Šta je novo?

DVB-T2

@gorigoran, treba da imaš na tv utičnicu za slušalice. Poveži mini liniju na tu utičnicu. Na televizoru vidi u podešavanja zvuka, jačina zvuka na slušalicama pa stavi na maksimum. Ako to imaš, trebalo bi da ti na mini liniji bude bolji zvuk. Meni bolji tako nego sa skarta.
Koliko si platio Xwave, trebaće i meni. Koje konektore ima?
 
16mdell, naravno može i tako da se poveže :) Imam na tv-u utičnicu za slušalice ali za sada ne mogu tako nešto da izvedem pošto nemam "činč na jack utikač" ( i samo da napomenem da mi mini linija ima samo činč izlaze ). Xwave sam platio 3.990din. Izlazni priključci su mu kao i kod većine: HDMI, SCART i coaxial izlazi. A ono što je barem za mene bitno nema ama baš nikakvog zujanja, kako pri radu tako ni kada je noću u stanju mirovanja kao kod nekih modela:happy: A daljinski mogu i u plafon da uperim pri menjanju kanala...
 
Par pitanja u vezi prelaska na digitalni signal. Jel valja neki od ovih DVB-T2 uredjaja za oko 3000 rsd +-500?

http://www.winwin.rs/tv-audio-video/digitalni-tv-tuneri.html?dir=asc&limit=30&order=price

Drugo, da li mogu to sam da montiram ili je potrebno strucno lice? Uredjaj se poveze s TVom preko HDMIja, ukljuci se napajanjem u struju, a kako ide za antenu i podesavanja, jel onu analognu samo ukljucim u uredjaj ili moram kupovati novu ili nova postoji na zgradi pa se sprovodi do stana?

Ovo je samo temporary resenje, budzet varijanta, bez pretplate, tako da mi treba neki minimum, a vidim imaju neke akcije u WinWinu pa sam mislio da uzmem nesto od toga.
 
Dodaj još malo za HORIZONS A115. Samo bocneš postojeću antenu i to je to, ne treba ti nova.
 
cim pokrenes pretragu on ih nadje :D
inace ne treba nista da doplacujes A115 ima za 3498 dinara a moze i jeftinije ako se cenkas :-devil-:
 
Da li neko moze da mi kaze da li strong 8201 moze da pusta sve audio fajlove ali na Lg tv? Negde sam nasao da ovaj tv ima problem citanja nekih audio fajlova. Konkretno me interesuju samo filmovi, za mp3 znam da strong ne moze.
 
U cemu je razlika u odnosu na onaj A115?
HORIZONS A115 je jedan od najprodavanijih modela i ako se odlučiš za njega sigurno nećeš pogrešiti. Pokazao se jako dobro u radu, ima zvaničnu stranicu za software update i za razliku od Xwave Digital One ima i činč audio, video izlaze. Jedina mu je mana (barem po nekima) da kada je u stanju mirovanja prvenstveno noću zna da iritirajuće zuji. Xwave Digital One http://www.itsvet.com/tekst/xwave-di...e-dvb-t2/8776/ lično ja imam i prezadovoljan sam sa kvalitetom slike i zvuka a naročito sa osetljivim daljincem.
 
Da li neko moze da mi kaze da li strong 8201 moze da pusta sve audio fajlove ali na Lg tv? Negde sam nasao da ovaj tv ima problem citanja nekih audio fajlova. Konkretno me interesuju samo filmovi, za mp3 znam da strong ne moze.

Strong 8201 pusta mp3.
 
@gorigoran, u principu necu pogresiti ni sa jednim ni sa drugim. Nego to zujanje, vidim pominje se na prethodnim stranama u vezi dosta uredjaja, kako se to resava i jel bas ozbiljno kod tog A115 ili?
 
Z1000, ako zuje zvučnici ili tv problem se rešava kvalitetnijim skart kablom ali ako se čuje iz samog risivera ne mogu ti ni iz servisa pomoći već ti nude zamenu istog. Da li je u pitanju zujanje-pištanje risivera samo iz odredjenih serija to ne znam. Ali iz raznih komentara stekao se utisak da kod pojedinih A115 zuji sam risiver ali samo kada je u stand by modu (uglavnom noću kada ne radi), kod Strong 8201 se povremeno čuje zujanje u toku rada, dok kod Xwave Digital One za sada nema takvog problema. Nekome to smete više (onome ko bolje čuje, ima slabiji san ili mu je uredjaj bliže spavaćem krevetu) nekome manje, neko ne čuje i da hoće a negde zujanja i nema:) Ono što je za tebe najvažnije je da ni kod A115 ni kod 8201 zujanje ne utiče na smanjeni kvalitet u radu niti na vek trajanja samog uredjaja. Postoje neka rešenja sa boljom izolacijom ali se to nikome ne preporučuje da sam radi pošto su uredjaji uglavnm pod garancijom od po dve godine.
 
Z1000, a evo ti i nekoliko primera, komentara samih kupaca A115: Kizo ns 2014-12-28 13:45:59 -Ne postoji tako nešto kao zujanje. Ako zuji vratiš ga i daju ti drugi. Ja ga imam i odličan je. Mileta Antić 2015-03-02 00:34:41 -Ja posedujem ovaj uređaj desetak dana, i mogu ga svima preporučiti. A što se tiče zujanja zaboravite. Tek kad se prisloni uvo, i to slabo se čuje. Slobodno ga uzmite. Marija 2015-03-05 11:47:36 -Ne znam da li je u pitanju od primerka do primerka, ali moj uredjaj se cuje kada je ugasen. Kupila sam ga prekljuce i bila sam ubedjena da je sve u redu, sve do uvece kada sam ga ugasila i legla da spavam. Cuje se cviljenje-zujanje, kao da ima neki mali motorcic koji stalno vrti, imala sam ranije zvucnike od PC, koje kada zaboravim da ugasim tako zuje. Nije istina da zvuk cuju samo ljudi sa dobrim sluhom, i moja majka od 63 godine cuje. Zujanje prestaje kada se uredjaj ukljuci, ali bas sam se obradovala sto cu imati sat tokom noci, kada se probudim da vidim koliko je sati. Zujanje je iritantno, cak me je i probudilo, posto nisam znala da se uredjaj posle 3 sata nekoriscenja sam ugasi (ova opcia moze da se iskljuci u meniju), pa je krenulo zzzzzzzz. Kupila sam risiver HORIZONS A115 i odličan je. Uhvatila sam digitalni signal sa sobnom antenom koja ima pojačivač i kvalitet je 98%. Jeca 2015-03-04 14:28:46 -Tačno je da se čuje zujanje aparata kada je u stand-buy modu ali samo kad se baš približi uvo. nikos 2015-03-05 11:27:11 -Nocu zujanje je nepodnosljivo, ja sam ga zamenio sa Denver DTB131 koji je takodje u ponudi i nisam se pokajao. Emil 2015-03-06 19:54:41 -E kamo lepe srece da se mora prisloniti uho da bi se culo. Dok radi treba prisloniti, ali u stendby zuji kao komarac.
 
Posedujem vaučer za kupovinu risivera i posle svega pročitanog ovde kako stvari stoje izbor se sveo na tri modela, horizons a115, xwave digital one i strong 8201. Koji predstavlja najbolji izbor?
 
VELIKI I VAŽAN SAVET ZA SVE BUDUĆE KUPCE SET TOP BOX-a. Prilikom kupovine bilo kog modela risivera zatražite obavezno da vam otvore zapakovanu kutiju i u slučaju da primetite da baterije nisu spojene sa originalnom providnom tvrdom plastikom, da je daljinski isto tako u pocepanoj ili već otvaranoj kesici i da je sam risiver bez zaštitnog providnog celofana koji ide preko displeja. Što znači da ga je već neko pre vas kupio i vratio zbog nekog nedostatka, kvara ili zujanja. Navodim ovo zato što se to baš meni desilo ali sam srećom prvo tražio da mi sve i pokažu, pa su morali da mi daju nov i potpuno neotpakovan :alo:
 
A ja svakako cupam produzni iz zida kad spavam, sve je na totalnom offu, tako da verovatno mi nece smetati i ako zuji na standbyju, a dok radi TV verovatno se ni ne cuje. Hvala za savet oko provere.
 
Ima jos jedna stvar koju niko ne pominje a moze da bude potencijalno veliki problem. Trenutno LTE nije pusten kod svih provajdera i na svim predajnicima, kada krenu punom snagom postoji mogucnost da smetnje budu tolike da ce pojedinima u blizini biti nemoguce gledanje programa preko DVB T2. Malte ne svi DVB T2 risiveri su kinezi najjeftinije klase, pitanje je kako ce se oni snaci u takvoj situaciji. Nije da slutim, ali tek ce ova tema da zazivi...
 
Resenje je za to antena sa LTE filterom, ja sam vec turio Strongovu :) ima neko ko je mislio o tome.
Ako budu pustali 4G kao sto su 3G onda nece biti smetnji :D laganini je to ovde po pitanju 4g mreze.

Strong npr ima podrsku i za Digitalni Radio, medjutim to bi tek trebalo da zazivi, posto se gasi analogni radio signali.. Verujem da i ostali receiveri imaju podrsku i za to..samo to je u planu a kada ce to biti, niko ne zna, skoro nee.

Svakako ce biti i ovakva resenja za par stotina dinara, tako da ne mora ulaganje u antenu od 15, 20e
220px-4G-LTE_filter_766Mhz.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/4G-LTE_filter
 
Poslednja izmena:
kolega uzeo kevi neki Orion preko potvrde u Maxi-ju....i slika je ok...medjutim nema ton preko RTS HD.....ima neko ideju...???...da ne bude da je mozda do signala....moj brat u istom gradu,ima,samo sto gleda preko Fox AndroidTv-a...
 
U podesavanju za zvuk neka prebaci na PCM.
 
Nazad
Vrh Dno