Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ja ga ne gledam ima dobrih dvaes dana, to sam vec napisao...Sto je najgore ja nemam ni RTS2 u digitalnoj ponudi u staroj pazovi, a rts digital nemam vise od mesec dana.. Smara samo to zbog HDa.. Steta.
Ispravka, RTS2 se pojavio danas posle vise od 15ak dana..
 
Poslednja izmena:
Sremska Mitrovica, KPD i MalaBosna oko zatvora nema interneta od sinoc
 
Sve se utisalo sto se prosirenja dtv ponude tice,znaci ostao je samo Bor bez novih kanala.Hvala kopernikusu na brzini i na jednakosti korisnika!!!
 
U Arandjelovcu vec 2 dana ne rade frekvencije 714 i 722. Ima li kakvih vesti za RTS HD, finale se blizi...
 
Da postoji bilo kakva jednakost, svi bi plaćali istu cenu pretplate kablovske televizije!!
Ali cene se kreću u rasponu od 500 do 1200 dinara!
 
Gde to ima za 500?
U Vlasotincu je 900 mada je i to previše koliko je ovde manji standard nego severnije, a drugo polaris je 500 din, ko ima 1 tv ne vidim zašto ne uzeti njih, više nego upola jeftinije.
 
@extazy
Burovac, Prahovo - 500 dinara (izvor - zvanični sajt Kopernikusa). Polaris nisam spominjao ...
I 900 dinara je bolje od 1200 koliko plaćamo mi na severu...
 
Da postoji bilo kakva jednakost, svi bi plaćali istu cenu pretplate kablovske televizije!!
Ali cene se kreću u rasponu od 500 do 1200 dinara!

apsolutno si u pravu, kako su kupovali lokalne kablovske tako su zadrzavali njihove cene. Ako svi imaju istu uslugu redno je da svi placaju jednako. Leskovac je 1050din a grdelica je 900din a imaju potpuno istu infrastrukturu i isti kvalitet usluge. Treba to ispraviti ako su ozbiljna firma.
 
U Vlasotincu su danas nestali svi digitalni kanali sa nacionalnom frekvencijom, plus regionalni kanali Belle Amie i RTV Vranje.
Na drugom forumu sam pročitao da su digitalni kanali sa nacionalnom frekvencijom (mux1) na predajniku na Jastrebcu sa kanala 33 prebačeni na 27, a regionalni i lokalni (mux2) na kanal 38. RTS HD i Digital su izbačeni.
Sad je samo pitanje kad će ovi iz Kopernikusa da preskeniraju svoje dvb-t2 prijemnike...
 
apsolutno si u pravu, kako su kupovali lokalne kablovske tako su zadrzavali njihove cene. Ako svi imaju istu uslugu redno je da svi placaju jednako. Leskovac je 1050din a grdelica je 900din a imaju potpuno istu infrastrukturu i isti kvalitet usluge. Treba to ispraviti ako su ozbiljna firma.

Moje je misljenje da oni rangiraju svoje cene po broju korisnika.
Pa tako gde je veci broj korisnika manja je pretplata.
Opet ponavljam ovo je samo moje misljenje.
 
U Vlasotincu su danas nestali svi digitalni kanali sa nacionalnom frekvencijom, plus regionalni kanali Belle Amie i RTV Vranje.
Na drugom forumu sam pročitao da su digitalni kanali sa nacionalnom frekvencijom (mux1) na predajniku na Jastrebcu sa kanala 33 prebačeni na 27, a regionalni i lokalni (mux2) na kanal 38. RTS HD i Digital su izbačeni.
Sad je samo pitanje kad će ovi iz Kopernikusa da preskeniraju svoje dvb-t2 prijemnike...

33 kanal je bio inicijalna mreza i emitovao se sa starog stuba na jastrebcu, u medjuvremenu je izgradjen novi vislji stub gde su rumuni pre 10ak dana postavili dvanaestospratni kathrein predajnik i aktivirali frekvencije 27 i 38, istovremeno je sa kopaonika aktiviran kanal 24. Medjutim problem je sto ovi iz kopernikusa neprate situaciju i videcemo kada ce skapirati da je 33-jka ugasena. Sada ce umesto rts hd i digital da upadnu lokalci kursumlija, krusevac, kraljevo, novi pazar ili raska.
 
Poslednja izmena:
I u Boru je cena 1050 din.,imamo 57 analognih sa info kanalom plus 67 digitalnih kanala.Danas celog dana nema analognog boomeranga pa se plasim da nebude kao pre godinu i vise dana kada je nestao cartoon network i nisu ga vise vracali a ima ga u zvanicnom spisku kanala na kopernikusovom sajtu.
 
Medjutim problem je sto ovi iz kopernikusa neprate situaciju i videcemo kada ce skapirati da je 33-jka ugasena. Sada ce umesto rts hd i digital da upadnu lokalci kursumlija, krusevac, kraljevo, novi pazar ili raska.

Ovde su relativno brzo skapirali za njihove standarde. Ponovo rade RTS 1, RTS 2, Prva, B92, Pink i Happy. Nema više kanala RTS HD, RTS Digital, Belle Amie i RTV Vranje.
Ponavljam, bilo bi poželjno ubaciti u digitalnu ponudu kanale FOX Movies, Discovery Investigation, Discovery Science, TV 1000, CBS Reality, Ultra, Mini Ultra.
 
Ovde su relativno brzo skapirali za njihove standarde. Ponovo rade RTS 1, RTS 2, Prva, B92, Pink i Happy. Nema više kanala RTS HD, RTS Digital, Belle Amie i RTV Vranje.
Ponavljam, bilo bi poželjno ubaciti u digitalnu ponudu kanale FOX Movies, Discovery Investigation, Discovery Science, TV 1000, CBS Reality, Ultra, Mini Ultra.

Nema bella amie zato sto je sada na 38 kanalu i vishe nije u istom paketu sa nacionalnim emiterima koji su na 27 kanalu. Od ovih kanala sto si nabrojao Discovery Science je na prvom mestu po meni a zatim mini. Da malo skrenemo sa teme, sta vi mislite da li ce nacionalni emiteri, barem neko od njih da krene u HD rezoluciji, posto su sada u mux1 ostala samo 6 kanala i otvorio se dovoljan prostor da neko od njih krene u full hd rezoluciji. Po meni veoma moguce da ce prva tv krenuti jer od samog njenog starta oni rade program u 16:9 sa vrhunskom hd opremom, sve imaju samo da predju na vecu rezoluciju u etru.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ce skoro neko od nacionalnih emitera krenuti sa hd emitovanjem, kao sto sam napisao u dvbt2 temi, takvo emitovanje je dosta skuplje za placanje emisionoj tehnici tako da cemo jos dugo gledati samo 576i standard.
 
Ne verujem da ce skoro neko od nacionalnih emitera krenuti sa hd emitovanjem, kao sto sam napisao u dvbt2 temi, takvo emitovanje je dosta skuplje za placanje emisionoj tehnici tako da cemo jos dugo gledati samo 576i standard.

Te cifre su da ne kazem sta za nacionalne emitere, na svakih 30 minuta idu 15min reklama. Samo jedna sekunda reklama na nacionalnim emiterima kosta od 30e do 120e u zavisnosti od televizije i tajminga emitovanja reklame. Tako da je ETV cenovnik smesan za nacionalne emitere.
 
Te cifre su da ne kazem sta za nacionalne emitere, na svakih 30 minuta idu 15min reklama. Samo jedna sekunda reklama na nacionalnim emiterima kosta od 30e do 120e u zavisnosti od televizije i tajminga emitovanja reklame. Tako da je ETV cenovnik smesan za nacionalne emitere.

Da,ali sta to ima vredno gledanja u HD-u? Parada bluda na Happy-u ili turci na Prvoj? Poslednji prenos derbija je bio 240p rezolucije+blur efekat da se zamuti pikselizacija...

P.S. U Arandjelovcu se gubi i frekvencija 706 uz 714 i 722.
 
Poslednja izmena:
Te cifre su da ne kazem sta za nacionalne emitere, na svakih 30 minuta idu 15min reklama. Samo jedna sekunda reklama na nacionalnim emiterima kosta od 30e do 120e u zavisnosti od televizije i tajminga emitovanja reklame. Tako da je ETV cenovnik smesan za nacionalne emitere.

12 minuta bi trebalo da traju reklame na privatnim televizijama u sat vremena, na rts kanalima duplo manje. A razlika izmedju sdtv i hdtv cene za emitovanje preko emisione tehnike (dvb-t2) je oko 9 miliona dinara (na mesecnom nivou), sto nije zanemarljiva suma.
(SDTV) 5.737.351,68 din.
(HDTV) 14.343.379,20 din.

I jos bitnija stavka je sto malo toga tv stanice imaju da emituju u HD sem nekog prenosa stranog sporta povremeno.
 
U Digitalnoj ponudi nema RTS HD, RTS DIGITAL, BELLE AMIE, TV VRANJE.
U Analognoj ponudi ima BELLE AMIE i TV VRANJE.
 
12 minuta bi trebalo da traju reklame na privatnim televizijama u sat vremena, na rts kanalima duplo manje. A razlika izmedju sdtv i hdtv cene za emitovanje preko emisione tehnike (dvb-t2) je oko 9 miliona dinara (na mesecnom nivou), sto nije zanemarljiva suma.
(SDTV) 5.737.351,68 din.
(HDTV) 14.343.379,20 din.

I jos bitnija stavka je sto malo toga tv stanice imaju da emituju u HD sem nekog prenosa stranog sporta povremeno.

To je odprilike 120.000eura mesecno, kod nas prva bi sigurno mogla da emituje u hd jer im cela oprema perfektna, recimo samo kamere koje prate sportske dogadjaje su marke thomson. A to sto je prenos isao i ide u losoj rezoluciji je do samog linka, naj verovatnije su koristili internet link za zivi prenos sto nije najbolja solucija jer slika dok udje i izadje prodje kroz dosta uredjaja za sliku tako da su to ti rezultati, bolje da koriste satelitsku (koja je skupa) ili bezicnu linkovsku vezu na 10Ghz. Bila bi prava greota neiskoristiti kapacitet dvb-t2 koji je 12 kanala sa perfektnom slikom, jedino ako ne puste tender za jos nacionalnih emitera, da li neko informacije o tome?
 
12 minuta bi trebalo da traju reklame na privatnim televizijama u sat vremena, na rts kanalima duplo manje. A razlika izmedju sdtv i hdtv cene za emitovanje preko emisione tehnike (dvb-t2) je oko 9 miliona dinara (na mesecnom nivou), sto nije zanemarljiva suma.
(SDTV) 5.737.351,68 din.
(HDTV) 14.343.379,20 din.

I jos bitnija stavka je sto malo toga tv stanice imaju da emituju u HD sem nekog prenosa stranog sporta povremeno.

RTS sve moze da emituje u HD osim repriza domacih serija iz proslog veka. Sve sto ide uzivo od njihovih emisija, domaci sport, medjunarodni sport, nove filmove i serije.
 
Meni u Rumi, na kanalima u digitalnoj ponudi, skoro svaki dan po nekoliko sati dnevno traju smetnje u vidu onih kockica ili pixelizacije, kako već to nazvati. Dok analogni kanali nemaju nikakve smetnje. I to baš ume da iznervira. Uzeo sam matorcima nov tv sa dvb-c tjunerom i objasnio da je slika na digit. mnogo bolja i sad se tripuju kako im ne valja tv. :/
 
RTS sve moze da emituje u HD osim repriza domacih serija iz proslog veka. Sve sto ide uzivo od njihovih emisija, domaci sport, medjunarodni sport, nove filmove i serije.

tako je, svi nacionalni emiteri imaju potrebnu opremu, jedino nemam informacija za happy tv. Ostalo je njihova dobra volja da li ce preci u hd.
 
Danas bio kod prijatelja u Rumi, u Tivolu, reko, daj da vidim kako ta kablovska izgleda, pošto je ova tema na forumu šou živi, iz minuta u minut kao da pratim neki info servis :D. krastavac ovaj moj se ne žali, kaže da nema primedbe ni na sliku ni na net, a i video sam da je korektna slika... Jedino je izbor kanala, ono... Može to i bolje... Marcobuu, jesi ti prijavio u korisnički centar, ili šta već tamo imaju, te smetnje?
 
Pitanje za sve korisnike iz svih gradova, da li nekome radi EPG i na kojim kanalima? Ovde povremeno proradi samo na HRT kanalima.
 
Vlasotince epg ima samo na na
Hrt 1,hrt3, i hrt4.
d90b64608ed5f99bb8f0b2207bbe0dad.jpg
 
U Boru kao i u celoj Timockoj krajini danas su iskljuceni analogni predajnici ali to izgleda da neznaju zaposleni u kopernikusu kojima ja izgleda mnogo tesko da preskeniraju prijemnike.Jedino su izbaceni RTS HD i Digital,kao i svi regionalni kanali,tako da je sada broj digitalnih kanala 65.
 
Ko ima jos ovde STB Kopernikusov, ja imam neki Powerbox HD 1822? Vidim da na njemu nije moguce uopste traziti kanale...Valjda se oni automatski ubacuju, posto kad u meniju nadjem opciju za pretrazivanje kanala treba ukucani lozinku.. Kanali su svi tu...jedino su Pinkovi erotski kanali na RADIJU :d Tako da ima samo zvuk haha
 
Nazad
Vrh Dno