Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

nije isto 6144kb/s i 6mb/s,da je isto bilo bi 6024kb/s pa se ne bi bunili.Ako si procitao ono sto sam napisao,mada ne verujem jer sam napisao da brzina nije mogla da dodje do 6mb/s,jer kablovski net nije isto kao i adsl na kome platis 12mb/s a dobijes protok nesto iznad 10mb/s.Kod kabl operatera nema gubitka protoka u mrezi i ponavljam sve do poslednjeg povecanja net je bio ok,brzina je uvek prelazila onu koja je u cenovniku a onda su poceli da uzimaju kao sto uzima i lelekom i ljudi se naravno pobunili.Pa nismo mi ovce pa da placamo ono sto ne dobijemo,ja hocu da placam onu uslugu za koju stoji cena u cenovniku,a ne da menjaju non-stop cene i brzine.Brzina je 6114mb/s a brzina je kao u onom postu ispod mog,pa da ispadnu pametni dodali u cenovnik "do" 6114kb/s,znaci to je max brzina pa ako bude i 1mb/s to je ok,bitno da stoji "do",pa su to obrisali jer su ih pojedini clanovi foruma(kao i ja)prijavio udruzenju potrosaca srbije i prilozio dokaze kako famoznog cenovnika koji je menjan nekoliko puta tako i dokaz o katastrofalnom internetu tj.njihovoj usluzi,posle nekoliko casova je forum zatvoren.Jaka firma,nema sta.

Ovaj.... Mislim da bi bilo dobro da se ti vise informišeš. 6 mbps = 6144 kbps.
Jedan megabit ( 1 mbps) = hiljadu dvadeset cetiri kilobita ( 1024 kbps)

A sta brzina treba do bude veca od one koju placas? Svaki provajder ti brzinu prodaje DO odredjene cifre. Sad ako je puno manja id te cifre sto bi trebala da bude onda mozes da se bunis a ne ako dobijas 5.9 mbps od 6 koje placas.

Овај, а где је проблем? 6144kb/s је исто што и 6mb/s, можда су били у праву ако су због таквих "побуна" затворили форум.

+1
 
Poslednja izmena:
Ако се добро сећам, у комуникацијама се К или М и даље рачунају у бинарном а не декадном систему па је 1КВ=1024В а не 1000В како се рачуна код хардова и сличних меморија. По томе је 6144KB/s исто што и 6MB/s (тј 6144Kb/s је 6Mb/s) а не 6,14MB/s.

Tako je a i treba obratiti paznju na malo i veliko slovo:
megabits (Mb)
megabytes (MB )

6 megabita po sekundi (6mbps) = 768 kB/s kiloBajta po sekundi.
 
Ако се добро сећам, у комуникацијама се К или М и даље рачунају у бинарном а не декадном систему па је 1КВ=1024В а не 1000В како се рачуна код хардова и сличних меморија. По томе је 6144KB/s исто што и 6MB/s (тј 6144Kb/s је 6Mb/s) а не 6,14MB/s.

Postoje razlike u pisanju oznaka nije isto 6MB/s i 6Mb/s u dva osnovna pojma se razlikuje i to 6 MB/s (6 megabajta po sekundi) i 6Mb/s (6 megabita po sekundi) uprošćeno...

6MB/s - 48mbps, a 6Mb/s je konekcija koju nude naši provajderi... stim da su oni preveli na jednostavniji način...
 
Razlog za zatvaranje Kopernikusovog foruma nisu ni megabiti, ni kilobajti, već veliko nezadovoljstvo korisnika, i veliki broj pitanja na koja nije odgovoreno. Zatvorili su forum i time rešili sve probleme. Što se mene tiče, mogu slobodno i firmu da zatvore.
 
Razlog za zatvaranje Kopernikusovog foruma nisu ni megabiti, ni kilobajti, već veliko nezadovoljstvo korisnika, i veliki broj pitanja na koja nije odgovoreno. Zatvorili su forum i time rešili sve probleme. Što se mene tiče, mogu slobodno i firmu da zatvore.

Debele pare oni mlate sa opremom iz "kamenog doba", more neko odozgo da ih nagazi da bi odrešili džak i uložili u novu opremu, ali izgleda da imaju debelu zaleđinu zato se tako bahato i ponašaju.
A što se tiče i meno mogu slobodno da stave katanac.
 
Kakve jajare, zatvorili forum da ih ne bi pljuvali a nemaju pojma da cemo ih jos vise pljuvati gde god stignemo. Sto se zaledjine tice, svako ko je gledao njihovu KTV zna koga su zastoko podrzavali na prethodnim izborima tako da nije cudo sto im sada niko ne moze nista.
 
Večeras vidim da su pustili i arene dvb-c ali u svom tom kompresovanju i rekompresovanju kasne okruglo 15 minuta. Neznam kako im je to uspelo al veće amatere i nesposobnjakoviće nisam video!
 
Ne znam za vas, ali meni internet ne radi svakoga dana bar na pola sata, obično ujutru!
 
Vec dva dana internet nestaje svakog jutra (lokacija Jagodina) a slika na Arenama je gora nego na analognoj, sve u svemu jedno veliko njesra.
 
Obzirom da je na Areninom forumu i dalje aktuelna informacija da za sada nema najave saradnje Arene Sport sa kablovskim operaterom Kopernikus, budi zadovoljan postojećom slikom na Arenama. Kod mene je ubačena analogna Nova.rs umesto kanala BN. A na digitalnoj ništa novo, spisak kanala je isti kao i prvog dana puštanja u rad DTV, znači za četiri meseca nije ubačen nijedan novi kanal. A i internet pomalo kašljucka.
 
Nedeljom popodne i uveče internet je skoro pa neupotrebljiv. Stranice otvara po tri dana. Rezultat na speed testu i nije loš, jedino što je upload na "staroj brzini".

 
Kod nas u SM nema ni BN, a ni Nova.rs ...u digitalnoj su kanali ArenaSport i gomila pinkova...

U S.Mitrovici imate Arenu sport digitalno?
Kod nas u N.Pazovi digitano imamo samo gomilu glupih pinkova čeiri HRT, Sloveniju1 OTV (Kopernikus širi bratstvo i jedinstvo). sve u svemu smeće od ponude.
Forum se abdejtuje već dvadeset dana. Haos, koji više ne prolazi ni u "banana" državama ali u Srbiji "šljaka" perfektno:laugh::laugh::laugh:
 
Da da imamo Arenu u SM već mesec dana, možda i duže...

Raspored kanala u SM od 27.02.2014.

714000KHz, 256 QAM, 6900KS/s

1 RTS 1

2 RTS 2

3 RTS DIGITAL

4 RTS HD

5 RTV 1

6 RTV 2

7 TV PRVA

8 PINK SRBIJA

9 TV B92

10 HAPPY TV

11 HTV 1

12 HTV 2

13 HTV 3

722000KHz, 256 QAM, 6900KS/s

1 KCN MUSIC 2

2 KCN SVET PLUS 3

3 HTV 4

4 PINK ACTION 2

5 PINK ACTION 3

6 PINK MOVIES 2

7 PINK MOVIES 3

8 PINK PREMIUM

9 PINK COMEDY

10 PINK HORROR

11 PINK AND ROLL

12 PINK MUSIC 3

13 PINK LIVE

14 PINK FOLK 1

15 PINK FOLK 2

16 PINK PEDIA

17 PINK REALITY

18 PINK SOAP

19 PINK WORLD

20 PINK ZABAVA

21 TV SLOVENIJE 1

22 OTV Valentino

23 Eurochannel

730000KHz, 256 QAM, 6900KS/s

1 (TEST 1) Arena Sport 1 Srbija

2 (TEST 2) Arena Sport 2 Srbija

3 (TEST 3) Arena Sport 3 Srbija

4 (TEST 4) Arena Sport 4 Srbija

5 (TEST 5) Pink 2

6 (TEST 6) Pink 3

7 (TEST 7) Pink Action

6 (TEST 8) Bravo Music

9 (TEST 9) Pink Classic

10 (TEST 10) Pink Fashion

11 (TEST 11) Pink Film

12 (TEST 12) Pink Movies

13 (TEST 13) Pink Music 1

14 (TEST 14) Pink Music 2

738000KHz, 256 QAM, 6900KS/s

1 (TEST 15) Pink Music 4

2 (TEST 16) Pink Music 5

3 (TEST 17) Pink Nostalgija

4 (TEST 18) Pink Style

5 (TEST 19) Pink Western

6 (TEST 20) Pink BH

7 (TEST 21) Pink Extra

8 (TEST 22) Pink Family

9 (TEST 23) Pink Kids

10 (TEST 24) Pink M

11 (TEST 25) Pink Plus

12 (HD TEST) RTS HD

=== Kanali koji trenutno *NISU* u funkciji ===

1 SOS KANAL

2 TV SLOVENIJE 2

3 TV SLOVENIJE 3

4 B92 INFO

5 BN TV (ZEMALJSKA)

6 KCN 1

7 NOVA TV HR

8 OBN

9 RTL HR

10 RTL 2 HR

11 RTRS (ZEMALJSKA)

12 Hayat Plus

13 Hayat Music

14 Hayat TV BiH

:)
 
U mom selu Kopernikus je jedini kablovski operater i čuvši da su pustili 35 digitalnih kanala reših da ih potražim.Posle skeniranja ništa se nije pojavilo reših da ručno ubacim frekvencije i dobijem listu digitalnih kanala koji su negledljivi jer je nivo signala 4% a kvalitet 10%.Pozovem njihovu tehničku službu u Lazarevcu i posle tri dana dobijem nekog od majstora i sledeće objašnjenje : digitlni kanali su pušteni experimentalno i oni nisu dužni da otklone problem u mojoj ulici sve dok ne počne naplata usluge gledanja digitalnih kanala.Kada počne naplata oni će doći i otkloniti kvara a trenutno mogu da se žalim samo na kvalitet analognih kanala.Drskost,bezobrazluk i neljubaznost osoblja iz Lazarevca vam ne mogu opisati,tako nešto nisam doživeo u skorije vreme.Toliko...
 
Najgori su, pa sta oni misle da im placamo mozda 2000 za ovo smece! Ako nemam drugog operatera tu je antena!
 
Ne mogu ni da zamislim taj cenovnik kad izadje za digitalnu kad je ovo smece od analogne 1200 dinara. Bice tu jos koja stotina za digitalnu pa jos koja stotina za arene, pa ko zna sta ce jos napakovati...
 
Pozdrav svima na ovom Forumu. Sto se tice Kopernikusove digitalne TV naravno da mi ne pada na pamet da je placam, jer je svi drugi KTV operateri daju za dzabe uz analognu TV. Ionako im je i ova analogna KTV po kvalietetu bukvalno ravna nuli (kako neki gore izjavise, "smece") i ne vredi ni priblizno ovih 1200 din. mesecno, e jos samo fali da pocnu da naplacuju digitalnu KTV (za koju takodje mnogi kazu da je prilicno loseg kvaliteta i ponude) i da ih onda lepo jednom zauvek oteram u p.m. Zezam se, mozda i necu, ali digitalnu KTV im sigurno necu dodatno placati, pa makar im slika bila i u fullHD rezoluciji. A sto se tice njihove analogne TV u zadnje vreme u proseku na svakom trecem njihovom kanalu "pada sneg umerenog intenziteta"....................
 
Ja od te njihove digitalne polako dizem ruke,za ovih par meseci koliko navodno traje njihova test faza domace kanale sa zemaljske mreze nismo gledali ni desetak dana a i to sto smo gledali bilo je sa seckanjima,prekidima,prakticno ne gledivo.Znaci ziva zalost! Ali je bitno da napomenem da shiptari,OTV,SLO 1,2,3 rade kao sat.Od ubacivanja novih kanala u analognoj ponudi nema nista,cak je i cartoon network izbacen ima vise od mesec dana bez ikakvog obavestenja,a od Nove,Prve Plus naravno ni reci.Toliko dugo trajanje testiranja DTV,i upload foruma izgleda da samo govore o strucnosti ljudi koji na tome rade!!!
 
Taj forum nikada nece ni proraditi jer im je bila samo antireklama, sve same kritike i problemi na koje niko nije hteo ni da odgovara.
 
Ja danas definitivno idem da odjavim kablovsku, jer kao što reče mata06 izgubio sam strpljenje sa test fazom koja traje godinu dana.Nisu sastavili ni jedan jedini dan da su i ti kanali koji su ubačeni radili svi i radili kako treba.Poslednji put kad sam probao da gledam prenos lige šampiona na arenama, slika se gubila dvadesetak puta u toku prvog poluvremena, a kad sam u drugom prešo na livestream preko računara, slika je bila podjednakog kvaliteta ako ne i bolja u odnosu na KTV.
U međuvremenu su mi ponudili digitalnu iz Exe-neta na probu,i upoređujući kvalitet slike i ponuđenih kanala definitivno sam se odlučio za Exe-net.Dvoumio sam se zbog nedostatka Sport klubova(nadaju se da će potpisati ugovor i sa njima u narednom periodu),ali kad sumiram sve utiske,ni Sport klub nije vredan nerviranja i gubljenja vremena sa Kopernikusom.
Inače sam iz Niša.
 
Ako vama u Nišu ne radi kako treba šta mi ostali da očekujemo?
 
Čestitam na pametnom izboru meca7812, ja sam prešao na SBB D3i i nisam se pokajao, imam 92 kanala, i više nego što mi treba, a slika je extra kvaliteta.
 
Ako vama u Nišu ne radi kako treba šta mi ostali da očekujemo?

Niš je uvek ima povlastice kod kopernikusa, tako da mi ostali definitivno treba da bežimo od kopernikusa kao "đavo od krsta", ispratiću još euroligu na sport klubu a posle fajnel fora adio, ni sport klub nije vredan nerviranja i bezobraznog ponašanja kopernikusa. Kopernikus je jedina kablovska mreža koja će se najverovatnije vrlo brzo ugasiti.
 
Teško zlo je Kopernikus.
 
Analogna kablovksa zadnjih 5 dana sa gooomilom linija koje idu gore dole, digitalna NEGLEDLJIVA!

Morace se traziti alternativa...
 
Nazad
Vrh Dno