Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Malo poređenje kako rade marketing službe Kopernikusa i konkurencije (da ne kažem stranih plaćenika), a i podsetnik šta su operateri ponudili svojim korisnicima u toku prošle godine.

kopernikus 1.jpg sbb.jpg

Doduše, naše patriote spominju i nekih 200 digitalnih kanala, ali ja nikako da ih pronađem...:(
 
Mislim da je ta reklama sa 200 digitalnih kanala sklonjena (ako nije, neka me neko ispravi) :)
Ja sam video drugu reklamu - digitalizujte sve vaše televizore u kući potpuno besplatno uz Kopernikus KTV.
Da li neko zna nešto o tome?
 
Reklama sa 200 digitalnih kanala nije sklonjena, samo je malo modifikovana. Uklonjen je deo gde simpatični dekica kaže da će kupiti novi televizor i bez povećanja cene gledati još 200 digitalnih kanala.
Ali, na 00:27 ovog promo videa koji se trenutno emituje na K#CN kanalima, lepo se kaže: "Preko 200 najboljih digitalnih kanala, stranih i domaćih."

 
Poslednja izmena:
U digitalnu ponudu ubačena regionalna televizija - Sat TV Požarevac. To je 67. kanal u digitalnoj ponudi.
Još uvek daleko od 200, ali napredujemo :D
 
Poslednja izmena:
Digitalna ponuda u Boru je nepromenjena znaci jos uvek imamo 64 kanala u ponudi,ne ubacuju se cak ni regionalni kanali koji su u zemaljskoj mrezi tu mislim na Tv istok posto nisam siguran i da je Tv Bor ubacen u digitalnu mrezu.Zanimaju me utisci nekog od korisnika kopernikusovog interneta,naravno iz Bora.
 
I jos nesto da napomenem da cartoon network ni posle skoro godinu dana nije vracen u mrezu a na kopernikusovom sajtu stoji da ga ima u ponudi.
 
Da ne poverujete sta se desava. Na jednom tv u kuci mi digitalni kanali sjajno rade pokazuje kvalitet signala 90% dok na drugom u susednoj sobi pola kanala ne rade ili prekidaju i pokazuje kvalitet 10 ili 11%. Stvarno neverovatno!
 
ja taj isti problem imam sa analognom tv. mada je kod mene problem u kablu koji ide sa tavana do tv-a u dnevnoj sobi a koga ja nikako da se iscimam da zamenim (polu-istruleo). proverite , mozda je kod vas slican problem.
 
Da ne poverujete sta se desava. Na jednom tv u kuci mi digitalni kanali sjajno rade pokazuje kvalitet signala 90% dok na drugom u susednoj sobi pola kanala ne rade ili prekidaju i pokazuje kvalitet 10 ili 11%. Stvarno neverovatno!

To ti je najverovatnije do kabla/konektora, znam iz licnog iskustva, gledaj da to izmenjas.
 
Poslednja izmena:
Sve sam proverio nista ne pomaze. Zovem ih sutra pa nek resavaju.
 
Najlakse da proveris o cemu pricam je da zamenis mesta televizorima i proveris kako se ponasaju.
 
Možda nije za ovu temu, ali se ovaj kanal spominjao i ovde:

VH1 Adria završila sa emitiranjem svog programa


Adria verzija VH1 kanala završila je emitiranje svog programa 1. februara 2015 tačno u 6h ujutro.
VH1 je muzički program sa sjedištem u New Yorku.

Od početka emitiranja do 1994. puni naziv je bio "VH-1: Video Hits One", a od 1994. do 2003. "VH1: Music First").

Pokrenut je 1. januara 1985., a cilj je bio napraviti jednako popularan program kao MTV. Ciljana publika je starija od publike koja gleda sestrinski MTV, s tim da je naglasak na laganiju i popularnu muziku. Kanal je tada bio u vlasništvu Warner Communications. Sad je u vlasništvu MTV Networks, dijela kompanije Viacom.

U Hrvatskoj se može pratiti putem platformi MAX TV, Iskon.TV i ostalih pružatelja usluga televizije.

Neke od popularnih emisija su:
Vh1 Music
Vh1 Pop Chart
VH1 Viewer's Jukebox
VH1 Rocks
Vh1 Oldschool
Best of Charts
Top 10...
Greatest Hits
So 80's
Smells Like The 90s

Satelitski, kao i kablovski tv operateri su zamijenili Adria verziju, onom orginalnom.
 
Pa nije bas tema za ovde posto tog kanala nema na Kopernikusu dugo godina, jedan od razloga sto sam napustio Kopernikus. Meni je VH1 Europe jos bolji, nekako mi je bolja muzika koja se pusta tako da mi vest nije tesko pala. Ono sto moram da primetim da MTV nije ni blizu onog starog, vise nalecem na dosadne serije nego na muziku. U ranijem postu sam ostao duzan za net deo price, ipak je bio stabilniji na Kopernikusu. Moguce da je problem do TP Link rutera koji, barem po postovima na netu, ima problem sa WiFi delom.
Steta sto Kopernikus ne daje net bez TV-a, ostaje mi samo ADSL kao opcija.
 
Nema ga od maja 2013. godine... A izgleda da ga neće više nikada ni biti (MTV, VH-1 Europe)
 
Da, ali mi imamo neke extra kanale u osnovnoj ponudi kao što su Pink Reality ili Pink Soap... A imamo i više od 200 kanala u digitalnoj ponudi. :happy:

Sreća pa se na netu mogu naći odlični strimovi za MTV, Vh1, Vh1 Classic... :,,:
 
Pitanje vezano za Internet Kopernikus...

Da li do njih zavisi brzina prenosa fajlova putem npr filezila sa laptopa na recimo PS3 preko ethernet kabla posto znam provereno da neki koji imaju 6 MBit internet dosta brze prebacuju od mene a ja imam 20 Mbita i brzina NE PRELAZI 1-1.3 MB / s sto je prilicno sporo,citao sam na stranim forumima i pominju da je mozda do Internet provajdera pa me zanima moze li se to nekako promeniti,kako i kome se obratiti i da li bi to dodatno kostalo?
 
Nema to veze sa internetom.To ti je nesto ili do laptopa ili konzole ili kabla.
 
Pa dobro a kako da znam do cega je?Da li to ima veze sa HDD brzinom posto mi je sata 1?Sta bi tu moglo i gde da se sta podesi na laptopu ako je do njega\?
 
Da li kopernikus internet provajder daje javne ip adrese svim koritsnica koji koriste flat pakete,ili imaju i NAT-ovane adrese?
 
A kad nazovete njihovi sluzbu njihov ljubazni sluzbenik kaze da uvek mozete da dobijete staticku javnu ip za 400 RSD,a kad pitate zasto ne mogu da vezu pppoe nalog na pool sa javnim ip adresama to je tehnicki neizvodljivo :) Jaooo jaooo
 
Kako raskinuti ugovor ?

Pre skoro mesec dana, tacnije 10.01.2015 u ovoj temi sam postavio screenshot sa speedtesta u kome se vidi da upload brzina ne postoji tj. speedtest ne moze da se kompletira iz istog razloga. Ovo traje jos od decembra meseca a sada je postalo svakodnevno u vremenskom intervalu od 17-23h tj. taman kada dodjem kuci sa posla i zelim da koristim internet. Strane se ne otvaraju ili jedva otvaraju jer uploada jednostavno nema tj cista NULA. Preko dana i nakon 23h uvece sve radi normalno jer je tada mreza rasterecena. Zvao sam vise puta poslovnu jedinicu u Jagodini i prijavljivao, cak sam i licno odlazio tamo i najpre su se pravdali da Kopernikus mrezu napadaju hakeri iz Kine te da je to problem da bi sada priznali da cela ulica ima taj problem i da se to vidi na nekim njihovim grafikonima. Malo sam se raspitivao kod drugog kablovskog operatera i dobio informaciju da je problem verovatno u nekom razdelniku jer Kopernikus koristi razdelnike predvidjene za unutrasnje instalacije koji navuku vlagu kada ih postave napolju i da je verovatno usled vlage zahvacena niza frekvencija preko koje ide upload. Sem obecanja da ce izaci na teren i pokusati da lociraju i otklone problem nema nikakvih rezultata pa me koriscenje interneta u popodnevnim satima dovodi do ludila. Da napomenem da u kuci imam nekoliko racunara i da nije problem do racunara ili do rutera vec da iz Kopernikusa sami priznaju da cela ulica ima isti problem. Ovo je postalo toliko iritirajuce da bih najradije raskinuo ugovor pa me zanima da li je to moguce uzimajuci u obzir da kablovski operater vec 3 meseca u kontinuitetu ne otklanja problem ?

speedtest2-1.jpg
 
Jel ima neko od zadnja 2 dana problem sa nekim kanalima (arene, rtl, neki od pinkova) da se pojavljuju hijoroglifi i da ponekad i "secne" malo slika..pricam o hd kanalima, na sd nisam primetio taj problem?
 
Kao prvo mi u Leskovcu samo je rts HD drugo gde li su ti 200 kanala i trece molim nekog ko bi hteo da napise spisak digitalnih kanala i sifre na koje nalaze ti kanali unapred hvala i pozdrav iz Leskovca
 
Nazad
Vrh Dno