Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

pratite zadnje analogne kanale koji se nalaze na visokim frekvencijama, kada se oni izgube znaci da je pocelo aktiviranje novih digitalnih frekvencija. U Leskovcu su zadnji tv klisura, tv zona nis, nasa tv leskovac, cbs reality, pink3info. kada se oni sklone otvorice se prostor za 682, 690, 698 i 706 Mhz
 
miki iz anciki dzaba se nadash, nemamo mi majstora pa moramo da cekamo da dodju sa strane. Kada svuda zavrse sve onda ce doci ovde. Nego neka jave drugi gradovi kakvo je stanje kod njih i da li se jos uvek dopunjuje ponuda i menja ili su stali sa dodavanjem novih frekvencija. Posto su najavili 200 kanala u digitalnoj ponudi onda su im malo ove nove 4 frekvencije. Realno za dobar kvalitet slike onda je maximum 13-15 kanala po frekvenciji, dok za full hd kanale je maximum 5-6 po frekvenciji.
 
miki iz anciki dzaba se nadash, nemamo mi majstora pa moramo da cekamo da dodju sa strane. Kada svuda zavrse sve onda ce doci ovde. Nego neka jave drugi gradovi kakvo je stanje kod njih i da li se jos uvek dopunjuje ponuda i menja ili su stali sa dodavanjem novih frekvencija. Posto su najavili 200 kanala u digitalnoj ponudi onda su im malo ove nove 4 frekvencije. Realno za dobar kvalitet slike onda je maximum 13-15 kanala po frekvenciji, dok za full hd kanale je maximum 5-6 po frekvenciji.

I ja otprilike tako nekako cenim situaciju. Samo sta mislis jel ce ti majstori morati kod svakog korisnika nesto da cackaju oko kablova ili to treba da se resi iz centrale, na banderi ili sta? Ako nesto znas ili pretpostavljas? Ocigledno je da kod nas ima neki tehnicki problem.
 
I ja otprilike tako nekako cenim situaciju. Samo sta mislis jel ce ti majstori morati kod svakog korisnika nesto da cackaju oko kablova ili to treba da se resi iz centrale, na banderi ili sta? Ako nesto znas ili pretpostavljas? Ocigledno je da kod nas ima neki tehnicki problem.

Ja mislim da se radi iz centrale samo mi nije jasno zasto moramo da budemo poslednji
 
Centrala za sve digitalne kanale je u bg gde im je i centar za ott, odatle do svakog grada optikom (u leskovcu koriste sbb optiku u krasovoj zgradi gde im je i centrala. U svakom gradu moraju u centrali da instaliraju uredjaje koji ip signal ott-a prebacuje u dvbc mpeg4 format na odgovarajucu frekvenciju. Uredjaji su verovatno vec u Leskovcu medjutim nema ko da ih poveze i instalira, odprilike znam sve likove koji rade u Le i sa sigurnoscu tvrdim da oni neznaju da rade sa linuxom sto podrazumeva mikrotik i cisco. Recimo za svaki internet ruter podesavanja stizu iz bg jer to ovde neznaju da urade. Morace da zaposle uskoro nekog ko zna da radi posao a ne samo banderase sa srednjom skolom.
 
u SM vec par dana ne radi kanal K3 Prnjavor, a razlog je sledeći:

Početkom maja 2015. godine završena je standardna distribucija DVB-S Bosanskog kanala K3. Ova stanica emituje na satelitu Eutelsat 16A(16 °E). Od sada,se ona moze gledati samo na HD prijemnicima.TV stanica K3 je muzički kanali iz Bosne i Hercegovine. Od maja 2014. godine, emituje na satelitu Eutelsat 16A (16 ° E) tp. C08 (11,366 GHz, pol V, SR:. 30000, FEC: 3/4, DVB-S / KPSK).Nakon godinu dana odlučeno je da se konačno napusti format DVB-S.

Trenutni specifikacije:Eutelsat 16A (16 ° E) tp. C05 (11,304 GHz, Pol H, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2 / 8PSK.)
K3 (Prnjavor)- PID V: 97 (MPEG-2 / SD) Kodiranje: nema-FTA
 
Novi kanal u Kcn Vranje je FIGHT NETWORK.
Ukupno 110 kanal.
K 3- Prnjavor ima ga u spisku kanala koji pretragom izbaci moj tv ali vec nekoliko dana nema signal.
 
U Arandjelovcu je ubacen minimax i fight network, steta pa su se setili da ga ubace 2 dana posle meca Mayweather vs Pacquiao.
 
miki iz anciki dzaba se nadash, nemamo mi majstora pa moramo da cekamo da dodju sa strane. Kada svuda zavrse sve onda ce doci ovde.

I meni su tako rekli u korisnickom centru u Vlasotincu. Ekipe iz Beograda idu iz grada u grad i pustaju nove frekvencije. AMAN, DOLAZITE VISE!!!
U Vlasotincu bi, za pocetak, ovi nasi trebalo da premeste kanale AMC, Discovery ID i TLC koji su na frekvencijama 687.25 Mhz, 695.25 Mhz i 703.25 Mhz da bi se oslobodio prostor za nove digitalne frekvencije. Ako i to znaju da urade.
 
Miki, kakvo ti je to pitanje? Pa valjda zato sto jos nismo dobili digitalne kanale. Sta smo nego poslednja rupa na Kopernikusovoj svirali, mi, korisnici u Novom Sadu, Boru, Svilajncu, Leskovcu i Vlasotincu.

Bezobrazluk. Proslo je vec 20 dana od kad su ostali gradovi dobili nove digitalne kanale, a nas ostale ko j...
 
Miki, kakvo ti je to pitanje? Pa valjda zato sto jos nismo dobili digitalne kanale. Sta smo nego poslednja rupa na Kopernikusovoj svirali, mi, korisnici u Novom Sadu, Boru, Svilajncu, Leskovcu i Vlasotincu.

Bezobrazluk. Proslo je vec 20 dana od kad su ostali gradovi dobili nove digitalne kanale, a nas ostale ko j...

Sad am ih zvao i u leskovcu i u tvoje vlasotince ovde izbegavaju odgovor kao bice na info kanali a kod vas su mi rekli do kraja nedelje samo se pitam do kraja koje ndelje
 
U Velikom Gradištu i Smederevu na digitalnoj televiziji ubačen je kanal Fight Network. Ukupan broj digitalnih kanala sada iznosi 110.
 
Kod nas nikakvih promena ni u analognoj ni u digitalnoj,tako da nikakvih naznaka o novim kanalima nema ni da li ce ih biti u skorijoj buducnosti...
 
Evo ovako u vranju su pusteni novi kanali 16-tog aprila od tad pa do sad je peslo dvadesetak dana ti majstori da idu peski pa bi do sad stigli veoma neozbiljno i krajne bezobrazno
 
Briga ih kad ovi nasi nisu zainteresovani jer 90% zaposljenih u kopernikusu i nemaju kod svoje kuce kopernikus kablovsku jer zive po zabitima gde kablovska nece skoro, tako da ih ne tangira mnogo. Kada bi barem malo bili zainteresovani urgirali bi u centrali da se posao odradi. Pravim majstorima nije potrebno vishe od par sati da sve podese i nasteluju po centrali. Nemoguce je da postoji samo jedna ekipa koja pokriva celu srbiju. Jedino nam preostaje da saljemo emailove direktoru kopernikusa pa da vidimo odgovor.
 
U Boru aktivirana frekvencija 706000 sa tri sport kluba i euro sport 1,2.
 
Evo u Sv se konacno nesto desava,trenutno sam hrt 1,2,3 ,4 rade u digitalnoj tv...
 
Mora neko i zadnji da bude. Iz nekog razloga me ne cudi sto cemo to biti mi...
 
Konacnooo pusteni sport klubovi i eurosport na frek 706000 Svilajnac polako izlazi iz zone sumraka... ;)
 
Da,te frekvencije jos ne rade kod nas a i nema tog Fight network kanala.
 
Jedino sto mi se gleda su ti sportski kanali SK i Eurosport u digitalnoj... Inace kolko vidim ovo ostalo nije nista posebno zanimljivo pa mi i nije nesto posebno ni krivo sto ne ubacuju nista. Nema kvalitetnih kanala samo PINK PINK i opet PINK!!! Ko
po nekom obicaju. Jel neko zadovoljan ili bolje pitanje sa koliko novih digitalnih kanala je zadovoljan ako se izuzmu sportski kanali?
 
Nazad
Vrh Dno