Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Nema nikakve veze sa SBBom...

Jeste prodat Poljacima. Stigao je GM iz Poljske i startovao nas da im pružamo neke usluge. Pucaju na veliko, koliko sam shvatio poljaka ući će u otvoreni klinč sa sbb-om. Valjda ce to kompenzovati gubitak Ikoma...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Modem radi, ruter radi, imam ip adresu ali nemam ptotoka. Šta tu može biti blokada? Hvala


Da li skype radi nesmetano ? Ako je tako onda je problem u DNS serverima . Skoro sam i sam imao takvih problema reseno kloniranjem mac adrese rutera pa vracanjem na originalnu nekako je promenio adresu sa carrier grade NAT tipa 10 tacka nesto na na kopernikusov opseg 178 tacka nesto i onda je proradio ,inace dns je u oba slucajeva bio isti ali net na natovanim adresama nije zeleo da radi. Ne znam da li ce ti ovo pomoci ali mislim da kubure sa IP adresama opsezima itd podesavanje mikro tik-a im ne ide najbolje.
 
Kopernikus i SBB nemaju potrebe da ratuju sa cenama jer su retko gde jedni drugima konkurencija.Delili su Srbiju između sebe dogovorom kada su uvodili mrežu tako da zaboravite rat cena.Mada što se tiče kvaliteta usluge ne mogu da se porede,sve je na SBB strani osim ponude Kopernikusa Arene+Sportklubovi,to nema niko u Srbiji.
 
Nije tacno, i RadijusVektor (jos uvek) ima Arene+SK.
 
Nisam imao prilike da gledam Radijus,moja greška.
 
Znate li mozda koji se resiver dobija u kopernikusu?
 
Ide ovo obavestenje na Info kanalu:
Postovani korisnici obavestavamo vas da smo prinudjeni da povecamo cemu pretplate na 1250 dinara od 01.10.2016.godine.
Zbog povecanja obaveza prema nosiocima prava za kanale. Hvala na razumevanju.
 
Da li skype radi nesmetano ? Ako je tako onda je problem u DNS serverima . Skoro sam i sam imao takvih problema reseno kloniranjem mac adrese rutera pa vracanjem na originalnu nekako je promenio adresu sa carrier grade NAT tipa 10 tacka nesto na na kopernikusov opseg 178 tacka nesto i onda je proradio ,inace dns je u oba slucajeva bio isti ali net na natovanim adresama nije zeleo da radi. Ne znam da li ce ti ovo pomoci ali mislim da kubure sa IP adresama opsezima itd podesavanje mikro tik-a im ne ide najbolje.

Ovo se meni desilo jos u petak pre nestajanja struje kada je sve radilo ok. Kada je dosla struja, promenjena je IP adresa ali protoka nije bilo. Bio u poslovnici u subotu i receno mi je da imaju problema sa tim natovanim ip adresama, pa da moze da to bude problem. Problem je danas resen, IP adresa je ista ona od petka, ali sam promenio ruter. Na ovom novom ruteru (d-link) je sada ok kada se direktno poveze na modem, dok kada direktno povezem stari ruter (tp-link) i dalje je sve ok, ali nema protoka. Sada sam ih povezao preko kabla, tako da sada oba rutera imaju protok normalno.
 
Levo septembar, desno oktobar +200 din.
'ajde da sacekam te Poljake da vidim sta ce novo doneti, pola kanala *"$+!) pinkovi kanali... Je#@$ ti drzavu i Njega.
8a6b1cee0f5d3a4e1b35bffde52bdb41.jpg


Sent from my m8 using Tapatalk
 
U nisu poskupelo za 400 dinara

Nije za 400 nego za 500, u mojoj zgradi pored Kopernikusa prolazi i Jotel i ExeNet. I Jotel i Kopernikus su imali istu cenu od 750din za Exenet ne znam. Nadam se da ce se urazumiti i makar spustiti cenu na neki razuman nivo mislim da je povecanje od 500 din stvarno previse ili vracam se na Jotel. Arene ne gledam i nisu mi potrebne, neka naprave pakete pa ko hoce da gleda neka doplacuje za njih. SBB takodje ima pretplatu od 1250din u Nisu pa mislim da im je to bio neki reper.
 
Nije za 400 nego za 500, u mojoj zgradi pored Kopernikusa prolazi i Jotel i ExeNet. I Jotel i Kopernikus su imali istu cenu od 750din za Exenet ne znam. Nadam se da ce se urazumiti i makar spustiti cenu na neki razuman nivo mislim da je povecanje od 500 din stvarno previse ili vracam se na Jotel. Arene ne gledam i nisu mi potrebne, neka naprave pakete pa ko hoce da gleda neka doplacuje za njih. SBB takodje ima pretplatu od 1250din u Nisu pa mislim da im je to bio neki reper.

I sa ovim poskupljenjem nisu skupi, ali je procentualno gledano skok zaista veliki za jedno poskupljenje.
 
Cudan neki provajder. Okolina Batajnice: ni interneta, ni tv, a korisnicki servis u Novoj Pazovi se ne javlja.
 
Poslednja izmena:
I sa ovim poskupljenjem nisu skupi, ali je procentualno gledano skok zaista veliki za jedno poskupljenje.

Tvoj odgovor je subjektivan, meni jeste skupo a koliko vidim i ostalim stanarima je povecanje ogromno tako da najverovatnije predstoji obrnuta migracija! Svojevrmeno pre 5-6 god imali smo samo Jotel i onda je usao Kopernikus i ponudio cenu od 750din i besplatan internet do kraja kalendarske godine onima koji predju kod njih! Kada su iz Jotela shvatili sta se deseva i oni su ponudili iste uslove ali vec je bilo kasno Kopernikus im je vec preoteo vecinu korisnika. Uostalom tu je sad i ExeNet pa ocekujem prljavu borbu za korisnike kao sto je nekada to uradio Kopernikus konkurenciji. Uostalom neka uvedu u upotrebu CAM module kao sto ih SBB ima pa neka tako prave pakete.

Pogledj samo cene Jotelovih paketa:

http://www.jotel.co.rs/index.php/paketi-3/

Ako misle da sa 1250din zadrze korisnike grdno se varaju.

od nocas ugaseni kodirani test kanali, sada ukupno u SM ima 148 dtv i radio kanala.

U Nisu i dalje rade test kanali SCR Test 1, 2 i 3
 
Poslednja izmena:
Odmah da budem jasan nemam nista protiv Nisa ili vas koji ste odatle...
Vecina ovde sa foruma zna da ste vi u Nisu do sada imali uvek nize cene i mix pakete dosta pre ostalih... Dok su u ostalim gradovima cene skakale u Nisu je bilo sve po starom, sada su verovatno morali toliko da podignu ... Samo oni znaju zasto ovoliko povecanje...
 
Odmah da budem jasan nemam nista protiv Nisa ili vas koji ste odatle...
Vecina ovde sa foruma zna da ste vi u Nisu do sada imali uvek nize cene i mix pakete dosta pre ostalih... Dok su u ostalim gradovima cene skakale u Nisu je bilo sve po starom, sada su verovatno morali toliko da podignu ... Samo oni znaju zasto ovoliko povecanje...

Deki konkurencija cini svoje. Da se pojavi kod vas jos koji kablovski operater da vidis kako bi se klali sa cenama. Ovako mogu da prze sa cenama.

Da se razumemo ja ne trazim da cena bude 100din vec da bude u nivou sa konkurencijom. Za priblizan iznos konkurencija nudi kablovsku + internet 15/1. Vec sam postavio sam link sa cenama.

Ukoliko ostanu sa ovim cenama Kopernikus cao zdravo ...
 
to je tako svake godine kad nesto novo ubace pa malo zatisje i onda povecaju cene i ja moram da platim ali sam ipak zadovoljan
 
Ja imam 12/1.5 internet kod njih. Po novoj ceni, meni mesecno 2100. Za te pare imam kod exe-neta 40/4 sa kablovskom. Neka se ****, ja lud nisam da im placam jos "samo 500" dinara.
 
Pa po ceni od 1400 dinara su sada najskuplji u Beogradu. Evo vec par dana KCN automobil ispred moje zgrade, kaze radnik skinuli su preko 10 prikljucaka sto su ljudi otkazali pretplatu. Mislim da cu i ja biti sledeci i preci cu na d3i.
 
Pa da... To je i logicno... Evo kad ste komentarisali o izgledima sajtova provajdera, ja bacim pogled na te sajtove a i na cene... Sad je, pa slobodno moze da se kaze, velika vecina povoljnija od K-kusa kad se gleda neki zbir paketa, kombinacije TV-a i Interneta... Cak i Jotel koji je bio ubi' Boze, pa su uspeli da ih presisaju cenom, pa i ponudom u nekim kombinacijama. Ako K-kus drasticno ne poveca brzine neta, ne poboljsa ponudu, odo' i ja. Ne mere se tako raditi kad imas konkurenciju u gradu koja je povoljnija od tebe, a ne nudis nista posebno bolje, vec nameces, i ne dozvoljavas mogucnost izbora... Ne ide to tako... Ne moze to tako... Kod mene u gradu ljudi masovno prelaze na Jotel... Ali bez preterivanja...
 
Ponavljam, izgled Kopernikusovog web sajta je tako jadan, godinama neažuriran i siromašan, kao da gazda Kopernikusa nema leba da jede.
Čak je i Jotel uveo telefoniju, pakete, registraciju na sajtu, uvid u račun... Kopernikus neku telefoniju reklamira na kcn kanalima dve i po godine, a kad ih u korisničkom centru pitam kad će telefonija, odgovor je obavezno - ne znamo.
 
Nazad
Vrh Dno