Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

misterija021

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
198
Poena
330
Poz svima na forumu.
Posto sam trazio svuda okolo a takodje i naokolo vidim da niko nista ne spominje doticnog kablovskog i net operatera.Zanima me da li iko ziv od ljudi na forumu koristi usluge doticnih(jel to taj kds koji se ponegde spominje)???
Uveo sam njihovu kablovsku naravno zbog neta i jel sam hteo da se vise otkacim od prokletog telekoma.Kod monopoliste sam imao 2048/192(1700/160 realno,da ne gresim dusu radio je 99,99% stabilno)) i uzeo sam od kopernikusa 2048/512 naravno flat.Posle evo mesec dana mogu reci da sam zadovoljan apsolutno a valjda ce tako i da ostane.Brzina koju platim jeste ta a cena je ista kao kod telekoma ili cak malkice jeftinija(tacno 2100 din sa pdv).Sve mnogo bolje radi pogotovo ako poterate da vas se otvara zilion stvari odjednom zbog 3x brzeg uploada a ping u igrama je takodje skoro 3x bolji.Evo pre neki dan primetin da download nesto brzo pici kad ono brzina povecana na 3096/512 i sreci nikad kraja naravno sve za iste pare(2100).Sta planira telekom pojma nemam a nesto me mnogo i ne zanima ako ovi nastave ovako.Ponuda je i dalje losija od recimo drugog (polu)monopoliste sbb-a ali sam cuo da ljudi cesto imaju problema kod njih a neki drugi opet kazu da je sve super a sbb mi ionako nije dostupan u gradu.
evo gde su dostupni trenutno:
KDS lokacije:
kopernikus.rs
01. Arandjelovac
02. Bajina Basta
03. Beograd:
- Krnjaca, Kotez
- MSMPogled
04. Veliko Gradiste, Malo Crnice, Kucevo i Golubac
05. Zrenjanin, Melenci
06. Jagodina
07. Lazarevac, Lajkovac i Veliki Crljani
09. Leskovac
09. Nis
10. Nova i Stara Pazova, Busije
11. Paracin
12. Ruma, Novi Sad, Sremska Mitrovica, Irig i Lacarak
13. Smederevo
14. Svilajnac
15. Topola
16. Vladicin Han

17. Ćuprija

ako sam pogresio temu nek je mod premesti ili obrise,pozzz
ako neko ima neka iskustva nek napise.
 
Ja sam iz paracina,i iskreno,nebih se upustao sa njima(kod njih imam kablovsku TV).Drugo,u paracinu je mreza odradjena skroz "vrljavo",mada sam ja blizu pocetne tacke odakle su razvlacili kablove(100 m vazdushnom linijom).Po celom gradu je posle pletena mreza (kao pauk sto je plete).
Sta bi tu radilo i kako bi radilo,nemam pojma,i ne bih eksperimentisao.
 
Poslednja izmena:
U Leskovcu imam kopernikus TV, i to besplatno jer su provlacili kablove kroz moje dvoriste :D, ali nebitno ja nisam imao nikakvih problema sa TV-om, dok net jos uveka nema mogucnosti da prodje tamo (koji ce takodje da bude besplatan :) ) tako da sa njim nemam iskustva ... Ovde u Beogradu mi je SBB radio super i net i televizija jedno godinu dana .. i onda kad su promenili brzine od 1. novembra, otiso je net u ku**c, non stop prekida, los signal, evo cak 2 dana se gubi i signal na televiziji, nadam se da ce da otklone kvarove uskoro ...
 
Korostim 1M flat i prezadovoljan sam.Brzina je uvek na max,nema pucanja,i cena je korektna.
Sto se tice ubrzanja,nema nista o tome na njihovom sajtu,i ja nisam nista primetio.Uzivaj dok traje;)
 
Poslednja izmena:
Evo gledam njihov cenovnik i jedna stvar mi nikako nije jasna ...

Paket No limit ????
SAOBRAĆAJ BRZINA CENA
Nema ograničenja 1536/768 Kb 3,00 Din/MB


Ko je ovde LUD ?


Ovi ostali flat paketi su ok , doduse totalno su mi bzvz ovi proxy paketi sa merenjem saobracaja no dobro ...
 
Evo gledam njihov cenovnik i jedna stvar mi nikako nije jasna ...

Paket No limit ????
SAOBRAĆAJ BRZINA CENA
Nema ograničenja 1536/768 Kb 3,00 Din/MB


Ko je ovde LUD ?
Check El Super Ad and Family Dollar Ad.


Ovi ostali flat paketi su ok , doduse totalno su mi bzvz ovi proxy paketi sa merenjem saobracaja no dobro ...

Pa koga upecaju na to upecaju;) I meni je to poprilicno bezveze:smash:
Jako dobra stvar kod kopernikusa je dobar odnos download/upload.Sa 3072/768 moze koliko tolikoda se odrzava ratio na pojedinim trackerima.
 
Poslednja izmena od urednika:
U Novom Sadu su jedno godinu dana obecavali da ce pustiti net i onda su prestali da pricaju. Evo proslo je vec preko 2 godine ja mislim koliko koristim njihovu kablovsu a od neta jos nista. Tako da se Novi Sad moze obrisati sa liste na pocetku. :(
 
Ja sam u Smederevu na Kopernikus kablovskoj i za sada sam prezadovoljan.

Imam 1M Flat paket (1024/256 Kbps -> 125/36 KB/s) i radi bezprekorno. Torenti , igre ...sve radi mnogo bolje i stabilnije nego sto je to bilo sad Lelekomovim ADSL-om.

Izgleda da su od ubrzanja radili samo ove od 2M pa na vise. Mozda uz malo srece uskoro ubrzaju i nas sa smrtnickim paketima :p
 
Ja sam u Smederevu na Kopernikus kablovskoj i za sada sam prezadovoljan.

Imam 1M Flat paket (1024/256 Kbps -> 125/36 KB/s) i radi bezprekorno. Torenti , igre ...sve radi mnogo bolje i stabilnije nego sto je to bilo sad Lelekomovim ADSL-om.

Izgleda da su od ubrzanja radili samo ove od 2M pa na vise. Mozda uz malo srece uskoro ubrzaju i nas sa smrtnickim paketima :p

Vidim da je vise pozitivnih iskustava bar za sad,internet i dalje fura na 3mbit/sec.Sad dal je greska ili ne ko ce ga znati ali ne verujem u takve greske kad sam od starta imao 2mbit/sec.Kad sam uvodio kablovsku rekose da ce biti i ubrzanje interneta uskoro ali sto jes nema nista zvanicno na sajtu.Sto je bitno,sve radi super stabilno.Imao sam samo jedan prekid koji je trajao jedno 2 sec :D
 
U Jagodini jos nista.Jesu li povecali i upload,ipak mi je on potrebniji?
 
Ne , samo download. Ne verujem da ce povecavati upload dok se ne predje bar 3M (onima koji su na 1M).
 
Djalf pogledaj kakvi su kanali, blagi uzas, mogu samo da zamislim kakav ce net da bude...vec dve godine otkako je kopernikus preuzeo, krenule su price o netu (ili bolje da ih nazovem bajkama?)...SBB je trebao da preuzme ali :(
 
Poslednja izmena:
Na stranu kvalitet kablovske,internet im je dobar(bar u mom slucaju).Za godinu dana koriscenja, samo mi je jedanput pukao net(i to na 20-tak minuta),download i upload su uvek na max,uz konstantan ping od ~20ms.SBB bi mozda bio bolji izbor,ali bolje je i ovo nego lelekom:d
 
Poslednja izmena:
Na stranu kvalitet kablovske,internet im je dobar(bar u mom slucaju).Za godinu dana koriscenja, samo mi je jedanput pukao net(i to na 20-tak minuta),download i upload su uvek na max,uz konstantan ping od ~20ms.SBB bi mozda bio bolji izbor,ali bolje je i ovo nego lelekom:d

E bas to,kablovsku sam i uveo samo zato da bih dobio net.Kod keve je kablovska,ja je nisam upalio nijednom,kod sebe imam totaltv.Sto se tice pinga,po speedtestu je pre ubrzanja bio 10-11ms sad je konstantno 12 posle ubrzanja na 3mbit/sec:d
 
Poslednja izmena:
Kopernikus je relativno skoro poceo masovnije da nudi internet i da prosiruje broj lokacija gde je dostupan.Verovatno im cvorista nisu opterecana velikim brojem korisnika i ovakvi rezultati ping-a i brzine neta nije nista neobicno.Problem je kada(i ako) se broj korisnika koje imaju poveca pa dodje do zagusenja na nekim cvoristima.Koliko sam ja mogao da vidim u SD-u su radili amatersko razvlacenje kablova za kablovsku TV,e sad koliko ce ta mreza da bude stabilna na duze staze videcemo;)
 
17. Cuprija

Koliko znam, Kopernikus u nas u Cupriji ima razvijenu kompletnu optiku. Tako se bar pricalo. Nazalost, nista jos uvek od interneta, iako ga obecavaju vec 3 godine unazad. Nema jednostavno ljudi, koji bi to mogli da administriraju. Kvalitet kablovske (tj.samog signala) je dobar, medjutim, ponuda kanala je prosecna. Takodje, ne znaju obican stereo da podese na kanalima. Tako da sve, sem Fox-a, ide mono, pa cak i strani kanali. Za nekih 750 dinara mesecno, nije to to. Inace, pre mesec dana sam odjavio kablovsku, i stavio satelitsku i pretplatio se na CS. U tu avanturu, Kopernikus + internet (bar ovde u Cupriji) ne bih bio spreman da se upustam.
 
03. Beograd:
- Krnjaca, Kotez
- MSMPogled

E pa ja sam ovaj u Krnjaci, i čekam ih vec dve godine, i kao receno je:"Sad ozbiljno biti net, do kraja ovog meseca (novembar)" pa nek bude i decembar nije bitno, za sad ih nema....

Ali oni su mi stvaaaarno poslednja nada...


Madnet// zvao//dosli//snimili//smorili se od razvlacenja kabla i otisli kao nemaju uslove.
Ja im rekao da nije bitno, mi cemo sve razvući, štemovati, klemovati i ostalo što treba a njihovo je da samo postave LOKO i da konfigurišu i da uzmu pare, alil matori jarac je bio toliko lenj i da to uradi tako da sam ih na kraju.... oterao!!! :mad:

KBCnet// e oni su prevaranti sa pedigreom i svi oni sa SASIB CACIB i bilo kojim titulama su mnooogo iza njih, sve moze sve ok ali ako ima malecki, baaaaš malecki problemčić (primetićete vec deminutiv u umanjenom znacenju) odustaju od posla.... isti fazon ali malo drugaciji. Madnet je barm mogao da izmisli "kaze" da nema mogucnosti a ovi su rekli da ce mi se javiti...... e to je bilo pre tri meseca.... takođe im je omiljena :"odmah se vraćamo, samo da popravimo link" i ne vrate se!! Kao svi su debili a oni šmekeri..... mislim strašno!!
Ali nisam bio ljut na njihm jer toliko toga sam cuo da mi je u vezi mog slučaja smešno :d

Tako da sve nade ulažem u KDS....
Inače imam Beocity ADSL, sve ok ali upload (s*anje)!!
 
pretpostavljam 2M.

@misterija021
Daj malooo :d
 
Jel dobio neko racun za februar? Ladno pise 900din!!!
Ja ne mogu da verujem em su im programi losi em je signal prilicno los u odnosu na sbb. Pokusao sam da vidim na njihovom sajtu o cemu se radi al im i sajt ne radi. Jos ako ne dodaju neke programe prelazim na telekom (samo mi zao da napustim sezam stvarno su bili uvek fer i korektni) i uzimam IPTV. (U pitanju je Novi Sad)
 
Ti bar imaš mogućnost izbora. Lepo su nam čestitali Novu godinu, opet su povećali pretplatu zbog, citiram sa njihovog info kanala "povećanje cene održavanja stranih kanala"! Lopovi!!! A ostalim provajderima nisu povećane cene, ostali provajderi mogu da uvode digitalne kanale a ovi mamlazi se ni na telefon ne javljaju! Ne znam može li se šta uraditi, ovo je krajnja zloupotreba položaja u kojem se nalaze, pošto verujem da izuzetno mali broj ljudi ima mogućnost prelaska na nekog drugog provajdera. Da li bi obraćanje nekom nadležnom organu moglo da utiče na preispitivanje cene? Znam da se kontroliše rad i cene SBB-a pošto oni imaju dominantan položaj, ali i ovi su dominantni u svakoj ulici u kojoj se nalaze, pošto ne postoji alternativa!?
 
ma sbb nije normalan, 750 din za kablovsku, stvarno su preterali
 
900 dindzi novogodisnja cestitka

Mogu da potvrdim da sam i ja dobio "novi" racun na 900 dinara.Najbolja fora je sto sam to snimio slucajno jos 1.januara na nekom od onih njihovih kanala uz uobicajena glupa opravdanja.Sta je tu je,kablovska mi nije ni trebala,uveo sam je samo zbog interneta a imam totaltv.Posto je naravno suludo da placam i totaltv i kablovsku planiram da vratim totaltv ali kad vidim ovo poskupljenje muka me hvata.Mada poznavajuci nase operatere neka se i ovi sto su na SBB-u pripreme za poskupljenje,narocito oni koji kao ja imaju i totaltv.Kopernikus Internet bar zasad radi skroz OK,ako mi je to neka uteha.Jel moze neko strucniji da se javi ovde na forum da nam objasni po kojem osnovu SVI ONI imaju prava da nas ucenjuju PRINUDNIM uvodjenjem njihove tv ako vec zelimo njihov internet??
 
Verovatno im oprema tako funkcionise. Ne da radi net bez tv-a :p

I dajte bre , poskupelo 200 din mesecno, sta je to jedno pice u diskoteci.
Pa jbt ako toliko budu poskupeli struja i jos neke stvari , smatrajmo se srecnicima.
Ja ne mogu da se pozalim iskreno , kod mene su i tv i net odlicni zaista.
Svi kanali kristalno jasni (iako tv gledam bas kad ima neki dobar film) a net jednom puko od uvodjenja i to su radili nesto na mrezi, kako sam bio obavesten.

Mozda imam srece , citajuci vase postove.. sta znam..
 
Nazad
Vrh Dno