Šta je novo?

Windows 7 drajver za biometrijsku ličnu kartu ?

bosiljkov

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2004
Poruke
111
Poena
319
Nedavno sam instalirao čitač smart kartica na win7 x64 . Windows je sam našao drajver za čitač.

Trenutak iznenađenja je nastao kad sam ubacio biometrijsku ličnu kartu u čitač. I za nju je pokušao da pronađe drajver, ali bez nuspeha.

BTW ,aplikacija za čitanje podataka sa lične karte sa policijskog sajta radi normalno.

Da li je neko već našao odgovarajući drajver?
 
Da li si našao drajver? Imam isti problem.
Hvala.
 
Drajver za tu ličnu kartu nije ti ni potreban.
Dovoljno je instalirati programe i sertifikate sa sajta MUPRS.
 
Ako nisam bio dovoljno jasan, evo slike.

slika.png

Dakle nije u pitanju drajver za čitač kartica, već za samu karticu na kojoj je lična karta. Probao sam DriverMax ali za ovo mi nije ponudio ništa. Možda treba kontaktirati NetSet d.o.o pošto su oni napravili Čelik api, kao i istoimenu aplikaciju za čitanje i štampu podataka sa biometrijskih ličnih karata.
 
Poslednja izmena:
Pa vidi koji je ven i dev pa potrazi po tome na netu.
 
Dakle, imam isti problem kao što je postavio sličicu član @bosiljkov, ali samo sa LK kartom koja je izdata pre par dana.
Moja LK, koju sam uzeo pre godinu dana "radi lepo", odnosno prepozna sve sertifikate i normalno se ulogujem. Sa nove neć ništa; pokušao sam sve što piše na sajtu mup-a...
Da li mi neko može pomoći gde grešim, odnosno šta treba da uradim?
OS je Windows 7.

Hvala.
 
Probaj Driver Identifier on trazi preko Hardware Ids-a drajvere...
 
Sad sam probao, ali ne vredi; da mi link ka google, sa ukucanom pretragom za "scfilter\cid_80318065b0850201f3120fff829000". Probao sam i ja to pre, ali neće.
 
Daj mi Hardware Ids i Compitable Ids:

1.PNG

2.PNG

I na osnovu njih proguglaj!
 
Jel' imas najnoviju verziju CELIK-a?

Meni starija verzija nije htela da radi sa novijim LK, a sa starijim je radila.
Pozdrav
 
Ovako, reinstalirao sam Čelik, Middleware, sve sertifikate...
Jednostavno neće da je prepozna. Sa starom radi. Čudno mi je i dalje što je Čelik lepo očita i prikaže sve podatke, ali kada treba da se ulogujem na npr. euprava ili poreskauprava, e tu ne radi.

Što se tiče Hardware Ids i Compatible Ids, to je ovako:
1.jpg 2.jpg
Kada u google ubacim "CID_80318065b0850201f3120fff829000", kao jedini rezultat mi daje link ka ovoj temi :)

Evo i screenshot Token Manager-a
token.jpg
 
Isti problem imam kao ti, samo je win8 u pitanju, lk izdata u septembru 2014 nikako ne moze da je prepozna. Sve probao po uputstvu sa MUP-a, na vise razlicitih kompjutera, sa vise citaca, ne vredi, sertifikat ne prepoznaje nikako. Cak sam ponovo isao u policijsku upravu da mi ponovo ubace sertifikat i dobio novi pin, nista ne pomaze. Razmisljam da batalim to i da uzmem halcom sertifikat umesto toga..... I da stare lk cita sert. bez problema
 
Isti problem imam kao ti, samo je win8 u pitanju, lk izdata u septembru 2014 nikako ne moze da je prepozna. Sve probao po uputstvu sa MUP-a, na vise razlicitih kompjutera, sa vise citaca, ne vredi, sertifikat ne prepoznaje nikako. Cak sam ponovo isao u policijsku upravu da mi ponovo ubace sertifikat i dobio novi pin, nista ne pomaze. Razmisljam da batalim to i da uzmem halcom sertifikat umesto toga..... I da stare lk cita sert. bez problema

Evo rešenja,

Namučio sam se strahovito oko tog sertifikata i rešio tako što sam otišao u poresku i ovlastio suprugu koja ima ličnu izdatu pre 18.08.2014. i tako prijavio porez, a nakon toga mi je stigao odgovor iz mupa koji su izgleda nakon par razmenjenih mailova i netačnih uputstava koje su mi slali napokon našli modus na koji može da se instalira sertifikat.

Potrebno je deinstalirati TrustEdgeCardMW 64-bitnu verziju i instalirati TrustEdgeCardMW 32bitnu verziju! koju možete naći na početnoj stranici sajta sertifikacionog tela MUP-a.Pokrenite Token Manager! Ikonica se nalazi u donjem desnom uglu ekrana, pored sata.
Ubacite ličnu kartu u čitač!
Ako Vam u tabu Object piše "Unknown Card" desnim klikom izvršite registraciju lične karte i tom prilikom upišite "LK1.5" - potvrdite.
Kroz Token Manager u tabu Sertificates treba da vidite oba sertifikata na ličnoj karti (Sertifikat za digitalni potpis se dobija na zahtev građana, a sertifikat za autentikaciju se upisuje u čip LK već prilikom personalizacije). Pored sertifikata treba da stoji zeleno čekirano.
Ukoliko je crveni "X" desnim klikom na svaki sertifikat će se izvršiti instalacija i smeštanje sertifikata u Store.

Kod mene je uspelo, nadam se da će i kod drugih korisnika i slobodno kopirajte ovo gde god ste videli da su ljudi imali problem i postavljali slična pitanja.

Pozz
 
@srles hvala na ovom detaljnom objasnjenju, definitivno cu probati kad budem bio na poslu, u medjuvremu sam izvadio halcom sertifikat koji radi bez problema.
 
@srles
Hvala! Proradilo je. Još samo nekako da nateram da radi i na sajtu euprava.
 
Od pre neki dan izasao je novi CELIK koji cita sertifikat i omogucuje promenu pass LK
 
RAdi samo na sajtu poreske uprave.
Na eupravi neće. Probao sam da vidim da li mogu da pitpišem dokument u wordu; neće. Sa starom hoće.
Vidim da je sam čip drugačiji.
Untitled-1.png
 
@srles
Ubedljivo najkorisniji prvi post nekog korisnika na nekom forumu! :) cheers
 
Registrovao sam se na forum samo da se zahvalim [B]srles[/B] na postu - njegovo uputstvo iz 2015te i dalje važi i radi posao.
Ekipa iz e-uprave očito i dalje nije ovo logovanje rešila kako treba - da nakon istalacije sve radi. Poslali su mi neko detaljno, ali generičko uputsvo, koje na žalost ne rešava problem.
Srđane, bravo, mi a i ovi iz e-uprave treba da te slave!!!
 
Sta znaci nalog je zakljucan u efakturi?
 
Nazad
Vrh Dno