Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,055
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Resio sam da renoviram sobu i zbog ogranicenog radnog prostora za moje verne Yamaha NS50F zvucnike vise mesta nema. Tacnije ima za stone na stolu. I onda sam uzeo i pogledao cene nekih zvucnika i nasao da Montior Audio BR2 kostaju ~280 EUR par sto je mnogo i sto je, realno, cifra koju sada ne mogu da izdvojim.

Stoga sam resio da pogledam aktivne zvucnike i ugledao sam Microlab 7C i 6C. Znam da je kupovina aktivnih zvucnika sa integrisanim pojacalom tipican skok sa konja na magarca ali preterani izbor nemam. Sudeci po onoj gigantskoj temi, Microlab nije toliko lose resenje. Mene zanima - koliko je dobro i da li ima smisla uzeti Solo 7C u odnosu na 6C. Da li postoji neka bitna razlika koja bi me naterala da izdvojim jos 20 EUR i uzmem skuplje 7C zvucnike?

I koliko ste vi, vlasnici Microlab zvucnika, zadovoljni njima?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj i 5c, slabiji su po snazi od modela "6" i "7", ali po testovima ispada da imaju puniji zvuk i bolji bas od veće braće...

:wave:
 
naravno da ima . pojacalo je otprilike isto jako / 50w kod 6c, i 55w kod 7c /

s tim sto je sedmica 3-sistemac sa po dve 6.5' membrane . Plus skoro duplo veci kabinet.

U svakom slucaju imas bogatiji i puniji zvuk.
 
Ja ne kažem da sam nešto merodavan...ali ... hteo sam da kupim Microlab...(pošto su hvaljeni) poslušao sam 5C i neke matorije recimo Solo 2 ili tako nešto ....i nije mi se svideo zvuk...kako snaga tako ni kvalitet.. E sad 6c i 7c nisam čuo, ne mogu zaista da kažem ništa o njima..
Recimo meni ovaj moj Z Cinema ima mnogo lepši, ujednačeniji i puniji zvuk od Microlaba 5c ali naravno i košta... (govorim o tihom slušanju muzike)
 
Blizi sam 7C modelu ali cu prvo poslusati 6C.
 
Nisu bas Solo 7C mali, manji kako god. Ja sam izuzetno zadovoljan zvukom i nebo i zemlja je u odnosu na plastikanere koji god bili i koliko god kostali ali zauzimaju dosta prostora i potrebna je bolja zvucna za njih.
 
Ja ne kažem da sam nešto merodavan...ali ... hteo sam da kupim Microlab...(pošto su hvaljeni) poslušao sam 5C i neke matorije recimo Solo 2 ili tako nešto ....i nije mi se svideo zvuk...kako snaga tako ni kvalitet.. E sad 6c i 7c nisam čuo, ne mogu zaista da kažem ništa o njima..
Recimo meni ovaj moj Z Cinema ima mnogo lepši, ujednačeniji i puniji zvuk od Microlaba 5c ali naravno i košta... (govorim o tihom slušanju muzike)

Naravno, X-Fi Audio je minimum za njih, na integrusi zvuce KATASTROFALN lose.

Pogledaj i 5c, slabiji su po snazi od modela "6" i "7", ali po testovima ispada da imaju puniji zvuk i bolji bas od veće braće...

:wave:

Da, po difotlu je bas cesto kao smanjen na njima sto je inividualno kako ko voli, najobicnijim pojcavanjemabsa na daljincu se stvar resava.

@Kutija

7C nisam cuo, ali Microlab, i neces pogresiti, verovatno da vredi dati tih 20 jura za5W
 
BR2 su izuzetni zvucnici. Jel bi ti zadrzao te Yamahe jer BR2 daju bolji zvuk! Prodas Yamahe i dodas za ove druge. BR2 imaju i bass reflex otvor napred tako da pozicioniranje nije problem.
 
Ja mislim da je za ulozene pare 6c bolji. Jednostavno, 7c je previse skup(preko 10k kad sam poslednji put pogledao). Zvuk mu je odlican. Naravno intergrusa i recimo Xonar DS ne mogu da se porede. Zvuk je mnogo cistiji i naravno jaci
 
Ja imam solo 7c, a drugar ima solo 6c. Zvucnici su mi prikaceni na onaj jeftini x-fi. Sta da ti kazem, s obzirom da su u pitanju aktivni zvucnici, i jos za te pare, super su. Takodje, ni ti monitor audio BR2 nisu bas neki vrh ponude, tako da u tvom slucaju sigurno neces pogresiti sa solo 7c. Naravno da ima boljih zvucnika ali oni su mnogo skuplji. Ajde da dam neku glupu procenu, ima smisla uzimati firmirane zvucnike tek ako su preko 500 evra, samo sto ti uz to treba jos nekoliko stotina za pojacalo. Bilo sta ispod te cifre ne opravdava razliku (ako je ima) u odnosu na solo 7c, cak stavise za manje od 500 evra ces tesko naci dobre firmirane zvucnike koji mogu da se koriste i bez woofera, dok ti za microlab ne treba woofer jer mnogo bolje pokrivaju baseve.

Naravno, to je sve moje misljenje bazirano na onom sto imam i sto sam cuo, nisam bas radio uporedne testove.
 
Ajde da dam neku glupu procenu, ima smisla uzimati firmirane zvucnike tek ako su preko 500 evra, samo sto ti uz to treba jos nekoliko stotina za pojacalo. Bilo sta ispod te cifre ne opravdava razliku (ako je ima) u odnosu na solo 7c, cak stavise za manje od 500 evra ces tesko naci dobre firmirane zvucnike koji mogu da se koriste i bez woofera, dok ti za microlab ne treba woofer jer mnogo bolje pokrivaju baseve.

Nije ti bas najbolja procena. :) Postoji dosta zvucnih kutija ispod 500e koje imaju i dublji bass i bolji zvuk od solo7. Meni se iskreno solo7 zvucno uopste ne svidja (nisam od onih kojima uvek fale wooferi i bass), cak naprotiv, nikad ga ne bih kupio po toj sadasnjoj ceni. Imam manje solo2 kao pomocne zvucnike oko kompa, koji su igrom slucaja tu uleteli i na stereo zvucnoj to svira posteno i izvlaci maksimum iz njih za 3900din koliko su tada placeni. To je dobar odnos kvaliteta i cene, dok je solo7 obrnut primer. Obratite paznju da sve te vece zvucnike lepo i pozicionirate u prostoru, ako hocete da vam bar priblizno dobro sviraju. I ako kupite stereo zvucnike, kupite i stereo zvucnu, a ne Creative. :)
 
Poslednja izmena:
Postavlja se samo pitanje - kako ce Solo 7C stajati na stolu imajuci u vidu da su visoki 55 cm? :D
 
Ako se izoluju od povrsine stola i ako je sto dovoljno sirok (preko 1,5m), a zvucnici imaju dovoljno mesta da se udalje od zida pozadi, onda ce relativno biti ok. Mada, nije ni to idealno pozicioniranje. Najbolji su stalci pa s njima propisno u stereo mod.
 
Ja takodje planiram da uzmem Solo 6C. Imao sam ranije Altec 621, ali su otisli sateliti i sad stoje i kupe prasinu (ako neko slucajno ima 2 kom, neka se javi :) ), a za to vreme slusam neke plasticne kante koje sam pozajmio :) Citao sam ovde po forumu o Solo seriji. Misljenja su uglavnom pozitivna. Problem je sto tih zvucnika nema u NS-u i ne mogu da ih cujem. Navodno su u rangu sa AL621, mozda malo kvalitetniji, ali voleo bih da ih cujem prvenstveno zbog snage i tog "utegnutog" basa. Ima li nekoga iz NS-a, dobre volje, sa pola sata slobodnog vremena, a da je vlasnik 6C ili 7C modela?
 
Ako se izoluju od povrsine stola i ako je sto dovoljno sirok (preko 1,5m), a zvucnici imaju dovoljno mesta da se udalje od zida pozadi, onda ce relativno biti ok. Mada, nije ni to idealno pozicioniranje. Najbolji su stalci pa s njima propisno u stereo mod.

Sto ce biti sirok 1.7 metara, visok 90 cm (****ga, visok sam covek). Stajace na krajevima stola. Levi zvucnik ce biti od zida udaljen oko 15 cm, desni oko 1 metar. Odnazad, bice prostora oko 15 cm.
 
Ni priblizno ne mogu da se porede sa Altecom 621.

Tu bi trebao da trazis serije 'Pro" ii 'Pure' , kojih inace , kod nas nema.
 
Poslednja izmena:
Sto ce biti sirok 1.7 metara, visok 90 cm (****ga, visok sam covek). Stajace na krajevima stola. Levi zvucnik ce biti od zida udaljen oko 15 cm, desni oko 1 metar. Odnazad, bice prostora oko 15 cm.

Moj sto je isto toliko dugacak i stoje istureni malo u odnosu na monitor, koji je u sredini, da ne bi remetili zvucnu sliku. Posto mi je sto na sredini sobe, nemam blizu bocne zidove, a pozadi su udaljeni preko 30cm. Takoreci, stoje na levoj i desnoj ivici stola, podignuti od povrsine stola zbog vibracija (podignes ih onoliko taman da ti visokotonci budu u visini usiju kad normalno sedis za stolom), a sto mi je isto do zadnjeg zida, samo sto su oni izmaknuti unapred, takoreci dosli su do polovine sirine stola. Na stalcima kad su bili, razmak od zadnjeg zida je bio i veci. Kod tebe problem moze da pravi taj jedan zid gde su na 15cm, a i probaj da ih odmaknes unapred, zbog blizine zadnjeg zida. Ako ih tako postavis, "zaprljaces" im bass i dobices boomy bass. I naravno, obavezno ih zaokreni prema sebi kad sedis za stolom, samo ne previse da im vidis samo prednju plocu. Umereno, onako malo, dok ne dobijes dobru stereo sliku.
 
Poslednja izmena:
@nikk18adsl

A sta mislis da li je pametno zvucnike (konkretno 6C) staviti na razmak od oko 3.5m? I sta mislis o zidnim drzacima za zvucnike? Pitam ovo jer mi je jako nezgodno da ih pozicioniram u sobi. Za sada mi stoje na stolu koji je sirine oko 1.25m i udaljeni su od zida oko 10cm. Ali opet, ako ih stavim na stalke morace da idu u coskove pa mi ovo stvara prilicno mnogo problema. Druga solucija je na zidni nosac ali onda ce biti udaljeni od zida 10-15cm. :mad:
 
@nikk18adsl

A sta mislis da li je pametno zvucnike (konkretno 6C) staviti na razmak od oko 3.5m? I sta mislis o zidnim drzacima za zvucnike? Pitam ovo jer mi je jako nezgodno da ih pozicioniram u sobi. Za sada mi stoje na stolu koji je sirine oko 1.25m i udaljeni su od zida oko 10cm. Ali opet, ako ih stavim na stalke morace da idu u coskove pa mi ovo stvara prilicno mnogo problema. Druga solucija je na zidni nosac ali onda ce biti udaljeni od zida 10-15cm. :mad:

Pa, 3.5m uopste nije malo za postavljanje stereo zvucnika...Ustvari, zavisi kolika ti je soba i koji je odnos sirine i duzine, gde sedis kada slusas muziku i sl. Ako je recimo do 20-tak kvadrata, onda je to poprilicno siroko.
Mozes da ih stavis na zidne stalke, ali na neke od modela koji imaju zglob i mogu vise da se odmaknu od zida. Naravno, da to sve ne bude previsoko i presiroko, vec u visini tvoje glave kada ih slusas. Jos bolja varijanta su ti podni stalci, ali kazes da bi isli u coskove, a to ne valja. Jedino da malo poradis na rasporedu, pa da tim stalcima priustis nekako da izadju unapred u odnosu na bocne i zadnji zid, bar po 30-40cm ako ne moze vise. To bi ti bila najbolja varijanta.
 
Razmišljao sam da kupim Solo 6C zvučnike i pošto nisam želeo da razmišljam i zamišljam, napravio sam na brzinu od kartona kutiju po tačnim dimenzijama jedne zvučne kutije. Ljudi, to je ogromno da se drži na stolu, a i jako ružno izgleda! :D Jedno je kada se gleda na slici, a drugo je kada se objekat tih dimenzija stavi u ćošak stola! Inače, moj sto je 80 x 150 cm.

Od Microlab ponude kod nas, ono što može da se drži na stolu i da izgleda koliko toliko pristojno je A-6201. Koštaju oko 3300 dinara i pristojno rade za te pare! :)
Microlab FC330 je takođe OK opcija, ali ih trenutno nema, mada ih je do skoro bilo.
 
Poslednja izmena:
Pa realno, bez 160-170cm duzine stola, ne vredi ih stavljati. Ne zbog guzve na stolu, vec zbog njihove velike medjusobne pribijenosti.
 
Verujem da i u smislu kvaliteta zvuka previše mala razdaljina nije dobra, no moj komentar se odnosio više na estetiku, 6C i 7C su prosto glomazni za bilo koji sto po mom mišljenju.

Onaj stalak koji si napravio za tvoje Solo 2 zvučnike je prava stvar i jako mi se dopada, zašto si zvučnike stavio na sto?
 
Poslednja izmena:
E koje ste picajzle, sve sami betoveni i mozarti, te ovo te ono.....geek HC!
 
Poslednja izmena:
Ako ti ne cujes, ne smeta ti, ne trazis savrsenstvo u zvuku.... srecan si! :)
Ovo nije zezanje... vec surova istina.
 
Verujem da i u smislu kvaliteta zvuka previše mala razdaljina nije dobra, no moj komentar se odnosio više na estetiku, 6C i 7C su prosto glomazni za bilo koji sto po mom mišljenju.

Onaj stalak koji si napravio za tvoje Solo 2 zvučnike je prava stvar i jako mi se dopada, zašto si zvučnike stavio na sto?

Na stalcima su bili u stanu, a sada kada su u kuci, stoje na stolu, posto mi sluze kao pomocna sokocala za zvuk sa racunara dok sedim za stolom. Tj. nekad koristim njih, a nekad saljem signal i na hi-fi sa kompa, zavisi od potrebe. Dok su bili na stalcima, izvor im je bio cd player, tuner, dvd player. Uvek sam im zamerao sto nemaju preklopnik za ulaze, nego ukljucuj/iskljucuj uredjaje. Za te pare, i ovo je previse. :)
 
Verujem da i u smislu kvaliteta zvuka previše mala razdaljina nije dobra, no moj komentar se odnosio više na estetiku, 6C i 7C su prosto glomazni za bilo koji sto po mom mišljenju.

Onaj stalak koji si napravio za tvoje Solo 2 zvučnike je prava stvar i jako mi se dopada, zašto si zvučnike stavio na sto?

Sad si me bacio u bedak :D
Moracu da vidim koliko je to cudo uopste...
 
Jedno pitanje za vlasnike 6C zvucnika. Znam da je to individualno i zavisi od muzike koju slusate ali na kojim vrednostima drzite bass i treble.
 
Nazad
Vrh Dno