Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

UPRAVO ! Ali pazi, uspeo sam ipak bar na jedno vece ah..****m ti modem, sta da radim kad mi ne daju nista drugo u pm vise. A oni stavili neku skretnicu i zbog toga mi pucao internet..sada sam prikacio direktno u spliter koji ide sa bandere u kucu i internet radi bez da puca vec skoro pa 24h.. Ali ispada ne mogu da igram BF1 na ovom provajderu, uzalud bacene pare.

Evo bili ovi iz K-kusa kod drugara, vratili ruter na fabricko stanje. Kako mi objasnio, izvukli LAN kabl, upalili ga i sacekali 2-3 minuta i on se povratio. Ali naravno kad je pred njima hteo da ukljuci BF1 nije hteo da radi, naravno. A njih boli tuki, tj samo mu rekli: "ne znamo mi nista za te portove." LOCHINA... Pa se on iznervirao i seo da klikce po meniju i rece mi da proradio BF1 nekako. Pitacu ga kasnije da mi kaze sta je podesavao pa cu da napisem ovde da probas da vidis dal ce da ti proradi, i da vidim s njim uopste jel taj BF1 radi na duze staze, ili je to bilo samo na kratko... Kakvu pometnju napravili iz K-kusa ovo je strasno. A da bude crnje i gore, samo ova CBN G0Bn4 i imaju... UZAS! Molim Boga da mi ne crke Cisco!
 
Poslednja izmena:
Evo bili ovi iz K-kusa kod drugara, vratili ruter na fabricko stanje. Kako mi objasnio, izvukli LAN kabl, upalili ga i sacekali 2-3 minuta i on se povratio. Ali naravno kad je pred njima hteo da ukljuci BF1 nije hteo da radi, naravno. A njih boli tuki, tj samo mu rekli: "ne znamo mi nista za te portove." LOCHINA... Pa se on iznervirao i seo da klikce po meniju i rece mi da proradio BF1 nekako. Pitacu ga kasnije da mi kaze sta je podesavao pa cu da napisem ovde da probas da vidis dal ce da ti proradi, i da vidim s njim uopste jel taj BF1 radi na duze staze, ili je to bilo samo na kratko... Kakvu pometnju napravili iz K-kusa ovo je strasno. A da bude crnje i gore, samo ova CBN G0Bn4 i imaju... UZAS! Molim Boga da mi ne crke Cisco!

Kazi prijatelju da se moze connect preko friendliste na bilo koji server..bar tako moze da se poigra. Ja cekam modem..ali sam skinuo PortMapper 2.0.0, otvaram sada portove, testiram danas ceo dan pa ako nadjem resenje posluzice svima koji imaju ovaj modem.
 
Meni je Kopernikus odličan, barem što se tiče izbora i broja kanala. Za 1400 din 130 kanala, od toga i Arena Sport i Sport Klub kanali (to niko nema od domaćih provajdera), nekoliko HD kanala, Pink paket i Fox paket. Za medalju. Plus sve to na 3 televizora (LG 47LA667S, LG42615S i LG 42LN5400). Slika je odlična kod digitalne televizije a HD kanali izgledaju vrh. Znači tu nemaju konkurenciju.

E sad, daleko je to sve od idealnog. Dešava im se često nestanak televizije (ladno nemaju agregat za struju na centralnoj lokaciji za signal, i to u delu grada koji je podložan nestancima struje) a internet zna da baguje naveče.

Mene brine samo uvođenje pakete odnosno način dekodiranja. Sva tri moja TV imaju slot za kartice ali nešto sumnjam da će Kopernikus da deli kartice već će ići preko set boxova. Ako tako bude to znači 2 daljinca u startu a mene to nervira. Plus, uvedu li doplatu za dodatne televizore, gube značajnu prednost u odnosu na IPTV.
 
Poslednja izmena:
Evo bili ovi iz K-kusa kod drugara, vratili ruter na fabricko stanje. Kako mi objasnio, izvukli LAN kabl, upalili ga i sacekali 2-3 minuta i on se povratio. Ali naravno kad je pred njima hteo da ukljuci BF1 nije hteo da radi, naravno. A njih boli tuki, tj samo mu rekli: "ne znamo mi nista za te portove." LOCHINA... Pa se on iznervirao i seo da klikce po meniju i rece mi da proradio BF1 nekako. Pitacu ga kasnije da mi kaze sta je podesavao pa cu da napisem ovde da probas da vidis dal ce da ti proradi, i da vidim s njim uopste jel taj BF1 radi na duze staze, ili je to bilo samo na kratko... Kakvu pometnju napravili iz K-kusa ovo je strasno. A da bude crnje i gore, samo ova CBN G0Bn4 i imaju... UZAS! Molim Boga da mi ne crke Cisco!

Uspeo sam ! :D Ovako kazi prijatelju sledece:

Skines Port Mapper 2.0.0

Neka otprati ovaj guide - http://www.howtogeek.com/122227/how...ts-on-your-router-from-a-desktop-application/

U principu, treba mu Java da bi pokrenuo .exe, kada to uradi kliknes na Connect, dole u log messages treba da mu pise da je konektovan i da je nasao default port. Zatim neka ide na Port mapping presets Create i neka napravi 3659 port i na TCP i na UDP protokol. A onda neka izredja kao na slici dole.

S tim da kad uradi prvih 5-6 do 20000, neka uradi add port range i neka mu zada 20000 do 20100, sam ce uraditi tih 100 portova u tabeli. Zatim Save, pa onda Use. Kontam da mora da radi ova aplikacija ali u principu startujes u pozadini i samo neka uradi Connect i Use. Radi provereno :D

123.png
 
Odlican, 5! Hvala Mazi. Poslato ;)

Samo 3659 i TCP i UDP i to je to, sve ostalo nema potrebe, radi igra samo sa njim :) Bitno uvek pre igre nek startuje programcic, connect i use dole desno kad ubaci ta 2 porta. No problem. A ja cu videti sta i kada cu dobiti od modema, a ne rutera.

Sada sam se igrao sa kablovima i spliterima, sve je tu nesigurno i skace na dodir. Nadam se da je modem u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Evo novembra za koji dan, a net brzine i dalje iste? Ima lineko neki info? Kad treba da se dizu cene onda su prvi u redu da to urade!
 
Dole na jugu cekaju novu opremu, kompletno menjanje pojacivaca i ostale opreme (okolina Leskovca) aka Jablanicki okrug, kroz mesec do dva. Zahtev je prosledjen za istu. Osim toga nije mi receno da imaju ista u planu po pitanju brzina.
 
Trenutno ne mogu da pristupim njihovom sajtu. Mozda nesto menjaju, kako je kod ostalih?
 
Nije moglo ni kod mene do pre par minuta. Sada sajt radi, ništa nije menjano.
 
Ne plasite se... Sigurno ne rade nista na sajtu... Ipak tu trebaju veliki strucnjaci da bi bilo sta promenili...
 
Šteta bi i bilo nešto da menjaju na njihovom prelepom sajtu. Čovek samo da ga gleda - i da se krsti...
 
Meni nude novi ugovor na 24 meseca i popust od - 200 dinara. [emoji1]
Imaju srecu sto im je dobar net...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
10.11.2016. mi istice ugovor.... Sta mi je ciniti????

Nastavi ako si zadovoljan. Ja sam njihov korisnik skoro 10 godina. I uvek su bili bolji i povoljniji uslovi za one koji potpisuju ugovor na 2 god. Generalno, dosta su bolji za razliku od pre dve, tri i više godina.
 
Dali su toliko jadni,da u bolecu nude samo kablovsku televiziju,a internet kablovski nemaju u ponudi za bolec,smesno....!!!Ako nisi sposoban da pruzas jednake uslove kao za sve,prepusti to boljem operateru,sbb ili neki drugi koji ce nuditi i internet i televiziju....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno