Šta je novo?

DVB-T2

Kupio sam Strong 8201 i nikako da dobijem sliku na TV-u preko SCART-a.
Spojio sam ga na LCD preko HDMI i u meniju prebacio na SCART i sad nemam sliku ni preko jednog izlaza.
Kako se ovo čudo resetuje na fabrička podešavanja i gde sam pogrešio?


E imam Lg47 lm660s i pise da ima DVB-T2 tunerom, na nekim sajtovima nista ne pise. Moze li pomoc imam ili nemam taj tjuner DVB-T2 . Pozdrav
 
Na LG sajtu pise DVB-T2(UK,SW) sto znaci da u Srbiji nece da radi (citaj: nema DVB-T2).
 
U nedelju sam kupio Horizons S sa RF modulatorom i prvih par dana nisam imao EPG za kanale koji ga podržavaju. Onda sam ga imao jedan dan, a zatim je nestao ali je prilikom promene kanala ostao da se prikazuje mali bedž EPG koji označava da kanal ima EPG, kao i "trenutno na programu" i "sledeće". Taj pregled trenutno/sledeće uvek pokazuje šta je u nekom prepodnevnom terminu kanala i nikad se ne ažurira, koliko sam mogao da primetim. Jačina i kvalitet signala su 100% a vreme je ispravno podešeno. Da li je digitalna TV još u test fazi ili je do ovog uređaja?
 
to je problem do njih, nisu azurni sa epg. nekad radi, a cesce ne radi.
 
Već par dana sa predajnika Crveno Selo(59 kanal) Subotica nema EPG.
 
Pozdrav :) Kuci sam nasao neke stare risivere a posto mi Google nije pomogao ako biste mogli vi, da li su oni uopste DVB-T2, tj. da li ce moci mozda da uhvate neke kanale ove digitalne? U pitanju su: Unnisat 1500 i Telemax TX-300 (ovaj mi daje nade da bi mozda mogao)
Hvala puno unapred
 
Ja imam neki iz Nemacke ali pitaj Boga koliko je star risiver,cak sam ga i jednom kacio kod mene ali ima milijardu kanala i opcija pretraga...nemam pojma koja je marka.
Nisam znao ni sta trazim ni kako se namesta mada verovatno nema to sto nama treba,ima mu sigurno 5 godina.
A jel moze neko da mikaze,bacio sam oko slucajno na cene i to i nije tako skupo a imam 3 tv pa bi jedan tv bio zamenjen novijim,drugi bi valjda dobio stb od kablovke a 3 bi uzeo :-D pa dok sve to ne resim mozda taj 1 uzeti a posto nemam pojma o kvalitetu,bitno je da je sto jeftiniji i da radi,msm da hvata to sto meni treba.
Valja li ovo cemu?

TV STAR Set-top Box T2 516 HD USB PVR nov 3.300
Set Top Box - Synaps CSD300 polovan 2.200 mozda bi i jeftinije bilo
 
Kod kineza u Leskovac 3200 din novi bear.....
 
Sta znaci kod Kineza? U kineskoj prodavnici? Koliko sam ja cuo oni uopste ne izdaju fiskalne racune, da li ima garancija posto sa fiskalnim racunom zakonska garancija za svaki proizvod je 2 godine.
 
Izvini ja napisao ko da svi znate sta i kako.....
veliki kineski trzni centar kod glavne autobuske, unutra ima novootvorena ogromna radnja, izgleda da daju fiskalne nisam obratio paznju pogledacu za koji dan kad odem ponovo.
 
Ma nemam pojma nikad nisam bio u Leskovcu nego mi je bas cudno da se kod Kineza kupuje tehnicka roba pre svega zato sto imaju samo krs robu svakakve vrste a nikad nisam cuo da daju garanciju za nesto posto ono sto prodaju uglavnom je za jednokratnu upotrebu, mada ja sam u kineskoj prodavnici poslednji put bio pre 5-6 godina.

Evo najsveziji primer, kupili rodjaci kod Kineza fiksni telefon neka Kung Fu marka i platili 1.200 dinara, telefon radio celih 10 dana i pokvario se, fiskalni racun i garancija je misaona imenica za Kineze a imali su da kupe u nekoj nasoj radnji za slicnu cenu neki krsten telefon npr Panasonic i dobili bi fiskalni racun i automatski zakonsku garanciju od 2 godine a mozda i vise od samog proizvodjaca (ja sam npr kupio bezicni Panasonic telefon 2008. godine i dan danas je ispravan).

Uostalom sada gledam cene i taj isti Bear risiver u nasim radnjama ili online ima da se kupi za 3.100 do 3.300 dinara. Zasto bi neko onda isao i kupovao u smrdljivim prodavnicama kod Kineza, njih bi ionako trebalo bojkovati sto je vise moguce. Nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari.
 
Bear risiver u nasim radnjama ili online ima da se kupi za 3.100 do 3.300 dinara.

A da li neko moze da mi kaze da li taj ili bilo koji drugo do 4000 bi radio na Kopernikus kablovskom operateru,da hvatam digitalne kanale?
U radnjama kazu kupuju samo oni koji imaju antene,Kopernikus kaze nemam pojma,bolje nemojte kupovati ne znamo nista a ja bi da gledam sve arene.
Jel moguce da ni jedan dvbt2 nije za kablovsku vec za ove antene koje ja vise ne znam ni ko koristi na zalost>
Da li to nasi ne uvoze ili jos nije proizvedeno jbte?
 
Jel moguce da ni jedan dvbt2 nije za kablovsku vec za ove antene koje ja vise ne znam ni ko koristi na zalost>

DVB-T/T2 nije za kablovsku vec za zemaljsku televiziju (Digital Video Broadcasting - Terrestrial)
Za kablovsku televiziju se koriste DVB-C/C2 risiveri (Digital Video Broadcasting - Cable)
 
@KapetanKres tebi druza treba DVB-C imas to na kupujemprodajem i ako su ispravni ne znam sto ne bi radilo?
Ja imam dvb-c tjuner na tv i sve radi.
DVB-T je zemaljski signal koji se hvata antenom.
@code381 kod mene u vl su preko 4 crvene. Na 4-5 tv ima razlike.
 
Poslednja izmena:
3.199 rsd je Cena za plaćanje gotovinom i karticama:
3.554 rsd je cena za kupovinu na rate
 
Kakve sad rate, sve vreme pricamo o cenama u gotovini. Kod Kineza ne moze da se kupi na rate.
 
Na ovom linku se gleda MP tj maloprodajna cena i odakle ti to da je besplatna isporuka?
 
onda mi ovo najpovoljnije.
 
Treba kevi da kupim set top box, i manje-vise mi sve jasno sem jednog detalja - RF modulator. Da li STB mora da ima taj modulator, čemu služi i šta ako ga nema?
 
Za stare televizore, koji imaju samo antenski ulaz.
 
Da li ima svrhe ovakav uređaj sa sobnom antenom? U pitanju je Novi Bgd.
 
Signal sa Avale treba da primaš i sa sobnom antenom, sada na 28 UHF kanalu, a za tri meseca na 22.
 
Sam633: Hvala.

Znači: ako tv ima hdmi ulaz - dovedem antenu do boxa, a zatim hdmi vezom na tv. I setujem input na teveu na hdmi. Tada verovatno radi i epg?
 
Nazad
Vrh Dno