam problema sa internetom,nikada nisam ni imao a vec sam njihov korisnik nekih 6-7 godina,za televiziju nemam reci,kako za analognu tako i za digitalnu,pola kanala nema ili se prekidaju,koce,pojavljuju se kockice i slicno.Kada ce to srediti i da li ce to cemo videti.









 
2 meseca koristim njihov net i kablovsku,sa internetom sa imao samo jedan prekid.
Da ga ne ureknem konstantno zakucan za 12/1.Super radi.
Zamerke na izbor kanala i prijem slike..
Blaga rec uzas.
 
Prodje i ova nedelja i opet nista od Fox kanala i NatGeo. A iz korisnickog centra su obecali da ce biti ove nedelje sigurno. LAZOVI jedni! Zelimo besplatnu kablovsku televiziju, jer vise nemate kvalitetnog programa na njoj!!!
 
Prvo su iskljucili MTV i VH 1,pa nikom nista,u Boru vec godinu dana ne radi cartoon network i opet nista sada ovo sa foxovim kanalima pa dokle bre zar treba da placamo kanale koji su besplatni za distribuciju.Pa jeftinije je placati klik pink nego glupe pinkove kanale u kopernikusovoj ponudi.J... nas kao mlade majmune!!!
 
treba da se zadovoljimo sa "povremeno"? :p
 
Kod nas u SM je od nocas (21.12.2014) ubacen TEST kanal u DTV ponudu. Na njemu se povremeno pojavi slika od NGC. FOX, FOX Crime, FOX Life itd. Emituje se na frek od 738.000 MHz Da li se mozda javjalju Sport klubovi
 
Podržavam sve što su prethodni korisnici napisali. Slažem se da većina kanala koje emituju je besplatna za distribuciju i da su većinu kanala izbacili da bi više UĆARILI a pritom nisu spustili cenu niti uveli kanale u istom rangu. Korisnički servis skoro nikad ništa ne zna, a osoba koja donosi odluku o izboru kanala definitivno treba da prepusti posao nekom drugom. Videćemo da li će do Nove Godine išta biti promenjeno...
 
Rekoše mi danas u poslovnici u Smederevu,da će se vratiti Fox kanali i ostali , trenutno se radi na digitalizaciji, kanali koji su pušteni mesto njih su samo privremeni. :) Na moje pitanje da li će to biti do Nove godine, kažu: trebalo bi :) -_-
 
jel zna neko kad ce ubaciti Sport Klub programe digitalne i da li ce se to uopste dogoditi..? i ako moze neko da napise na koje sve frekvencije da trazim digitalne kanale..?
 
Ima li neko da mu ne radi internet? 99% sajtova nece da otvori, samo je skype povezan...
 
Proveri,promeni DNS

google 8.8.8.8 8.8.4.4

openDNS 208.67.222.222 208.67.220.220
 
Za sport klubovi niko ne moze opravi jedni kazu bice drugi da nece a evo gde mozes da trazis digitalne kanale 714000,722000,730000,738000
 
Potrajaće ovo vraćanje izbačenih kanala, u to nema sumnje. Sećam se, oktobra meseca prošle godine, moderator na njihovom pokojnom forumu je na najavio ubacivanje Arene 2, 3, i 4 do kraja prošle godine, a isti su ubačeni za dan žena, osmog marta ove godine.
Voleo bih da nisam u pravu, ali biće potrebno je još mnogo strpljenja.

Ccc, gospodine direktore, i dalje reklamiraš MTV u reklami koja kaže "KABLOVSKA KOJA IMA SVE".



Lepo se namestilo, pa su pored logoa MTV-a, i Foxovi kanali.

Pre će biti "KABLOVSKA KOJA NEMA NIŠTA"!
 
Nazad
Vrh Dno