Šta je novo?

DVB-T2

Купи у WinWin-у. :) Тамо сам ја узео, ради одлично! Али нисам добио SCART. :p
 
uglavnom ne daju nista od kablova sem antenskog....a ljudima treba Scart ili HDMI....
 
A de mi recite, kada postave digitalnu opremu da li je puste u rad pre onog datuma sto pise da gase analognu ili bas u 12h tog i tog dana ugase analognu i tek tad upale digitalnu?
Ko velim da li puste pre digitalnu pa ko hoce, moze i voli neka gleda digitalno ...?
 
Koja je fora ovde: mkv i avi filmove lepo pusta bez problema, dok mp4 uvek ali uvek oko 30-35min zastane i ne moze da se premota unapred...? Bez obzira na kvalitet i rezoluciju snimka.

U pitanju je Vivax IMAGO DVB-T2 152.

Fora je u jeftinim kinezima, ne mozes da ocekujes od tih jeftinih uredjaja da pustaju sve kao pc, pa i skuplji specijalizovani plejeri ne pustaju bas sve. Vidi sta mu odgovara pa to nabavljaj samo.

Kontam, nego cale uzeo na prvu loptu. :D Samo tu manu sam uocio, skroz ok uredjaj.

Znacilo bi mi da mi neko potvrdi da li ima ovakav problem. Ili jos bolje, ako neko nema ovaj problem, da mu kazem da ide da ga zameni za isti - mozda je samo do primerka.
Ili ako moze neki drugi model da uzme...


Samo da javim...
Zamenio ga je, a na novom uredjaju je prisutan identican problem. Pa cisto da znate, ako vam je ovo bitno - ne uzimajte ovaj model.
 
Znaci YIFY ne radi :d
 
Ne treba YIFY za 20god star televizor, a kamoli nesto bolje. :D

Najgore sto je problem cak i sa ovim obicnim hdtv .mp4 snimcima (250-500MB).
A sve radi normalno do 30-35 minuta bez obzira na to koliko traje film...totalna glupost.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde tacno da pitam ovo, ako sam pogresio temu obrisite.
Kupio sam xwave digital one top box i sve radi ok, ali jednu stvar koju nikao ne mogu da provalim je ta kako da ucitam subtitle za neki film/seriju? Pokusao sam da preimenujem fajl da bude isti kao i naziv filma ali nece, uvek mi izbaci no embeded subbtitle.

Zna neko mozda o cemu se radi? Na kutiji pise da podrzava subtitle ali nikako da proradi.
 
Da li neko gleda program sa Čota? Matorci su u vikendici i kažu da se sve izmešalo. Rekao sam im da puste ponovo pretragu, ali risiver nalazi samo 6 kanala.
 
trebalo bi sada da cot ide sa 24 i 28 kanala ja mislim.. ista je jacina signala sa.oba muxa tako da bi trebalo da nadje sve kanale. ima ih 14 ukupno. nema rts hd i digital. ma stalno nesto premestaju i zezaju, nikako da puste vec jednom kako treba.
 
zašto ne napravimo nešto kao rang listu ovih risivera koji su u najvećem broju u ponudi, pa da se zna bez čitanja 65 strana otrilike koji da se izbegavaju zbog nekih "slučajnih" problema koji imaju neki modeli..... evo ja se još dvoumim koji da uzmem, tj, da li da idem na combo varijantu ili da posebno uzimam za satelitsku....
 
Koliko sam iskapirao situaciju, najbolji su Android/ Openelac boxovi koji imaju i t2 i satelitsku koji su ujedno Quad CPU i Quad GPU a da ujedno prodjes sto jeftinije.
Recimo Wetek play je solidan ali je vec mator ima dual cpu/gpu platformu i manu odnosno izmenjivi tuner umesto da su oba u upotrebi, ali osim toga vazi kao pobednik zbog supporta i kvaliteta uredjaja.

Ovi Antec nisu otvorene platforme tako da od njih nema koristi kao sto su Androidi.

Razlika izmedju pure kineza i brendiranih je kinezi su mnogo brzi u izbacivanju modernijih uredjaja, lako menjaju proizvodnu liniju pa ces kod kineza mnogo manje cekati na brzi cpu, bolji tuner i slicno.
Kineze odlikuje spartanski software i pregrst bagova.
Kinezi jako slabo barataju engleskim tako da jako slabo kapiraju bagove.
 
Da li neko gleda program sa Čota? Matorci su u vikendici i kažu da se sve izmešalo. Rekao sam im da puste ponovo pretragu, ali risiver nalazi samo 6 kanala.

Imaju nekih problema mux-om koji se emituje sa 24. kanala, klonorali su privremeno taj mux na 41. kanal.
 
Hvala. Znači, nema druge nego da povremeno puste novu pretragu. Stvarno mi nije jasno čemu je služio probni period, kad prave promene sada kada je analogni signal isključen.
 
Verovatno ima ljudi koji su pitali pre mene, ali svaki dan izbacuju nove modele ovih uredjaja pa se samim tim i izbor menja. Elem, pitanje glasi za one koji su probali vec, sta od ovog sirokog izbora uredjaja vazi za dobro u odnosu cene i dobijenog. Znam da su sve ovo kineska g***a, I da je pola njih drugo ime isti uredjaj. Sta preportucujete da se uzme?
 
Ono sto ti djep dozvoljava :)
 
Za jedan tv cu odvojiti koliko treba. Nije stvar u ceni, nego da li to sto je skuplje je i bolje. Rece mi drugar da hvale strong uredjaj. Interesuju me vasa misljenja i preporuka.
 
Nekome Strong zuju a meni ne, radi savrseno e sad ako njih 5oro kaze da je los ti ces reci meni pa kako je tebi dobar.. Tako da bi najbolje bilo da izaberes ono sto ti se dopada :) jednostavno tako.





Imas inace dve poznate:





1. Jeftino meso, slaba corba.





2. Nije zlato sve sto sja.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno treba da se ladi, da odmara :) opet je 12 - 15 sati dnevno neki rad cak i za STB a kao i komp duze traju komponente ako ne radi non stop :)
 
Poslednja izmena:
Satelitski risiver nisam gasio 10 godina i nista mu ne fali. A vidim i da ovi što koriste iptv, takođe ne gase.
 
Poslednja izmena:
Nije moguce, za tih 10god sigurno je nekad struja nestajala :)
 
Bear je kvalitetan stb to je ipak druga prica.
 
Ono što sam zaboravio da pitam, da li je neko izračunao koliko troši mesečno struje stb koji stalno radi?
 
Hahahhhahhha LOOOOL mogu ti reci da moze da dogura potrosnju jedne stedljive sijalice od 15w :D u aktivnom stanju znaci kada radi :)

PC je 10 do 15x veci potrosac, znaci sama konfiguracija, cisto radi poredjenja...
 
Poslednja izmena:
Nekome Strong zuju a meni ne, radi savrseno e sad ako njih 5oro kaze da je los ti ces reci meni pa kako je tebi dobar.. Tako da bi najbolje bilo da izaberes ono sto ti se dopada :) jednostavno tako.





Imas inace dve poznate:





1. Jeftino meso, slaba corba.





2. Nije zlato sve sto sja.

Ako petoro kaze da je lose onda je lose. Pitam jel vidim na par zadnjih strana da spominjete neke modele. Najlakse je otici u prodavnicu i bupnuti nesto napamet. Onda dodjes kuci povezes pa ti nevalja ovo, nevalja ono, sporo menja kanale... Zato valjda i postoji forum, da se ljudi informisu sta i kako i podele svoje misljenje iz iskustva sta valja a sta ne.
 
Nazad
Vrh Dno