Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Necete moci digitalnu jer ce verovatno biti sve kodirano.Analognu da. Mada mozda KCN uradi kao Posta, ostavi deo ponude FTA, a za ostalo moras karticu ili stb.
Ja sam se odjavio, presao sam na D3i. Nazalost cena je bila presudni faktor, ali i EPG. Na stranu SBB-a je i sto sam uz d3i dobio i 72h unazad i 3 d3go naloga i VH1. :)
 
Ovo je kao zvanično, verovatno će ubaciti od prvog novembra i u analognu:

Klasik TV.jpg
 
Pa to je zvanicno obavestenje kanala Klasik tv, Kopernikus nije izdao nijedno obavestenje.
 
Poslednja izmena:
Da li ima neke informacije da li ce da emitujete program u kablovskom operateru kopernikus pozdrav i unapred hvala
Dragi Miroljube,
Kontaktirajte Kopernikus, trebalo bi da su počeli sa emitovanjem.
Pozdrav
 
Bravo Miroljube, odlicna internet komunikacija :d ... pitanje, odgovor i objasnjenje !
 
Od 1.10.2016 poskupljenje kablovske televizije...da li krše ugovor koji imam potpisan i šta preduzeti ??
 
Ако је од 1.10. онда су морали да то објаве 30 дана раније и ако им се не јавиш, онда си прихватио промене.
 
Ja sam uz racun za septembar dobio i uplatnicu za oktobar sa vecom cenom. Tako su na neki nacin, najavili poskupljenje i obavestili me 30 dana ranije. Nije bas neki sjajan nacin ali...Ako neko ima potpisan ugovor, isti moze da raskine zbog nepridrzavanja ugovorenih stavki od strane jednog potpisnika ugovora - u ovom slucaju poskupljenja pretplate od strane provajdera kablovske televizije. Ako platite racun sa vecom cenom, prihvatili ste promenu i ugovor nastavlja da vazi do datuma isteka sa promenjenom stavkom - vecom cenom pretplate.
 
Ja sam uz racun za septembar dobio i uplatnicu za oktobar sa vecom cenom. Tako su na neki nacin, najavili poskupljenje i obavestili me 30 dana ranije. Nije bas neki sjajan nacin ali...Ako neko ima potpisan ugovor, isti moze da raskine zbog nepridrzavanja ugovorenih stavki od strane jednog potpisnika ugovora - u ovom slucaju poskupljenja pretplate od strane provajdera kablovske televizije. Ako platite racun sa vecom cenom, prihvatili ste promenu i ugovor nastavlja da vazi do datuma isteka sa promenjenom stavkom - vecom cenom pretplate.

Slazem se. Sve si lepo objasnio.
 
Pise i u papirima za ugovor da moze da se raskine ugovor ukolikl nije placen racun po novoj ceni...
 
CH6541 ne moze da port forwarduje kako treba ? Ne kapiram.. Ne mogu EA igre da igram preko Origina, stranica blokira kad uradim sve portove, sada ne mogu ni da ih obrisem..
 
Taj CH6541 mi pojeo zivce. Veceg krsa nisam imao, cak i pre 7 god dlink dir-320 mi bio bolji od ovoga krsa. Zar je moguce da uredjaj ne ume da radi sa wifi skoro nikako. Probao sam i 2,4 i 5 istovremeno da ukljucujem i opet ista prica: samo po 1 aktivni uredjaj moze da drzi (u tom slucaju 2), cim vise - krene seckanje. Kako neko kaze da mu radi ok - nije mi jasno, mozda nikad nije imao normalan ruter?
 
Taj CH6541 mi pojeo zivce. Veceg krsa nisam imao, cak i pre 7 god dlink dir-320 mi bio bolji od ovoga krsa. Zar je moguce da uredjaj ne ume da radi sa wifi skoro nikako. Probao sam i 2,4 i 5 istovremeno da ukljucujem i opet ista prica: samo po 1 aktivni uredjaj moze da drzi (u tom slucaju 2), cim vise - krene seckanje. Kako neko kaze da mu radi ok - nije mi jasno, mozda nikad nije imao normalan ruter?

Pazi meni i radi wifi normalno. 2 android telefona i tablet, speedtest jeste 30/3 i ping 7-9. Ali stvar je da se fabricki ne moze rr, gubi (u mom slucaju) strujni kabl kod ulaza kontakt pa se nekad ne upali, forwardujes portove a onda ne mozes ih enable, interfejs baguje generalno. Gubi se doscis tehnologija, downstream kanali padaju.. Ja ****m li ga, dal ne moze da se uzme obican modem ? Sam cu da si kupim tp-link ruter i sredim wifi i jos jedan komp ako mi nekad treba.. Kada sam namerno sjebao onaj prvi modem oni mi doneli identican drugi, kontam u Leskovcu stavljaju sada samo takve. Komsinica ima neki tanak isto za 4 racunara + wifi, internet im nije pukao od kad sam se doselio pre 2 i po meseca a kod mene 10 puta dnevno.
 
Poslednja izmena:
Meni je pucao net (kratki prekidi, gubio docsis 3.0) dok nisam uzeo kljuc i malo dotegao spojeve - sve bilo labavo, rukom stezali oni. Ne mogu da verujem da moze wifi normalno da radi na tom uredjaju. Nikako. Pa ako je 2,4ghz modul slab, trebalo bi 5ghz da bude ok, ali meni ni jedan ne radi kako treba (da li se istovremeno aktivno koriste uredjaji? - naprimer youtube na jednom + surf/youtube na drugom, a da su oba prikacena na 2,4 naprimer, kod mene odmah krece seckanje). Tp-link necu, kazu da pored loseg fabrickog fw zna i napajanje da zuji (inace razmisljao sam o 841nd), mislim da cu ici na asus rt-n11p (kad bi bilo vise kinte isao bih na 56u b1) + mod asus FW. Uptime zna da drzi i po godinu dana bez gresaka, dok sa tp-link uvek lutrija - menjaju hw stalno. Nego me nervira sto moram da imam dodatne troskove zbog ovog krsa.
 
Od nove godine ,najverovatnije će sve biti digitalizovano uz pay pakete i kodirano.Neće biti analogije i divlljaka.
 
Ko je pod ugovorom sta ce biti? Umanjenje cene osnovnog paketa ili sta? Ili ce 1400 din ostati za sve pakete? I ima li informacije za povecenje brzina neta?
 
CH6541 ne moze da port forwarduje kako treba ? Ne kapiram.. Ne mogu EA igre da igram preko Origina, stranica blokira kad uradim sve portove, sada ne mogu ni da ih obrisem..

E da... Ne moze kako treba. To vnoGo ima drugar i muke pati, a pogotovo otkako hteo da igra BF1. Otkako mu crko onaj klasicni (Motorola/Cisco - ne znam tacno sta imao) dali mu ovaj CBN... Znaci daleko bilo kakvo djubre. Ne pamti lepo, tj ne otvara portove. Vidi se u meniju kod njega da si uneo portove, ali mislim da nisu otvoreni. Gledali smo na netu kako bi trebalo da izgleda kad se otvore portovi i ceo prikaz menija izgleda drugacije gde je sve valjda stiklirano i oznaceno, dok kad mi proverimo u meniju rutera, samo stoje portovi koje smo uneli i to je to. Mislim da je poslednja kolona "Enabled" (ispravi me ako gresim) i ona recimo kod drugara nije stiklirana, dok sa primera na netu jeste. Kako je to izvedeno ne znam, i sta je K-kus tu zeznuo, ne znam ni to. A sad jos smesnije, on puko pa resetovao ruter i sad igre rade ali ne moze da se vise pristupi ruteru haha... Znaci daleko bilo kakvo djubre dali ljudima. I naravno, ne mogu da se obrisu portovi. Sve stoji onako haoticno kako je uneseno, nema prepravki, brisanja i slicno... UZAS!
 
Poslednja izmena:
E da... Ne moze kako treba. To vnoGo ima drugar i muke pati, a pogotovo otkako hteo da igra BF1. Otkako mu crko onaj klasicni (Motorola/Cisco - ne znam tacno sta imao) dali mu ovaj CBN... Znaci daleko bilo kakvo djubre. Ne pamti lepo, tj ne otvara portove. Vidi se u meniju kod njega da si uneo portove, ali mislim da nisu otvoreni. Gledali smo na netu kako bi trebalo da izgleda kad se otvore portovi i ceo prikaz menija izgleda drugacije gde je sve valjda stiklirano i oznaceno, dok kad mi proverimo u meniju rutera, samo stoje portovi koje smo uneli i to je to. Mislim da je poslednja kolona "Enabled" (ispravi me ako gresim) i ona recimo kod drugara nije stiklirana, dok sa primera na netu jeste. Kako je to izvedeno ne znam, i sta je K-kus tu zeznuo, ne znam ni to. A sad jos smesnije, on puko pa resetovao ruter i sad igre rade ali ne moze da se vise pristupi ruteru haha... Znaci daleko bilo kakvo djubre dali ljudima. I naravno, ne mogu da se obrisu portovi. Sve stoji onako haoticno kako je uneseno, nema prepravki, brisanja i slicno... UZAS!

UPRAVO ! Ali pazi, uspeo sam ipak bar na jedno vece ah..****m ti modem, sta da radim kad mi ne daju nista drugo u pm vise. A oni stavili neku skretnicu i zbog toga mi pucao internet..sada sam prikacio direktno u spliter koji ide sa bandere u kucu i internet radi bez da puca vec skoro pa 24h.. Ali ispada ne mogu da igram BF1 na ovom provajderu, uzalud bacene pare.
 
Ja bih se obesio da sam na vašem mestu! Pa Vi imate neverovatne probleme, drago nam je da ste podelili svoju muku sa nama.
 
Ma da. Bitniji su pinkovi, sk i arene, nego rad uredjaja za pristup internetu.
 
Ma da. Bitniji su pinkovi, sk i arene, nego rad uredjaja za pristup internetu.

Izgleda... Pink je pink..

Btw eto kako izgleda PROBLEM - http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=82&t=23052 (NIJE REKLAMA) niti ista pozitivno vezano za tu smrdljivu firmu. I to samo na forumu, imam snimljene razgovore u iznosu od 12h duzine trajanja.. Prazna obecanja i lazi.

BTW, resio sam problem pucanja, tardosi stavili neki dzabalebaski spliter iza ormara da mi deli modem i TV a kabl je isao doduse direktno na terasu u spliter gde ide kabl sa bandere. Medjutim bez tog splitera nema pucanja, svih 8 downstream kanala su tu. Kupicu si sam 15m kabl i povezati na taj sjebani spliter na treci spliter po redu iz leve strane da ne ometam sebi signal internetu.

Sada sam trazio da mi daju MODEM a ne RUTER. Oni opet kazu, prijatelju vama treba wifi ? Kazem ne, hocu samo obican modem, mogu da kupim za 1500din tp-link ruter i resim sam sebi problem wifi-a ukoliko zelim. On cuti. Kazem, pa jel moze jedan modem konacno ? A on, pa znate kako nemamo rutere imamo samo modeme.. PA TO MI TREBA.. Ne znam na koje mu uvo ulazi a na koje izlazi. Ali kako sam u SBB-u u Leskovcu izvrnuo ceo lokal tako cu i ovu trafiku od lokala u kopernikus izgleda.
 
Znaci od novembra se uvode paketi za tv? Ne gledam digitalnu preko risivera nego preko tv koji je podrzava.
 
Nazad
Vrh Dno