Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Управо испробао и ради савршено!
 
Teško da bi se takav prelazak mogao isplatiti. A i posle 7c je bolje ići na "pravi" 2.0 sistem.
 
Слажем се. Ја сам већ преко шест година на 7c и ако бих прелазио само бих ишао на прави 2.0...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ok, hvala drugari na preporukama. Ja sam izuzetno zadovoljan sa 7c, ali naleteh na KP na coveka koji ima i 9c pa reko da upitam :)
 
niko nece da ih pusti da cujem,pakao.ni jedan microlab,zanima me 6c ili 9c...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Баса има, није да нема, али 6c, 7c нису баш звучници за музику којој је бас у првом плану. У тој вваријанти боље иди на неки 2.1 систем па ћеш са вуфером имати далеко више масног баса.
Мада ја слушам доста тврђе електронске звукове и мени баса има сасвим довољно. То је доста индивидуално, не знам шта би ти више рекао.
А да ли вриједе те пара, по мени не. Док су били 70-80€ то је била врх цијена, са овом цијеном је то већ превише.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ma ja sam sad na denonu 5.1 risiveru monitor audio bx2 i neki canton woofer od 100rmsa ali bih sve to da rasfuckamm i da imam samo pristojan 2.0 system ako je to moguce,ali ako su ovi totalno bassless onda dizem ruke.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Bice ti zaoooo...
 
Нису без баса али било који пристојан 2.1 систем ће дати бољи бас. Соло серија даје одличан звук али ако тражиш добар бас држи се ти тога што имаш...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
cuo sam na tiho ali vrlo tiho u jrdnom shopu valjda microlab b77 ako takav postoji i ja nemam takav bas koliko je dobar,prodavac se.kune u decu da je na 6c jos jaci i izrazeniji...nzm znam swmo da bih da se resim 5.1 price jerje jednostavno neslusam...samo forsiram neke logiteke od pre hrista :)
a najvise me ubija sto niko nece da mi pusti da cujem

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ma ja sam sad na denonu 5.1 risiveru monitor audio bx2 i neki canton woofer od 100rmsa ali bih sve to da rasfuckamm i da imam samo pristojan 2.0 system ako je to moguce,ali ako su ovi totalno bassless onda dizem ruke.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Pa prodaj to i pređi na neko stereo pojačalo i par boljih stereo zvučnika.
 
mislis da je mikrolab krs u odnosu na tvoj ptedlog?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sigurno je da Microlab ne može da parira takvom sistemu, da se ne lažemo.
 
kakvom,mom postojecem ili novokreiranom?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
na aktivne zvucnike ili monitore sam i mislio,slusao sam ovaj jbl hvaljeni 5incni drajver ali to skoro.da nema basa,bar 6inca treba da bi se iole osetio .bas,v wrujem i za ove tvoje i za krk i za sve od 5 inca da to lepo svira ali.da basa ima jako malo,kada se na tiho slusa verujem da se bas ni ne cuje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Alesis iz mog potpisa

Tacno mi ti trebas :) Generalno kod kuce na kompu ne provodim mnogo vremena zbog same prirode posla. Kada radis celog dana za kompom kuci i nisam nesto u fazonu da sedim dodatno par sati. Ali i to malo sto provedem pustim muziku da iskljucim mozak. Sta mi treba? Sistem za muziku gde provodim veci deo vremena je sasvim OK i to ne diramo. Naime, treba mi nesto omanje snage i manjih dimenzija za komp. Alesis su 5" i to mi deluje dosta krupno ali mi je cena sasvim OK. Na poslu imamo par M-Audio AV40 koje nam sluze kao igracka ali se lepo cuju. Krenuo sam da mislim o manjim varijantama: AV30 i AV32. AV32 vidim da svi imaju na sajtu a niko nema u realnoj prodaji. AV30 sam nasao u radnji ali mi lik nudi model koji je bio izlozen po ceni novih kutija pa mi je to cisto smejanje bilo. Dakle, da li si slusao AV30/40/32/42 (bilo sta od ovih modela) i kako bi ih poredio sa svojim kutijama? Savet bi mi znacio iskren da budem i bio bih ti veliko zahvalan.
 
Jbl lsr 305 je studijski monitor, ne sluzi za drmanje zidova. Kao i drugi monitori. KRK imaju malo prenaglasen bas pa mozes vise da pojacas. Studijski monitori, a i svi kvalitetni zvucnici, imaju linearno pojačavanje, tako da je zvucna slika na 15% i na 90% ista. Nema tih problema da se na slabijem volumenu utisa bas, a na jakom da se izoblici...
Tu je pojačalo unutar zvučnika najbitniji faktor.
I svakom slucaju, imas eq u playeru pa izdivljaj sa basom ako bas volis...
Ili kupi onaj sony party sistem, i rokaj.. :)


Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Na Tv-u odnosno za kablovsku koristim Prodipe Pro 8 V3, na desktop kompjuteru Lexicon Alfa sa Behringer BEHRITONE C50A a na laptopu SB Play 2 sa Fostex PM0.1 i mogu da Vam kazem da ubedljvo najbolje sviraju Fostex, bez obzira sto su 2 x 5W ali imaju i snagu i bas i to iz 2,25" drajvera, i zvuk je najmeksi i najprijatniji. Kao i u automobilskoj industriji, Japanci su tate i Nemcima i Francuzima.
 
Pogledaj/poslusaj po audio shop-ovima nesto od aktivnih monitora.

Npr ovi Alesis iz mog potpisa su 130€ regularno u radnji sa garancijom,za te pare nema PC kutija koje tako sviraju.

Imaš Kurzweil KS-40, 4" oko 100€ - "kvazi" studijski monitori i jedno i drugo.
 
Citam i citam do besvesti od prve strane i ne mogu vise :D

Treba mi misljenje iskusnih vlasnika i audiofila.
SOLO 6C za 108EUR ili SOLO 7C 145EUR

Sve novo naravno, sta mislite ?
Imam FC330 preko 5 godina i svaki dan se odusevim kada ih slusam i dalje. Ali eto ukazala se prilika da se pojacam sa necim ozbiljnijim. :)))
 
Nazad
Vrh Dno