Šta je novo?

DVB-T2

Koji pojacivac uzeti, ima svasta kod kineza, imam onu obicnu rul antenu, bolje mi hvata nego mrezasta ali ipak nedovoljno.....
 
14 kanala u Pancevu hvatam, el to mizerno ili moze bolje, sa internom antenom...


Komsinica sa logom i nekim kinezom (pojacivac) hvata jedan vise kanal (rtv2)
 
Poslednja izmena:
Ako hvataš oba muxa onda moraš da hvataš sve kanale iz mux-a. Ne može jedan da hvata 5 kanala a drugi 6.
 
Jesu li ovi jeftini STB-ovi
- BEAR DTV-202
- VIVAX IMAGO DVB-T2 153
- TV STAR T2 525
- DENVER DTB-132 P2
- CRYPTON 301
- HORIZONS S

svi isto s**** ili ima neki model koji se izdvaja odnosno sta treba izbegavati?


Ja imam 3 horisons s uredjaja i svi rade odlicno. Jedina mana je to sto nemaju display, ako je to uopste mana...
Moj komsija ima bear, i on je isto dobar...
Za ove druge ne znam...
 
Ja imam Stranog srt 8201 već 10 meseci.Radio je dobro dok nisu ukinuli analognu i prešli skroz na digitalnu tv.
Od tada je počeo da me lažno obaveštava : nove usluge su pronađene, da li želite da pokrenete autoscan.
To radi kad prelazim sa predajnika na drugi, i kad ima i kad nema nove " usluge".
Kad menjam kanale unutar istog muxa tih poruka nema.
Ne bi bio problem da su kanali sa nacionalnom frekvencijom i lokalni na istom predajniku, a znamo da nisu.
Smorio me sa pitanjem " hoćeš novu uslugu..". Izbaciću ga kroz prozor pa nek ide po nove usluge. Dojadilo mi da čekiram ne pa ok ili exit.
Zna li neko kako da rešim ovo lažno obaveštenje?
 
A odkud znas da je lazno obavestenje? Svaka mala promene utice na stb a ako mislis da su oni sredili sve po pitanju digitalizacije onda se grdno varas.
 
Pustim da skenira i nema novog tv kanala.
A znaaam ja da su oni sredili, da ne kažem bolje je.
Nadaš li se da će uskoro šta uraditi, epg..
 
Mislim da je sramota kupovati tv program pored funkcije epg..al dobro uz novine idw i tv program a u njemu ima i po koja voditeljka i ne tako tacan program ;)
 
Treba mi mala pomoc, imam dva set top box-a, Bear DTV-202 i Xplore XP2239, preko Bear prijemnika prosledio sam signal (preko rf loop) na drugi resiver, ali kada pustim isti kanal na oba tv-a, kasni mi slika i ton u odnosu na prvi, pa me interesuje da li je to normalno? Kasnjenje je mozda 1-2 sek.
I pitanje za nekog ko takodje ima Bear, da li se i kod vas prilikom promene kanala slika uspori na 1-2sek pa se onda vrati u normalu? :)
 
Poslednja izmena:
Na strongu toga nema a posledica je loseg dekodiranja ili slabijeg chipseta (jeftinijeg) ... Mozda firmware pomogne, nadji ako ima i fleshuj novijom verzijom.
Mada kada su radili na digitalizaciji (a sada je kao sve u fullu) desavalo se da cesto slika trokira, baguje ... Usled njihovih experimenata :D
Sada nebi trebalo da to bude razlog, znaci uredjaj je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Stranog srt 8201 već 10 meseci.Radio je dobro dok nisu ukinuli analognu i prešli skroz na digitalnu tv.
Od tada je počeo da me lažno obaveštava : nove usluge su pronađene, da li želite da pokrenete autoscan.
To radi kad prelazim sa predajnika na drugi, i kad ima i kad nema nove " usluge".
Kad menjam kanale unutar istog muxa tih poruka nema.
Ne bi bio problem da su kanali sa nacionalnom frekvencijom i lokalni na istom predajniku, a znamo da nisu.
Smorio me sa pitanjem " hoćeš novu uslugu..". Izbaciću ga kroz prozor pa nek ide po nove usluge. Dojadilo mi da čekiram ne pa ok ili exit.
Zna li neko kako da rešim ovo lažno obaveštenje?

Ako se ne varam to se dešavalo svaki put kada su gasili neki od predajnika, jer su tada menjali ID kanala. Neki jeftiniji risiveri nisu mogli da registruju promenu, pa bi izbacivalo da nema signala dok ponovo ne skeniraš.



Nema potrebe za bacanjem kroz prozor, period tranzicije je uvek takav, dok konačno ne našteluju.



Mađari su tokom tranzicije to radili bolje, uvek je na datom kanalo išlo obaveštenje o promeni i napomena da će biti potrebno opet skenirati.

Isto to što radi Strong, radi i Prosto RT5400T2, koji je kopija Stronga, mislim da se ta opcija da isključiti
 
Poslednja izmena:
Ne, ovo je softverska greška na Strongu.

Ja imam Stranog srt 8201 već 10 meseci.Radio je dobro dok nisu ukinuli analognu i prešli skroz na digitalnu tv.
Od tada je počeo da me lažno obaveštava : nove usluge su pronađene, da li želite da pokrenete autoscan.
To radi kad prelazim sa predajnika na drugi, i kad ima i kad nema nove " usluge".
Kad menjam kanale unutar istog muxa tih poruka nema.
Ne bi bio problem da su kanali sa nacionalnom frekvencijom i lokalni na istom predajniku, a znamo da nisu.
Smorio me sa pitanjem " hoćeš novu uslugu..". Izbaciću ga kroz prozor pa nek ide po nove usluge. Dojadilo mi da čekiram ne pa ok ili exit.
Zna li neko kako da rešim ovo lažno obaveštenje?

Koju verziju softvera imaš? Da li uradio factory reset kao što sam ti predložio?

Predlozi:

1) Isključi LCN
Ako ne pomogne:
2) Factory reset opet, isključiti LCN i uraditi ručno skeniranje.
 
Poslednja izmena:
Onda su kinezi iskopirali komplet softver sa sve greskom :) u praksi se ovo dešavalo samo pri tim promenama... Mi ovde na severu odmah gasimo LCN pri instalaciji, zbog madjarskih i hrvatskih kanala.
 
Meni se desavalo samo sa tim promenama a sada izbaci ako nadje neki novi kanal kao sto je skoro nasao TV Devic :D

Po meni je ta funkcija korisna, ima starih koji i zaborave sta znaci sken, to im neko urafi kada setuju stb i to je to. A ovako ako nadje neki novi servis onda lepo izbaci obavestenje i zatrazi da skenira... A drugo je to sto nasi majstori :) non stop cackaju pa tako uredjaji dobiju lazne signale, ti odradis scan a nema promena.
 
Poslednja izmena:
Vecina risivera na nasem trzistu je takoreci istog kvaliteta posto su uglavnom kineske marke.Jedina poznatija marka koja nije Kinez je Strong.To je japanska kompanija i popularan brend u svetu risivera.Doduse,mozda i oni imaju proizvodnu liniju u Kini,al,i ako imaju,-proizvode po njihovim standardima iz Japana.Prava je zbrka u redosledu kanala,azuriranju...kod kineskih risivera treba se igrati sa opcijama sortiranja po LCN,SID,ONID... i sl....menjati te opcije dok se ne nadje najbolje resenje...takodje menjati i opciju za ukljucenje LCN-a.Igrajte se malo pa sta upali :)Ne mozete nista pokvariti ni izgubiti.
 
@ dejan

Ne da oni zaborave, nego ne znaju sta je to... I ne mozes ih upasuljiti, odmah napadnu kako ne valja ono sto si im instalirao, kako malo malo pa nestane signal...a kad su kupovali risiver, na pomen za nijansu skupljeg risivera koji bolje reaguje na te promene, otkidali pogledom (ipak je to dve kutije cigara, i tri flajke piva isped prodavnice)...

@pbsat

Negde LCN nije upotrebljiv...nije tu samo Strong, generalno se dobro pokazala i Iskra, a od jeftinijih Globo se pokazao kao solidan. Ostali su svi koliko para toliko muzike... Mi ovde prodajemo i Amiko, doduše, u malim količinama, i to samo u kombo varijanti. A kad nekom spomeneš risiver od 7000, dobiješ "daj ti onaj za 3000". I onda sutra dođe i pita, "a gde ja mogu da gurnem karticu da gledam pay kanale?"... Odgovor je logičan :)
 
Poslednja izmena:
LCN je radio ok na Strongu i kanali su bili lepo rasporedjeni dok nije upao RtS3 tako na valjda 5om ili 6om mestu...
 
Kod mene nije "penzionerski sindrom", nešto se i razumem i volim da čačkam podešavanje i mogućnosti uređaja. Ali Strong ima više lažnih alarma od Eset ss antivirusa kojeg isključim kad radim nešto a ne sme da cima komp (npr. sa Odinom).
Ko sada puno cima ne znam, još sam u dilemi. Možda nova verzija softvera i rts.
Dok je bila stara ver. sw sa kojom sam ga kupio još Septembra 2014 nije bilo ovih lažnih poruka.
Probaću da mu flešujem 1.3.6 jer te s kojom je kupljen nema na strong.tv. Mislim da neću ništa ispraviti jer se tada manje radilo na predajniku (pretpostavljam) pa nije ni bilo poruka.
Mislim da treba čekati dok rts tehnika ne završi posao.
Platio sam ga 6.000 rsd 09/2014. Nagrada je što ne zuji kao kod onih koji su kasnije kupili. Hteo sam Amiko Combo ali i drugi se pitali pa nije moglo. Sad šta je tu je.
 
Ja sam posle tebe kupio Stronga koji ne zuji, tacnije u februaru ove god za 3600 :) tebe su odrali :D
 
8a7d2f1ad4c2fcfe0dc96e5efb048486.jpg


e6e01b728e20eb66e7487842ac557c83.jpg


72922d0ba7b36dadc63fc8ac2d757c48.jpg



Moja preporuka 2600 juce u metro. Probao sve dvbt2 ovaj malisan je brzi drasticno u odnosu na konkurenciju.
 
u vezi tog zujanja Strong-a, primetio sam ga i ja u poslednje vreme, ali je izgleda mnogo slabije ako se izabere HDMI izlaz u meniju. (mada onda prema uputstvu koristi CVBS umesto RGB, nisam primetio drasticnu razliku u kvalitetu slike).
 
Prvi Strong što sam kupio zuji, a drugi od pre mesec dana ne zuji. E sad nisam ih probao na istom scart kablu tako da je možda i tu razlika.
 
Moj srt 8201 star 10 meseci ne zuji na hdmi ni na skartu. Kasnije su se pojavili ti što zuje, kao da nije isti proizvođač. Opet oni prvi imaju svoje greške. Nekad mi svetli usb iako ga ne koristim (ne snimam..) a nekad ne, radi kao na računaru.
O lažnim " uslugama " sam već pisao.
Da li je neko utvrdio da zuji zbog kabla, ako zameni skart sa hdmi ili na drugi način.
Možda zuji trafo ili ispravljač. Ja pre sumnjam u to ili loše spojeve. Kao da ugrađuju deo koji ne valja u sve uređaje jedne serije..
 
Moj srt 8201 star 10 meseci ne zuji na hdmi ni na skartu. Kasnije su se pojavili ti što zuje, kao da nije isti proizvođač. Opet oni prvi imaju svoje greške. Nekad mi svetli usb iako ga ne koristim (ne snimam..) a nekad ne, radi kao na računaru.
O lažnim " uslugama " sam već pisao.
Da li je neko utvrdio da zuji zbog kabla, ako zameni skart sa hdmi ili na drugi način.
Možda zuji trafo ili ispravljač. Ja pre sumnjam u to ili loše spojeve. Kao da ugrađuju deo koji ne valja u sve uređaje jedne serije..





Ja sam pisao vise puta sa Strongom sam imao brujanje u zvucnicima tv-a, primetno kada je volume na par crtica (recimo do 6) to sam resio sa boljim scart kablom, nisam uklonio 100% ali sigurno nekih 80% sada jada prislonim uvo do zvucnika a volume je na 1 crtu cuje se jako slabo tu sustanje, ko zna mozda posledica Digital 2 Analog konverrzije... Ocigledno je da kvalitetniji kabal bolje prenosi podatke.







Sam uredjaj uopste ne zuji, znaci nikada cak se i ne greje puno temp mu je oko 40c i posle 48h rada..





Vrlo moguce da si u pravu za trafo, meni npr ne ide u glavu sto nisu to odradili da imas externi adapter a ne tako odradili ga u uredjaju...crkne ajde kupuj novi stb... Malo jadno.

Ja sam zadovoljan sa Strongom :)
Ovaj model je radjen kao low end za mase i lepo radi, Japanska je marka a drugo je to sto se sklapa u Kini, svi su tamo i oni najbolji :)
 
Poslednja izmena:
Sam uređaj ne zuji, to se čuje sa zvičnika tv-a. Taj prvi primerak što na scart zuji preko hdmi je potpuno nečujan.
 
Nazad
Vrh Dno